Daneshenaft logo
یکشنبه 28 مهر ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 26 شهریور ماه 1398 | کد مطلب : 23340
در جلسه شورای سیاستگذاری مطرح شد: ضرورت‌ها و اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی
رویکرد کنفرانس توسعه منابع انسانی به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی


محمدباقر عالی رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این جلسه تصریح کرد: امسال بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری صادر شد که یکی از موضوعات محوری آن جوانان است که نشان می دهد جوانان به عنوان اصلی ترین مساله کشور مطرح هستند و بنابراین تکرار آن در این کنفرانس می تواند مناسب باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، محمدباقر عالی افزود: یکی از راهکارها انتخاب عوامل اجرایی از بین جوانان دارای صلاحیت است که در دنیای غرب از آن استفاده می کنند و ما نیز باید از آن بهره ببریم. همچنین روندها در ایران و در حوزه منابع انسانی باید بررسی شوند که چه مقدار با روندهای جهانی تطابق دارد و اینکه چگونه می توان برای نسل های جدید الگویی کاربردی طراحی و تدوین کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود یکی از رموز پایداری کنفرانس را در آن دانست که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با آنکه کاملا دولتی است اما بر اساس قانون تاسیس و اساسنامه آن در برخی موارد دارای اختیارات و قدرت مانور بالاتر از بخش خصوصی است.

در ادامه وی این پرسش را مطرح کرد که کنفرانس تا چه حد کاربردی است و راهکارهایی را برای هرچه بیشتر کاربردی کردن آن ارائه داد و به مقایسه وضعیت منابع انسانی در شرایط تحریم ها و پیش از آن پرداخت.


بیش از هر زمانی در کشور نیازمند مدیریت منابع انسانی هستیم

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری در جلسه شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، اظهار داشت: خوشبختانه این کنفرانس توانسته است در راستای اهداف اولیه خود در جامعه جریان‌سازی و فرهنگ‌سازی نماید و اکنون به عنوان کنفرانس معتبر در حوزه منابع انسانی از آن نام برده می شود.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه از برگزاری این کنفرانس در سطح ملی استقبال خوبی به عمل آمده است شرایطی فراهم شده تا این کنفرانس به صورت بین‌المللی نیز برگزار شود.

رئیس سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به تغییرات وسیع در حوزه دانش‌بنیانی، دیجیتال، چابک‌سازی سازمانی و شرایط سخت کسب و کار، بیان کرد: اکنون در کشور بیش از هر زمانی به مدیریت منابع انسانی نیاز داریم تا در چنین شرایطی از منابع انسانی به نحو احسنت استفاده شود.


اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

کیانی بختیاری در ادامه به تشریح اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی پرداخت. وی توانمندسازی حوزه منابع انسانی کشور از طریق انتقال دانش و تجربه را اولین هدف برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در ادامه آشنایی و بهره‌گیری متولیان منابع انسانی از آخرین مشاوره‌ها و پیشرفت‌های ملی و بین‌المللی در حوزه منابع انسانی؛ توسعه شبکه ارتباطی در میان مدیران منابع انسانی سازمان‌ها و بنگاه‌های کسب و کار؛ ارائه دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاست‌گذاران و مقامات نسبت به حوزه منابع انسانی و ایجاد هم‌سویی بیشتر و معرفی برترین‌های حوزه منابع انسانی را از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس اعلام کرد.

 

بررسی دستاوردهای ۱۴ دوره گذشته

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح دستاوردهای ۱۴ دوره برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی پرداخت.وی تأسیس انجمن مدیریت منابع انسانی ایران، توانمندسازی حوزه منابع انسانی کشور از طریق انتقال دانش و تبادل تجربه (دریافت ۱۰۴۴ تجربه و ۴۰۱۵ مقاله و ارائه ۶۷۰ مقاله و تجربه)، حرفه‌ای‌گرایی و شبکه‌سازی، تلاش در جهت همسویی دولت، صنعت و منابع انسانی، شناسایی و معرفی سازمان‌ها و چهره‌های برتر حوزه منابع انسانی، طراحی و استقرار مدل‌ها و الگوهای بومی‌ و داخلی و کارآفرینی سازمانی را از مهم‌ترین دستاوردهای ۱۴ دوره برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.


عمده فعالیت‌های ۱۴ دوره گذشته برگزاری این کنفرانس

ابوالفضل کیانی بختیاری در پایان سخنان خود در تشریح عمده‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات ۱۴ دوره گذشته برگزاری این کنفرانس، تصریح کرد: برگزاری جلسات شورای راهبردی و کمیته اجرایی، بررسی موضوع و محورهای پیشنهادی در شورای راهبردی، برگزاری جلسات حضوری با مدیران و برخی از شرکت‌های بزرگ، طرح موضوع در همایش عرصه یادگیری کرمانشاه و فراخوان اولیه، بررسی موضوع کنفرانس در جلسات هیات‌مدیره و انجمن مدیریت منابع انسانی، مذاکره اولیه با سخنرانان خارجی، مکاتبه برای درخواست TES از APO از عمده‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات چهارده دوره گذشته برگزاری این کنفرانس محسوب می‌شود.


زمان برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی

بر اساس این گزارش در ادامه این جلسه اعضای شورای سیاست‌گذاری پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی با ریاست رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) به بحث و تبادل نظر در خصوص برگزاری این کنفرانس پرداختند.

پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی، روز ۲۸ آبان ماه ۹۸ در محل مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد. گفتنی است کارگاه‌های تخصصی توسعه منابع انسانی نیز ۲۹ آبان ۹۸ در محل ساختمان شماره ۲ سازمان مدیریت صنعتی آغاز به کار خواهد کرد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
وضع بازار نفت برای تولیدکنندگانش خوب نیست، گویی خاک مرده بر آن پاشیده‌اند. نفت حتی زور ندارد خود را از 60 دلار بکند، چه برسد به اینکه ما تصور کنیم عدد طلای سیاه سه رقمی شود.
استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و به ویژه انرژی خورشیدی در ایران اگرچه تا پیش از این چندان جدی گرفته نمی‌شد، اما تقاضا برای احداث این نوع نیروگاه‌ها حتی در پشت بام منازل با شیب ملایم در حال افزایش است تا رفته‌رفته این انرژی را از انرژی لوکس به ضرورتی اقتصادی تبدیل کند.
محمدرضا صدیقی، مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی گاز ایران/ شرکت ملی گاز ایران بنا بر ذات ماموریت‌های خود، شرکتی دوستدار و حامی محیط زیست محسوب می‌شود.

يادداشت
در حالی که شرکت‌های نفتی بین‌المللی از خودروهای برقی و شبکه شارژ آن ها استقبال کرده‌اند اما شرکت نفتی دولتی آرامکوی سعودی هنوز روی تقاضا برای نفت در بخش حمل و نقل حساب می‌کند.
نیروگاه‌های تولید برق متصل به شبکه سراسری گاز، سالانه حدود ۴میلیارد لیتر گازوئیل مصرف می‌کنند. درشرایط تحریم نفتی می‌توان با جایگزینی گاز بجای گازوئیل در نیروگاه‌ها،مازاد گازوئیل را صادرکرد.
از روز (۲۱ مهرماه) که خبر کشف میدان گازی جدیدی در کشور با نام «ارم» اعلام شد، فارغ از اطلاع‌رسانی گسترده، برخی نگاه‎های گاه بی‎تفاوت نسبت به این کشف توجهم را جلب کرده است که اغلب هم در این تک‎جمله نمود پیدا می‎کند «فقط به اندازه یک فاز پارس جنوبی است».
در حال حاضر بنزین در کشورهای همسایه ایران با چند برابر نرخ بنزین ایران خرید و فروش می‌شود؛ با این حال بسیاری از مسوولان نفتی و کارشناسان حوزه انرژی بر سر لزوم اصلاح قیمت این فرآورده نفتی اتفاق نظر دارند.
مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت/ ورود آمریکا به بازار گاز در حال تبدیل شدن به پارامتر بسیار تعیین‌کننده‌ و تاثیرگذار در تغییر جغرافیای انرژی جهان است.
گفتمان
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :