Daneshenaft logo
پنجشنبه 28 شهریور ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
چهارشنبه 1 خرداد ماه 1398 | کد مطلب : 23049
در پی استعفای مهندس عموزاده؛
سرپرست جدید شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی منصوب شد


در پی استعفای مهندس عموزاده، «علی علامه راد» با حکم مهندس مخدومی مدیر عامل تاپیکو به عنوان سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی منصوب شد.

 

علی علامه راد متولد ۱۳۶۱، دانش آموخته اقتصاد توسعه و‌برنامه‌ریزی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی اقتصاد پول و بانکداری در مقطع کارشناسی از دانشگاه شهید بهشتی است. وی همچنین در حال اتمام تحصیلات خود در رشته اقتصاد مالی در مقطع دکترا از دانشگاه UKM مالزی است.

از جمله مهم‌ترین سوابق اجرایی وی می‌توان به معاون مدیرعامل شرکت رزین آژندگستر، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گستر نورآتی، عضو کمیته استراتژیک بانک شهر، عضو کمیته بهادارسازی دارایی‌های شهرداری تهران، عضو کمیته سرمایه‌گذاری بیمه سرمد و عضو کمیته سرمایه‌گذاری هلدینگ آتیه خواهان ملت اشاره کرد.

وی همچنین پیش از این مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین، مدیر اجرایی گروه مالی ملت بوده است.

عضویت غیرموظف در هیات مدیره شرکت‌های فیبر ایران، کارگزاری بانک ملت، کارگزاری سرمایه‌گذاری ملی، افست و پارس الکتریک از دیگر سوابق اجرایی علامه راد به شمار می‌رود.

مهندس عموزاده مدیرعامل سابق شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی در ابتدای مراسمی که روز گذشته به منظور تکریم و معارفه مدیرعامل پیشین و سرپرست جدید این شرکت در سالن کنفرانس piic و با حضور مدیرعامل تاپیکو، اعضای هیات مدیره piic مدیران ارشد و مدیران عامل شرکتهای زیر مجموعه این هلدینگ برگزار می‌شد، گفت: دو سال و نیم پیش، شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی را با ۱۰ میلیارد تومان زیان تحویل گرفتیم؛ خوشحالم که اما امروز با بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان سود، مدیریت آن را تحویل می‌دهیم. امروز دقیقا پایان سال مالی ماست و عملکرد ما در مجمع عمومی مشخص می‌شود؛ امیدوارم سهامداران عمده نیز این عملکرد را در مجمع تایید کنند.

وی افزود: این مجموعه در دو سال و نیم گذشته با حسن اعتماد مدیران عالی شستا و تاپیکو و بویژه حمایت‌های مهندس مخدومی در یکسال و نیم گذشته اداره شده است که امیدوارم ماحصل آن. رضایت خدا، ذینفعان و پرسنل این مجموعه باشد چرا که همواره تلاش کردیم منافع سهامداران و رعایت دستورالعمل‌های شستا و تاپیکو جزو نقاط اصلی تصمیم‌گیری ما باشد.

مهندس مخدومی مدیرعامل تاپیکو نیز در این نشست با تشکر از زحمات مهندس عموزاده در مدت تصدی مدیرعاملی هلدینگ piic، گفت: آنچه مهندس عموزاده بعد از دو سال و نیم حضور در شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمیی تحویل می‌دهد، با آنچه در ابتدا تحویل گرفت بسیار متفاوت است. هم در رسیدگی به پرونده‌های حقوقی و هم ساماندهی وضعیت شرکتها از منظر شرکت‌‌داری و نیز تولید؛ همه این توفیقات در صورتهای مالی هلدینگ که بر سامانه کدال ارائه شده است قابل ملاحظه است و نیازی به بیان بنده نیست.

مخدومی گفت: وظیفه دارم از جانب خودم و اعضای هیات مدیره تاپیکو از عملکرد ویژه ایشان تقدیر داشته باشم.

وی تصریح کرد:جناب آقای مهندس عموزاده از ابتدای اردیبهشت امسال درخواست جداشدن از مجموعه piic را داشتند که در نهایت علیرغم میل باطنی با درخواست استعفای ایشان موافقت کردیم.

وی با اشاره به سوابق علمی و اجرایی مدیرعامل جدید شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی گفت: خوشبختانه امروز در خدمت جناب آقای علامه راد هستیم که سوابق و تحصیلات بسیار خوبی در حوزه بازار سرمایه دارد.

مخدومی گفت: شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی تعداد زیادی شرکت در گروه‌های مختلف کاری دارد. این شرکتها نیاز به بازنگری در گروه‌های کاری خود دارند. که امیدواریم با حضور آقای علامه راد این فرایند تسریع شود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
برادران «ن»، در سال ۱۳۸۹ حدود ‌۱۰۰ میلیارد تومان از سود چند هزار میلیارد تومانی خرید و تغییر کاربری زمین از بنیاد شهید را آوردند و ۴۰ درصد سهام پتروشیمی باختر را خریدند و با افزایش سرمایه غیرقانونی سهام خودشان را به ۵۱ درصد رساندند.
سیدحمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ روزانه ۶۰۰ هزار بشکه ظرفیت مازاد بر نیاز داخل در بخش فرآورده‌های نفتی همچون مازوت، گازوئیل و روغن پایه و قیر داریم و با ایجاد یک سازوکار درست می‌توانیم روزانه حدود ۳۰ میلیون دلار درآمد از طریق صادرات این فرآورده‌های مهم داشته باشیم.
رامین قلمبر دزفولی، مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران/ پیشرفت فیزیکی ۵۰ قرارداد طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای کاربردی صنعت نفت به‌طور میانگین حدود ۵۰ درصد بوده و به این ترتیب نیمی از مسیر اجرای قراردادهای این طرح طی شده است.

يادداشت
طبق آخرین آمار، نفت درجای میادین مشترک غرب کارون حدود ۶۷ میلیارد بشکه اعلام شده که با ضریب بازیافت شش درصد ۶.۴ میلیارد بشکه می‌توان از این میادین برداشت کرد.
محسن آقایی/ طرح ساخت پتروپالایشگاه‌ها که به تصویب مجلس رسیده، در صورت تصویب آیین نامه اجرایی در دولت، بعنوان یک طرح ضد تورمی، می تواند بخشی از نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرده و باعث تولید ثروت شود.
با روی کار آمدن دولت یازدهم، ازدیاد برداشت باز هم به عنوان یک هدف مهم و ملی توجه دولت قرار گرفت و زنگنه، وزیر نفت کشورمان از زمانی که سکان وزارت نفت را برعهده گرفت، مدام بر اهمیت افزایش ضریب بازیافت از میادین تاکید و چندی پیش اظهار کرد "امیدوارم ازدیاد برداشت به یک خواست ملی بدل شود" و محور و هدف اصلی صنعت نفت در اجرای قراردادهای جدید نفتی را ازدیاد برداشت از مخازن عنوان کرد.
دكتر علی اصولی، مدیرعامل شركت نفت خزر/ دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان با دارا بودن نزدیک به 40 درصد مجموع مساحت دریاچه‌های دنیا از حیث ذخایر نفت و گاز جزء مناطق به نسبت بکر جهان به شمار می‌آید و پس از منطقه خلیج فارس و سیبری سومین منبع انرژی جهان می‌باشد.
غلامرضا منوچهری، رئیس شورای سیاستگذاری چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت/ آنچه امروزه به عنوان یک الزام قانونی مطرح است، مسئولیتی است که بر اساس آن لازم است شرکت‌ها و سازمان‌ها از یک سو مسئولیت آثار نامطلوب فعالیت‌های خود بر جامعه را به عهده بگیرند و از سوی دیگر، دغدغه‌های اجتماعی و زیست محیطی را در کنار عملکردهای کسب‌وکارشان به‌طور جدی مورد توجه قرار دهند.
گفتمان
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :