Daneshenaft logo
یکشنبه 27 مرداد ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 30 تیر ماه 1398 | کد مطلب : 23214
بومی‌سازی نمایشگر و هشداردهنده ایمنی جرثقیل‌های سنگین در شرکت ملی حفاری ایران


یکی از متخصصان شرکت ملی حفاری ایران موفق به بومی‌سازی نمایشگر و هشدار دهنده ایمنی جرثقیل‌های سنگین با ویژگی‌های روز آمد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران علی اصغر مکوندی طراح و سازنده این دستگاه در اداره کل ترابری از زیر‌مجموعه‌های مدیریت خدمات این شرکت به کار اشتغال دارد.

وی با اشاره به اینکه این تجهیز به عنوان نمایشگر کار با جرثقیل در شرایط استاندارد و ایمن  محسوب می شود،  گفت: ظرفیت باربرداری تجهیزات و متعلقات مربوط به دستگاه های حفاری بوسیله جرثقیل های عملیاتی محاسبات فنی مختص به خود را دارد.

مکوندی ادامه داد: در جرثقیل های قدیمی این محاسبات به صورت جدول مکتوب در معرض دید هدایتگر آن است که با توجه به پیچیدگی محاسبه جدول بار برداری، انجام کار برای راننده دشوار و عدم دقت کافی موجب خطا و بروز حادثه از جمله واژگونی جرثقیل می شود.

طراح و سازنده این تجهیز افزود: در طراحی و ساخت این پردازشگر دیجیتال جدول بار برداری جرثقیل به طور اختصار روی نمایشگر درج شده تا هدایتگر جرثقیل به آسانی و با دقت  بیشتر به کار ادامه دهد.

وی با بیان اینکه ساخت این دستگاه در قیاس با انواع خارجی با توجه به کشور سازنده یک دوازدهم تا یک بیستم ارزانتر است و محاسبات آن علاوه بر فوت و پوند براساس واحدهای متر و تن صورت می پذیرد، اظهار کرد: این تجهیز از مزیت‌های منحصر بفردی بر خوردار می باشد که در تجهیزات مشابه خارجی پیش بینی نشده است.

مکوندی گفت: دستگاه پیش گفته دارای دو قسمت است که یک بخش فرستنده روی بوم و بخش گیرنده و نمایشگر در درون کابین جرثقیل تعبیه شده و تمامی کارهای نرم افزاری و سخت افزاری آن را شخصا طراحی و اجرا کرده است.

طراح و سازنده این دستگاه هشدار دهنده ایمنی جرثقیل های سنگین افزود: در این نمایشگر سیستم برنامه ریزی بی سیم است و فرکانس آن به گونه ای طراحی شده که با فرکانس سایر تجهیزات کاربردی در دستگاه حفاری تداخل  نداشته باشد.

وی اضافه کرد: همچنین در دستگاه های نمونه خارجی اگر به اشتباه جای کابل های مثبت و منفی برق جابجا یا ولتاژ برق DC  افزایش یابد، دستگاه دچار آسیب کلی می گردد اما در تجهیز ساخته شده داخلی، این نقیصه فنی با نصب سیستم های ایمنی به طور کامل برطرف شده است.

مکوندی که دانش آموخته رشته الکترونیک و عضو انجمن مخترعان و نخبگان ایران و 21 سال سابقه خدمت در صنعت نفت دارد، گفت: هم اکنون در شرکت تعداد قابل توجهی جرثقیل با تناژ مختلف وجود دارد که نخستین دستگاه آن در حال نصب بر روی یک کرن 25 تنی است.

این متخصص اداره کل ترابری شرکت ملی حفاری ایران افزود: پس از موافقت با پیشنهاد وی در زمینه طراحی و ساخت این تجهیز از سوی مدیریت خدمات شرکت، این تجهیز در مدت دو ماه طراحی و ساخته شد و با توجه به بومی سازی آن، هم اینک برای ساخت و تجهیز تمامی جرثقیل های شرکت با تناژ مختلف اعلام آمادگی شده است. شرکت ملی حفاری ایران افزود: پس از موافقت با پیشنهاد وی در زمینه طراحی و ساخت این تجهیز از سوی مدیریت خدمات شرکت، این تجهیز در مدت دو ماه طراحی و ساخته شد و با توجه به بومی سازی آن، هم اینک برای ساخت و تجهیز تمامی جرثقیل‌های شرکت با تناژ مختلف اعلام آمادگی شده است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
افزایش ضریب بازیافت، بزرگترین چالش فناوری صنعت نفت ایران است؛ این سخن بارها از زبان مدیران قدیم و جدید صنعت نفت بر زبان رانده شده است اما این چالش بزرگ هیچگاه مرتفع نگردیده است.
محسن حائری‌نژاد، رئیس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)/ صنعت نفت ایران یکی از مهمترین ذخایره دارنده همزمان نفت و گاز در دنیاست و از طرفی در دهه‌های آینده سوخت‌های متعارف و به طور مشخص نفت و گاز نقش اصلی را در تأمین انرژی جهان بازی می کنند.
با تصویب ورود شرکت ملی گاز ایران به حوزه بالادست صنعت نفت در اساسنامه این شرکت، راه برای ایجاد زنجیره ارزش گاز هموارتر می‌شود.

يادداشت
هوشنگ فضلی، کارشناس ارشد مسئولیت اجتماعی حوزه مشاور اجتماعی وزیر نفت/ به‌طور معمول زمانی که سخن از مفهوم شرکت و به‌ویژه شرکت خصوصی پیش می‌آید، پیش‌فرض ذهنی افراد به دغدغه‌های اقتصادی و سوددهی معطوف می‌شود. از اساس این ذهنیت درست است، زیرا ماهیت وجودی یک شرکت بر مقوله کسب‌وکار معطوف به سودآوری است.
محمد امین راد/ ۲ خرداد ۱۳۹۸ - کاردار آمریکا در بغداد اخبار مربوط به معافیت عراق از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در زمینه واردات برق و گاز را تایید کرد.
بررسی طرح‌های پالایشی کشور نشان می‌دهد که تنها روش مدنظر برای تامین مالی این قبیل از پروژه‌ها، استفاده از فاینانس خارجی بوده است در حالی که نقدینگی کشور به حدود 2000 هزار میلیارد تومان رسیده و برای ساخت سالانه یک پالایشگاه 250 هزار بشکه‌ای، جذب 3 درصد از این نقدینگی برای راه اندازی پالایشگاه‌های کشور کافی است.
نام اقتصاد مقاومتی که به میان می‌آید، باید صنعت پتروشیمی ایران را از پیشگامان این راه دانست که با حرکت در این مسیر کارنامه‌ای موفق ثبت کرده است. گواه این موضوع طرح‌های مختلف پتروشیمی است که در سال های اخیر افتتاح شده و نتیجه آن با رشد و تنوع تولید و همچنین صادرات برای اقتصاد کشور همراه بوده است.
حسن ضیا کاشانی، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران/ اکنون تنها ابزاری که برای کنترل مصرف سوخت در اختیار ما قرار دارد، استفاده از کارت هوشمند سوخت است.
گفتمان
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.
عصام‌الدین فیروزبخت، مدیرفاوای شركت توسعه پتروایران، دارای 23 سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه توسعه راهكارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :