Daneshenaft logo
سه شنبه 21 آبان ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
پنجشنبه 17 مرداد ماه 1398 | کد مطلب : 23259
در دومین گردهمایی مدیران علمی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی عنوان شد:
هدف‌گذاری موضوعات ملی برای پایان‌نامه‌ها


دومین گردهمایی مدیران علمی دوره‌های در سطح دکترای حرفه‌ای مدیریت کسب و کار "DBA" شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این گردهمایی ابوالفضل کیانی بختیاری با تاکید بر اهمیت حفظ برند سازمان مدیریت صنعتی و ارتقا آن گفت: اگر سازمان به برند 57 ساله خود افتخار می‌کند، این حاصل تلاش مدیران علمی سازمان است و اگر موفقیتی در شبکه نمایندگی‌های سازمان حاصل شده است، نتیجه کار مسئولین نمایندگی‌ها‌ست که سابقه پست‌های کلیدی در استان و تدریس در دانشگاه‌های کشور را دارا هستند.

کیانی بختیاری ضمن اشاره به تغییر روندهای آموزشی در دنیا افزود: سازمان مدیریت صنعتی همواره سازمانی نوآور و فرهنگ‌ساز بوده و امروز نیز باید رویکردهای جدید آموزشی در نمایندگی‌ها رقم بخورد تا تمایز آموزش‌های سازمان و کاربردی بودن آن نسبت به دیگر مراکز آموزشی حتی دانشگاه‌ها حفظ شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت صنعتی دارای ساختاری کاملا دولتی است و باید از پتانسیل خود در این حوزه و اعتماد دولت نسبت به توانمندی های آن بهره ببریم.

وی با اشاره به تاسیس بیش از 4200 شرکت دانش بنیان در کشور و نیاز آنها به یادگیری مباحث مدیریت، کسب و کار، مذاکره، تعاملات بین‌المللی و ... گفت: با صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توافق کرده ایم که در زمینه‌های مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان همکاری نماییم.

کیانی بختیاری با اشاره به ماده 5 قانون ششم توسعه مبنی بر مکلف بودن دستگاههای اجرائی برای محور قرار دادن رشد بهر‌ه‌وری در اقتصاد، و اجرائی نمودن چرخه مدیریت بهره‌وری در مجموعه خود، گفت: با معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تفاهم نامه ای در خصوص اجرای چرخه بهره وری در صنعت توسط سازمان مدیریت صنعتی منعقد نموده ایم تا نقش خود را بعنوان سازمانی با تجربه بالا در کمک به بهبود بهره‌وری در عرصه صنعت ایفا نماییم.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: علاوه بر این، این سازمان به عنوان یکی از سازمان‌های پیشرو در طراحی و اجرای کانون ارزیابی و توسعه در کشور از سال 1381، دارای گواهینامه صلاحیت برگزاری کانون‌های ارزیابی مدیران حرفه‌ای در کشور از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و آماده ارایه خدمات به سازمان‌ها، موسسات و دستگاه‌های دولتی است و وزیر صمت نیز طی ابلاغیه ای در بخش صنعت، صدور گواهینامه های حرفه ای مدیران در حوزه صنعت، معدن و تجارت را به عهده سازمان مدیریت صنعتی نهاده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات سازمان مدیریت صنعتی، این است که اکثر مدیران ارشد فارغ التحصیل آن در راس بنگاه های بزرگ مشغول فعالیت هستند و این نشان دهنده اهمیت و کاربردی بودن دوره های در سطح دکترای مدیریت کسب و کار تخصصی است.

کیانی بختیاری خطاب به مدیران علمی نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی افزود: آمادگی داریم دوره‌های بین‌المللی را با همکاری طرف خارجی به استان ها بیاوریم و این مستلزم حفظ کیفیت و رعایت استانداردهای سازمان است.

وی تاکید نمود: اگر پایان‌نامه‌ها به صورت پژوهش‌های مساله محور انجام گیرد، از حمایت‌های بخش دولتی نیز بهره‌مند می‌گردد چنانکه در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نیز بیش از 2 هزار نیاز صنعت را احصا کردیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: با توجه به رویکرد دولت در خصوص مهارت محوری در نظام آموزش عالی کشور و تاکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، دوره‌های آمادگی استخدام و توسعه اشتغال دانش آموختگان را در سازمان مدیریت صنعتی و ذیل مرکز کاریابی تاد طراحی و برگزار کرده ایم که مخاطبین اصلی این دوره کلیه دانش آموختگان دانشگاهی صرف نظر از رشته و مدرک آنان می باشند و بزودی به  شبکه نمایندگی‌های سازمان در کلیه استان‌ها تسری خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، هدف گذاری موضوعات ملی برای پایان نامه ها، بهره بردن از حضور اساتید برجسته، استفاده از پتانسیل جایگاه دولتی سازمان مدیریت صنعتی، توسعه تعاملات بین المللی و جذب سرمایه خارجی در حوزه آموزش را از اهداف این سازمان عنوان نمود.

در بخش دیگری از این گردهمایی شاهپور رستم زاده مدیر توسعه شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی، طی گزارشی در خصوص دوره های در سطح دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار، سوابق برگزاری این دوره‌ها را در سازمان و شبکه نمایندگی‌های آن ارائه نمود و با تاکید بر حفظ کیفیت در اجرای دوره‌ها بعنوان وجه تمایز اولی در قیاس با سایر مراکز آموزشی، انتظارات سازمان مدیریت صنعتی را تبیین نمود.

دیگر سخنرانان این گردهمایی رامین ناجی زاده معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی و اکبر شاه کرمی مدیر علمی دوره های DBA بودند که به ترتیب در خصوص دلایل تشکیل کمیته علمی دوره مذکور و فرایند بررسی پایان‌نامه‌ها و انتظارات کمیته علمی سخنانی ارائه نمودند.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
به طور معمول در عملیات روزانه انتقال گاز برحسب شرایط عملیاتی مقداری از گاز در ایستگاه های تقویت فشار یا به علت پارگی خطوط لوله و یا عملیات تعمیرات در خطوط انتقال، تخلیه می‌شود که به عنوان تلفات شبکه انتقال گزارش می‌شود.
امروز ایران با تغییر استراتژی خود به تمرکز و وابستگی اقتصادی به صادرات غیر نفتی توانسته موضوع را مدیریت کند و همانطوری که در طول هشت سال جنگ تحمیلی و 40 سال تحریم توانست با نوآوری، کشور را مدیریت کند، حال نیز با همه فشارها شاهد رشد اقتصادی ایران هستیم.
سرمایه‌گذاری خارجی طی دهه‌های اخیر جایگاه مهمی در اقتصاد بین‌المللی پیدا کرده و حجم سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی در جهان با شتاب زیادی در حال افزایش است.

يادداشت
امید شاکری، مدیرکل نظام فنی و اجرایی و ارزشیابی طرح‌های وزارت نفت/ دستورعمل تغییر روش ساخت و نصب واحدهای پیش‌ساخته بهره‌برداری و نمک‌زدایی نفت که تیرماه امسال از سوی وزیر نفت ابلاغ شد، با انجام اقدام‌هایی از جمله تدوین چارچوب همسان قراردادی، تدوین مجموعه الزامات فنی و اچ‌اس‌یی، تدوین الگوی ارزیابی صلاحیت شرکت‌های متقاضی و برگزاری نخستین فراخوان مربوطه، وارد فاز اجرا شده است.
علی حسینی، کارشناس انرژی/ ترجیح در صنعت نفت استفاده از تجهیزات تولیدکنندگانی است که پوشش بیمه‌ای برای کالا و خدمات خود در نظر می‌گیرند.
رئیس جمهوری برزیل روز ۳۰ اکتبر در کنفرانس سرمایه‌گذاری در ریاض عربستان، اعلام کرد که این کشور تمایل دارد تا به عضویت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در آید.
غلامرضا مفیدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون/ ۳۰ پروژه زیست محیطی با اعتبار حدود ۸ هزار میلیارد ریال در حوزه عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون به‌منظور حفاظت از محیط زیست و کاهش آلاینده‌ها اجرایی می‌شود.
سید عبداله موسوی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران/ فعالیت‌های این شرکت با تکیه بر توان داخلی و همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، پاسخگویی و تامین نیازهای صنعت نفت صورت می پذیرد.
گفتمان
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :