Daneshenaft logo
دوشنبه 1 مهر ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
دوشنبه 11 شهریور ماه 1398 | کد مطلب : 23316
برگزاری اولین جلسه کمیته علمی پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی


اولین جلسه کمیته علمی پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با حضور ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

ه گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این جلسه کیانی بختیاری ضمن تاکید بر لزوم توجه به تطابق موضوع محوری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با شرایط روز و شعار سال، سیاست سازمان متبوعش را ورود به موضوعات مهمی خواند که کمتر به آن ها پرداخته شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن برشمردن موضوعات پیشنهادی اعضای کمیته علمی پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی اظهار داشت: از بین موضوعات پیشنهادی می توان به "تاب آوری و نقش منابع انسانی"، "نقش منابع انسانی در تحقق رونق تولید"، "نقش منابع انسانی در گذار از بحران و بازنگری فرآیندهای منابع انسانی در رونق تولید" اشاره کرد.

وی در ادامه به بیان محورهای پیشنهادی اعضای کمیته علمی کنفرانس پرداخت که برخی از آنها شامل فرآیند جذب، موضوع نگهداشت، جبران خدمات، بازنگری نظام کار، مدل‌ها و روش‌های بهسازی منابع انسانی، مدیریت منابع انسانی در شرایط رکود، حرفه ای گرایی در منابع انسانی، هوشمندسازی مدیریت منابع انسانی، توجه  به نسل جوان و مدیریت آن، و داده محور کردن منابع انسانی، است.

از دیگر محورهای پیشنهادی در این جلسه می توان به داده محور کردن منابع انسانی، مدل‌های بلوغ سازمان ها در مواجهه با انقلاب صنعتی چهارم، هوشمند سازی منابع انسانی، موضوعات دانش بنیانی و مدیریت انسانی، حکمرانی شرکتی، آسیب شناسی سازمان های حاکمیتی، توجیه مدیران ارشد و نقش فرهنگ و تداخل فرهنگی در شرایط ادغام اشاره نمود.

در این جلسه همچنین با مروری بر کنفرانس چهاردهم،عنوان شد که مدیریت منابع انسانی وظیفه مشترک تمامی مدیران است و اهداف برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی و عرصه های یادگیری، توانمند‌سازی حوزه منابع انسانی کشور از طریق انتقال دانش و تجربه؛ آشنائی و بهره‌گیری متولیان منابع انسانی از آخرین دستاوردها و پیشرفت‌های ملی و بین المللی در حوزه منابع انسانی؛ توسعه شبکه ارتباطی میان مدیران منابع انسانی سازمان‌ها و بنگاه‌های کسب و کار، ارائه دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاستگذاران و مقامات نسبت به حوزه منابع انسانی و ایجاد همسوئی بیشتر و معرفی برترین‌های حوزه منابع انسانی است.

پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی 28 و29 آبان ماه 1398 در مرکز همایش‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی برگزار می شود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
برادران «ن»، در سال ۱۳۸۹ حدود ‌۱۰۰ میلیارد تومان از سود چند هزار میلیارد تومانی خرید و تغییر کاربری زمین از بنیاد شهید را آوردند و ۴۰ درصد سهام پتروشیمی باختر را خریدند و با افزایش سرمایه غیرقانونی سهام خودشان را به ۵۱ درصد رساندند.
سیدحمید حسینی، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ روزانه ۶۰۰ هزار بشکه ظرفیت مازاد بر نیاز داخل در بخش فرآورده‌های نفتی همچون مازوت، گازوئیل و روغن پایه و قیر داریم و با ایجاد یک سازوکار درست می‌توانیم روزانه حدود ۳۰ میلیون دلار درآمد از طریق صادرات این فرآورده‌های مهم داشته باشیم.
رامین قلمبر دزفولی، مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران/ پیشرفت فیزیکی ۵۰ قرارداد طرح بومی‌سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای کاربردی صنعت نفت به‌طور میانگین حدود ۵۰ درصد بوده و به این ترتیب نیمی از مسیر اجرای قراردادهای این طرح طی شده است.

يادداشت
طبق آخرین آمار، نفت درجای میادین مشترک غرب کارون حدود ۶۷ میلیارد بشکه اعلام شده که با ضریب بازیافت شش درصد ۶.۴ میلیارد بشکه می‌توان از این میادین برداشت کرد.
محسن آقایی/ طرح ساخت پتروپالایشگاه‌ها که به تصویب مجلس رسیده، در صورت تصویب آیین نامه اجرایی در دولت، بعنوان یک طرح ضد تورمی، می تواند بخشی از نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرده و باعث تولید ثروت شود.
با روی کار آمدن دولت یازدهم، ازدیاد برداشت باز هم به عنوان یک هدف مهم و ملی توجه دولت قرار گرفت و زنگنه، وزیر نفت کشورمان از زمانی که سکان وزارت نفت را برعهده گرفت، مدام بر اهمیت افزایش ضریب بازیافت از میادین تاکید و چندی پیش اظهار کرد "امیدوارم ازدیاد برداشت به یک خواست ملی بدل شود" و محور و هدف اصلی صنعت نفت در اجرای قراردادهای جدید نفتی را ازدیاد برداشت از مخازن عنوان کرد.
دكتر علی اصولی، مدیرعامل شركت نفت خزر/ دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه جهان با دارا بودن نزدیک به 40 درصد مجموع مساحت دریاچه‌های دنیا از حیث ذخایر نفت و گاز جزء مناطق به نسبت بکر جهان به شمار می‌آید و پس از منطقه خلیج فارس و سیبری سومین منبع انرژی جهان می‌باشد.
غلامرضا منوچهری، رئیس شورای سیاستگذاری چهارمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت/ آنچه امروزه به عنوان یک الزام قانونی مطرح است، مسئولیتی است که بر اساس آن لازم است شرکت‌ها و سازمان‌ها از یک سو مسئولیت آثار نامطلوب فعالیت‌های خود بر جامعه را به عهده بگیرند و از سوی دیگر، دغدغه‌های اجتماعی و زیست محیطی را در کنار عملکردهای کسب‌وکارشان به‌طور جدی مورد توجه قرار دهند.
گفتمان
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :