Daneshenaft logo
پنجشنبه 28 شهریور ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
چهارشنبه 1 خرداد ماه 1398 | کد مطلب : 23048
مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران خبر داد:
تولید بیش از ۹۷۰ هزار تُن متانول در دستور کار سال ۱۳۹۸ است


شرکت پتروشیمی فن‌آوران به‌عنوان سومین تولید كننده متانول و تنها تولیدكننده اسید استیك در ایران از شرکت‌های مدیریتی تابعه شستا محسوب می‌شود كه سهم قابل توجهی از تامین نیاز صنایع پایین دستی پتروشیمی در داخل و خارج از كشور به عهده دارد.

محمدجواد بدری مدیرعامل جوان و بومی شرکت پتروشیمی فن‌آوران در راستای سیاست جوانگرایی، بومی گزینی و ارتقاء از درون شرکت در سال‌جاری از طریق آزمون به عنوان مدیرعامل این شرکت انتخاب شده است.

میزان متانول تولیدی این شركت در سال ۹۶ برابر با ۸۶۸.۲۳۸ تُن بود كه با ۸% افزایش در سال ۱۳۹۷ به ۹۳۷ هزار تُن افزایش یافت.

از مهم‌ترین دلایل این افزایش تولید، انجام به جا و به هنگام عملیات تعمیرات اساسی در اردیبهشت ماه سال ۹۷ بود كه توانست عواید بسیار مثبتی را در روند افزایش، ثبات و تداوم تولیدات نصیب شركت نماید. به نحوی كه در آبان ماه ۹۷ با انجام این تعمیرات اساسی، ركورد تولید روزانه مجتمع از بدو راه‌اندازی آن به میزان ۳۰۵۲ تُن به ثبت رسید كه این ركوردشكنی، عبور از ظرفیت اسمی روزانه را نیز در پی داشت.

محمد جواد بدری مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران که پیش از این مدیرمجتمع این شرکت بود در گفت‌وگو با شستا رسانه درباره تأثیرات این عملیات عظیم مهندسی، گفت: تا پیش از انجام اورهال، تولید ماهانه متانول در بازه ۶۹ هزار تا ۷۲ هزار تُن در نوسان و با شیب منفی همراه بود كه پس از این عملیات، در خرداد ماه ۹۷ شاهد تولید ۷۷ هزار تُن بوده و تا مرداد ۹۷ نیز به ۸۸ هزارتُن تولید دست یافتیم.

بدری، شكستن ركورد تولید روزانه و ماهانه از بدو راه‌اندازی، کاهش شاخص انرژی SEC از ۴۲ به ۳۵ و تعویض کاتالیست راکتورهای سنتز واحد متانول به روش مكانیزه با کاتالیست نسل جدید كه برای اولین بار در ایران صورت گرفته را از مهم‌ترین دستاوردها و اقدامات بهینه‌سازی در جهت افزایش ظرفیت تولید در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: تعویض كاتالیست‌های ریفرمر با همكاری شركت‌های آلمانی و ایتالیایی، ترمیم و اصلاح ریفركتوری دیواره ریفرمر و انجام اورهال کمپرسور سنتز برای اولین بار از ابتدای راه اندازی تا کنون و تعویض پکینگ‌های کولینگ از دیگر اقداماتی بود که در این زمینه صورت گرفت.

وی با بیان اینکه برای سال ۱۳۹۸ عمده تمركز ما در پتروشیمی فن‌آوران به ظرفیت رساندن واحد اسید استیك از طریق جایگزینی راكتور واحد اسید با راكتور فرسوده فعلی است، گفت: اقدامات مهمی نظیر افزایش دور ID Fan های واحد متانول، اصلاح و تعویض مبدل‌ها، واحد منواكسیدكربن، اصلاح پرلیت و امکان‌سنجی پروژه نصب كمپرسور هیدروژن جهت تزریق هیدروژن مازاد واحد CO به متانول نیز جزو مهم ترین برنامه‌های سال ۹۸ پتروشیمی فن‌آوران خواهد بود.

مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران، تصریح کرد: مجموع تولیدات این شركت در سال ۹۶ یک میلیون و ۱۰۴ هزار تُن بود كه ۹۹۱ هزار تُن از این تولیدات به فروش رسیده و در سال ۱۳۹۷ از مجموع یک میلیون و ۱۸۷ هزار تُن تولید شركت یک میلیون و ۱۰۶ هزار تُن آن به بازارهای هدف داخلی و مقاصد خارجی نظیر چین و هند راه یافته است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
برادران «ن»، در سال ۱۳۸۹ حدود ‌۱۰۰ میلیارد تومان از سود چند هزار میلیارد تومانی خرید و تغییر کاربری زمین از بنیاد شهید را آوردند و ۴۰ درصد سهام پتروشیمی باختر را خریدند و با افزایش سرمایه غیرقانونی سهام خودشان را به ۵۱ درصد رساندند.
سیدحمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ روزانه ۶۰۰ هزار بشکه ظرفیت مازاد بر نیاز داخل در بخش فرآورده‌های نفتی همچون مازوت، گازوئیل و روغن پایه و قیر داریم و با ایجاد یک سازوکار درست می‌توانیم روزانه حدود ۳۰ میلیون دلار درآمد از طریق صادرات این فرآورده‌های مهم داشته باشیم.
رامین قلمبر دزفولی، مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران/ پیشرفت فیزیکی ۵۰ قرارداد طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای کاربردی صنعت نفت به‌طور میانگین حدود ۵۰ درصد بوده و به این ترتیب نیمی از مسیر اجرای قراردادهای این طرح طی شده است.

يادداشت
طبق آخرین آمار، نفت درجای میادین مشترک غرب کارون حدود ۶۷ میلیارد بشکه اعلام شده که با ضریب بازیافت شش درصد ۶.۴ میلیارد بشکه می‌توان از این میادین برداشت کرد.
محسن آقایی/ طرح ساخت پتروپالایشگاه‌ها که به تصویب مجلس رسیده، در صورت تصویب آیین نامه اجرایی در دولت، بعنوان یک طرح ضد تورمی، می تواند بخشی از نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرده و باعث تولید ثروت شود.
با روی کار آمدن دولت یازدهم، ازدیاد برداشت باز هم به عنوان یک هدف مهم و ملی توجه دولت قرار گرفت و زنگنه، وزیر نفت کشورمان از زمانی که سکان وزارت نفت را برعهده گرفت، مدام بر اهمیت افزایش ضریب بازیافت از میادین تاکید و چندی پیش اظهار کرد "امیدوارم ازدیاد برداشت به یک خواست ملی بدل شود" و محور و هدف اصلی صنعت نفت در اجرای قراردادهای جدید نفتی را ازدیاد برداشت از مخازن عنوان کرد.
دكتر علی اصولی، مدیرعامل شركت نفت خزر/ دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان با دارا بودن نزدیک به 40 درصد مجموع مساحت دریاچه‌های دنیا از حیث ذخایر نفت و گاز جزء مناطق به نسبت بکر جهان به شمار می‌آید و پس از منطقه خلیج فارس و سیبری سومین منبع انرژی جهان می‌باشد.
غلامرضا منوچهری، رئیس شورای سیاستگذاری چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت/ آنچه امروزه به عنوان یک الزام قانونی مطرح است، مسئولیتی است که بر اساس آن لازم است شرکت‌ها و سازمان‌ها از یک سو مسئولیت آثار نامطلوب فعالیت‌های خود بر جامعه را به عهده بگیرند و از سوی دیگر، دغدغه‌های اجتماعی و زیست محیطی را در کنار عملکردهای کسب‌وکارشان به‌طور جدی مورد توجه قرار دهند.
گفتمان
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :