در سازمان مدیریت صنعتی انجام شد؛
تاثیرات کرونا ویروس جدید بر فضای کسب و کار

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، معاونت مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی با مروری سیستماتیک بر مطالعات انجام شده در این حوزه، به اهمیت تاب‌آوری در مواجهه با این بحران بر اساس شاخص تاب‌آوری جهانی پرداخته و راهکارهایی در جهت افزایش میزان افزایش تاب‌آوری کسب و کارها ارائه داده است.

 در این پژوهش به این پرسش که چگونه بنگاه‌ها در سطح خرد می‌توانند اثرات ویروس جدید کرونا را بر فعالیت‌های خود کاهش دهند و عملکرد خود را حفظ کنند، پاسخ داده شده است.

اقداماتی از قبیل توجه به سرمایه انسانی، بازاریابی و فروش، مدیریت زنجیره تأمین، مدیریت مالی و تفکر استراتژیک و کارآفرینانه می‌تواند به کسب و کارها در سطح خرد کمک کند تا با وجود اثرات منفی بحران کرونا به فعالیت‌های خود ادامه دهند. 

در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر چگونه در شرایط فعلی، دولت و نهادهای دولتی در سطح کلان می‌توانند به تداوم فعالیت‌های کسب وکارها کمک نمایند،  نیز اقداماتی از قبیل کاهش نرخ بهره بانکی، طراحی بسته‌های حمایتی و ارائه تسهیلات ویژه به کسب و کارها در کنار استفاده حداکثری از ابزار ضمانت، توصیه شده است.

 علاوه بر این  بر به دولت و نهادهای دولتی در سطح کلان پیشنهاد شده است که به ارائه حمایت‌هایی در راستای پرداخت حق بیمه کارکنان، ارائه بسته تخفیف‌های مالیاتی به کسب و کارها در کوتاه مدت و ایجاد بسترهای قانونی، حقوقی و نظارتی لازم جهت پررنگ‌تر شدن نقش تامین مالی جمعی و رگولاتوری در حوزه تأمین مالی جمعی مبتنی بر بلاک‌چین و مواردی از این قبیل توجه بیشتری صورت پذیرد.

سه شنبه 10 تیر ماه 1399
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.