آنچه راه توسعه پتروشیمی را هموار ساخت!

در آن زمان مسئولیت انجام این کار برعهده من گذاشته شد. لیست مدیران ارشد را تهیه کرده و پس از تهیه پرسشنامه‌ای در این رابطه آن را به صورت محرمانه و مستقیم برای افراد مورد نظر ارسال کردم.

همه افراد پرسشنامه‌ها را تکمیل کرده و باز پس فرستادند اما یکی از مدیران شاغل در پتروشیمی خارگ پرسشنامه را نفرستاده بود. با ایشان تماس گرفته پس از معرفی خودم پیگیر پرسشنامه ارسالی شدم. آن فرد را قبلا ندیده و نمی‌شناختم اما شخص بسیار مودب و محترمی بود. در پاسخ به درخواستم برای تکمیل و ارسال پرسشنامه و اینکه چنین فرمی برای تعداد محدود و افراد مشخصی ارسال شده است گفت خدمتش را از سال ۱۳۴۸ در مناطق عملیاتی صنعت نفت آغاز کرده و در آن سال‌های ابتدایی آغاز خدمت خود حقوق بسیار مناسبی می‌گرفته که در آن زمان با هر ماه حقوق دریافتی خود می‌توانست در هر شهری که بخواهد یک خانه مناسب بخرد. (‌و من مطمئن بودم که حرفش درست است زیرا به یاد داشتم ارزش منزلی که پدرم در آبادان پیش از انقلاب ساخته بود حداقل سه برابر مشابه آن در منطقه مناسبی مثل نارمک تهران بود.)

او گفت از قول من از مدیرعامل پتروشیمی بسیار تشکر کنید و بگویید نیاز خاصی ندارد که بخواهد از ایشان انتظار رفع و رجوع آن را داشته باشد اما تاکید کرد کمک کنند حرمت نیروهای باتجربه و با سابقه حفظ شود. پیغام ارزشمندی بود که در کنار جمع‌بندی کامل گزارش به‌طور مشخص آن را درشت‌تر نوشته و به اطلاع مدیرعامل پتروشیمی رساندیم. این روزها هرگاه فرصتی پیش می‌آید تا مروری به خاطرات گذشته خود در پتروشیمی داشته باشم از اینکه فرصت داشتم تا در کنار چنین بزرگانی زندگی در پتروشیمی را تجربه کنم خدا را شکر می‌کنم.

دوشنبه 26 آبان ماه 1399
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.