Daneshenaft logo
جمعه 24 مرداد ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
پنجشنبه 17 مرداد ماه 1398 | کد مطلب : 23259
در دومین گردهمایی مدیران علمی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی عنوان شد:
هدف‌گذاری موضوعات ملی برای پایان‌نامه‌ها


دومین گردهمایی مدیران علمی دوره‌های در سطح دکترای حرفه‌ای مدیریت کسب و کار "DBA" شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این گردهمایی ابوالفضل کیانی بختیاری با تاکید بر اهمیت حفظ برند سازمان مدیریت صنعتی و ارتقا آن گفت: اگر سازمان به برند 57 ساله خود افتخار می‌کند، این حاصل تلاش مدیران علمی سازمان است و اگر موفقیتی در شبکه نمایندگی‌های سازمان حاصل شده است، نتیجه کار مسئولین نمایندگی‌ها‌ست که سابقه پست‌های کلیدی در استان و تدریس در دانشگاه‌های کشور را دارا هستند.

کیانی بختیاری ضمن اشاره به تغییر روندهای آموزشی در دنیا افزود: سازمان مدیریت صنعتی همواره سازمانی نوآور و فرهنگ‌ساز بوده و امروز نیز باید رویکردهای جدید آموزشی در نمایندگی‌ها رقم بخورد تا تمایز آموزش‌های سازمان و کاربردی بودن آن نسبت به دیگر مراکز آموزشی حتی دانشگاه‌ها حفظ شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت صنعتی دارای ساختاری کاملا دولتی است و باید از پتانسیل خود در این حوزه و اعتماد دولت نسبت به توانمندی های آن بهره ببریم.

وی با اشاره به تاسیس بیش از 4200 شرکت دانش بنیان در کشور و نیاز آنها به یادگیری مباحث مدیریت، کسب و کار، مذاکره، تعاملات بین‌المللی و ... گفت: با صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توافق کرده ایم که در زمینه‌های مورد نیاز شرکت‌های دانش بنیان همکاری نماییم.

کیانی بختیاری با اشاره به ماده 5 قانون ششم توسعه مبنی بر مکلف بودن دستگاههای اجرائی برای محور قرار دادن رشد بهر‌ه‌وری در اقتصاد، و اجرائی نمودن چرخه مدیریت بهره‌وری در مجموعه خود، گفت: با معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تفاهم نامه ای در خصوص اجرای چرخه بهره وری در صنعت توسط سازمان مدیریت صنعتی منعقد نموده ایم تا نقش خود را بعنوان سازمانی با تجربه بالا در کمک به بهبود بهره‌وری در عرصه صنعت ایفا نماییم.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: علاوه بر این، این سازمان به عنوان یکی از سازمان‌های پیشرو در طراحی و اجرای کانون ارزیابی و توسعه در کشور از سال 1381، دارای گواهینامه صلاحیت برگزاری کانون‌های ارزیابی مدیران حرفه‌ای در کشور از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و آماده ارایه خدمات به سازمان‌ها، موسسات و دستگاه‌های دولتی است و وزیر صمت نیز طی ابلاغیه ای در بخش صنعت، صدور گواهینامه های حرفه ای مدیران در حوزه صنعت، معدن و تجارت را به عهده سازمان مدیریت صنعتی نهاده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات سازمان مدیریت صنعتی، این است که اکثر مدیران ارشد فارغ التحصیل آن در راس بنگاه های بزرگ مشغول فعالیت هستند و این نشان دهنده اهمیت و کاربردی بودن دوره های در سطح دکترای مدیریت کسب و کار تخصصی است.

کیانی بختیاری خطاب به مدیران علمی نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی افزود: آمادگی داریم دوره‌های بین‌المللی را با همکاری طرف خارجی به استان ها بیاوریم و این مستلزم حفظ کیفیت و رعایت استانداردهای سازمان است.

وی تاکید نمود: اگر پایان‌نامه‌ها به صورت پژوهش‌های مساله محور انجام گیرد، از حمایت‌های بخش دولتی نیز بهره‌مند می‌گردد چنانکه در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نیز بیش از 2 هزار نیاز صنعت را احصا کردیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: با توجه به رویکرد دولت در خصوص مهارت محوری در نظام آموزش عالی کشور و تاکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، دوره‌های آمادگی استخدام و توسعه اشتغال دانش آموختگان را در سازمان مدیریت صنعتی و ذیل مرکز کاریابی تاد طراحی و برگزار کرده ایم که مخاطبین اصلی این دوره کلیه دانش آموختگان دانشگاهی صرف نظر از رشته و مدرک آنان می باشند و بزودی به  شبکه نمایندگی‌های سازمان در کلیه استان‌ها تسری خواهد یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، هدف گذاری موضوعات ملی برای پایان نامه ها، بهره بردن از حضور اساتید برجسته، استفاده از پتانسیل جایگاه دولتی سازمان مدیریت صنعتی، توسعه تعاملات بین المللی و جذب سرمایه خارجی در حوزه آموزش را از اهداف این سازمان عنوان نمود.

در بخش دیگری از این گردهمایی شاهپور رستم زاده مدیر توسعه شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی، طی گزارشی در خصوص دوره های در سطح دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار، سوابق برگزاری این دوره‌ها را در سازمان و شبکه نمایندگی‌های آن ارائه نمود و با تاکید بر حفظ کیفیت در اجرای دوره‌ها بعنوان وجه تمایز اولی در قیاس با سایر مراکز آموزشی، انتظارات سازمان مدیریت صنعتی را تبیین نمود.

دیگر سخنرانان این گردهمایی رامین ناجی زاده معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی و اکبر شاه کرمی مدیر علمی دوره های DBA بودند که به ترتیب در خصوص دلایل تشکیل کمیته علمی دوره مذکور و فرایند بررسی پایان‌نامه‌ها و انتظارات کمیته علمی سخنانی ارائه نمودند.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شمارش معکوس حذف دلار از مبادلات تجاری دو قدرت اقتصادی- نظامی جهان آغاز شده است و بر این اساس روسیه و چین مبادلات دلاری خود را در سه ماه نخست سال جاری میلادی به کمتر از نصف رساندند و این دو کشور بنا دارند تا به طور کلی دلار را از مبادلات تجاری خویش حذف کنند. گویی روسیه و چین کمر به قتل دلار بسته‌اند.
سه شركت پتروشیمی مارون، جم و امیركبیر اشتراكات متعددی دارند از جمله اینكه عمر هر سه شركت حدودا یكسان و حدود 12 سال است هر سه در حاشیه خلیج فارس مستقر هستند.
درس مهمی که می‌توانیم از انفجار بندر بیروت بیاموزیم و به کار ببندیم، توجه جدی‌تر و عملی‌تر به رعایت الزامات پدافند غیرعامل به‌ویژه در امکان‌سنجی و مکان‌یابی پروژه‌های حساس و حیاتی کشور در حوزه نفت،‌ گاز و پتروشیمی است.

يادداشت
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
همزمان با بهره برداری رسمی از طرح تولید کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع پلی‌اتیلن‌ها، وابستگی صنعت پتروشیمی به کاتالیست‌های خارجی کاهش می یابد.
رضا محتشمی‌پور، معاون بورس کالا/ طرح اعطای قیر رایگان برای ایجاد راه روستایی به خاطر عدم نظارت، در شرکت‌های تولید قیر ، پیمانکاری‌ها و شهرداری‌ها فساد ایجاد می‌کند و اگر می‌خواهیم راه روستایی درست کنیم از درآمد خزانه می‌توان احداث کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی تحولات سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و چشم‌انداز بازارهای جهانی انرژی در افق ۲۰۴۰ میلادی پرداخت.
عباس مرادی، مدیر طرح آمایش سرزمینی استان هرمزگان/ یکی از دغدغه‌های مهم در توسعه طرح‌های کلان راهبردی در منطقه مکران توجه به زمینه‌های اجتماعی و جوامع محلی به‌ویژه در منطقه جاسک است که در کنار مزیت‌های اقتصادی، نباید از نقش پیامدهای محیطی، اجتماعی و فرهنگی غافل شد.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :