Daneshenaft logo
پنجشنبه 28 شهریور ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
چهارشنبه 1 خرداد ماه 1398 | کد مطلب : 23054
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در زمینه اجرای چرخه بهره‌وری در صنعت میان سازمان مدیریت صنعتی و وزارت صمت


تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای چرخه بهره وری در صنعت میان سازمان مدیریت صنعتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در جلسه کارگروه تخصصی بهره وری شورای سیاست گذاری و راهبری آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت درخصوص بهره وری اظهار داشت: برای دستیابی به بهره وری مطلوب و تصریح شده در برنامه ششم توسعه باید ابتدا موانع و مشکلات را برطرف نماییم.

وی خاطرنشان کرد: ۲.۸ درصد از از رشد 8 درصدی اقتصاد باید از محل رشد بهره وری کل عوامل تولید تامین شود که در این میان بهره وری نیروی انسانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان این نکته که بهره وری باید از سطوح ابتدایی آموزش مورد توجه قرار گیرد افزود: ارتقا بهره وری در تولید و منابع انسانی  نیازمند عزم ملی و اراده همه جانبه است که در این میان، نقش مردم بسیار کلیدی است.

قبادیان تاکید کرد: باید بصورت علمی و با استفاده از مدل‌های تجربه شده و با کمک سازمان های با تجربه در خصوص بهره وری نظیر سازمان مدیریت صنعتی، بهره‌وری در حوزه صنعت را ارتقا بخشیم.


معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با اشاره به تفاهم نامه همکاری در زمینه اجرای چرخه بهره وری در صنعت میان سازمان مدیریت صنعتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: درخصوص این تفاهم نامه از تمامی سازمان‌های دولتی و مردم نهاد می خواهیم که در اجرایی شدن آن کمک نمایند تا قدم های مطلوبی برداشته شود.

قبادیان در بخش دیگری از سخنان خود برنامه های اصلی سال 98 معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت را شامل طرح ملی توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار(تاپ)، طرح انقلاب صنعتی چهارم و طرح اجرای چرخه بهره وری در صنعت عنوان نمود.

در ادامه جلسه ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ، ضمن تبریک روز ملی بهره وری و قدردانی از رویکردهای معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت، در خصوص فرهنگ سازمانی و ‌بهره‌وری گفت: ‌بهره وری از زمان تاسیس بنگاه‌ها فرهنگ‌سازی می‌شود، روحیات و فرهنگ تیم موسس سازمان‌ها و بنگاه‌ها، تاثیر زیادی در توسعه بهره‌وری سازمان دارد و سازمان‌ها و بنگاه‌هایی که در زمان تاسیس برای بهره وری استراتژی و خط مشی ترسیم نکرده باشند در آینده کسب و کار خود دچاروابستگی به مسیر خواهند شد  که می‌تواند نهادها را «ناکارآمد» و غیر بهره ور نماید در نتیجه چنین سازمان‌هایی دچار آنترپی و افول خواهند شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در خصوص ضرورت توجه به رویکرد توانمندی‌های پویا گفت: توانمندی های پویا به توانایی بنگاه برای ادغام، ساخت و باز پیكره‌بندی شایستگی‌های داخلی و خارجی به منظور پاسخگویی به محیط های با تغییرات سریع فناورانه گفته می شود و توانایی سازمان برای دستیابی به اشكال جدید و نوآورانه مزیت رقابتی  و مسیر سازی بر اساس توسعه دارائی‌های مکمل نظیر برند جدید، نیروی انسانی توسعه یافته، تکنولوژی جدید و توسعه بهره وری سازمانی و ... را میسر می سازد.

کیانی بختیاری ضمن بیان منحنی دوم حیات بنگاه ها درباره مفهوم دوسوتوانی گفت: در مورد سازمان ها، دوسوتوان بودن نیازمند سازمان هایی است که هم از اکتشاف و هم از بهره ‌برداری و بهره وری برای موفقیت استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: دو سو توانی یک قابلیت مدیریتی است که مدیران سازمان را در بهره برداری از فرصت های موجود و کشف فرصت های جدید توانمند می سازد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی گفت: تمرکز بیش از حد بر بهره برداری، اغلب باعث می‏شود یک سازمان دید بلندمدت خود را از دست بدهد؛  همچنین تاکید بیش از حد بر اکتشاف، به معنی ساخت کسب‏وکار آینده به قیمت از دست دادن آن در امروز است.

برخورداری مدیران از چنین توانایی و قابلیتی، به سازمان‌ها کمک می کند تا به مزیت رقابتی پایدار و عملکرد برتر دست یابند و با توجه به شرایط رقابتی بتوانند به جایگاه خود در مقایسه با سایر سازمان ها پی ببرند.

وی با برشمردن نمونه هایی از رویکرد دوسوتوانی در شرکت ها که باعث افزایش بهره وری گردیده، گفت: هنر دوسوتوانی، داشتن ظرفیت دستیابی همزمان به بهره برداری و بهره‌وری یا عملکرد عالی در فعالیت‏های روزانه و همچنین اکتشاف به معنای توانایی سازمان برای نوآوری و تغییر در واکنش به تقاضای متغیر محیط است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ارکان پیاده سازی فرهنگ دوسوتوانی را رهبری و فرهنگ؛ افراد و مهارت‌ها؛ ساختار؛ فرآیند و روش‌ها؛ سیستم و ابزارها و مدیریت عملکرد بهره ور بنگاه عنوان داشت و افزود: بارزترین رویکردهای فرهنگ دوسوتوانی شامل متنوع‌سازی کسب و کار؛ خودسازماندهی و اکوسیستم است.

کیانی بختیاری دلایل ورود سازمان مدیریت صنعتی به مقوله کمک به استقرار چرخه بهره وری در بخش صنعت، معدن و تجارت مواردی نظیر قدمت 55 سال فعالیت در زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سابقه تشکیل موسسه مطالعات بهره وری؛ استقرار نظام های بهبود فرایند در شركت‌ها و سازمان های مختلف، استقرار نظام های بهره وری بر مبنای چرخه بهره‌وری در شركت‌ها و سازمان های مختلف؛ اجرای طرح سام (سامانه ارتقاء مدیریت بنگاه‌ها) با هدف عارضه یابی و ارائه راه‌كارهای بهبود در بخش صنعت؛ ارائه طرح توانمدسازی از طریق كلینیک‌های صنعت در بخش صنایع كوچک (طرح جاری در سازمان صنایع كوچک و شهرک‌های صنعتی ایران)؛ تعاملات گسترده با موسسات برجسته بین‌المللی و برخورداری شبکه نمایندگی‌های سازمان در 26 استان کشور عنوان نمود.


وی دستاوردهای مورد انتظار از اجرای کامل و صحیح طرح بهره وری در بخش صنعت، معدن و تجارت را در 12 بخش شامل موارد ذیل برشمرد:

1- شناسایی انواع اتلاف ها در بنگاه اقتصادی و حذف یا تعدیل آن ها

2- اصلاح و بهبود ساختارها و فرایندهای برنامه‌ریزی، تولید، انبار، تعمیر و نگهداری، فروش، خدمات پس از فروش و...

3- کاهش منطقی زمان تولید، مواد اولیه، انرژی، آب و... در فرآیند تولید و فروش کالاها و خدمات

4- کاهش منطقی قیمت تمام شده محصولات تولیدی

5- ارتقاء کیفیت محصولات و خدمات تولیدی

6- افزایش سطح رقابت‌پذیری محصولات تولیدی در فروش داخل کشور و صادرات

7- اشاعه فرهنگ بهره‌ وری و کمک به نهادینه‌ شدن آن نزد کارکنان و مدیران بنگاه اقتصادی

8- جلب و جذب مشارکت بیشتر و بهتر کارکنان و مدیران از طریق اجرای طرح «تسهیم دستاوردهای بهره‌وری»

9- پاسخگویی مناسب به مفاد ماده 5 قانون برنامه ششم توسعه کشور و برنامه اقتصاد مقاومتی

10- کمک به تحقق اهداف توسعه کشور در جهت نیل به خودکفایی صنعتی و مقابله با تحریم‌های اقتصادی

11- جلوگیری از افول بنگاه ها با بازتعریف به موقع چرخه دوم فعالیت

12- کمک به دو سو توانی و متنوع‌سازی کسب و کار بنگاهها و سازمان ها

در این جلسه همچنین گزارشی در خصوص بهره وری بخش صنعت، معدن و تجارت و تشریح تفاهم نامه همکاری با سازمان مدیریت صنعتی و نیز گزارش اقدامات این سازمان درزمینه اجرای تفاهم نامه، ارائه گردید.

در پایان برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت و ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی به امضا و تبادل تفاهم نامه پرداختند.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
برادران «ن»، در سال ۱۳۸۹ حدود ‌۱۰۰ میلیارد تومان از سود چند هزار میلیارد تومانی خرید و تغییر کاربری زمین از بنیاد شهید را آوردند و ۴۰ درصد سهام پتروشیمی باختر را خریدند و با افزایش سرمایه غیرقانونی سهام خودشان را به ۵۱ درصد رساندند.
سیدحمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ روزانه ۶۰۰ هزار بشکه ظرفیت مازاد بر نیاز داخل در بخش فرآورده‌های نفتی همچون مازوت، گازوئیل و روغن پایه و قیر داریم و با ایجاد یک سازوکار درست می‌توانیم روزانه حدود ۳۰ میلیون دلار درآمد از طریق صادرات این فرآورده‌های مهم داشته باشیم.
رامین قلمبر دزفولی، مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران/ پیشرفت فیزیکی ۵۰ قرارداد طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای کاربردی صنعت نفت به‌طور میانگین حدود ۵۰ درصد بوده و به این ترتیب نیمی از مسیر اجرای قراردادهای این طرح طی شده است.

يادداشت
طبق آخرین آمار، نفت درجای میادین مشترک غرب کارون حدود ۶۷ میلیارد بشکه اعلام شده که با ضریب بازیافت شش درصد ۶.۴ میلیارد بشکه می‌توان از این میادین برداشت کرد.
محسن آقایی/ طرح ساخت پتروپالایشگاه‌ها که به تصویب مجلس رسیده، در صورت تصویب آیین نامه اجرایی در دولت، بعنوان یک طرح ضد تورمی، می تواند بخشی از نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرده و باعث تولید ثروت شود.
با روی کار آمدن دولت یازدهم، ازدیاد برداشت باز هم به عنوان یک هدف مهم و ملی توجه دولت قرار گرفت و زنگنه، وزیر نفت کشورمان از زمانی که سکان وزارت نفت را برعهده گرفت، مدام بر اهمیت افزایش ضریب بازیافت از میادین تاکید و چندی پیش اظهار کرد "امیدوارم ازدیاد برداشت به یک خواست ملی بدل شود" و محور و هدف اصلی صنعت نفت در اجرای قراردادهای جدید نفتی را ازدیاد برداشت از مخازن عنوان کرد.
دكتر علی اصولی، مدیرعامل شركت نفت خزر/ دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان با دارا بودن نزدیک به 40 درصد مجموع مساحت دریاچه‌های دنیا از حیث ذخایر نفت و گاز جزء مناطق به نسبت بکر جهان به شمار می‌آید و پس از منطقه خلیج فارس و سیبری سومین منبع انرژی جهان می‌باشد.
غلامرضا منوچهری، رئیس شورای سیاستگذاری چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت/ آنچه امروزه به عنوان یک الزام قانونی مطرح است، مسئولیتی است که بر اساس آن لازم است شرکت‌ها و سازمان‌ها از یک سو مسئولیت آثار نامطلوب فعالیت‌های خود بر جامعه را به عهده بگیرند و از سوی دیگر، دغدغه‌های اجتماعی و زیست محیطی را در کنار عملکردهای کسب‌وکارشان به‌طور جدی مورد توجه قرار دهند.
گفتمان
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :