Daneshenaft logo
سه شنبه 29 مرداد ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه 1398 | کد مطلب : 22941
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تاكید كرد:
وزارت نفت پیشگام در مشاركت بانوان در سطوح عالی مدیریتی


مهندس رامین حاتمی با اشاره به روند رو به رشد انتصاب بانوان شایسته در امور مدیریتی در سطح وزارت نفت اعلام داشت: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در تلاش است با بکارگیری بانوان کارآمد و توانمند در تمامی سطوح مدیریتی و سمت‌های تصمیم‌ساز، از ظرفیت آنان در راستای تحقق اهداف توسعه ای شرکت استفاده نماید.

رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، در آيين تودیع و معارفه مشاور مديرعامل در امور بانوان این شرکت با تبیین نقش و جایگاه زنان در دین اسلام گفت: مهمترین آموزه های دين مبين اسلام، پیام مساوات و عدالت است که این امر در حوزه حقوق زنان نیز شامل می شود. اسلام بنیان برتری طلبی‌های قومی، نژادی، جنسیتی و مالی را برچيد و بر برقراری عدالت بین زن و مرد در تمام سطوح مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تاکید دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس حاتمی با نقل حدیثی از حضرت قائم (عج)در رابطه با انسان کامل بودن و اسوه و الگو بودن حضرت فاطمه زهرا (س) تصریح کرد : با توجه به جایگاه والا و حجت برحق بودن حضرت مهدی (عج)، این امام همام، حضرت فاطمه زهرا (س) را به عنوان انسان کامل، الگو و اسوه خویش معرفی می نماید، ما نیز با اقتدا به ایشان و با ارج نهادن به جایگاه زن در جامعه، بایستی زمینه مناسب برای پیشرفت اجتماعی و فرهنگی بانوان فراهم سازیم. بنابراین ارتقای جایگاه مدیریت زنان و افزایش میزان مشارکت آنان در سطوح مدیریتی در برنامه جامع اصلاح نظام اداری کشور از جمله برنامه‌های دولت در حوزه «زنان و خانواده» است که وزارت نفت در آن پیشگام است. این موضوع طی سال‌های اخیر در به کارگیری زنان از طریق انتصاب مشاور امور زنان و خانواده صنعت نفت و همچنین راه‌اندازی شبکه مشاوران زن، روزنه امیدی برای بانوان شاغل در صنعت نفت ایجاد کرده است.

حاتمی در ادامه با اشاره به انتصاب یکی از بانوان کارآمد در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق به عنوان سرپرست منابع انسانی این شرکت خاطرنشان کرد: در سال هاي اخير آمار بکارگیری بانوان توانمند در سمت‌های حساس و پست‌های تعیین کننده در این شرکت رو به افزایش است، به گونه‌ای که درصد جمعیت بانوان شاغل نسبت به تمامی کارکنان در ستاد تهران و ستاد شرکت‌های تابعه به20 درصد افزایش یافته است. این آمار نشانگر نقش برجسته بانوان در پیشبرد اهداف سازمان است و اميدواريم حضور بانوان خلاق و توانمند در سمت‌های مدیریتی و کارشناسی مناطق عملیاتی گسترش يابد.

وی با ارائه آمار حضور 25 درصدی بانوان در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و ایجاد نگرش مثبت و ضرورت بالا بردن ریسک پذیری و قبول مسئولیت‌های خطیر توسط بانوان اعلام داشت: آمار 25 درصدی جامعه آماری بانوان شاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبي نشانگر نگرش مثبت حاکم بر سازمان است و اميدواريم، شاهد رشد بیشتری از حضور بانوان در کل شرکت باشیم.

بر اساس این گزارش، طاهره سیدمومنی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور بانوان،در این مراسم با تقدیر از توجه ویژه به مقوله بانوان و خانواده کارکنان در شركت نفت مناطق مركزي ايران، بیان داشت: با توجه به تنوع حوزه جغرافیایی و تنوع فرهنگی کارکنان شاغل در این شرکت و شرکت‌های تابعه بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، شرق و غرب که متشکل از قومیت‌های مختلف است،این شرکت عملکرد خوبی داشته و با اجرای برنامه های فرهنگی، نگرش سازمانی به امور بانوان و خانواده کارکنان، اطلاع رسانی گسترده، تنظیم دوره های آموزشی و پژوهشی مرتبط، برگزاری مسابقات ورزشی در سطح بانوان و خانواده ها را در مناطق عملیاتی که ضرورت ويژه اي دارد ارتقا داده است که پیامد آن بهبود کیفیت زندگی و بالا بردن سطح آگاهی و آرامش خانواده هاست که موجبات آرامش کارکنان در محل کار و افزایش بهره وری را بدنبال خواهد داشت.

وی از برگزاری جلسات شبکه مشاوران امور بانوان خبر داد و افزود: جلسات شبکه مشاوران امور بانوان صنعت نفت با حضور فعال 33 نفر از اعضای منتخب به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود كه هدف آن رشد و ارتقای بانوان همکار و تحکیم امور خانواده کارکنان است.

در این مراسم زهرا کشوری، سرپرست مدیریت منابع انسانی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با تاييد نظرات مشاور وزیر نفت در امور بانوان در خصوص افزایش کیفیت زندگی در شهرک‌ها و مناطق عملیاتی، بر تخصیص بودجه  مناسب به امور بانوان و خانواده کارکنان و همچنین ضرورت حل مشکلات و معضلات امور بانوان و تحکیم موقعیت خانواده از طريق برقراري ارتباطات موثر تاكيد كرد.

این گزارش می افزاید، فرانك حمیدی، مشاور مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در امور بانوان، نیز با تاكيد بر حمايت مديرعامل در تحقق اهداف امور بانوان شرکت نفت مناطق مركزي ایران در ارتقاي جايگاه كاركنان زن شاغل در اين شركت از حسن اعتماد مديرعامل قدرداني كرد.همچنین ماندانا نوروزی، مشاور سابق مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در امور بانوان، با ارائه گزارشي از عملكرد فعاليت‌هاي انجام گرفته در امور بانوان نفت مناطق مركزي به برگزاری کارگاه‌ها و دوره های مختلف آموزشی و پژوهشی، ایجاد هیات ورزش بانوان شرکت، آغاز فعالیت کتابخانه امور بانوان اشاره كرد و آغاز فعالیت این امور را در سال 1393 با دو محور برقراری عدالت جنسیتی و تحکیم خانواده کارکنان برشمرد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
افزایش ضریب بازیافت، بزرگترین چالش فناوری صنعت نفت ایران است؛ این سخن بارها از زبان مدیران قدیم و جدید صنعت نفت بر زبان رانده شده است اما این چالش بزرگ هیچگاه مرتفع نگردیده است.
محسن حائری‌نژاد، رئیس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)/ صنعت نفت ایران یکی از مهمترین ذخایره دارنده همزمان نفت و گاز در دنیاست و از طرفی در دهه‌های آینده سوخت‌های متعارف و به طور مشخص نفت و گاز نقش اصلی را در تأمین انرژی جهان بازی می کنند.
با تصویب ورود شرکت ملی گاز ایران به حوزه بالادست صنعت نفت در اساسنامه این شرکت، راه برای ایجاد زنجیره ارزش گاز هموارتر می‌شود.

يادداشت
هوشنگ فضلی، کارشناس ارشد مسئولیت اجتماعی حوزه مشاور اجتماعی وزیر نفت/ به‌طور معمول زمانی که سخن از مفهوم شرکت و به‌ویژه شرکت خصوصی پیش می‌آید، پیش‌فرض ذهنی افراد به دغدغه‌های اقتصادی و سوددهی معطوف می‌شود. از اساس این ذهنیت درست است، زیرا ماهیت وجودی یک شرکت بر مقوله کسب‌وکار معطوف به سودآوری است.
محمد امین راد/ ۲ خرداد ۱۳۹۸ - کاردار آمریکا در بغداد اخبار مربوط به معافیت عراق از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در زمینه واردات برق و گاز را تایید کرد.
بررسی طرح‌های پالایشی کشور نشان می‌دهد که تنها روش مدنظر برای تامین مالی این قبیل از پروژه‌ها، استفاده از فاینانس خارجی بوده است در حالی که نقدینگی کشور به حدود 2000 هزار میلیارد تومان رسیده و برای ساخت سالانه یک پالایشگاه 250 هزار بشکه‌ای، جذب 3 درصد از این نقدینگی برای راه اندازی پالایشگاه‌های کشور کافی است.
نام اقتصاد مقاومتی که به میان می‌آید، باید صنعت پتروشیمی ایران را از پیشگامان این راه دانست که با حرکت در این مسیر کارنامه‌ای موفق ثبت کرده است. گواه این موضوع طرح‌های مختلف پتروشیمی است که در سال های اخیر افتتاح شده و نتیجه آن با رشد و تنوع تولید و همچنین صادرات برای اقتصاد کشور همراه بوده است.
حسن ضیا کاشانی، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران/ اکنون تنها ابزاری که برای کنترل مصرف سوخت در اختیار ما قرار دارد، استفاده از کارت هوشمند سوخت است.
گفتمان
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.
عصام‌الدین فیروزبخت، مدیرفاوای شركت توسعه پتروایران، دارای 23 سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه توسعه راهكارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :