Daneshenaft logo
سه شنبه 13 خرداد ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
یکشنبه 7 مهر ماه 1398 | کد مطلب : 33349
دکتر روحانی در سازمان ملل متحد؛
ائتلاف امید راهی برای صلح و آشتی در خلیج فارس


سخنان دکتر روحانی در هفتاد و چهارمین نشست سازمان ملل متحد به عنوان برگی زرین در تاریخ حضور روسای جمهور ایران در سازمان ملل متحد در تاریخ کشورمان ثبت خواهد شد.

با توجه به بیاحترامی آمریکاییها در عدم صدور روادید برای هیئت ایرانی که هر ساله به همراه رئیس جمهور در سازمان ملل حضور می‌یابند و نهایتاً صدور با تاخیر تعدادی روادید برای رییس جمهورکشورمان و همراهان ایشان در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مکانی که در بند یک منشور این سازمان آمده است، اولین و مهم‌ترین هدف سازمان ملل متحد، حفظ صلح و امنیت بین‌المللی بوده و درعین‌حال اهداف دیگری ازجمله توسعه‌ روابط دوستانه براساس احترام به اصل برابری حقوق دولت‌ها در تعیین سرنوشت، تحقق بخشیدن به توسعه‌ همکاری بین‌المللی از طریق حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، علمی و انسانی، احترام به حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین و همچنین تبدیل شدن به مرکزی جهت هماهنگی ملل مختلف به سمت اهداف مشترک را دنبال می‌کند در جهان مدرن امروز جای تاسف داشت  و این عمل چیزی جز ضعف دیپلماسی آمریکا در مقابل مواضع کشورمان نبود.

حضور رئیس جمهور کشورمان در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با توجه به بی احترامی آمریکایی‌ها در عدم صدور روادید و همچنین صدور بیانیهای چشم بسته و کور توسط کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان در جهت متهم کردن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان قبل از برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد همگی نشانه هایی بود از اینکه غربی ها قصد منزوی کردن و قهر ایران از حضور در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل را داشتند، اما دکتر روحانی با درایت و با تمام این هجمه ها با سفر به نیویورک و سخرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشان داد که با جهان و با دنیا و سران جهان هیچ مشکلی ندارد و با توجه به انگشت اتهاماتی که قبل از سفر به سمت ایران نشانه گرفتند روحانی رفت تا ثابت کند که جمهوری اسلامی ترس و واهمهای از این نوع اتهامات بی اساس  نداشته و در دیدار با سران کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان اشتباه آنها در صدور اینگونه بیانیههای کورکورانه را گوشزد کرد. 

یکی از مهمترین سخنان دکتر روحانی که بعد ها جهانیان و سیاستمداران مستقل جهان از این سخنان بعنوان یک گفتمان و نظریه سیاسی یاد خواهند کرد مطرح کردن  (ائتلافِ امید) بود، طرحی جدید در مقابل طرح گروه ب که پیشتر با نام (امنیت کشتی‌رانی در خلیج فارس) شکل گرفته بود، طرحی که خمیرمایه آن صلح و دوستی بین کشورها برای برقراری آرامش و امنیت خواهد بود .

دکتر روحانی به جهان گفت که ایران تسلیم فشارهای آمریکا نمی شود و عزتمندانه در مقابل جهانیان پاسخ به مذاکره تحت تحریم را منتفی اعلام کرد و گفت عکس یادگاری آخرین ایستگاهِ مذاکره است، نه اولین ایستگاه و  دعوت همه کشورهای متاثر از تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز به (ائتلافِ امید)
را راه حل نهایی صلح و امنیت خاورمیانه دانست.

رئیس جمهور کشورمان در مقابل بیانیه کورکورانه انگلیس،فرانسه و آلمان در جهت متهم کردن کشورمان به حمله به تاسیسات نفتی عربستان بار دیگر عزتمندانه گفت امنیتِ عربستان با پایان تجاوز به یمن حاصل می‌شود، نه با دعوت از بیگانگان و طرح های تحمیلی آمریکایی و صهیونیستی را محکوم به شکست دانست.

یکی دیگر از مهمترین صحبت های دکتر روحانی در هفتاد و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد این بود که به جهانیان گفت آمریکا با سوء استفاده از نظام بانکی، به راهزنی بین المللی دست زده است اما ایران هنوز بر عهد خود به برجام،پایبند هست، و به آستانه صبر ایران در مقابل هجمه ناجوانمردانه غرب علیه کشورمان در تحریم های اقتصادی اشاره کرد.

دکتر روحانی گفت دیپلماسی ایران حفظ صلح و ثبات در خلیج فارس و تامین آزادی و امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز است، ایشان عزتمندانه در خاک کشوری که مدعی ابرقدرت جهان است بیان کرد  امنیت منطقه با خروج نظامیان آمریکا تأمین می‌شود و نه با سلاح و مداخله آنان و تشکیلِ هرگونه ائتلاف امنیتی  با محوریت و فرماندهی نیروهای خارجی را مصداق بارز مداخله در امور منطقه دانست و تاکید کرد ما با هم همسایه‌ایم ، نه با آمریکا  و بار دیگر با توجه به تهدیدات آمریکا و عربستان تاکید کرد آمریکا وکیلِ هیچ ملتی و کفیلِ هیچ دولتی نیست.

دکتر روحانی عزتمندانه قدرت ایران را به سران کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با این صحبت که (تنها یک اشتباه می‌تواند آتشی بزرگ را برافروزد و دخالتِ تحریک‌آمیزِ بیگانگان را تحمل نمی‌کنیم و به هرگونه تعرض به امنیت و تمامیتِ سرزمینی خود، قاطعانه پاسخ می‌دهیم) بار دیگر یادآوری کرد.
رئیس جمهور کشورمان در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با این جمله که ( بیایید به جای سرمایه‌گذاری در جنگ و خشونت‌، بر روی امید به یک آینده بهتر، سرمایه‌گذاری کنیم) به جهانیان و به‌ویژه آمریکا و متحدانش و در کشوری که بعد از روی کار آمدن ترامپ‌ سراسر به دنبال تحریم و سرگونگونی بوده است باز هم به صلح و دوستی و مودت و راه‌های بهتر برای جلوگیری از خشونت و برقراری امنیت و آرامش اشاره کرد .

سخنان دکتر روحانی در هفتاد و چهارمین نشست سازمان ملل متحد به عنوان برگی زرین در تاریخ حضور روسای جمهور ایران در سازمان ملل متحد در تاریخ کشورمان  ثبت خواهد شد .

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
پنج کشتی نفتکش ایرانی با اهتزار پرچم سه رنگ ایران، به نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت و به طور مشخص بنزین ایران دریاها و اقیانوس‌های آزاد را در مسیری طولانی طی کردند و یک به یک به ونزوئلا رسیدند تا بدین سان در بیخ گوش ایالات متحده آمریکا، به تحریم‌های ظالمانه یک «نه» بزرگ بگویند.
پروفسور دکتر حمید دوست‌محمدیان، استاد تمام در مدیریت بین‌الملل و پایداری فرهنگی و پژوهشگر ارشد در آلمان/ عبور از دوران کودکی تا دوران تحصیل در مدرسه راهنمایی با خاطرات تلخ جنگ تحمیلی و پس از آن، بیش از چهل سال تجربیات تلخ فشارهای اقتصادی و بین‌المللی ناشی از تحریم‌های همه جانبه کمر‌شکن آمریکا علیه ایران (البته با همکاری سایر کشورهای غربی و حتی غیر غربی) باعث ایجاد ایده‌هایی در ذهن کنجکاو من شد و اینکه ابتدا به واژه جنگ و چرایی آن حساس شوم و سپس در آینده زندگی خود به مطالعه در مورد آن روی بیاورم.
پنجم خردادماه ۱۲۸۷ شاید برای کمتر کسی خاطره‌ساز باشد، تاریخی که با اقتصاد، سیاست، فرهنگ و جامعه ایرانیان گره خورده است.

يادداشت
اكبر نعمت‌الهی/ جانبازان، بازماندگان سال‌های خون و آتش و یادگاران مبارزه‌ای هستند که برای حفظ سربلندی و افتخار ملت بروز کرد.
دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت/ راهبردها و اهداف پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت به شرح زیر است:
جواد سلیمان‌پور، کارشناس صنعت گاز/ بررسی سبد واردات گاز ترکیه در دوماه گذشته سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که این کشور مبادی وارداتی خود را به طور قابل توجهی تنوع بخشیده است.
عباس آرگون، نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران/ پتروشیمی‌ها،‌ منبع پایدار درآمد کشور محسوب می‌شوند و نقش بازار سرمایه در تامین مالی طرح های توسعه ای در این صنعت مهم و تاثیرگذار است.
تابلوهای بورس نیوریورک روز دوشنبه گذشته ساعات هیجان‌انگیزی را سپری کرد؛ قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت در معاملات جهانی دوشنبه، بیش از ۳۰۶ درصد سقوط کرد. در این روز قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا به منفی ۳۷ دلار و ۶۳ سنت رسید و رکوردی تاریخی ثبت شد. دلیل منفی بودن قیمت نفت را بخوانید.
گفتمان
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :