منطقه عملیاتی سراجه قم به‌عنوان یكی از مناطق بدون حادثه و ایمن معرفی شد
مهندس رامین حاتمی در بازدید از منطقه عملیاتی سراجه قم از این منطقه به‌عنوان منطقه ایمن و با رعایت استانداردهای بالای تأمین امنیت تأسیسات و کارکنان برشمرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در جلسه ای با حضور مهندس حاتمی، برخی از اعضای هیات مدیره و رییس منطقه عملیاتی سراجه در رابطه با روند ذخیره‌سازی برای تأمین گاز در فصل زمستان و موارد ایمنی وامدادی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بر ذخیره‌سازی گاز تأکید کرد و افزود: منطقه عملیاتی سراجه قم به‌عنوان یکی از نخستین مخزن ذخیره‌سازی گاز کشور و با توان بازتولید بر اساس برنامه در چهار ماه سرد سال حائز اهمیت ویژه و استراتژیک برای کشور به شمار می‌آید.
وی افزود: 80 درصداز برنامه تزریق گاز در میدان گازی سراجه محقق شده و تا ماه‌های آینده و پیش از آغاز فصل زمستان عملیات تزریق جهت بازتولید به اتمام خواهد رسید.
مهندس حاتمی پروژه ذخیره‌سازی را فرصتی مغتنم برای بالا بردن توان فنی کارشناسان کشور قلمداد کرد و خواستار افزایش دانش فنی کارکنان بخش‌های فنی و عملیاتی در مبحث ذخیره‌سازی شد.
بر اساس این گزارش در این جلسه به بررسی مسائل و نیازهای منابع انسانی همکاران پرداخته شد و از بهبود ساختار سازمانی و ارتقا سمت‌های سازمانی اشاره گردید. همچنین رئیس منطقه عملیاتی سراجه قم نیز به تشریح روند ذخیره‌سازی، فعالیت‌های صورت گرفته و الزامات و تنگناهای فنی پرداخت.
این گزارش می‌افزاید: میدان گازی سراجه در 45 کیلومتری جنوب شرقی شهر قم واقع است.طرح ذخیره‌سازی گاز طبیعی در این میدان به‌عنوان نخستین طرح تزریق و برداشت در سطح كشورهای عضو اوپک و منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. ذخیره‌سازی گاز در جهان به سه روش، سفره‌های آب زیرزمینی، مخازن تخلیه‌شده و گنبدهای نمكی، انجام می‌شود و میدان سراجه به‌عنوان مخزن گاز تخلیه ‌شده انتخاب‌شده است.

سه شنبه 3 مهر ماه 1397
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.