Daneshenaft logo
شنبه 29 شهریور ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 1 بهمن ماه 1398 | کد مطلب : 33587
سازمان مدیریت صنعتی متولی اجرای چرخه بهره‌وری در صنعت با حمایت سازمان ملی بهره‌وری


همایش استقرار نظام مدیریت بهره وری توسط سازمان ملی بهره وری با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد. در این همایش معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی كشور، رییس سازمان ملی بهره وری و جمعی از متولیان بهره‌وری استانی حضور داشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در این همایش تاکید کرد: وزارت صمت برای اجرای تکلیف قانونی خود تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مدیریت صنعتی منعقد نموده است تا طراحی و استقرار طرح نظام مدیریت بهره وری را در حدود3 میلیون واحد صنعتی، معدنی و تجاری اجرا نماید و سازمان مدیریت صنعتی آماده است به عنوان متولی اجرای چرخه بهره وری در صنعت با سازمان ملی بهره وری همکاری موثری داشته و بعنوان بازوی اجرایی این سازمان عمل نماید. 

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ضمن بیان ماموریت های این سازمان گفت: سازمان ها در برابر تحریم دو راهبرد پیش رو دارند یکی رفتن به سمت فعالیت های جدید، و دیگری اجرای صحیح چرخه بهره وری و استفاده از منابع موجود که فرصت مغتنمی برایتوسعه فعالیت ها در حوزه بهره وری است.

 وی تصریح نمود: ضرورت تحقق اهداف و سياست هاي ارتقا سهم بهره وري در رشد اقتصادي کشور ایجاب می کند تا ضمن ترویج و توسعه فرهنگ بهره وری، رویکرد جمع سپاری در توسعه و ارتقا بهره وری ایجاد و تقویت شود. 

کیانی بختیاری اهداف جمع سپاری بهره وری را شامل فرهنگسازی و ترویج بهره وری در همه سطوح در کشور؛ اجراي پروژه هاي مشاوره ای، تحقيقاتي و کاربردي مورد نياز کشور با موضوع بهره وري ، برگزاري دور ه هاي آموزشي مشترک در زمينه بهره وري و توسعه ي همکاري هاي مشترک در زمينه ي تبادل دانش، اطلاعات و داده هاي مورد نياز در زمينه‌هاي مشاوره ای، آموزشي و تحقيقاتي در راستاي ارتقاي بهره‌وري عنوان نمود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی دلایل ورود سازمان مدیریت صنعتی به مقوله کمک به استقرار چرخه بهره وری در بخش صنعت، معدن و تجارت مواردی نظیر قدمت 55 سال فعالیت در زیر مجموعع وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سابقه تشکیل موسسه مطالعات بهره‌وری؛ استقرار نظام هاي بهبود فرايند در شركت‌ها و سازمان‌هاي مختلف، استقرار نظام هاي بهره وري بر مبناي چرخه بهره‌وري در شركت ها و سازمان هاي مختلف؛ اجراي طرح سام (سامانه ارتقاء مديريت بنگاه ها) با هدف عارضه يابي و ارائه راه‌كارهاي بهبود در بخش صنعت؛ ارائه طرح توانمدسازي از طريق كلينيك هاي صنعت در بخش صنايع كوچک (طرح جاري در سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتي ايران)؛ تعاملات گسترده با  موسسات برجسته بین المللی و برخورداری شبکه نمایندگی‌های سازمان در 26 استان کشور عنوان نمود.

کیانی بختیاری در خصوص برنامه های عملیاتی سازمان مدیریت صنعتی برای استقرار چرخه بهره‌وری در صنعت از ساماندهی مشاوران و متخصصان کشوری در زمینه بهره‌وری و اعطای گواهی‌نامه‌های رسمی و معتبر، همکاری در خصوص اجرای پروژه‌های خودارزيابي سازمان ملّي بهره وري ايران و دستگاه‌های اجرايي کشور با بكارگيري متد CAF ؛ برگزاری نشست‌های مشترک تخصصی و تشکیل اتاق فکر پیرامون موضوعات نوین بهره وری ؛ ترویج بهره وری با استفاده از اساتید بین المللی و تعریف، ارتقا توانمندی های مشاوره و طراحی و اجرای دوره های آموزشی و انجام بازدیدهای میدانی از تجارب موفق سازمان های دولتی و بنگاه های اقتصادی  و ... نام برد.

وی در خصوص تعاملات بسیار خوب سازمان ملی بهره وری و سازمان مدیریت صنعتی گفت: جایگزین شدن سازمان مدیریت صنعتی بجای APO و انجام دوره های بین المللی با پشتوانه حمایتی و اعتباری سازمان ملی بهره وری؛ اعتبار بخشی به جایزه ملی تعالی سازمانی؛ راه اندازی آکادمی بهره‌وری با همکاری انجمن بهره وری ایران با پشتیبانی سازمان ملی بهره‌وری؛ واگذاری آموزش، پیاده سازی، توانمندسازی و ارزیابی بهره‌وری در سطح بنگاهی به سازمان مدیریت صنعتی و ساماندهی، تعامل و بهره‌گیری از تجارب شرکت‌کنندگان در دوره‌های APO  بااستفاده از ظرفیت خانه مدیران و ...برخی از این تعاملات هستند. 

کیانی بختیاری در پایان به قلمرو و پوشش طرح بهره‌وری در بنگاه‌های اقتصادی صنعت، معدن و تجارت پرداخت و و به تفکیک آن را تشریح نمود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
جایگاه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در رده‌بندی ICISحفظ شد، این مهم یکی از بهترین خبرهایی است که در کوران تحریم‌های سخت و ظالمانه ایالات متحده آمریکا شنیده شد.
توسعه گازرسانی افزون بر رفاه مردم، سبب توسعه صنایع وابسته یا همان صنایع خرد می‌شود و به کسب‌وکار کارخانه‌های کوچک سازنده کالاهای مورد نیاز صنعت گاز رونق می‌بخشد.
باتوجه به ریل‌گذاری مستحکم در حوزه تولید متانول کشور، هدایت این ریل به سمت زنجیره ارزش را اجتناب‌ناپذیر می‌دانیم و از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های ملی برای ایجاد بستری نوین بهره خواهیم برد.

يادداشت
نمی‌شود از افزایش تولید بنزین، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی، افزایش صادرات گاز، گازرسانی روستایی، گازرسانی شهری، بهبود محیط زیست، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها سخن گفت اما از پارس جنوبی و کارهایی که برای توسعه آن انجام شد، سخن نگفت.
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
همزمان با بهره برداری رسمی از طرح تولید کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع پلی‌اتیلن‌ها، وابستگی صنعت پتروشیمی به کاتالیست‌های خارجی کاهش می یابد.
رضا محتشمی‌پور، معاون بورس کالا/ طرح اعطای قیر رایگان برای ایجاد راه روستایی به خاطر عدم نظارت، در شرکت‌های تولید قیر ، پیمانکاری‌ها و شهرداری‌ها فساد ایجاد می‌کند و اگر می‌خواهیم راه روستایی درست کنیم از درآمد خزانه می‌توان احداث کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی تحولات سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و چشم‌انداز بازارهای جهانی انرژی در افق ۲۰۴۰ میلادی پرداخت.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :