Daneshenaft logo
سه شنبه 22 آبان ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
جمعه 18 آبان ماه 1397 | کد مطلب : 12464
توجه سیستمی به مسئولیت اجتماعی در شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی


مهندس صفرعلی بابایی، نایب رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی/ یکی از ارزشمندترین خدمات شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در کشور و به ویژه در صنعت پتروشیمی، توانمندسازی نیروهای بومی و اشتغال‌زایی در مناطق عملیاتی (ماهشهر، عسلویه و شهرستان‌های دیگر) بوده است.

 

شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با بیش از 2 دهه تجربه موفق در اجرای پروژه‌های بزرگ در عرصه طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی، یکی از پیشگامان این عرصه در بین شرکت‌های خصوصی کشور می‌باشد. این شرکت با حمایت و همراهی سرمایه‌گذاران و ذی نفعان خود و از طریق مجموعه استراتژی‌ها و سیاستهای کلان، نگاه مسئولانهای به محیط پیرامونی در اجرای پروژه‌ها دارد. در واقع، توجه سیستمی به مسئولیت اجتماعی با رویکردی متعالی همواره سرلوحه فعالیت‌های شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی است. بنابراین به طور خلاصه مجموعه فعالیت های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت در سه بخش ارائه می‌گردد.

 

توسعه خدمات عمرانی و زیربنایی

این شرکت علاوه بر سهم بسزایی که در اجرای پروژه ها برعهده داشته است، در پیشبرد طرح‌های عمرانی، زیربنایی و ساختمانی نظیر ساخت مجتمع‌های مسکونی، فرودگاه، بیمارستان 200 تختخوابی، فضاهای آموزشی، مجتمع مسکونی بهارستان در ماهشهر و مهمانسرای مجموعه فرهنگی و ورزشی شیرینو، شهرک خانه‌سازی جم در عسلویه نقش مهمی را ایفا نموده است؛ موضوعی که فضای زندگی را برای کارکنان و خانواده آنها در مناطق دشوار عملیاتی سهلتر و مناسب نموده است. همچنین این شرکت با احداث مجتمع زائرسرای مشهد مقدس و احداث مجتمع فرهنگی و ورزشی چغاخور در اصفهان در راستای ایجاد انگیزه و شادابی در کنار خانواده کارکنان شرایط و امکانات رفاهی خوبی فراهم آورده است.

 

مشارکتهای فرهنگی و اجتماعی

یکی از ارزشمندترین خدمات شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در کشور و به ویژه در صنعت پتروشیمی، توانمندسازی نیروهای بومی و اشتغالزایی در مناطق عملیاتی (ماهشهر، عسلویه و شهرستان‌های دیگر) بوده است. توانمندسازی بیش از 64000 نفر نیروی ماهر در پروژه ها از طریق برگزاری آموزش‌های فنی، از مهم ترین کارهایی بوده است که این شرکت در سال‌های گذشته به آن اهتمام ورزیده است؛ به طوری که نرخ اشتغال زایی را افزایش و عملکرد پروژه ها را بهبود داده است. این شرکت در فعالیت‌های بشردوستانه و خیریه و کمک به گروه‌های NGO اقدامات چشمگیری داشته و همکاران در مسائلی نظیر کمک مالی به زندانیان دارای جرایم غیرعمد، انتقال خون، کمک به مؤسسات خیریه و غیره مشارکت داشته‌اند. افزون بر این شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی طی دو دهه گذشته در ارتباط با فعالیت های فرهنگی به ویژه ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و همچنین مشارکت در فعالیت های پژوهشی از قبیل تألیف و ترجمه بیش از 50 جلد کتاب مدیریت پروژه، انجام بیش از 40 پروژه تحقیقاتی در حوزه مدیریت پروژه، طراحی متدولوژی مدیریت پروژه مربوط به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، مستندسازی و ثبت آموخته های پروژه ها، تهیه مدل جامع بلوغ مدیریت پروژه همکاری نموده است و در این رابطه پیشگام است. خروجی فعالیت های پژوهشی این شرکت به صورت رایگان در اختیار فعالان عرصه صنعت نفت کشور و همچنین سایر صنایع قرار گرفته است.

 

صیانت از  محیط زیست 

این شرکت در جهت بهبود شرایط زیست محیطی جامعه محلی، ایمنی و کنترل کاهش آلاینده‌ها با استقرار و پیاده‌سازی موفق استانداردهای مربوطه از قبیل ISO14000 و ISO18000 اقدام نموده است. شرکت با تدوین اهداف و استراتژی‌های مناسب به مسائل سلامت بهداشتی کارکنان، جامعه، پایش و اندازه‌گیری عوامل زیان‌آور محیط کار، صیانت از منابع طبیعی، کاهش مصرف انرژی و توسعه فضای سبز پرداخته است و به فراخور اقدامات مؤثری نیز در این خصوص انجام شده است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
تحلیلگران گلدمن: درحالی که گزارش‌های متعدد میزان ذخایر انبارهای نفت در ماه اکتبر نشان می‌داد میزان ذخایر نفت جهان در حال افت است و با تداوم کاهش صادرات ایران، ما معتقدیم که در ماه نوامبر بازارهای جهانی نفت با کسری عرضه روبرو خواهند شد و قیمت‌ها دوباره صعودی خواهند شد.
مهندس صفرعلی بابایی، نایب رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی/ یکی از ارزشمندترین خدمات شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در کشور و به ویژه در صنعت پتروشیمی، توانمندسازی نیروهای بومی و اشتغال‌زایی در مناطق عملیاتی (ماهشهر، عسلویه و شهرستان‌های دیگر) بوده است.
دولت آمریکا بر خلاف سیاست‌های اعلامی ۶ ماه پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، در آستانه اجرایی شدن تحریم نفتی ایران، مجبور به معاف کردن بسیاری از کشورها از شمول تحریم نفت ایران شد.

يادداشت
در سه ماه گذشته طرح‎های پیشنهادی توسعه میدان سوسنگرد، طرح‎ توسعه پیشنهادی سه میدان چشمه‌خوش، دالپری و پایدار شرق، طرح توسعه مخازن کنگان و دالان میدان گازی پارس شمالی، طرح‌ توسعه میدان اسفندیار و طرح توسعه و بهره‌برداری از میدان‌های سپهر و جفیر در کمیته مشاوران مدیریت مخازن مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر مهدخت ذاکری، مدیر بین‌الملل ستاد انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری/ عرضه نفت خام در رینگ صادراتی بورس انرژی را می‌توان یکی از رویدادهای بااهمیت در عرصه تحولات اخیر بازار انرژی قلمداد کرد.
محمدعلی خطیبی، مدیر اسبق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت/ ایران در اجاره ظرفیت مازاد در خارج کشور کاری نکرده است، دولت خودش را کنار کشیده و می‌گوید بخش خصوصی (داخلی خارجی) وارد شود.
دکتر علی بیت‌اللهی، مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دبیر کارگروه ملی زلزله/ در حالی بر اساس داده‌های شبکه لرزه‌نگاری کشور در یک ماه اخیر 8 رخداد لرزه‌ای در منطقه عسلویه رخ داد که مشاهده های میدانی حکایت از عدم آمادگی مدیران برای مقاوم‌سازی مجتمع‌ها و آسیب‌پذیری سازه‌ها در برابر زلزله دارد.
علی حسینی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس/ هلدینگ‌های پتروشیمی با توجه به ظرفیت‌های موجود شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی می‌توانند مسیر توسعه این صنعت را شتاب بخشند.
گفتمان
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.
دو عضو اوپک، سردمداری جهانی ضدیت با ایران را در بازار نفت به‌عهده گرفته‌اند. این کاملا روشن است. این کار نه در عالم همسایگی و نه در عالم همکاری، صحیح نیست.
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.
هاتف ستاری، کارشناس ارشد حقوق نفت/ کارشناسان حقوق نفت معتقدندکه سرمایه گذاران خارجی با مدل قراردادهای بیع متقابل آشنایی بیشتری دارند و ایران با استفاده از مدل اصلاح شده آن می‌توانست سرعت بیشتری در جذب سرمایه خارجی داشته باشد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :