مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
سه هزار میلیارد ریال خرید اقلام ساخت داخل در سال جهش تولید

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی گفت: تامین و خرید این اقلام که به طور عمده کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری است در قالب 791 فقره تقاضا و تعداد یک هزار و 859 قلم انجام شد.

وی افزود:  تامین و خرید این اقلام در چارچوب رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی  و خدماتی کشور و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است، صورت گرفت.

موسوی گفت: بررسی سوابق خرید خارجی این اقلام و به روز رسانی آنها براساس نرخ روز دلار نشان می‌دهد میزان صرفه‌جویی ایجاد  شده در خریدهای داخلی نسبت به کالای مشابه خارجی حداکثر 60 درصد است.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: همچنین به منظور تحقق این مهم تاکنون افزون بر 500 سازنده داخلی شناسایی و از توان فنی و تخصصی آنها در اجرای پروژه‌های ساخت داخل شرکت استفاده به عمل آمده است.

وی افزود: در بیش از یک دهه گذشته بیش از 20  هزار قطعه و تجهیز پرمصرف کاربردی در صنعت حفاری  توسط سازندگان و صنعتگران داخلی بومی‌سازی شده  در بخش‌های عملیاتی و خدمات فنی و تخصصی این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است.

 

موسوی گفت: در زمان حاضر مراحل طراحی و ساخت مجموعه‌ای از قطعات و تجهیزات مهم در عملیات حفاری از سوی سازندگان و مراکز دانشگاهی در دست اجرا است که بخشی از آنها تا پایان سال وارد چرخه عملیات خواهد شد.

یکشنبه 20 مهر ماه 1399
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.