Daneshenaft logo
چهارشنبه 1 آبان ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
چهارشنبه 19 تیر ماه 1398 | کد مطلب : 23175
مهندس حاتمی:
اولویت نخست شرکت نفت مناطق مرکزی ایران توسعه و اجرای طرح‌های ملی است


مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در نشست مشترک مدیران این شرکت و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) بر اهمیت توسعه و اجرای طرح‌های ملی تاکید کرد.

مهندس رامین حاتمی در نشست مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) با اشاره به زمینه مشترک همکاری در اجرای طرح ملی ساخت کارخانه NGL3100 و تامین خوراک پایدار آن توسط شرکت نفت مناطق مرکز ایران، گفت: میزان گاز برای تامین خوراک پایدار کارخانه NGL3100 در مجموع روزانه 206 میلیون فوت مکعب یا معادل پنج میلیون و 800 هزار متر مکعب است. که میزان 120 میلیون فوت مکعب آن توسط ایستگاه تقویت فشار دهلران، 21 میلیون فوت مکعب از ورودی پایدار، 20میلیون فوت مکعب از ایستگاه تقویت فشار پایدار غرب و 45 میلیون فوت مکعب در روز از طریق ایستگاه تقویت فشار چشمهخوش ارسال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس حاتمی درباره مبادی تامین گاز مورد نیاز NGL3100، خاطرنشان کرد‌: یکی از مبادی تامین گاز مورد نیاز، ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران است که برای فشار افزایی گازهای همراه از میدان‌های دهلران و دانان به میزان 120 میلیون فوت مکعب از میزان دو بار به 132 بار طراحی میشود. سرمایهگذار آن صندوقهای بازنشستگی نفت و پیمانکار اجرایی شرکت اویک و مدت زمان اجرای آن 23 ماه است. همچنین خطوط لوله ارتباطی 16 اینچ به طول 58 کیلومتر، مخزن میعانگیر و تاسیسات ورودی به ایستگاه NGL3100 و ایستگاه تقویت فشار دهلران در حال انجام و بستههای فنی آن تهیه شده است.

وی افزود‌: جمع‌آوری و تزریق گازهای همراه نفت میدان نفتی چشمه‌خوش با هدف جمع آوري گازهاي همراه نفت و فشارافزايي جهت تامين خوراك NGL3100 به ميزان 45 ميليون فوت مكعب در روز گاز ترش و 58 ميليون فوت مكعب در روز گاز شيرين جهت تزريق گاز در ميدان نفتي چشمه‌خوش و احداث ایستگاه تقویت فشار چشمه‌خوش برای گازهای همراه پایدار غرب با هدف جمع‌آوري و فشار‌افزايي گاز‌هاي همراه نفت توليدي از ميدان پايدار غرب آسماري جهت تزريق 20 ميليون فوت مكعب در روز در ميدان نفتي چشمه خوش از دیگر پروژه‌های تعریف شده است.

مهندس حاتمی درباره مراحل اجرایی کار گفت : مذاکرات قرار‌دادی با شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) و یک سرمایه‌گذار دیگر، یافته است. اسناد فنی، پیشنهاد فنی و مالی، نهایی‌سازی و به هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران به منظور اخذ مصوبه ارائه شده است.

بر اساس این گزارش، دکترغلامرضا منوچهری مدیر‌عامل شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک‌) در این نشست مشترک، با بیان اینکه برآیند همکاری شرکت‌های کارفرما و پیمانکار، شکوفایی و توسعه کشور را به دنبال دارد، گفت: همه ما به عنوان شرکت‌های کارفرما و پیمانکار یک هدف مشترک داریم که همانا توسعه اقتصادی، شکوفایی کشور و انجام طرح‌های ملی است.در این رابطه، همه بایستی تسهیل‌کننده امور باشیم تا روند اجرای کار شتاب بیشتری داشته باشد.

وی افزود: با توجه به ماهیت و طبیعت این قبیل کارها که دارای تنوع و کثرت امور از جمله تنوع مالی، جغرافیایی، پیمانکاری، نوع ارز، وندورها و طراحی‌ها بسیار متنوع و پیچیده هستند و در صورت عدم رسیدن به وحدت و تعامل، امکان نقصان در اجرای این کار وجود دارد و زیان آن متوجه سرمایه‌‌گذار و صنعت نفت و متعاقب آن منافع ملی خواهد بود. با اعتمادسازی، تعامل، فداکاری، تفویض اختیارات در موارد مورد نیاز، ساده کردن مسیر کارها و کاهش لایه‌های کاری، پیچیدگی فرآیندها کاهش و سرعت اجرای طرح افزایش می یابد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
وضع بازار نفت برای تولیدکنندگانش خوب نیست، گویی خاک مرده بر آن پاشیده‌اند. نفت حتی زور ندارد خود را از 60 دلار بکند، چه برسد به اینکه ما تصور کنیم عدد طلای سیاه سه رقمی شود.
استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و به ویژه انرژی خورشیدی در ایران اگرچه تا پیش از این چندان جدی گرفته نمی‌شد، اما تقاضا برای احداث این نوع نیروگاه‌ها حتی در پشت بام منازل با شیب ملایم در حال افزایش است تا رفته‌رفته این انرژی را از انرژی لوکس به ضرورتی اقتصادی تبدیل کند.
محمدرضا صدیقی، مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی گاز ایران/ شرکت ملی گاز ایران بنا بر ذات ماموریت‌های خود، شرکتی دوستدار و حامی محیط زیست محسوب می‌شود.

يادداشت
در حالی که شرکت‌های نفتی بین‌المللی از خودروهای برقی و شبکه شارژ آن ها استقبال کرده‌اند اما شرکت نفتی دولتی آرامکوی سعودی هنوز روی تقاضا برای نفت در بخش حمل و نقل حساب می‌کند.
نیروگاه‌های تولید برق متصل به شبکه سراسری گاز، سالانه حدود ۴میلیارد لیتر گازوئیل مصرف می‌کنند. درشرایط تحریم نفتی می‌توان با جایگزینی گاز بجای گازوئیل در نیروگاه‌ها،مازاد گازوئیل را صادرکرد.
از روز (۲۱ مهرماه) که خبر کشف میدان گازی جدیدی در کشور با نام «ارم» اعلام شد، فارغ از اطلاع‌رسانی گسترده، برخی نگاه‎های گاه بی‎تفاوت نسبت به این کشف توجهم را جلب کرده است که اغلب هم در این تک‎جمله نمود پیدا می‎کند «فقط به اندازه یک فاز پارس جنوبی است».
در حال حاضر بنزین در کشورهای همسایه ایران با چند برابر نرخ بنزین ایران خرید و فروش می‌شود؛ با این حال بسیاری از مسوولان نفتی و کارشناسان حوزه انرژی بر سر لزوم اصلاح قیمت این فرآورده نفتی اتفاق نظر دارند.
مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت/ ورود آمریکا به بازار گاز در حال تبدیل شدن به پارامتر بسیار تعیین‌کننده‌ و تاثیرگذار در تغییر جغرافیای انرژی جهان است.
گفتمان
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :