Daneshenaft logo
دوشنبه 1 مهر ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
دوشنبه 11 شهریور ماه 1398 | کد مطلب : 23312
در مجمع روسای روابط عمومی پتروشیمی‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی تاکید شد:
برنامه‌های فرهنگی باید یکپارچه، اثربخش و فراگیر باشد


هفتاد و چهارمین نشست مجمع روابط عمومی‌های شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی با بررسی برنامه عملیاتی فرهنگی و اجتماعی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی فجر، مجمع هفتاد و چهارم روابط عمومی‌های شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی با حضور روسای روابط عمومی این شرکت‌ها،مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ خلیج فارس و مشاور اجتماعی مدیرعامل هلدینگ امروز در پتروشیمی فجر تشکیل شد.

 در ابتدای این نشست، رییس مجتمع پتروشیمی فجر  ضمن خوشامدگویی، گفت: معتقدیم در خصوص فعالیتهای فرهنگی، بررسی اثرگذاری و اثربخشی فعالیت‌های پیشین در نخستین گام است و باید  اثرات فرهنگی سال گذشته و میزان اثربخشی آنها را بررسی کنیم.

عبدالله علی پناه، در ادامه پیشنهاد داد که برنامه‌های فرهنگی با تاکید بر سرمایه‌گذاری روی کودکان و نوجوانان، استفاده گسترده و حرفه‌ای از رسانه های ارتباطی و ارزیابی مستمر نتایج تعریف شود.

در ادامه نشست یعقوب نقی زاده رییس امور فرهنگی و اجتماعی شرکت عملیات غیر صنعتی، اظهار داشت: تقویم طرح های فرهنگی و اجتماعی شرکتهای مستقر در منطقه با 12 سرفصل و 63 برنامه اجرایی با راهبری مشاور و دریافت دیدگاه‌های کارشناسان و مدیران تهیه و تنظیم شده است.همچنین در این برنامه، ضمن دریافت پیشنهادهای روسای روابط عمومی و مشاور پروژه، فعالیت‌های جدیدی متناسب با سیاست‌های شرکت، اضافه شده است.

مشاور مسئولیت اجتماعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس نیز در نشست هفتاد و چهارم مجمع روابط عمومی‌ها به گام‌های اساسی در برنامه‌ریزی اشاره کرد و گفت: از ویژگی‌های برنامه ریزی، برنامه مبتنی بر نیاز و با تعیین هدف است و برنامه‌ای موفق است که دارای جامعیت و یکپارچگی است.

سیدرضا مرویان تصریح کرد: سیاست‌های برنامه‌ای بر اساس نیاز و موضوعات کارکرد مجمع روسای روابط عمومی است و لازم است تاثیر فعالیت‌ها (impact) پیش بینی و پایش و اندازه‌گیری شود و نقشه راه برنامه سه ساله یا چند ساله نیز تدوین شود.

 در ادامه این نشست،  مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز با اشاره به پیشرفت چشمگیر سیاستگذاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی صنایع پتروشیمی مستقر در بندر ماهشهر از روسای روابط عمومی منطقه خواست ارزیابی و نظارت بیشتری بر برنامه‌های فرهنگی اجرا شده در منطقه داشته باشند.

جواد گلی ضمن تاکید بر سیاست هلدینگ خلیج فارس بر همکاری و تعامل با کل صنعت پتروشیمی افزود: نگرش جامع و ارتباط با نخبگان همه بخش‌های موثر در جامعه پیرامونی با نگاه برنامه‌ای باید تقویت شود.

رییس شورای فرهنگی صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پایان پیشنهاد داد با توجه به تجربه موفق صنایع در ماهشهر در تهیه کتابچه تقویم فرهنگی، طی نشست مشترکی تجارب خود را در این زمینه با صنایع پتروشیمی مستقر در عسلویه نیز به اشتراک بگذارند.

سخنران پایانی نشست،محسن آتش زمزم مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی بود که ضمن تاکید بر کیفیت اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی به جای افزایش کمیت آنها، گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب خانواده‌ها و مردم تلاش می‌کنیم تا رضایت‌مندی را در این زمینه افزایش دهیم.

در این نشست روسای روابط عمومی مجمع روابط عمومی به دیدگاه‌های تخصصی خود در زمینه برنامه عملیاتی پرداختند و ضمن طرح دغدغه‌ها، پیشنهادهایی برای بهبود فعالیت‌ها مطرح کردند.

گفتنی است مجمع روابط عمومی شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از سال 1388 با هدف همگرایی صنعت تشکیل شد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
برادران «ن»، در سال ۱۳۸۹ حدود ‌۱۰۰ میلیارد تومان از سود چند هزار میلیارد تومانی خرید و تغییر کاربری زمین از بنیاد شهید را آوردند و ۴۰ درصد سهام پتروشیمی باختر را خریدند و با افزایش سرمایه غیرقانونی سهام خودشان را به ۵۱ درصد رساندند.
سیدحمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ روزانه ۶۰۰ هزار بشکه ظرفیت مازاد بر نیاز داخل در بخش فرآورده‌های نفتی همچون مازوت، گازوئیل و روغن پایه و قیر داریم و با ایجاد یک سازوکار درست می‌توانیم روزانه حدود ۳۰ میلیون دلار درآمد از طریق صادرات این فرآورده‌های مهم داشته باشیم.
رامین قلمبر دزفولی، مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران/ پیشرفت فیزیکی ۵۰ قرارداد طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای کاربردی صنعت نفت به‌طور میانگین حدود ۵۰ درصد بوده و به این ترتیب نیمی از مسیر اجرای قراردادهای این طرح طی شده است.

يادداشت
طبق آخرین آمار، نفت درجای میادین مشترک غرب کارون حدود ۶۷ میلیارد بشکه اعلام شده که با ضریب بازیافت شش درصد ۶.۴ میلیارد بشکه می‌توان از این میادین برداشت کرد.
محسن آقایی/ طرح ساخت پتروپالایشگاه‌ها که به تصویب مجلس رسیده، در صورت تصویب آیین نامه اجرایی در دولت، بعنوان یک طرح ضد تورمی، می تواند بخشی از نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرده و باعث تولید ثروت شود.
با روی کار آمدن دولت یازدهم، ازدیاد برداشت باز هم به عنوان یک هدف مهم و ملی توجه دولت قرار گرفت و زنگنه، وزیر نفت کشورمان از زمانی که سکان وزارت نفت را برعهده گرفت، مدام بر اهمیت افزایش ضریب بازیافت از میادین تاکید و چندی پیش اظهار کرد "امیدوارم ازدیاد برداشت به یک خواست ملی بدل شود" و محور و هدف اصلی صنعت نفت در اجرای قراردادهای جدید نفتی را ازدیاد برداشت از مخازن عنوان کرد.
دكتر علی اصولی، مدیرعامل شركت نفت خزر/ دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان با دارا بودن نزدیک به 40 درصد مجموع مساحت دریاچه‌های دنیا از حیث ذخایر نفت و گاز جزء مناطق به نسبت بکر جهان به شمار می‌آید و پس از منطقه خلیج فارس و سیبری سومین منبع انرژی جهان می‌باشد.
غلامرضا منوچهری، رئیس شورای سیاستگذاری چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت/ آنچه امروزه به عنوان یک الزام قانونی مطرح است، مسئولیتی است که بر اساس آن لازم است شرکت‌ها و سازمان‌ها از یک سو مسئولیت آثار نامطلوب فعالیت‌های خود بر جامعه را به عهده بگیرند و از سوی دیگر، دغدغه‌های اجتماعی و زیست محیطی را در کنار عملکردهای کسب‌وکارشان به‌طور جدی مورد توجه قرار دهند.
گفتمان
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :