Daneshenaft logo
دوشنبه 12 خرداد ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
جمعه 18 آبان ماه 1397 | کد مطلب : 12467
دکتر گلپایگانی در ارائه گزارش عملکرد دوساله خویش در گفتگوی اختصاصی با دانش نفت مطرح کرد؛
مطالبه 1700 میلیارد تومانی حفاری شمال از كارفرمایان
گفتگو: احمد مددی

از جناب آقای مهندس زنگنه، وزیر محترم نفت استدعا دارم در این شرایط سخت همچون گذشته شركت حفاری شمال را یاری کنند.

 

 دانش نفت: افتخار می‌کند که در رزومه کاری اش فقط یک حرفه مقدس ثبت و ضبط گردیده است؛ «حفاری». او که فارغ‌التحصیل دانشکده نفت آبادان است و خود را دانش آموخته مدرسه حفاری مناطق نفتخیز می‌داند و نیمی از عمر کاری خود را در شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب بعنوان کارفرما و نیمی دیگر را در شرکت ملی حفاری ایران و شرکت حفاری شمال به عنوان پیمانکار و مجموعا قریب به سه دهه به ایفای نقش پرداخته است، به خویش می‌بالد. دکتر حمیدرضا گلپایگانی، مدیر عامل خوشنام و تحول خواه شرکت حفاری شمال که در همه ارکان و حوزه های حفاری صاحب تجربه و تخصص است، در گفتگو با «دانش نفت» گزارشی از عملکرد دو ساله خویش در این شرکت ارایه کرد. او که به اذعان کارشناسان و آگاهان، شرکت حفاری شمال را در وضعیتی کاملا به هم ریخته، بسیار سخت و بحرانی در دو سال پیش تحویل گرفته بود، حالا با اعمال مدیریت منطقی و درست توانسته آرامشی نسبی را به این شرکت بازگرداند، هرچند شرایط پیچیده اقتصادی کشور و تحریم‌ها موجب نشده است که این وضعیت نسبی به ثبات کامل رهنمون شود. دکتر گلپایگانی در این گفت‌و‌گو، از رویکردهای کلان شرکت حفاری شمال در دو سال اخیر شامل مدیریت هزینه در حوزه‌های مختلف منابع انسانی و مالی، مدیریت دارایی‌ها، زیرساختها، تامین کالا و مواد و... سخن گفت. خواندن این گفت‌و‌گو را به خوانندگان فهیم دانش نفت توصیه می‌کنیم.

 

جناب دکتر، تقریبا حدود دو سال از مدیریت شما در شرکت حفاری شمال می‌گذرد. جنابعالی در هنگامه ای شرکت حفاری شمال را تحویل گرفتید که این شرکت تقریبا در همه حوزه ها به ویژه در اخذ پروژه دچار چالش و بحران بود. بفرمایید چه اقداماتی را در این حوزه در دستور کار خویش قرار دادید؟

بله، به نکته درستی اشاره کردید، بنده شرکت را در شرایط سختی تحویل گرفتم و تقریبا در همه حوزه‌ها مشکل داشتیم. اما مهم‌ترین مساله این بود که نگذاریم هیچ یک از دکل هایمان توقف و بیکاری داشته باشد. بر همین اساس، در درجه اول تمامی مساعی خویش را بر این محور قرار دادیم که برای دکل های شرکت ایجاد کار و پروژه نماییم و از ظرفیت ناوگان شرکت، استفاده حداکثری نماییم. بر این مبنا در حوزه شرکت‌های کارفرمایی وزارت نفت کشورمان، شرکت حفاری شمال با شرکت مدیریت اکتشاف برای حفاری 4 حلقه چاه اکتشافی در دریا به مدت دو سال قرارداد منعقد کرده است و همچنین با حمایت شرکت ملی نفت و شرکت نفت فلات قاره، نسبت به تمدید قرارداد با شرکت نفت فلات قاره در سال 96 اقدام شد و دکل دریایی سحر 2 در مناقصه برنده و در پروژه مشغول به فعالیت است هر چند فعالیت این دکل دریایی با نرخ حفاری بسیار نازل و سود بسیار کم می‌باشد اما همین که این دکل دریایی بدون توقف مشغول به کار است، جای بسی امیدواری است. در همین حال، قرارداد با شرکت نفت مناطق مرکزی نیز در سال 96 تمدید شد. تمدید این قرارداد نیز با تعدیل در قیمت‌ها و به روزرسانی قیمت‌ها صورت پذیرفته است و در حال حاضر با پایین تر از نرخ 10 ساله برای نفت مناطق مرکزی کار می‌کنیم. نکته مهم دیگر اینکه؛ برای اولین بار در تاریخ تاسیس شرکت حفاری شمال، با شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قراردادی 19 ماهه برای میدان اهواز منعقد کرده ایم که هم اکنون دومین حلقه چاه در حال حفاری است. البته در مدت 10 ماهی که برای این شرکت در حال فعالیت هستیم که تاکنون وجهی دریافت نشده است.

در همین حال قرارداد با شرکت ISHIPS برای تامین نیروی دستگاههای Well Target را در دستور کار داشته ایم و اقدامات مربوط به آن انجام شده است. همچنین دکل ما در حوزه برون مرزی دریای خزر، در حال طی مراحل قراردادی برای تمدید و تجدید قرارداد است و به زودی فعالیت خود را از سر می‌گیرد. در همین حال مذاکرات سازنده ای نیز با کشورهای عراق و عمان جهت توسعه بازارهای خارجی شرکت صورت گرفته است که امیدواریم این مذاکرات به نتیجه برسد. شرکت حفاری شمال در گذشته دفتر منطقه ای خود را در کردستان عراق تاسیس کرده بود و در برهه کنونی نیز در حال تاسیس شعبه‌ای در بصره عراق برای توسعه فعالیت‌هایمان هستیم.

 

شرکت حفاری شمال نقشی بی بدیل در کشف نفت در دریای خزر با راهبری سکوی نیمه شناور امیرکبیر در سالیان گذشته ایفا کرده است. می‌خواستم بدانم آخرین وضعیت حفاری شمال در دریای خزر چگونه است؟

همانطور که اشاره کردید، شرکت حفاری شمال دو سال برای شرکت نفت خزر فعالیت موثر انجام داده است و در این سالها حفارمردان حفاری شمال موفق شدند ضمن حفاری 2 چاه عمیق، نفت را در دریای خروشان خزر کشف کنند. اینک انتظار داریم در مناقصه جدید مربوط به نگهداری، تعمیرات اساسی و راهبری دکل نیمه شناور، اولویت را به شرکت حفاری شمال داده و راهبری دکل نیمه شناور را به ما بسپارند چرا که این شرکت و حفار مردان آن تجربه گرانسنگی در مدیریت دکل نیمه شناور امیرکبیر داشته و به خوبی می‌توانند آن را راهبری کنند.

 

در حوزه منابع انسانی و اصلاح رویکردها چه تدابیری صورت گرفته است؟

شرکت حفاری شمال، شرکتی است که در ذیل اصل 44 قانون اساسی از بدنه دولت جدا شده است، به همین منظور حوزه منابع انسانی شرکت نیاز به اصلاحات اساسی داشت. در شركت حفاري شمال تورم شديد نيروي انساني به ويژه در ستاد تهران وجود دارد و اين امر هزينه هاي سنگيني را به شركت تحميل كرده است كه سعي شده تا با اصلاح و بازنگري ساختار نيروي انساني اين مهم مرتفع گردد.

اصلاح ساختار سازمانی، اصلاح قراردادهای نیروی انسانی با پیمانکار که در برخی مواقع ظلم آشکاری به نیروی انسانی شرکت صورت گرفته بود نیز با موفقیت انجام گرفت و با تعدادی نیروهای کلیدی شرکت قرارداد مستقیم منعقد کردیم. در آینده نیز برنامه‌ریزی جامعی برای توسعه نیروی انسانی کارآمد و افزایش نیروهای رسمی شرکت را در برنامه خویش داریم.

همچنین دخیل نمودن عوامل انگیزشی در نظام حقوق و دستمزد از جمله ارزیابی عملکرد، سطح تخصص و شایستگی، میزان همسویی با اهداف و ارزشهای سازمانی، لحاظ نمودن عوامل موثر بر شغل از جمله تخصص، مهارت، تجربه، مخاطرات، سختی، فیزیکی و فکری بودن شغل و وظایف محوله نیز از جمله اقداماتی بود که در حوزه مدیریت هزینه و اصلاح نظام حقوق صورت پذیرفته است. بر این اساس، با توجه به اصلاحات صورت گرفته از جمله اصلاح ساختار سازمانی و استاندارد سازی نیروهای شرکت، اصلاح  نظام حقوق و دستمزد، اصلاح قراردادهای نیروی انسانی، تغییر قراردادهای بخشی از کارکنان و عقد قرارداد مستقیم با نیروهای کلیدی، سالیانه در حدود 30 میلیارد تومان کاهش هزینه در بخش نیروی انسانی صورت پذیرفته است. یک اقدام مهم دیگر در حوزه منابع انسانی، توسعه پایگاه اهواز و انتقال نیروهای عملیاتی از جمله ابزار در گردش، تعمیرات، ترابری، خدمات فنی و... به این پایگاه با هدف کاهش هزینه و سرعت عمل بیشتر بوده است.

 

به اعتقاد جنابعالی، این رویکرد مدیریت هزینه در کاهش هزینه های مالی نشأت گرفته از چیست؟

اجازه بدهید در این خصوص به یک مورد خاص در شرکت اشاره کنم؛ شرکت حفاری شمال از 4 سال پیش 200 میلیارد تومان وام از یکی از بانک ها دریافت کرده و بابت آن با سود 30 درصد مبلغی در حدود 6 میلیارد تومان در ماه به این بانک پرداخت می‌کند! خوب، این عدد بسیار سنگین و کمرشکن است و ادامه این روند قطعا به نابودی شرکت منجر می‌گردد. خوشبختانه با رایزنی‌‌های صورت گرفته، به زودی  ساختمان همیلا به یک شرکت نفتی فروخته می‌شود و بر اساس مجوز سهامداران محترم، پول فروش این ساختمان به طور کامل صرف تسویه بخشی از بدهی با بانک خواهد شد تا ضمن تعدیل بدهی، نرخ بهره نیز به عددی معقول کاهش یابد. یقین دارم با فروش ساختمان«همیلا» و پرداخت بخشی از بدهی به بانک، این شرکت رونق و جان دوباره ای خواهد گرفت.

 

جناب دکتر، حوزه مدیریت دارایی‌‌ها در شرکتی مثل شرکت حفاری شمال نقشی کلیدی در مدیریت هزینه، کاهش ریسک و... دارد. در این حوزه چه اقدامات موثری در دو سال اخیر صورت پذیرفته است؟

همانطور که اشاره شد، استفاده حداکثری از ناوگان حفاری شرکت با توجه به شرایط کنونی بازار، مولفه بسیار مهمی بود که با لطف خداوند و حمایت وزارت نفت  موفق شدیم که تمام دکل هایمان را در 2 سال اخیر در سرویس و فعالیت داشته باشیم. در حوزه دیگر نسبت به فروش ساختمان‌های مازاد شرکت اقدام صورت گرفته است به طوریکه سال گذشته موفق شدیم ساختمان الوند را بفروشیم. همچنین ساختمان واقع در شهر شیراز نیز به مزایده رفته و به زودی اقدامات لازم در خصوص فروش آن صورت خواهد گرفت. همچنین همانطور که اشاره کردم ساختمان مرکزی شرکت واقع در بلوار «همیلا» نیز به زودی به یک شرکت نفتی فروخته خواهد شد که این مهم در کاهش بدهی‌‌های بانکی شرکت نقشی ویژه ایفا خواهد کرد. همچنین در خصوص برنامه‌ریزی جهت تعمیرات اساسی تجهیزات و ماشین‌آلات، انجام تعمیرات اساسی تجهیزات کنترل فوران و اخذ گواهینامه‌های مربوطه و توسعه کارگاه‌های عملیاتی، تعمیراتی و ابزار در گردش اقدامات موثری صورت گرفته است.

 

در حوزه آموزش نیروی انسانی و تربیت نیروی کار آزموده و حفار مرد چه اقداماتی صورت گرفته است؟

ما در این خصوص به دلیل آنکه بسیاری از نیروهای جدیدالورود در سال‌های گذشته فاقد مهارت در امر حفاری بودند، هزینه‌های زیادی در حوزه آموزش انجام داده‌ایم. همچنین در خصوص ارتقای سطح علمی روسای حفاران، مکانیک، گل‌شناس و... در حال عقد قرارداد با دانشکده نفت برای جبران کمبود تعداد واحد برای اخذ مدرک و گواهینامه آنان هستیم.

 

در حوزه اصلاح زیر ساخت‌های شرکت چه نکاتی را قابل ذکر می‌دانید؟

اصلاح زیر‌ساخت‌ها از نان شب هم برای این شرکت واجب تر بوده است. بر این اساس، با موافقت همه سهامداران به ویژه بنیاد مستضعفان که جا دارد تشکر ویژه ای از جناب آقای مهندس سعیدی کیا، رئيس محترم بنیاد داشته باشم، اصلاح ساختار شرکت با افزایش سرمایه 100 درصدی در دستور کار قرار گرفته است. بر این اساس، افزایش 100 درصدی سرمایه شرکت از محل مطالبات و آورده نقدي به میزان 260 میلیارد تومان صورت گرفت که این اقدام قطعا موجب شکوفایی شرکت خواهد شد. بحث دیگر، شروع پروژه تدوین فرآیندهای سازمانی است. متاسفانه در طول این سالها، این شرکت بدون فرآیند اداره شده است و ما 6 ماه است که در حال تدوین فرآیندهای سازمانی هستیم که ما حصل آن سرعت عمل در کارها، سیستم گرایی، کاهش هزینه، کنترل و مدیریت زمان و کیفیت در کارها خواهد بود. در همین حال نسبت به اخذ گواهینامه های ایزو و استقرار آن در شرکت همت گماردیم و با استقرار مشاور امیدواریم در نیمه اول سال 98 موفق به کسب اولین گواهینامه های ایزو و استقرار آن در شرکت حفاری شمال باشیم. همچنین در حوزه یکپارچه سازی سیستم ها و استقرار سیستم راهکاران در واحدهای مالی، فروش، بازرگانی و منابع انسانی اقدامات بسیار موثری صورت پذیرفته و این سیستم یکپارچه هم اکنون در حال ارایه خدمت است.

 

جناب دکتر، حوزه تامین کالا و مواد شرکت حفاری شمال از حوزه هایی است که توجه به آن در شرکتی مثل حفاری شمال نقش مهمی در سلامت سیستم ایفا می‌کند، نظر شما چیست؟

کاملا درست است، ما در بحث تامین کالا و مواد، اولویت را به سازنده اصلی داخلی و خارجی داده ایم. در این خصوص تلاش کرده‌ایم چنانچه می‌خواهیم کالایی خارجی که تولید داخل ندارد را تامین کنیم صرفا از طریق خرید از سازندگان اصلی خارجی و خرید بدون واسطه و بدون حضور دلالان صورت بگیرد. همچنین در اقدام مهم دیگر نسبت به جابجایی و انتقال انبار واقع در نکاء به اهواز و ایجاد یک انبار مرکزی در اهواز اقدام کرده‌ایم که این امر کاهش ملموس هزینه‌های جابجایی را به دنبال داشته است. در همین حال اصلاح نظام انبار داری در مناطق عملیاتی نیز به بهترین نحو ممکن انجام شده است. نکته مهم دیگری که بایستی به آن اشاره کنم این است که همه تجهیزات شرکت حفاری شمال «بیمه» است و این اقدام سبب کاهش ریسک و انتقال آن به شرکتهای بیمه گذار گردیده است. همچنین با هدف ایجاد نظم در سازمان، کمیته‌هایی تحت عنوان «کمیته پرداخت»، «کمیته خرید» و «کمیته مدیریت هزینه‌های شرکت» ایجاد کرده‌ایم که تمامی افراد عضو این کمیته‌ها، از نیروهای متخصص و با تجربه انتخاب شده اند.

 

جناب دکتر، با توجه به حجم فعالیتهای انجام شده توسط ناوگان حفاری شمال، میزان مطالبات شرکت حفاری شمال از وزارت نفت و کارفرماهای دیگر چقدر است؟

شرکت حفاری شمال قریب به1700 میلیارد تومان طلب  از کارفرمایان مختلف دارد كه بدون شك اين حجم و رقم از مطالبات خود گوياي ميزان نارسايي ها و مشكلات بوجود آمده براي اين شركت است.

 

آیا این مطالبات کفاف بدهی‌‌های شرکت را می‌دهد؟

شرکت حفاری شمال تقریبا به همین میزان نیز بدهی به پیمانکاران دارد. بنابراین با توجه به توان ما که مطالبه ای 1700 میلیارد تومانی است و نیازی که بدهی به همین میزان است، متاسفانه بایستی بگویم که در شرایط خوبی قرار نداریم و نیاز داریم که به سرعت از این وضعیت سخت خارج شویم.

اما با توجه به سود بسیار خوبی که در شش ماهه اول سال حاصل گردید امید راسخ دارم که در ماههای آتی شاهد بهبود وضع اقتصادی شرکت خواهیم بود.

 

چگونه؟ انتظار شما از شرکت‌های کارفرمایی اعم از وزارت نفت و شرکت‌های دیگر چیست؟

ما نیاز شدید به تزریق نقدینگی به شرکت داریم. این زیبنده نیست که روزانه بیش از 50 درصد وقت مدیريت ارشد این سازمان صرف رتق و فتق و جلسه با پیمانکاران طلبکار بگذرد. بر این اساس، استمرار حیات شرکت حفاری شمال که سهامدار اصلی آن بنیاد مستضعفان است، در گرو تزریق نقدینگی و دریافت مطالبات خویش است. از جناب آقاي  مهندس زنگنه استدعا دارم همچون گذشته در این شرایط سخت حامي شركت حفاري شمال باشند.

متاسفانه باید بگویم که شرکت حفاری شمال طلب بسیار سنگینی از شرکت پترو گوهر فراساحل کیش به میزان 70 میلیون دلار دارد که این شرکت به دلایل غیر حرفه ای، از پرداخت بدهی خویش امتناع کرده و مطالبات به حق شرکت حفاري شمال  را که دو سال از آن می‌گذرد، پرداخت نمی‌کند.

جلسات متعددي با مسوولان محترم شركت پترو گوهر فراساحل کیش برگزار کرده ایم و بایستی بگویم که چاره ای جز شکایت از اين شركت برایمان باقی نمانده است.

همچنین بیش از 40 میلیون دلار نیز از شرکت پتروپارس مطالبه داریم که مدیران ارشد این شرکت قول داده اند که در اسرع وقت این طلب را پرداخت کنند تا شرکت حفاري شمال  از این شرایط پرچالش خارج شود.

 

... و کلام پایانی؟

ببینید! در شرایط کنونی، کشور نیاز به همت و تلاش همگانی دارد و همه پیمانکاران و کارفرمایان بایستی با تمام قدرت و توان خويش کارها را به جلو ببرند و نسبت به اتمام پروژه‌های ملی «سنگ تمام» بگذارند. کاری که اینک ما داریم انجام می‌دهیم و به دلیل شرایط سخت و بی‌پولی، شبیه «جهاد» است و ما کار جهادی انجام می‌دهیم. جا دارد بار دیگر از وزارت نفت و جناب آقاي مهندس زنگنه تقاضا نمايم‌؛ شرکت حفاری شمال را همچون هميشه حمايت نمايند تا به مدد اين حمايت و  با تكيه بر تلاش جمعي بتوانيم از مشكلات و موانع عبور نماييم.

همچنین جا دارد از همه پیمانکاران ارجمند شرکت حفاري شمال ‌که این شرایط سخت و طاقت‌فرسا را تحمل می‌کنند و همراه ما هستند، تشکر کنم. از سهامداران محترم نیز که با سعه صدر سالها سود خویش را دریافت نکرده و با افزایش سرمایه شرکت موافقت کردند نیز کمال تشکر و امتنان را دارم.

از وقتی که در اختیار دانش نفت قرار دادید تشکر می‌کنم.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
پنج کشتی نفتکش ایرانی با اهتزار پرچم سه رنگ ایران، به نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت و به طور مشخص بنزین ایران دریاها و اقیانوس‌های آزاد را در مسیری طولانی طی کردند و یک به یک به ونزوئلا رسیدند تا بدین سان در بیخ گوش ایالات متحده آمریکا، به تحریم‌های ظالمانه یک «نه» بزرگ بگویند.
پروفسور دکتر حمید دوست‌محمدیان، استاد تمام در مدیریت بین‌الملل و پایداری فرهنگی و پژوهشگر ارشد در آلمان/ عبور از دوران کودکی تا دوران تحصیل در مدرسه راهنمایی با خاطرات تلخ جنگ تحمیلی و پس از آن، بیش از چهل سال تجربیات تلخ فشارهای اقتصادی و بین‌المللی ناشی از تحریم‌های همه جانبه کمر‌شکن آمریکا علیه ایران (البته با همکاری سایر کشورهای غربی و حتی غیر غربی) باعث ایجاد ایده‌هایی در ذهن کنجکاو من شد و اینکه ابتدا به واژه جنگ و چرایی آن حساس شوم و سپس در آینده زندگی خود به مطالعه در مورد آن روی بیاورم.
پنجم خردادماه ۱۲۸۷ شاید برای کمتر کسی خاطره‌ساز باشد، تاریخی که با اقتصاد، سیاست، فرهنگ و جامعه ایرانیان گره خورده است.

يادداشت
اكبر نعمت‌الهی/ جانبازان، بازماندگان سال‌های خون و آتش و یادگاران مبارزه‌ای هستند که برای حفظ سربلندی و افتخار ملت بروز کرد.
دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت/ راهبردها و اهداف پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت به شرح زیر است:
جواد سلیمان‌پور، کارشناس صنعت گاز/ بررسی سبد واردات گاز ترکیه در دوماه گذشته سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که این کشور مبادی وارداتی خود را به طور قابل توجهی تنوع بخشیده است.
عباس آرگون، نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران/ پتروشیمی‌ها،‌ منبع پایدار درآمد کشور محسوب می‌شوند و نقش بازار سرمایه در تامین مالی طرح های توسعه ای در این صنعت مهم و تاثیرگذار است.
تابلوهای بورس نیوریورک روز دوشنبه گذشته ساعات هیجان‌انگیزی را سپری کرد؛ قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در معاملات جهانی دوشنبه، بیش از ۳۰۶ درصد سقوط کرد. در این روز قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت رسید و رکوردی تاریخی ثبت شد. دلیل منفی بودن قیمت نفت را بخوانید.
گفتمان
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :