Daneshenaft logo
پنجشنبه 2 اسفند ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
جمعه 9 آذر ماه 1397 | کد مطلب : 12506
گزارش دانش‌نفت از آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، نفت و گاز اروندان و ملی حفاری ایران؛
اولویت‌های ۳ مدیر جدید نفتی در جنوب؛ از افزایش انگیزه منابع انسانی تا بهبود فرآیندهای عملیاتی


مسعود کرباسیان: افتخارم این است که در مسئولیت جدید، نخستین سفرم به استان خوزستان است؛ استانی که منشا تاریخ نفت و سرمایه ارزشمند کشور است. آرامش امروز ما، مرهون خوزستان است که خط اول در دوران جنگ تحمیلی بود.

دانش نفت: آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران به طور همزمان در اهواز برگزار شد. این آیین با حضور مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد. البته این آیین میهمانان دیگری از جمله استاندار خوزستان، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان داشت که به ایراد سخنرانی پرداختند. مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در احکامی جداگانه احمد محمدی، جهانگیر پورهنگ و سیدعبدالله موسوی را به ترتیب به عنوان مدیران‌عامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران منصوب کرد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این آیین گفت: آنهایی که می‌خواهند ما را به سستی بکشانند، این آرزو را با خود به گور می‌برند. مسعود کرباسیان عصر روز چهارشنبه (هفتم آذرماه) در آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: افتخارم این است که در مسئولیت جدید، نخستین سفرم به استان خوزستان است؛ استانی که منشا تاریخ نفت و سرمایه ارزشمند کشور است. آرامش امروز ما، مرهون خوزستان است که خط اول در دوران جنگ تحمیلی بود.  وی با بیان این‌که حامل پیام قدردانی وزیر نفت از کارکنان این سه شرکت است، گفت: اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی به معنای واقعی در نفت جریان دارد.  مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران یادآور شد: دولت برای تحویل لایحه بودجه سال ۹۸ به مجلس تا ۱۵ آذرماه، در سه شیفت مشغول فعالیت است. کرباسیان بر استفاده از نیروهای متخصص جوان در صنعت نفت تاکید کرد و گفت: مجموعه تلاش‌هایی که در صنعت نفت و شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود باید به‌خوبی بازتاب داده شود. برای نمونه افزایش تولید پس از تحریم‌ها، اقدام‌های ارزشمند صنعت نفت در حوزه حفاری یا فعالیت توسعه‌ای در غرب کارون تنها بخشی از فعالیت‌های انجام شده در این شرکت است. وی حضور نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در آیین قدردانی از مدیران سه شرکت نفتی را بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: این حضور نشان می‌دهد نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قدردان تلاشگران صنعت نفت هستند. مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به حضور استاندار خوزستان نیز در این آیین اشاره کرد و افزود: تجربه، دلسوزی و پیگیری، آقای شریعتمداری را جزو استانداران جسور و موفق کشور قرار داده است. کرباسیان با قدردانی از مدیران‌عامل پیشین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران یادآور شد: با در نظر گرفتن ظرفیت‌های قانونی به‌طور حتم در آینده باز هم از توانمندی‌های این عزیزان استفاده خواهیم کرد.

 

اولویت‌های ۳ مدیر جدید نفتی

در همین حال، مدیران عامل جدید سه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت نفت و گاز اروندان اولویت‌های خود را از افزایش انگیزه منابع انسانی تا بهبود فرآیندهای عملیاتی مطرح کردند. احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در آیین تجلیل و معارفه مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و شرکت نفت و گاز اروندان اظهار کرد: ایران در غنی ترین کمربند انرژی دنیا قرار گرفته است، امیدوارم با همدلی ارکان صنعت نفت، در دستیابی به فناوری‌های روزآمد، جذب سرمایه، ازدیاد برداشت، ایفای مسئولیت اجتماعی، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی)، افزایش امنیت کارکنان و تاسیسات گام‌های بلندی برداریم. وی بر ضرورت بهبود محیط زیست در استان خوزستان تاکید کرد و گفت: شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در برابر مردم خوزستان احساس مسئولیت می‌کند و از هیچ تلاشی برای به بهبود وضع مردم این استان دریغ نمی‌کند. سید عبدالله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نیز در این آیین اظهار کرد: صنعت حفاری، گنجینه نظام است، امیدوارم با آرامش در بدنه سازمان، متناسب‌سازی درآمد و هزینه و رونق بازاریابی بین المللی، فضای کار و پیشرفت را در این شرکت بیش از پیش فراهم کنیم. در همین حال جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز بر ضرورت توجه بیشتر به اصول بهداشت، ایمنی و محیط زیست و متناسب‌سازی ساختار این شرکت تاکید کرد و یادآور شد: اعتبارات خوبی به حوزه غرب کارون اختصاص یافته است و امیدواریم این شرکت در تحقق اهداف پیش رو موفق باشد.

 

تاکید نمایندگان خوزستان بر افزایش نقش آفرینی نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی

همچنین نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی در آیین تجلیل و معارفه سه مدیر نفتی ضمن قدردانی از آنها‌، بر ضرورت توجه بیشتر به مردم این استان و افزایش نقش صنعت نفت در حوزه مسئولیت اجتماعی تاکید کردند. همایون یوسفی، نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: نقش متخصصان صنعت نفت پس از تحریم‌ها، کمتر از نقش تیم دیپلماسی ایران در مذاکرات هسته‌ای نبود. همین زحمات، افزایش قابل توجه تولید نفت را رقم زد. وی افزود: لازم است متناسب با ایفای نقش صنعت نفت در اقتصاد کشور، به همین اندازه به مردم خوزستان هم توجه بیشتری شود. جواد کاظم نسب، دیگر نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز به مشکلات مردم خوزستان اشاره کرد و گفت: امسال صنعت نفت ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خوزستان اختصاص داد، اما نیازمندی‌های این استان و شهرهای آن بسیار بیش از این است. وی با تاکید بر این که مردم استان خوزستان به توجه بیشتری نیاز دارند‌، تصریح کرد: آقای کرباسیان در هر سمتی مشغول فعالیت بوده، همواره یار و خدمتگزار مردم خوزستان بوده است. علی عسگر ظاهری، نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: انتخاب معاونان وزیر نفت از میان وزیران دولت، برگ برنده‌ای برای صنعت نفت است. وی تاکید کرد: صنعت نفت به رغم همه تلاش‌هایش در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، به این موضوع توجه بیشتری کند.

 

کار جهادی کارکنان نفت

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان هم در این آیین با اشاره به این که نفت و خوزستان با هم عجین هستند،‌ تصریح کرد: اگر صنعت نفت نوسازی شود و توسعه یابد، خوزستان هم توسعه می‌یابد. استاندار خوزستان با بیان این که کارکنان صنعت نفت جهادی کار می‌کنند و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند،‌ تصریح کرد: من این واقعیت را به‌ویژه در مهار حریق و فوران چاه شماره ۱۴۷ میدان رگ سفید به عینه دیدم.

 

افتخارهای بین المللی نفت مدیون تلاشگران این صنعت است

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان هم افتخارهای داخلی و بین‌المللی صنعت نفت را مدیون تلاشگران این صنعت دانست و گفت: بیژن عالی‌پور، مدیرعامل سابق شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افتخار استان خوزستان است. قاسم ساعدی در آیین تجلیل و معارفه مدیران پیشین و جدید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت ملی حفاری ایران ضمن قدردانی از این مدیران به پاس سال‌ها خدمتگزاری و تلاش صادقانه در صنعت نفت اظهار کرد: آقای عالی‌پور به عنوان یکی از این مدیران افتخار استان خوزستان است.وی با بیان این که اگر امروز صنعت نفت در منطقه و عرصه بین‌المللی مطرح است، به برکت حضور تلاشگران این صنعت است، افزود: از مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درخواست می‌کنم اقدام‌هایی به منظور افزایش انگیزه کارکنان صنعت نفت و ایجاد نشاط بین آنان و همچنین توجه بیشتر به حوزه مسئولیت اجتماعی انجام دهد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شرکت ملی گاز ایران با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی موفق شده است کارنامه درخشانی از عملکرد گازرسانی شهری، روستایی، نیروگاهی و صنعتی در کنار دستیابی به سهمی از تجارت جهانی گاز ارائه دهد.
رشد ۲۱ برابری ظرفیت نصب شده، ۹ برابری مجتمع‎ها، ۳۳,۵ برابری تولید محصولات و ۳۷ برابری صادرات، همه و همه از دستاورد‌های صنعت پتروشیمی ایران در ۴۰ سال اخیر است.
حسین سلیمانی، کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و فعال انرژی در شرکت فرا سکو عسلویه/ یکی از اصلی‌ترین مسائلی که در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتر کشورهای پیشرفته صنعتی است موضوع صرفه‌جویی در انرژی و منابع است.

يادداشت
احمد یارمحمدی، کارشناس حوزه انرژی/ بررسی‌ها نشان می‌دهد در صورتی که تعهدات فعلی ایران در توافقنامه پاریس اجرایی شود ١٥ درصد از ارزش تولیدات صنعت نفت و گاز کشور کاسته خواهد شد.
ظرفیت انتقال فرآورده‌های نفتی کشور با خطوط لوله در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۵۷، ۹ برابر افزایش یافته و در سال ۹۶، رکورد انتقال بیش از ۱۲۳ میلیارد لیتر نفت‌خام و فرآورده ثبت شده است.
ایمان نیکزاد، کارشناس ارشد انرژی/ الجزایر از سال ۱۹۵۸ به جرگه تولیدکنندگان نفت پیوسته و در سال ۱۹۶۹ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) شده است.
صادق مردانی، کارشناس انرژی/ نباید از راهکارهای نافی هم برای فروش نفت استفاده کرد و اگر بدنبال شکستن تحریم های نفتی هستیم، عرضه نفت در بورس ابزار آن است.
قاسمعلی بازآیی، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران/ فاوا به دنبال صنعت نفت یادگیرنده است و ایجاد زمینه‌های مناسب و مطلوب برای دستیابی به صنعت نفت پیشرفته، برنامه‌ریزی و هوشمندسازی فرآیندهای کسب‌وکار الکترونیک صنعت نفت، استقرار فراگیر و یکپارچه کاربردها و خدمات فاوا در صنعت نفت، ارتقای کارآیی و اثربخشی ارکان مدیریتی و اجرایی و دستیابی به سهم مناسب خدمات فنی و مهندسی از بازارهای هدف، از اهداف مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران است.
گفتمان
انجام خرید یا عقد قرارداد با گروه تخصصی IRSYSTEM ، ضمن بهره مندی از کالایی درجه یک و در سطح جهانی، آغازی است بر تعهدی مستمر که طی برنامه زمانبندی دقیق اجرا شده و پس از استقرار اولیه سامانه با ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی فنی و گارانتی معتبر در راستای جلب رضایت مشتریان و کارفرمایان تکمیل خواهد شد.
درخواست و انتظار من از مقام عالی وزارت نفت این است که سازمان بهداشت و درمان بیشتر حمایت شود و بیشتر مورد توجه باشد و خدمات عزیزان و همکاران ما بیشتر دیده شود.
تنها حمایتی که ما لازم داریم این است که کارفرمایان محترم مطالبات را سر موعد پرداخت کنند. متاسفانه در حال حاضر مطالباتی داریم که از اسفند ۹۴ تا به امروز مانده است و هنوز پرداخت نشده است.
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :