Daneshenaft logo
سه شنبه 29 بهمن ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
دوشنبه 11 شهریور ماه 1398 | کد مطلب : 23312
در مجمع روسای روابط عمومی پتروشیمی‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی تاکید شد:
برنامه‌های فرهنگی باید یکپارچه، اثربخش و فراگیر باشد


هفتاد و چهارمین نشست مجمع روابط عمومی‌های شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی با بررسی برنامه عملیاتی فرهنگی و اجتماعی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی فجر، مجمع هفتاد و چهارم روابط عمومی‌های شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی با حضور روسای روابط عمومی این شرکت‌ها،مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ خلیج فارس و مشاور اجتماعی مدیرعامل هلدینگ امروز در پتروشیمی فجر تشکیل شد.

 در ابتدای این نشست، رییس مجتمع پتروشیمی فجر  ضمن خوشامدگویی، گفت: معتقدیم در خصوص فعالیتهای فرهنگی، بررسی اثرگذاری و اثربخشی فعالیت‌های پیشین در نخستین گام است و باید  اثرات فرهنگی سال گذشته و میزان اثربخشی آنها را بررسی کنیم.

عبدالله علی پناه، در ادامه پیشنهاد داد که برنامه‌های فرهنگی با تاکید بر سرمایه‌گذاری روی کودکان و نوجوانان، استفاده گسترده و حرفه‌ای از رسانه های ارتباطی و ارزیابی مستمر نتایج تعریف شود.

در ادامه نشست یعقوب نقی زاده رییس امور فرهنگی و اجتماعی شرکت عملیات غیر صنعتی، اظهار داشت: تقویم طرح های فرهنگی و اجتماعی شرکتهای مستقر در منطقه با 12 سرفصل و 63 برنامه اجرایی با راهبری مشاور و دریافت دیدگاه‌های کارشناسان و مدیران تهیه و تنظیم شده است.همچنین در این برنامه، ضمن دریافت پیشنهادهای روسای روابط عمومی و مشاور پروژه، فعالیت‌های جدیدی متناسب با سیاست‌های شرکت، اضافه شده است.

مشاور مسئولیت اجتماعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس نیز در نشست هفتاد و چهارم مجمع روابط عمومی‌ها به گام‌های اساسی در برنامه‌ریزی اشاره کرد و گفت: از ویژگی‌های برنامه ریزی، برنامه مبتنی بر نیاز و با تعیین هدف است و برنامه‌ای موفق است که دارای جامعیت و یکپارچگی است.

سیدرضا مرویان تصریح کرد: سیاست‌های برنامه‌ای بر اساس نیاز و موضوعات کارکرد مجمع روسای روابط عمومی است و لازم است تاثیر فعالیت‌ها (impact) پیش بینی و پایش و اندازه‌گیری شود و نقشه راه برنامه سه ساله یا چند ساله نیز تدوین شود.

 در ادامه این نشست،  مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل صنایع پتروشیمی خلیج فارس نیز با اشاره به پیشرفت چشمگیر سیاستگذاری و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی صنایع پتروشیمی مستقر در بندر ماهشهر از روسای روابط عمومی منطقه خواست ارزیابی و نظارت بیشتری بر برنامه‌های فرهنگی اجرا شده در منطقه داشته باشند.

جواد گلی ضمن تاکید بر سیاست هلدینگ خلیج فارس بر همکاری و تعامل با کل صنعت پتروشیمی افزود: نگرش جامع و ارتباط با نخبگان همه بخش‌های موثر در جامعه پیرامونی با نگاه برنامه‌ای باید تقویت شود.

رییس شورای فرهنگی صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پایان پیشنهاد داد با توجه به تجربه موفق صنایع در ماهشهر در تهیه کتابچه تقویم فرهنگی، طی نشست مشترکی تجارب خود را در این زمینه با صنایع پتروشیمی مستقر در عسلویه نیز به اشتراک بگذارند.

سخنران پایانی نشست،محسن آتش زمزم مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی بود که ضمن تاکید بر کیفیت اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی به جای افزایش کمیت آنها، گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب خانواده‌ها و مردم تلاش می‌کنیم تا رضایت‌مندی را در این زمینه افزایش دهیم.

در این نشست روسای روابط عمومی مجمع روابط عمومی به دیدگاه‌های تخصصی خود در زمینه برنامه عملیاتی پرداختند و ضمن طرح دغدغه‌ها، پیشنهادهایی برای بهبود فعالیت‌ها مطرح کردند.

گفتنی است مجمع روابط عمومی شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از سال 1388 با هدف همگرایی صنعت تشکیل شد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
تشکیل یک شرکت خصوصی در قامت سرمایه‌گذار ارزی و ریالی که از سرمایه خرد مردمی نیز استفاده کرده و ساختاری شفاف دارد، راهکاری است که می‌تواند کمک حال صنعت نفت کشور باشد.
آمریکا از اثر کوتاه مدت تحریم ناامید شده و در حال کار کردن روی اثرات بلندمدت تحریم است تا اجازه ندهد ایران در حوزه اقتصاد به یک سیستم مقاوم نسبت به تحریم برسد.
دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی/ گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه نفت که در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود و تاکنون بالغ بر ۸۰۰ نیاز فناورانه از سوی شرکت‌های صنعت نفت احصا شده است.

يادداشت
مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ «تولید داخل» وقتی در هر مجموعه‌ای تبدیل به یک باور و اقدام عملی شد؛ آن روز دیگر آن مجموعه و صنعت در هیچ «جنگ اقتصادی» و تحریمی بازنده نیست و سود آن برای صنعت و البته برای توسعه میهن اسلامی است.
آب، خاک و هوا سه عنصر حیات انسان در هر نقطه از زمین هستند که هر سه عنصر اینجا در عسلویه - در یکی از جنوبی‌ترین نقاط ایران - به دلیل توسعه شتابان صنعت طی ۲۰ سال اخیر - به خطر افتاده‌اند و حالا باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شود تا بتوان نادیده گرفتن محیط زیست در تمام این سال‌ها را جبران و مشکلات زیست محیطی منطقه را حل کرد.
دانشگاه اماراتی خلیفه نخستین کنسانتراتور خورشیدی در شهر هوشمند مصدر را نصب کرد که نخستین تاسیساتی است که درجه تابش هزاران اشعه خورشید را دارد و می‌تواند حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سلسیوس را تولید کند. امارات متحده عربی قصد ندارد در تاریخ تنها به عنوان یک تولیدکننده نفت به خاطر آورده شود.
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
احساس خاندوزی، کارشناس اقتصادی/ دو شرکت «ملی نفت ایران» و «پالایش و پخش» انحصار سیاستگذاری بخش انرژی را در دست گرفته‌اند و تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد تغییر قیمت بنزین بی‌فایده است.
گفتمان
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :