همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛
آغاز به کار نخستین دوره آمادگی استخدام سازمان مدیریت صنعتی

 

اولین دوره آمادگی استخدام روز جمعه مورخ 5 بهمن ماه سال جاری با حضور 25 دانش‌آموخته دانشگاهی در مرکز آموزش سازمان مدیریت صنعتی آغاز گردید.

مخاطبین اصلی این دوره کلیه دانش‌آموختگان دانشگاهی صرف نظر از رشته و مدرک بوده که تمایل به اشتغال در حوزه علوم انسانی داشته باشند. این دوره به صورت یک روز در هفته (روزهای جمعه) برگزار شده و به مدت 6 ماه بطول می‌انجامد و دوره‌هاي بعدي در فواصل زماني كوتاه در آينده برگزار خواهد گرديد. شايان ذكر است اين دوره توسط سازمان مديريت صنعتي در طي سال 1398 در تهران و از سال 1399 در سطح كشور ارائه خواهد شد. در زیر مشخصات این دوره تشریح می‌گردد:

1. توسعه شایستگی‌های رفتار

امروزه افراد صرف نظر از حوزه‌های تخصصی، سازمان محل اشتغال و مسئولیتی که بر عهده خواهند گرفت برای ارائه عملکرد  موفق، نیاز به تجهیز خود به  شایستگی‌های رفتاری دارند که آنها را در عرصه فعالیت‌های کسب و کار موفق نماید. سازمان مدیریت صنعتی با درک اهمیت این موضوع و با توجه به بررسی‌های مختلف در خصوص مدل های شایستگی  رفتاری ، اقدام به طراحی دوره مهارت‌های عمومی با هدف توسعه شایستگی‌های رفتاری کلیه دانش آموختگان  دانشگاهی نموده است. مدت زمان این دوره برابر 85 ساعت طراحی شده است.

2- ارزیابی

مخاطبین پس از طی بسته شایستگی‌های رفتاری مورد ارزیابی دقیقی قرار می‌گیرند. در این بخش با استفاده از پیشرفته ترین متدهای ازیابی مشخص می گردد که متقاضی با توجه به ابعاد روانشناختی و ویژگی‌های شخصیتی خود برای کدام دسته از مشاغل حوزه علوم انسانی مناسب‌تر است و نتایج حاصل از ارزیابی بصورت یک گزارش کتبی در اختیار ایشان قرار می‌گیرد.

3. توسعه شایستگی‌های  تخصصی

سازمان مدیریت صنعتی با توجه به زمینه فعالیت‌های مدیریتی خود از گذشته تاکنون و با توجه به خلاء انتقال شایستگی‌های تخصصی به دانشجویان در سطح دانشگاه‌های کشور، بر خود واجب می‌داند تا از طریق تکمیل و توسعه شایستگی‌های تخصصی فارغ‌التحصیلان گامی در جهت اعتلای بهره‌وری نیروی انسانی بردارد. از این حیث محورهای تخصصی مدنظر فعلی در سازمان، به شرح عناوین زیر می‌باشد. گفتنی است محورهای مدنظر در طول زمان و با توجه به ملاحظات سازمانی قابل افزایش می‌باشد. مدت زمان این دوره برابر 60 ساعت طراحی شده است.

 

4- کار آموزی

به منظور درک شرایط واقعی محیط کار و بکار‌گیری عملی آموزه‌هایی که در قالب بسته‌های شایستگی‌های رفتاری و تخصصی ارائه گردیده‌اند؛ بخش کار‌آموزی در این دوره در نظر گرفته شده است. متقاضیان پس از طی بخش تخصصی وارد مرحله کارآموزی می شوند. در این مرحله کارآموز بر اساس بسته شایستگی تخصصی طی شده به شرکتی حائز شرایط جهت کارآموزی معرفی می‌گردد. مدت دوره کارآموزی برابر دو ماه خواهد بود و در طی آن شخص کارآموز در ارتباط مستقیم با مربی تعیین شده از سوی سازمان بوده و هر هفته گزارش کار خود را به ایشان ارائه می‌دهد.

5. گواهی صلاحیت حرفه ای 

 در این مرحله برای متقاضیانی که با موفقیت دو بسته توسعه شایستگی‌های رفتاری و تخصصی و هم چنین بخش کارآموزی را طی نموده‌اند. گواهینامه‌های صلاحیت حرفه‌ای درجه C توسط سازمان مدیریت صنعتی صادر می‌گردند. نقش گواهینامه‌های صادره؛ دادن اطمینان به مدیران و متولیان بنگاه‌های اقتصادی در خصوص داشتن شایستگی‌های مورد نیاز جهت استخدام فرد صاحب گواهینامه می باشد. گواهی صلاحیت حرفه ای صادره توسط سازمان مدیریت صنعتی با توجه به پیشینه 55 ساله ؛ برند و اعتبار سازمان نزد بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌ها یکی از دستاوردهای اصلی این دوره در کنار ارتقا مهارت‌های متقاضیان برای ایشان محسوب می‌گردد. 

 6. تسهیل فرآیند استخدام  

در این مرحله، سازمان مدیریت صنعتی طی قرارداد انحصاری که با مجموعه دانش‌بنیان ایران‌تلنت منعقد نموده است فرایند استخدام افرادی که گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای دریافت کرده‌اند؛ به شرح زیر تسهیل می‌گردد:

برای دانش‌آموختگان این دوره‌ها توسط ایران تلنت در کنار رزومه و نام آنها برچسب ویژه‌ای با عنوان "تایید شده توسط سازمان مدیریت صنعتی در حوزه "X قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب هنگامی که برای موقعیت شغلی مدنظر خود رزومه ارسال نمایند، در لیست رزومه‌ها بصورت کاملا متمایز از رزومه‌های دیگر معرفی شده و برجسته می‌گردند.

اصولا پس از انتشار هر آگهی شغلی توسط سازمانها، ایران‌تلنت رزومه‌هایی که با شرایط مدنظر کارفرمایان سازگار باشد به آنها پیشنهاد خواهد کرد.

طبق پروتکل همکاری سازمان با ایران‌تلنت، رزومه‌های فارغ‌التحصیلان دوره‌های آمادگی استخدام سازمان مدیریت صنعتی نسبت به سایر رزومه‌هایی که با شاخص‌های مدنظر کارفرمایان تطابق دارند از اولویت بالاتری برخوردار است و بالاتر از سایرین به کارفرمایان نمایش داده خواهد شد.

در هنگام جستجوی سازمان‌ها بر روی بانک رزومه ایران‌تلنت نیز رزومه فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها متمایز از دیگر رزومه‌ها خواهد شد و به صورت ویژه به کارفرمایان نمایش داده می‌شود.

در همین راستا در بخش جستجوی بانک رزومه ایران‌تلنت، فیلتر جداگانه‌ای برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است تا بتوانند به رزومه‌های کارجویان دارای گواهینامه سازمان مدیریت صنعتی دسترسی پیدا نمایند و هر چه سریعتر به استخدام آنها مبادرت ورزند.

 

سه شنبه 16 بهمن ماه 1397
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.