Daneshenaft logo
سه شنبه 29 بهمن ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
پنجشنبه 26 دی ماه 1398 | کد مطلب : 33572
با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان مدیریت صنعتی و شرکت ذوب آهن اصفهان:
برای نخستین بار در کشور دوره‌های تخصصی MBA فولاد راه‌اندازی می‌شود


در جلسه دیدار ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی میان طرفین منعقد و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی با امضای این تفاهم‌نامه و در راستای کمک به توسعه ظرفیت مدیریت در کشور، برای نخستین بار دوره  تخصصی MBA فولاد بمنظور آموزش هدفمند نیروی مدیریتی در ذوب آهن و انتقال دانش فنی تخصصی ذوب‌آهن به جامعه صنعتی کشور راه اندازی می شود.

بنا به این گزارش، کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، در این جلسه ضمن برشمردن توانمندی‌های سازمان مدیریت صنعتی در زمینه هایی نظیر آموزش‌های تخصصی و کاربردی؛ مشاوره و تحقیق، کانون‌های ارزیابی مدیران حرفه ای، مشاوره و اجرای مدیریت چابکی و استراتژی برای سازمان ها و نیز دوره های پرورش مدیران در تراز جهانی و ... اظهار داشت: شرکت ذوب آهن  اصفهان یکی از صنایع مهم و پیشران کشور است و سازمان مدیریت صنعتی آمادگی دارد دوره‌های تخصصی این صنعت را در سطوح عالی طراحی و اجرا نماید.

در این جلسه همچنین منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ابراز امیدواری نمود که با همکاری سازمان مدیریت صنعتی، سرفصل جدیدی در حوزه آموزش های تخصصی  فولاد گشوده شود.

انجام پروژه‌های پژوهشی واقعی در رابطه با مسائل سازمان توسط دانش پژوهانی که در دوره MBA فولاد کار می‌کنند ، انجام رسالت ذوب آهن در حوزه مسئولیت اجتماعی و توانمندسازی متخصصین داخل کشور ،  ترویج روحیه پژوهش و آموزش سازمان یافته در شرکت بین متخصصین، توسعه کارآفرینی و توانمند سازی مدیران کشور ، خصوصاً ذوب آهن و خروج از بن بست آموزش‌های آکادمیک و گرایش به تجربه صنعتی و بهره‌مندی از دانش اساتید بین المللی و همچنین اتصال دانش و پژوهش ا زجمله مواردی است که در این تفاهم‌نامه به آن توجه شده است .

از دیگر مواردی که در این تفاهم نامه ذکر شده می توان به عارضه‌یابی آموزش در ذوب آهن و ایجاد کلینیک کسب و کار جهت عارضه‌یابی مشکلات مربوط به صنعت و ارائه راه‌حل‌ها، مشاوره‌ها و آموزش در این حوزه که تحول عظیمی در آموزش و توسعه منابع انسانی ایجاد می کند و  ایجاد اکادمی فولاد با مرکزیت ذوب آهن اصفهان باهمکاری سازمان مدیریت صنعتی اشاره نمود .

برگزاری تورهای صنعتی با استفاده از پتانسیل ها و تکنولوژی موجود در ذوب آهن برای مدیران صنعت فولاد در کل کشور و پرورش مدیران اجرایی در کلاس جهانی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
تشکیل یک شرکت خصوصی در قامت سرمایه‌گذار ارزی و ریالی که از سرمایه خرد مردمی نیز استفاده کرده و ساختاری شفاف دارد، راهکاری است که می‌تواند کمک حال صنعت نفت کشور باشد.
آمریکا از اثر کوتاه مدت تحریم ناامید شده و در حال کار کردن روی اثرات بلندمدت تحریم است تا اجازه ندهد ایران در حوزه اقتصاد به یک سیستم مقاوم نسبت به تحریم برسد.
دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی/ گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه نفت که در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود و تاکنون بالغ بر ۸۰۰ نیاز فناورانه از سوی شرکت‌های صنعت نفت احصا شده است.

يادداشت
مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ «تولید داخل» وقتی در هر مجموعه‌ای تبدیل به یک باور و اقدام عملی شد؛ آن روز دیگر آن مجموعه و صنعت در هیچ «جنگ اقتصادی» و تحریمی بازنده نیست و سود آن برای صنعت و البته برای توسعه میهن اسلامی است.
آب، خاک و هوا سه عنصر حیات انسان در هر نقطه از زمین هستند که هر سه عنصر اینجا در عسلویه - در یکی از جنوبی‌ترین نقاط ایران - به دلیل توسعه شتابان صنعت طی ۲۰ سال اخیر - به خطر افتاده‌اند و حالا باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شود تا بتوان نادیده گرفتن محیط زیست در تمام این سال‌ها را جبران و مشکلات زیست محیطی منطقه را حل کرد.
دانشگاه اماراتی خلیفه نخستین کنسانتراتور خورشیدی در شهر هوشمند مصدر را نصب کرد که نخستین تاسیساتی است که درجه تابش هزاران اشعه خورشید را دارد و می‌تواند حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سلسیوس را تولید کند. امارات متحده عربی قصد ندارد در تاریخ تنها به عنوان یک تولیدکننده نفت به خاطر آورده شود.
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
احساس خاندوزی، کارشناس اقتصادی/ دو شرکت «ملی نفت ایران» و «پالایش و پخش» انحصار سیاستگذاری بخش انرژی را در دست گرفته‌اند و تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد تغییر قیمت بنزین بی‌فایده است.
گفتمان
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :