Daneshenaft logo
سه شنبه 1 بهمن ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
چهارشنبه 20 آذر ماه 1398 | کد مطلب : 33492
لزوم توجه به سرمایه‌های انسانی در بیانیه پایانی پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی


شرکت‌کنندگان در پانزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی که 19 و 20 آذرماه برگزار شد، با صدور بیانیه‌ای بر توجه به سرمایه‌های انسانی با سه گانه توسعه و توانمندسازی، ارتقاء رضایت و تعهد و به‌کارگیری شایسته نیروی انسانی، تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، متن بیانیه بدین قرار است:

استمرار برگزاری کنفرانس توسعه منابع انسانی و مشارکت علمی و حرفه‌ای و همفکری مدیران، صاحب‌نظران دانشگاهی و کارشناسان و انتشار تجارب و دیدگاه‌های آنان، زمینه مناسبی جهت توسعه دانشگران حرفه ای، تشکیل نهاد توسعه ای و توجه به موضوعات و چالش‌های محوری این حوزه را در سطوح فردی، سازمانی و ملی فراهم نموده است. شرکت کنندگان این کنفرانس که با محوریت " سرمایه‌های انسانی و رقابت‌پذیری" گردهم آمدهاند، با تحلیل شرایط ملی و بنگاهی کشور نکات مهم زیر را مورد تاکید قرار دادند.

۰1 رقابت پذیری عنصر کلیدی موفقیت کسب و کارهای امروزی و عامل محوری رونق تولید است. ارتقاء توان رقابت پذیری نیازمند بکارگیری سیاستهای هوشمندانه، بهبود روابط بین الملل، عمکرد مطلوب نهادها، بهره وری، چابکی سازمانی، تابآوری ، نوآوری و هوشمندی مدیریتی است. توجه به سرمایههای انسانی با سه گانه توسعه و توانمندسازی، ارتقاء رضایت و تعهد و بکارگیری شایسته نیروی انسانی حاصل می‌شود.

۰2 نگاهی به شرایط کلان اقتصادی و کاهش قدرت خرید کارکنان و جابجائی خط فقر، مستلزم توجه ویژه مدیران ارشد و حوزه‌های منابع انسانی به طراحی و اجرای برنامه‌های انگیزشی و رفاهی، بنفع طبقات دارای درآمدهای محدود است به‌نحوی که امکان حفظ کیفیت زندگی کاری و شخصی برای آنان فراهم شود.

۰3 توجه به ارزش‌های اخلاقی و اخلاق حرفهای موثرترین عامل در ارتقاء سلامت اداری است. لذا ضروری است ترویج فرهنگ ایثار و تقویت اخلاق حرفه‌ای و وجدان کاری، بیش از پیش در کانون توجه مدیران منابع انسانی قرار گیرد . بدیهی است در این صورت خود کنترلی جایگزین نظارتهای بیرونی که هزینه‌های گزاف  نیز دارد خواهد شد. 

4. ضعف نظام‌های شایستگی و جانشین‌پروری و فقدان فرصت‌های برابر استخدام و رشد، همچنان از مهمترین مطالبات اجتماعی از حوزه‌های منابع انسانی است و در تحقق شعارهای محوری اهمیت وافری دارد. مهاجرت استعدادها از تبعات منفی پیش روی ما در این زمینه می باشد، لذا ضروری است هرچه سریع تر سازوکارهای مناسبی برای ایجاد رقابت عادلانه برای اکتساب این فرصت ها فراهم گردد.

۰5 امروزه باید ندا و تجربه کارکنان را بیش از پیش جدی گرفت و مبنای تدوین و تهیه سیاست های منابع انسانی قرار داد. به یاد داشته باشیم آنچه کیفیت می آفریند کارکنان هستند. آنچه مزیت رقابتی منحصر بفرد سازمانها را تعیین می کند، سرمایه های انسانی آنها است. بنابراین مدیران و کارشناسان منابع انسانی

 می‌بایست تمام توان خود را صرف اتخاذ رویکردهای مناسب و ایجاد سازوکارهایی نمایند که با سرعت و شفافیت نظرات کارکنان منتقل و مورد توجه قرار گیرد.  

۰6 با شروع قرن بیست و یکم ، تحولات بزرگ فناورانه، همه حوزه‌ها‌، به ویژه منابع انسانی را به شدت دستخوش تغییر کرده است، به نحوی که بازنگری در فرایندها، فعالیت‌ها و نظام های منابع انسانی را اجتناب ناپذیر نموده است. در این شرایط مدیران منابع انسانی می بایست با درک فراگیر و عمیق فناوری‌های نوین، کاربست تحول دیجیتال در حوزه منابع انسانی را در دستور کار خود قرار داده و آماده پذیرش و بکارگیری آنها برای تسریع در ارائه خدمات، بهبود کیفیت و ارتقای توان پاسخگوئی باشند.

7- رونق تولید و استقلال فناورانه در گرو توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان می‌باشد. در این میان مدیریت منابع انسانی که از مهمترین ضرورت‌های توفیق آنها است کم توجه مانده است. لذا ضرورت دارد بصورت همه جانبه در بخش های آموزشی، پژوهشی و حرفه ای، بسترهای لازم فراهم گردد. 

8- در شرایط امروز کسب و کار نقش های مدیران منابع انسانی متحول شده است، آنها باید از توانمندی اقناع، جلب مشارکت، همسو و هم راستا سازی اهداف سازمانی با منابع انسانی برای ایجاد مسئولیت مشترک توسعه منابع انسانی، برخوردار باشند. داستان سرایی سازمانی، مفسر استراتژی، تسهیل گر تحقق اهداف کسب و کار و تسهیل‌گر رابطه از نقش های پیچیده امروزین آنان است و این مهم جز با نگاه از بیرون به درون، تسلط به چشم انداز راهبردی سازمان و شناخت از فرآیندهای کسب و کار حاصل نمی‌شود، امری که نیازمند تلاش مضاعف مدیران منابع انسانی برای ارتقاء توانمندی های فردی و تیمی و توجه مدیران ارشد سازمان‌ها برای زمینه سازی ایفای نقش شریک استراتژیک برای واحدهای مدیریت منابع انسانی است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
به نظر می‌رسد بازار ال‌ان‌جی در سال ۲۰۲۰ به نقطه‌ای بحرانی برسد و طبق انتظار کارشناسان با مازاد عرضه قابل توجهی در بازار ال‌ان‌جی مواجه شود که برخی آن را اشباع بازار این محصول نامیده‌اند که تاثیر منفی بر تجارت ال ان‌جی خواهد گذاشت.
باید پذیرفت اقدام دولت ترامپ در ترور سردار «سلیمانی» می‌تواند به‌عنوان حرکتی در تغییر مسیر تحولات (game changer) در آینده خاورمیانه تعبیر شود.
اگر با کاهش 50 درصدی قیمت CNG، 20 میلیون مترمکعب تقاضای مصرف CNG را افزایش دهیم و معادل آن بنزین صرفه‌جویی و صادر شود، 36 هزار میلیارد تومان برای دولت درآمد به همراه دارد. یکی از راهکارهای کسب درآمد برای دولت توسعه جایگاه‌های CNG است.

يادداشت
مهندس سیدحسین میرافضلی، کارشناس صنعت پتروشیمی/ اگر پروپان به محصولات میانی و نهایی تبدیل شود ارزش صادرات محصولات 10 میلیون تن پروپان حدود 10 میلیارد دلار خواهد شد و برای ده ها هزار نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.
احمد مددی/ بهار اکتشاف در پاییز! شاید این بهترین توصیف از دستاوردهای بی بدیل مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در سال جاری باشد.
طبق پیش‌بینی اکونومیست در سال ۲۰۲۰، مصرف جهانی تجدیدپذیرهای غیر برق‌آبی با رشد دو رقمی، ۴۱ درصد افزایش می‌یابد اما همچنان برای تحقق اهداف تغییر اقلیمی ناکافی است.
محمدعلی خطیبی، رئیس اسبق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران/ آنچه در این مدت در بورس نفت تجربه شد، کارنامه بدی نبود و دیدیم که بخش خصوصی در فروش فرآورده نفتی موفق عمل کرد.
علی گلمرادی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی/ یکی از معضلات اساسی کشور، اتکا بودجه دولت به فروش نفت خام است و این موضوع در برهه‌های مختلف بر عملکرد دولت برای اداره کشور تاثیرات منفی گذاشته است.
گفتمان
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :