Daneshenaft logo
دوشنبه 6 خرداد ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
جمعه 9 آذر ماه 1397 | کد مطلب : 12506
گزارش دانش‌نفت از آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت و گاز اروندان و ملی حفاری ایران؛
اولویت‌های ۳ مدیر جدید نفتی در جنوب؛ از افزایش انگیزه منابع انسانی تا بهبود فرآیندهای عملیاتی


مسعود کرباسیان: افتخارم این است که در مسئولیت جدید، نخستین سفرم به استان خوزستان است؛ استانی که منشا تاریخ نفت و سرمایه ارزشمند کشور است. آرامش امروز ما، مرهون خوزستان است که خط اول در دوران جنگ تحمیلی بود.

دانش نفت: آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران به طور همزمان در اهواز برگزار شد. این آیین با حضور مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد. البته این آیین میهمانان دیگری از جمله استاندار خوزستان، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان داشت که به ایراد سخنرانی پرداختند. مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در احکامی جداگانه احمد محمدی، جهانگیر پورهنگ و سیدعبدالله موسوی را به ترتیب به عنوان مدیران‌عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران منصوب کرد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این آیین گفت: آنهایی که می‌خواهند ما را به سستی بکشانند، این آرزو را با خود به گور می‌برند. مسعود کرباسیان عصر روز چهارشنبه (هفتم آذرماه) در آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: افتخارم این است که در مسئولیت جدید، نخستین سفرم به استان خوزستان است؛ استانی که منشا تاریخ نفت و سرمایه ارزشمند کشور است. آرامش امروز ما، مرهون خوزستان است که خط اول در دوران جنگ تحمیلی بود.  وی با بیان این‌که حامل پیام قدردانی وزیر نفت از کارکنان این سه شرکت است، گفت: اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی به معنای واقعی در نفت جریان دارد.  مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران یادآور شد: دولت برای تحویل لایحه بودجه سال ۹۸ به مجلس تا ۱۵ آذرماه، در سه شیفت مشغول فعالیت است. کرباسیان بر استفاده از نیروهای متخصص جوان در صنعت نفت تاکید کرد و گفت: مجموعه تلاش‌هایی که در صنعت نفت و شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود باید به‌خوبی بازتاب داده شود. برای نمونه افزایش تولید پس از تحریم‌ها، اقدام‌های ارزشمند صنعت نفت در حوزه حفاری یا فعالیت توسعه‌ای در غرب کارون تنها بخشی از فعالیت‌های انجام شده در این شرکت است. وی حضور نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در آیین قدردانی از مدیران سه شرکت نفتی را بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: این حضور نشان می‌دهد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قدردان تلاشگران صنعت نفت هستند. مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به حضور استاندار خوزستان نیز در این آیین اشاره کرد و افزود: تجربه، دلسوزی و پیگیری، آقای شریعتمداری را جزو استانداران جسور و موفق کشور قرار داده است. کرباسیان با قدردانی از مدیران‌عامل پیشین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: با در نظر گرفتن ظرفیت‌های قانونی به‌طور حتم در آینده باز هم از توانمندی‌های این عزیزان استفاده خواهیم کرد.

 

اولویت‌های ۳ مدیر جدید نفتی

در همین حال، مدیران عامل جدید سه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت نفت و گاز اروندان اولویت‌های خود را از افزایش انگیزه منابع انسانی تا بهبود فرآیندهای عملیاتی مطرح کردند. احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در آیین تجلیل و معارفه مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت نفت و گاز اروندان اظهار کرد: ایران در غنی ترین کمربند انرژی دنیا قرار گرفته است، امیدوارم با همدلی ارکان صنعت نفت، در دستیابی به فناوری‌های روزآمد، جذب سرمایه، ازدیاد برداشت، ایفای مسئولیت اجتماعی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی)، افزایش امنیت کارکنان و تاسیسات گام‌های بلندی برداریم. وی بر ضرورت بهبود محیط زیست در استان خوزستان تاکید کرد و گفت: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در برابر مردم خوزستان احساس مسئولیت می‌کند و از هیچ تلاشی برای به بهبود وضع مردم این استان دریغ نمی‌کند. سید عبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نیز در این آیین اظهار کرد: صنعت حفاری، گنجینه نظام است، امیدوارم با آرامش در بدنه سازمان، متناسب‌سازی درآمد و هزینه و رونق بازاریابی بین المللی، فضای کار و پیشرفت را در این شرکت بیش از پیش فراهم کنیم. در همین حال جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز بر ضرورت توجه بیشتر به اصول بهداشت، ایمنی و محیط زیست و متناسب‌سازی ساختار این شرکت تاکید کرد و یادآور شد: اعتبارات خوبی به حوزه غرب کارون اختصاص یافته است و امیدواریم این شرکت در تحقق اهداف پیش رو موفق باشد.

 

تاکید نمایندگان خوزستان بر افزایش نقش آفرینی نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی

همچنین نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در آیین تجلیل و معارفه سه مدیر نفتی ضمن قدردانی از آنها‌، بر ضرورت توجه بیشتر به مردم این استان و افزایش نقش صنعت نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی تاکید کردند. همایون یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: نقش متخصصان صنعت نفت پس از تحریم‌ها، کمتر از نقش تیم دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته‌ای نبود. همین زحمات، افزایش قابل توجه تولید نفت را رقم زد. وی افزود: لازم است متناسب با ایفای نقش صنعت نفت در اقتصاد کشور، به همین اندازه به مردم خوزستان هم توجه بیشتری شود. جواد کاظم نسب، دیگر نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز به مشکلات مردم خوزستان اشاره کرد و گفت: امسال صنعت نفت ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خوزستان اختصاص داد، اما نیازمندی‌های این استان و شهرهای آن بسیار بیش از این است. وی با تاکید بر این که مردم استان خوزستان به توجه بیشتری نیاز دارند‌، تصریح کرد: آقای کرباسیان در هر سمتی مشغول فعالیت بوده، همواره یار و خدمتگزار مردم خوزستان بوده است. علی عسگر ظاهری، نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: انتخاب معاونان وزیر نفت از میان وزیران دولت، برگ برنده‌ای برای صنعت نفت است. وی تاکید کرد: صنعت نفت به رغم همه تلاش‌هایش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، به این موضوع توجه بیشتری کند.

 

کار جهادی کارکنان نفت

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان هم در این آیین با اشاره به این که نفت و خوزستان با هم عجین هستند،‌ تصریح کرد: اگر صنعت نفت نوسازی شود و توسعه یابد، خوزستان هم توسعه می‌یابد. استاندار خوزستان با بیان این که کارکنان صنعت نفت جهادی کار می‌کنند و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند،‌ تصریح کرد: من این واقعیت را به‌ویژه در مهار حریق و فوران چاه شماره ۱۴۷ میدان رگ سفید به عینه دیدم.

 

افتخارهای بین المللی نفت مدیون تلاشگران این صنعت است

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان هم افتخارهای داخلی و بین‌المللی صنعت نفت را مدیون تلاشگران این صنعت دانست و گفت: بیژن عالی‌پور، مدیرعامل سابق شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افتخار استان خوزستان است. قاسم ساعدی در آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران ضمن قدردانی از این مدیران به پاس سال‌ها خدمتگزاری و تلاش صادقانه در صنعت نفت اظهار کرد: آقای عالی‌پور به عنوان یکی از این مدیران افتخار استان خوزستان است.وی با بیان این که اگر امروز صنعت نفت در منطقه و عرصه بین‌المللی مطرح است، به برکت حضور تلاشگران این صنعت است، افزود: از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درخواست می‌کنم اقدام‌هایی به منظور افزایش انگیزه کارکنان صنعت نفت و ایجاد نشاط بین آنان و همچنین توجه بیشتر به حوزه مسئولیت اجتماعی انجام دهد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
جمع‌آوری گازهای همراه نفت، خاموش کردن مشعل میادین نفتی و تکمیل زنجیره ارزش با استفاده از خوراک مشعل‌ها با توسعه صنعت پتروشیمی یکی از برنامه‌های اولویت دار صنعت نفت بر اساس مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است.
با در نظر گرفتن منابع انرژی به عنوان یکی از عوامل تولید و مزیت رقابتی کشور، افزایش بهره‌وری انرژی به افزایش بهره‌وری کل اقتصاد منجر خواهد شد.
مهندس زنگنه: اهواز پر از خط لوله است و هیچ جایی مانند اهواز در خطر نیست و از فکر کردن به این موضوع شب‌ها خواب ندارم.

يادداشت
سعید مهذب ترابی، رئیس هیأت مدیره انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی ایران/ یکی از قوانین مغفول مانده در زمینه ارتقای بهره‌وری انرژی و اصلاح امور، ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید است.
سیدمحمد صادق‌زاده، رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)/ طی دو سال گذشته شکل‌گیری نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک در کشور به نقطه ساختاری خود رسیده که در این بازه زمانی برخی از واحدها مانند نیروگاه‌های خورشیدی مگاواتی برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی شده و در حال حاضر ۵۰ نیروگاه خورشیدی مگاواتی در ایران مشغول به فعالیت هستند.
عبدالرسول دشتی، مسئول سابق ستاد اطلاع‌رسانی کارت هوشمند سوخت/ اخیرا در گزارشی نقل به مضمون خواندم که یکی از روحانیون برجسته و شناخته شده استان سیستان و بلوچستان حضور در جلسه افطاری رئیس جمهور را فرصتی دانسته تا با جلب نظر آقای روحانی در رابطه با "سوخت‌بران" بتواند موافقت ایشان را برای انجام قانونی سوخت‌بری از سوی مردم منطقه اخذ کند.
واگذاری‌های پر ابهام و دردسرساز در استان‌های مختلف هرکدام ماجرایی دارد؛ موضوعی که سر نخ آن‌ها را می‌توان در خصوصی‌سازی‌های خیلی خصوصی تا «خصولتی‌ها» گرفت و در این میان کارگران متضرر می‌شوند.
محسن آقایی/ شرکت‌های چینی علاقه‌مند به امضای قراردادهای بلندمدت برای خرید نفت‌خام از آمریکا اکنون در عمل ناپدید شده‌اند.
گفتمان
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.
عصام‌الدین فیروزبخت، مدیرفاوای شركت توسعه پتروایران، دارای 23 سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه توسعه راهكارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت است.
مهندس نیما باقرسایی، بیش از 17 سال سابقه كار مفید در حوزه‌های مهندسی، ساخت و بازرگانی را در رزومه کاری خویش ثبت کرده است.
مهندس حمید ایمان‌زاده، سرپرستی سلامت، ایمنی، محیط زیست و کیفیت HSEQ شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد. با او در مورد همه فرآیندهای واحد HSEQ گفتگو کردیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :