Daneshenaft logo
سه شنبه 29 بهمن ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
دوشنبه 11 شهریور ماه 1398 | کد مطلب : 23316
برگزاری اولین جلسه کمیته علمی پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی


اولین جلسه کمیته علمی پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

ه گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این جلسه کیانی بختیاری ضمن تاکید بر لزوم توجه به تطابق موضوع محوری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با شرایط روز و شعار سال، سیاست سازمان متبوعش را ورود به موضوعات مهمی خواند که کمتر به آن ها پرداخته شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن برشمردن موضوعات پیشنهادی اعضای کمیته علمی پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی اظهار داشت: از بین موضوعات پیشنهادی می توان به "تاب آوری و نقش منابع انسانی"، "نقش منابع انسانی در تحقق رونق تولید"، "نقش منابع انسانی در گذار از بحران و بازنگری فرآیندهای منابع انسانی در رونق تولید" اشاره کرد.

وی در ادامه به بیان محورهای پیشنهادی اعضای کمیته علمی کنفرانس پرداخت که برخی از آنها شامل فرآیند جذب، موضوع نگهداشت، جبران خدمات، بازنگری نظام کار، مدل‌ها و روش‌های بهسازی منابع انسانی، مدیریت منابع انسانی در شرایط رکود، حرفه ای گرایی در منابع انسانی، هوشمندسازی مدیریت منابع انسانی، توجه  به نسل جوان و مدیریت آن، و داده محور کردن منابع انسانی، است.

از دیگر محورهای پیشنهادی در این جلسه می توان به داده محور کردن منابع انسانی، مدل‌های بلوغ سازمان ها در مواجهه با انقلاب صنعتی چهارم، هوشمند سازی منابع انسانی، موضوعات دانش بنیانی و مدیریت انسانی، حکمرانی شرکتی، آسیب شناسی سازمان های حاکمیتی، توجیه مدیران ارشد و نقش فرهنگ و تداخل فرهنگی در شرایط ادغام اشاره نمود.

در این جلسه همچنین با مروری بر کنفرانس چهاردهم،عنوان شد که مدیریت منابع انسانی وظیفه مشترک تمامی مدیران است و اهداف برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی و عرصه های یادگیری، توانمند‌سازی حوزه منابع انسانی کشور از طریق انتقال دانش و تجربه؛ آشنائی و بهره‌گیری متولیان منابع انسانی از آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های ملی و بین المللی در حوزه منابع انسانی؛ توسعه شبکه ارتباطی میان مدیران منابع انسانی سازمان‌ها و بنگاه‌های کسب و کار، ارائه دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاستگذاران و مقامات نسبت به حوزه منابع انسانی و ایجاد همسوئی بیشتر و معرفی برترین‌های حوزه منابع انسانی است.

پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی 28 و29 آبان ماه 1398 در مرکز همایش‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار می شود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
تشکیل یک شرکت خصوصی در قامت سرمایه‌گذار ارزی و ریالی که از سرمایه خرد مردمی نیز استفاده کرده و ساختاری شفاف دارد، راهکاری است که می‌تواند کمک حال صنعت نفت کشور باشد.
آمریکا از اثر کوتاه مدت تحریم ناامید شده و در حال کار کردن روی اثرات بلندمدت تحریم است تا اجازه ندهد ایران در حوزه اقتصاد به یک سیستم مقاوم نسبت به تحریم برسد.
دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی/ گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه نفت که در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود و تاکنون بالغ بر ۸۰۰ نیاز فناورانه از سوی شرکت‌های صنعت نفت احصا شده است.

يادداشت
مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ «تولید داخل» وقتی در هر مجموعه‌ای تبدیل به یک باور و اقدام عملی شد؛ آن روز دیگر آن مجموعه و صنعت در هیچ «جنگ اقتصادی» و تحریمی بازنده نیست و سود آن برای صنعت و البته برای توسعه میهن اسلامی است.
آب، خاک و هوا سه عنصر حیات انسان در هر نقطه از زمین هستند که هر سه عنصر اینجا در عسلویه - در یکی از جنوبی‌ترین نقاط ایران - به دلیل توسعه شتابان صنعت طی ۲۰ سال اخیر - به خطر افتاده‌اند و حالا باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شود تا بتوان نادیده گرفتن محیط زیست در تمام این سال‌ها را جبران و مشکلات زیست محیطی منطقه را حل کرد.
دانشگاه اماراتی خلیفه نخستین کنسانتراتور خورشیدی در شهر هوشمند مصدر را نصب کرد که نخستین تاسیساتی است که درجه تابش هزاران اشعه خورشید را دارد و می‌تواند حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سلسیوس را تولید کند. امارات متحده عربی قصد ندارد در تاریخ تنها به عنوان یک تولیدکننده نفت به خاطر آورده شود.
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
احساس خاندوزی، کارشناس اقتصادی/ دو شرکت «ملی نفت ایران» و «پالایش و پخش» انحصار سیاستگذاری بخش انرژی را در دست گرفته‌اند و تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد تغییر قیمت بنزین بی‌فایده است.
گفتمان
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :