Daneshenaft logo
جمعه 30 شهریور ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
چهارشنبه 23 اسفند ماه 1396 | کد مطلب : 11872
تضمین بانکى سرمایه‌گذار اروپایى رسید؛
پروژه جمع‌آوری گازهای همراه پارس‌جنوبی یک گام تا موفقیت نهایی


با دریافت تضمین بانکى از شرکت سرمایه‌گذار اروپایى پروژه جمع‌آوری گازهای همراه پارس‌جنوبی، این پروژه مهم یک گام تا موفقیت نهایی فاصله دارد.

 

به گزارش دانش‌نفت، مجرى طرح جامع توسعه پایدار پارس‌جنوبى با اعلام این خبر گفت: این موضوع در راستای تحقق وعده مهندس زنگنه وزیر نفت در زمینه مذاکرات موفق چراغ خاموش با شرکت‌هاى اروپایى، بوده است.

دکتر احمدى که بنیانگذارى انرژی‌هاى نو را در کارنامه خود دارد، با نشان دادن تاییدیه نامه تضمین بانکى از یک بانک ملى اروپایى که خواست نامش فاش نشود، پاک کردن عسلویه از آلودگی‌ها را برنامه استراتژیک وزارت نفت اعلام کرد که در عین حال با تزریق گازهاى فلر و احتراق جمع‌آورى شده ٨ پالایشگاه گازى پارس‌جنوبى به مخازن گاز و نفت، احیاء و افزایش برداشت از آنها را هم در پى خواهد داشت.

به گفته وی، همانطور که وزیر نفت اعلام کرده هر یک درصد افزایش برداشت از مخازن کشور میزان ٣٥٠ میلیارد دلار به درآمد ملى اضافه خواهد کرد.

دکتر احمدى، برنامه‌هاى مطالعه و اجراى این طرح را شامل تگتاب 1 و 2 اعلام کرد و گفت: برنامه تگتاب ١، تجمیع گازهاى فلر پارس‌جنوبى، تزریق به مخازن گاز همجوار، افزایش برداشت ثانویه از مخازن در حال احتضار مانند نار و کنگان و برنامه تگتاب ٢، تجمیع گازهاى آلاینده دى‌اکسید‌کربن ناشى از احتراق پارس‌جنوبى (سالانه ٣٠ میلیون تن)، تزریق به مخازن نفت همجوار مانند مخازن «خشت»، «سروستان» و «سعادت‌آباد» و افزایش برداشت ثانویه از آنها را شامل می‌شود.

وی گفت: در مورد برنامه‌هاى عملیاتى تگتاب ١و٢ شرکت‌هاى نروژى بهترین عملکرد و بیشترین سابقه را در دنیا دارند که با آنها توافقنامه همکارى نهایى شده است.

وى افزود: براى تامین منابع مالى مطالعه و اجراى تگتاب با مکانیزم «بى اُ اُ » (BOO) و فروش گاز فلر با توجه به قیمت مزایده‌هایى که تاکنون برگزار شده قرارداد امضا شده، که ارائه ضمانتنامه بانکى جدى بودن آنها را در اجرایى نمودن این طرح مهم زیست‌محیطى نشان مى‌دهد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
1-قانون منع بکارگیری بازنشستگان در شورای نگهبان به تصویب نهایی رسید و بر اساس آن معاونان وزرا و استانداران بازنشسته نیز باید بروند و با شغل دولتی خداحافظی کنند.
برای بی اثرکردن تحریم‌های نفتی باید فروش سنتی نفت و استفاده از نظام بانکی بین‌المللی را کنار گذاشته و درآمد حاصل از فروش را به صورت ریالی تسویه کرد.
موقعیت ممتاز ایران در ترانزیت، استفاده از فرصت ها و درآمدهای ترانزیتی که با تغییر شرایط در تعاملات بین المللی کمترین تاثیر را می پذیرد.

يادداشت
حمیدرضا قریشی، پژوهشگر اقتصادی/ ۲۰ شرکت پتروشیمی به دلیل دریافت مواد اولیه با نرخ ۳۸۰۰ تومان و فروش ارزصادراتی به قیمت بازارثانویه، از ۳۰هزارمیلیارد تومان رانت بهره‌مند هستند.
آمار می‌گوید حدود ۱۷ میلیارد یورو محصولات فولادی و عمدتا پتروشیمی از فروردین ماه تاکنون صادر شده اما تنها ۴ میلیارد یورو از آن برای تامین مالی واردات رسمی کشور در سامانه نیما عرضه شده است.
عسگر سرمست، کارشناس ارشد حوزه انرژی/ در حالی که کشورهای دارنده منابع فسیلی از الحاق به توافقنامه پاریس حذر دارند، برخی با نادیده گرفتن مزیت منابع فسیلی ایران، الحاق به آن را که اجرایش ۵۲ میلیارد دلار هزینه دارد، پیگیری می‌کنند.
دکتر تورج دهقانی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه‌ نفت/ بر اساس اهداف سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، یکی از محورهای اصلی فعالیت وزارت نفت (و به تبع آن شرکت ملی نفت ایران) افزایش ذخایر راهبردی، حفظ و توسعه ظرفیت تولید نفت خام است.
دکتر علی مبینی دهکردی، رئیس موسسه مطالعات بین‎المللی انرژی / با اجرای طرح فناوری بازیافت دی‎اکسیدکربن (CDR) می‎توان شاهد کاهش هدررفت دی‎اکسیدکربن در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بود.
گفتمان
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.
هاتف ستاری، کارشناس ارشد حقوق نفت/ کارشناسان حقوق نفت معتقدندکه سرمایه گذاران خارجی با مدل قراردادهای بیع متقابل آشنایی بیشتری دارند و ایران با استفاده از مدل اصلاح شده آن می‌توانست سرعت بیشتری در جذب سرمایه خارجی داشته باشد.
داریوش مختاری، کارشناس حوزه آب/ آلودگی آب دریا موجب بروز بیماری‌های پوستی در صیادان می‌شود و سلامت آنها را به خطر می‌اندازد.
The issue of increasing the recycling rate of Iranian oilfields is directly linked to the issue of capital and investment, which is dependent on the growth of barrels of oil from oil wells to finance and investment on these wells in Iran.
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :