Daneshenaft logo
شنبه 29 شهریور ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 5 بهمن ماه 1398 | کد مطلب : 33593
تبیین دستاوردهای درخشان شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی از نگاه مهندس هرندی؛
انجام بیش از 51 پروژه به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت مجری پروژه


مهندس مجید ندیمی هرندی، رئیس روابط عمومی شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در گفتگو با دانش نفت گفت: شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به صورت شرکت سهامی خاص با مالکیت شرکت ملی صنایع پتروشیمی به موجب صورتجلسه مجمع عمومی، عادی و فوق العاده 25/8/73 با سرمایه 100.000.000.000 (صد میلیارد) ریال تأسیس گردید.

اولین هیأت مدیره با حضور آقایان محمدرضا عباس‌زاده، رییس هیأت مدیره، حسینعلی زحمتکش، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سید عبدالجواد علوی و میرمعزی و ایرج ضیایی مهر اعضاء هیأت مدیره به مدت دو سال انتخاب شدند.

مهندس هرندی درباره اهداف تاسیس شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به خبرنگار دانش نفت گفت: مدیریت، نظارت، هماهنگی و کنترل طرح‌ها و پروژه‌های توسعه‌ای از ابتدای پروژه تا مرحله بهره‌برداری و پشتیبانی، فنی، مالی، خدمات قراردادی و اطلاعاتی طرح‌ها و اجرای کلیه پروژه‌های ساختمانی، زیربنایی و عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تدوین استانداردها و نرم افزارهای مدیریت ساختمان و مهندسی، خرید لیسانس و انجام طراحی و مهندسی اصولی و تفصیلی و خدمات بازرگانی، خرید تجهیزات و مواد ساخت و اجرای ساختمان و نصب و راه‌اندازی، انعقاد قراردادهای فنی و خدماتی محور فعالیت‌های شرکت به شمار می‌رود.

وی در مورد واگذاری شرکت و اجرای خصوصی‌سازی‌ها نیز تصریح کرد: شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در سال 92 و براساس سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در زمره شرکتهای مشمول واگذاری بخش خصوصی و زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس قرار گرفت. شرکت مدیریت توسعه با تکیه بر اعتبار و استفاده از توان فنی و دانش به عنوان بازوی قدرتمند شرکت هلدینگ خلیج فارس در اجرای طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی کشور و در بخش‌های مختلف تخصصی از جمله مهندسی، خرید، ساختمان و نصب و راه‌اندازی و خدمات مدیریت طرح فعالیت‌های خود را ادامه داد.

وی در ادامه تاگید کرد: هم اکنون در بیست و پنجمین سالگرد شرکت بدون اغراق باید اذعان کرد با همفکری و همکاری مدیران و کارکنان و علیرغم تمامی مشکلات، نارسایی‌ها و چالش‌ها و تحریم‌های ظالمانه موفق به انجام بیش از 51 پروژه به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های مجری پروژه می‌باشد. وی در پایان به معرفی مدیران عامل این شرکت از بدو تاسیس تاکنون پرداخت:

آقای مهندس حسینعلی زحمتکش: مدت دوره مدیریت ایشان از بدو تأسیس سال 73 تا سال 76

 

 

آقای مهندس غلامحسن نجابت: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 76 تا سال85

 

 

آقای مهندس حسینعلی زحمتکش: (انتصاب مجدد) مدت دوره مدیریت ایشان از تاریخ 31/5/85 تا 22/7/85

آقای مهندس محمد خیاط: مدت دوره مدیریت ایشان ازتاریخ 22/7/85 تا 21/10/85 به عنوان سرپرست

آقای مهندس حسین آقایی تبریزی: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 85 تا سال88

 

 

 

 

آقای مهندس نادر قربانی: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 88 تا سال 91

آقای مهندس مجید محمودیان: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 91 تا  سال 93

آقای مهندس صفرعلی بابایی فروشانی: مدت دوره مدیریت ایشان از سال 93 تاکنون

فارغ‌التحصیل مهندسی برق با درجه کارشناسی ارشد از آمریکا

سمت‌های قبلی:

1-مدیر پروژه NGL1200  و NGL1300 شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی

2- مدیر طرح الفین خارک شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی

3- مدیرعامل شرکت پتروشیمی مروارید

 

مهندس هرندی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همه مدیران گذشته شرکت تاکید کرد: شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با مدیریت درست پروژه‌ها و طرح‌ها و انجام امور محوله به عنوان شرکتی تحول‌گرا و توسعه محور، نقش موثر و راهبردی خویش را به منصه ظهور خواهد رساند و همچنان نقشی بی بدیل در اجرای پروژه‌های مهم صنعت نفت خواهد داشت. 

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
جایگاه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در رده‌بندی ICISحفظ شد، این مهم یکی از بهترین خبرهایی است که در کوران تحریم‌های سخت و ظالمانه ایالات متحده آمریکا شنیده شد.
توسعه گازرسانی افزون بر رفاه مردم، سبب توسعه صنایع وابسته یا همان صنایع خرد می‌شود و به کسب‌وکار کارخانه‌های کوچک سازنده کالاهای مورد نیاز صنعت گاز رونق می‌بخشد.
باتوجه به ریل‌گذاری مستحکم در حوزه تولید متانول کشور، هدایت این ریل به سمت زنجیره ارزش را اجتناب‌ناپذیر می‌دانیم و از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های ملی برای ایجاد بستری نوین بهره خواهیم برد.

يادداشت
نمی‌شود از افزایش تولید بنزین، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی، افزایش صادرات گاز، گازرسانی روستایی، گازرسانی شهری، بهبود محیط زیست، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها سخن گفت اما از پارس جنوبی و کارهایی که برای توسعه آن انجام شد، سخن نگفت.
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
همزمان با بهره برداری رسمی از طرح تولید کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع پلی‌اتیلن‌ها، وابستگی صنعت پتروشیمی به کاتالیست‌های خارجی کاهش می یابد.
رضا محتشمی‌پور، معاون بورس کالا/ طرح اعطای قیر رایگان برای ایجاد راه روستایی به خاطر عدم نظارت، در شرکت‌های تولید قیر ، پیمانکاری‌ها و شهرداری‌ها فساد ایجاد می‌کند و اگر می‌خواهیم راه روستایی درست کنیم از درآمد خزانه می‌توان احداث کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی تحولات سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و چشم‌انداز بازارهای جهانی انرژی در افق ۲۰۴۰ میلادی پرداخت.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :