Daneshenaft logo
سه شنبه 29 بهمن ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 1 بهمن ماه 1398 | کد مطلب : 33587
سازمان مدیریت صنعتی متولی اجرای چرخه بهره‌وری در صنعت با حمایت سازمان ملی بهره‌وری


همایش استقرار نظام مدیریت بهره وری توسط سازمان ملی بهره وری با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد. در این همایش معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی كشور، رییس سازمان ملی بهره وری و جمعی از متولیان بهره‌وری استانی حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این همایش تاکید کرد: وزارت صمت برای اجرای تکلیف قانونی خود تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مدیریت صنعتی منعقد نموده است تا طراحی و استقرار طرح نظام مدیریت بهره وری را در حدود3 میلیون واحد صنعتی، معدنی و تجاری اجرا نماید و سازمان مدیریت صنعتی آماده است به عنوان متولی اجرای چرخه بهره وری در صنعت با سازمان ملی بهره وری همکاری موثری داشته و بعنوان بازوی اجرایی این سازمان عمل نماید. 

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ضمن بیان ماموریت های این سازمان گفت: سازمان ها در برابر تحریم دو راهبرد پیش رو دارند یکی رفتن به سمت فعالیت های جدید، و دیگری اجرای صحیح چرخه بهره وری و استفاده از منابع موجود که فرصت مغتنمی برایتوسعه فعالیت ها در حوزه بهره وری است.

 وی تصریح نمود: ضرورت تحقق اهداف و سياست هاي ارتقا سهم بهره وري در رشد اقتصادي کشور ایجاب می کند تا ضمن ترویج و توسعه فرهنگ بهره وری، رویکرد جمع سپاری در توسعه و ارتقا بهره وری ایجاد و تقویت شود. 

کیانی بختیاری اهداف جمع سپاری بهره وری را شامل فرهنگسازی و ترویج بهره وری در همه سطوح در کشور؛ اجراي پروژه هاي مشاوره ای، تحقيقاتي و کاربردي مورد نياز کشور با موضوع بهره وري ، برگزاري دور ه هاي آموزشي مشترک در زمينه بهره وري و توسعه ي همکاري هاي مشترک در زمينه ي تبادل دانش، اطلاعات و داده هاي مورد نياز در زمينه‌هاي مشاوره ای، آموزشي و تحقيقاتي در راستاي ارتقاي بهره‌وري عنوان نمود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی دلایل ورود سازمان مدیریت صنعتی به مقوله کمک به استقرار چرخه بهره وری در بخش صنعت، معدن و تجارت مواردی نظیر قدمت 55 سال فعالیت در زیر مجموعع وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سابقه تشکیل موسسه مطالعات بهره‌وری؛ استقرار نظام هاي بهبود فرايند در شركت‌ها و سازمان‌هاي مختلف، استقرار نظام هاي بهره وري بر مبناي چرخه بهره‌وري در شركت ها و سازمان هاي مختلف؛ اجراي طرح سام (سامانه ارتقاء مديريت بنگاه ها) با هدف عارضه يابي و ارائه راه‌كارهاي بهبود در بخش صنعت؛ ارائه طرح توانمدسازي از طريق كلينيك هاي صنعت در بخش صنايع كوچک (طرح جاري در سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتي ايران)؛ تعاملات گسترده با  موسسات برجسته بین المللی و برخورداری شبکه نمایندگی‌های سازمان در 26 استان کشور عنوان نمود.

کیانی بختیاری در خصوص برنامه های عملیاتی سازمان مدیریت صنعتی برای استقرار چرخه بهره‌وری در صنعت از ساماندهی مشاوران و متخصصان کشوری در زمینه بهره‌وری و اعطای گواهی‌نامه‌های رسمی و معتبر، همکاری در خصوص اجرای پروژه‌های خودارزيابي سازمان ملّي بهره وري ايران و دستگاه‌های اجرايي کشور با بكارگيري متد CAF ؛ برگزاری نشست‌های مشترک تخصصی و تشکیل اتاق فکر پیرامون موضوعات نوین بهره وری ؛ ترویج بهره وری با استفاده از اساتید بین المللی و تعریف، ارتقا توانمندی های مشاوره و طراحی و اجرای دوره های آموزشی و انجام بازدیدهای میدانی از تجارب موفق سازمان های دولتی و بنگاه های اقتصادی  و ... نام برد.

وی در خصوص تعاملات بسیار خوب سازمان ملی بهره وری و سازمان مدیریت صنعتی گفت: جایگزین شدن سازمان مدیریت صنعتی بجای APO و انجام دوره های بین المللی با پشتوانه حمایتی و اعتباری سازمان ملی بهره وری؛ اعتبار بخشی به جایزه ملی تعالی سازمانی؛ راه اندازی آکادمی بهره‌وری با همکاری انجمن بهره وری ایران با پشتیبانی سازمان ملی بهره‌وری؛ واگذاری آموزش، پیاده سازی، توانمندسازی و ارزیابی بهره‌وری در سطح بنگاهی به سازمان مدیریت صنعتی و ساماندهی، تعامل و بهره‌گیری از تجارب شرکت‌کنندگان در دوره‌های APO  بااستفاده از ظرفیت خانه مدیران و ...برخی از این تعاملات هستند. 

کیانی بختیاری در پایان به قلمرو و پوشش طرح بهره‌وری در بنگاه‌های اقتصادی صنعت، معدن و تجارت پرداخت و و به تفکیک آن را تشریح نمود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
تشکیل یک شرکت خصوصی در قامت سرمایه‌گذار ارزی و ریالی که از سرمایه خرد مردمی نیز استفاده کرده و ساختاری شفاف دارد، راهکاری است که می‌تواند کمک حال صنعت نفت کشور باشد.
آمریکا از اثر کوتاه مدت تحریم ناامید شده و در حال کار کردن روی اثرات بلندمدت تحریم است تا اجازه ندهد ایران در حوزه اقتصاد به یک سیستم مقاوم نسبت به تحریم برسد.
دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی/ گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه نفت که در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود و تاکنون بالغ بر ۸۰۰ نیاز فناورانه از سوی شرکت‌های صنعت نفت احصا شده است.

يادداشت
مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ «تولید داخل» وقتی در هر مجموعه‌ای تبدیل به یک باور و اقدام عملی شد؛ آن روز دیگر آن مجموعه و صنعت در هیچ «جنگ اقتصادی» و تحریمی بازنده نیست و سود آن برای صنعت و البته برای توسعه میهن اسلامی است.
آب، خاک و هوا سه عنصر حیات انسان در هر نقطه از زمین هستند که هر سه عنصر اینجا در عسلویه - در یکی از جنوبی‌ترین نقاط ایران - به دلیل توسعه شتابان صنعت طی ۲۰ سال اخیر - به خطر افتاده‌اند و حالا باید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شود تا بتوان نادیده گرفتن محیط زیست در تمام این سال‌ها را جبران و مشکلات زیست محیطی منطقه را حل کرد.
دانشگاه اماراتی خلیفه نخستین کنسانتراتور خورشیدی در شهر هوشمند مصدر را نصب کرد که نخستین تاسیساتی است که درجه تابش هزاران اشعه خورشید را دارد و می‌تواند حرارت بیش از ۱۰۰۰ درجه سلسیوس را تولید کند. امارات متحده عربی قصد ندارد در تاریخ تنها به عنوان یک تولیدکننده نفت به خاطر آورده شود.
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
احساس خاندوزی، کارشناس اقتصادی/ دو شرکت «ملی نفت ایران» و «پالایش و پخش» انحصار سیاستگذاری بخش انرژی را در دست گرفته‌اند و تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد تغییر قیمت بنزین بی‌فایده است.
گفتمان
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :