Daneshenaft logo
شنبه 29 شهریور ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
دوشنبه 7 بهمن ماه 1398 | کد مطلب : 33602
توسعه تعاملات بین‌المللی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی


گردهمایی مدیران اجرایی و علمی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، در این گردهمایی گزارش عملکرد وگزارش ارزیابی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی در حوزه‌های آموزش، مشاوره وانتشارات و... ارائه گردید.

بنا به این گزارش طی نه ماهه نخست سال 98 بالغ بر 1.2 میلیون نفر ساعت آموزشی در شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی دوره برگزار شد.

 

رتبه‌بندی بنگاه‌های کوچک و متوسط در شبکه نمایندگی‌ها

ابوالفضل کیانی بختیاری در این گردهمایی ضمن معرفی سید علیرضا شجاعی بعنوان سرپرست مدیریت توسعه شبکه نمایندگی‌ها از تلاش های شاهپور رستم زاده مدیر سابق این مدیریت تشکر و قدردانی نمود.

وی در ابتدای سخنان خود ابراز امیدواری کرد که شبکه نمایندگی‌های سازمان بتواند در حوزه فعالیت های خود به ویژه در حوزه آموزش رقابت بالایی با دیگر مراکز آموزشی کشور داشته و نتایج مطلوبی کسب نماید.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در خصوص بهبود شرایط کسب و کار وایجاد مزیت رقابتی در شبکه نمایندگی‌های سازمان نکاتی را خاطر نشان کرد.

وی تاکید کرد شبکه نمایندگی‌ها باید به سمت توسعه تعاملات بین‌المللی در حوزه آموزش حرکت کند چرا که این مقوله باعث افزایش اعتبار و ایجاد نوآوری در آموزش است و باید با دانشگاه‌های معتبربین‌المللی نظیر دانشگاه‌های آلمان و فرانسه این تعاملات را افزایش داد. همچنین شبکه نمایندگی‌ها می‌تواند با دانشگاه‌های بین‌المللی از طریق سیستم فرانشیز همکاری نماید و دوره‌های آموزشی را در کشور با حضور استادان ایرانی و تحت لیسانس دانشگاههای بین‌المللی برگزار کند.

 کیانی بختیاری در خصوص رتب‌بندی SME ها (بنگاه‌های کوچک و متوسط) گفت: امسال سازمان مدیریت صنعتی 22 سال رتبه‌بندی شرکت‌های برتر را برگزار نمود و جا دارد رتبه‌بندی SME ها را در شبکه نمایندگی‌ها با همکاری موسسات معتبر بین‌المللی راه‌اندازی کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به قراردادی که با سازمان ملی بهره‌وری داشته‌ایم استقرار چرخه بهره‌وری در صنعت در سه میلیون بنگاه به عهده سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفته که با همکاری شبکه نمایندگی‌ها باید اجرایی شود و در این زمینه با وزارت صمت هم تفاهم شده است.

کیانی بختیاری در خصوص ایجاد کانون های ارزیابی در شبکه نمایندگی‌ها گفت: این شبکه می‌تواند کانون‌های ارزیابی را با بهره‌مندی از تجربه و دانش ارزیابان مجرب و توانمند در استانها راهاندازی نماید، علاوه بر این در خصوص کلینیک‌های صنعت نیز با وزارت صمت تعاملات بالایی داشتهایم و شبکه نمایندگی‌ها باید در حوزه عارضه‌یابی تیمی توانمند معرفی کند تا این کار ملی در حوزه صنعت محقق گردد.

وی در خصوص مدیریت شرکت های دانش بنیان و استارتاپی تصریح کرد: با صندوق شکوفایی و نوآوری کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی راه اندازی کرده ایم و جا دارد شبکه نمایندگی‌ها برای 4700 شرکت دانش بنیان در سطح کشور دوره‌های مدیریت برگزار نماید.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: در حوزه مدیریت هزینه در شرایط پیچیده کسب و کار مدیریت چابکی و مدیریت پروژه با شرکت‌های معتبر که دارای گواهی بین‌المللی هستند توافق نموده‌ایم و شبکه نمایندگی‌ها می‌تواند در این خصوص نیز فعالیت نماید.

کیانی بختیاری یادآوری کرد تفاهم‌نامه خوبی با وزارت آموزش و پرورش در خصوص آموزش کارآفرینی، بهره‌وری، کایزن، خلاقیت و ... در مدارس سراسر کشور داشته‌ایم و شبکه نمایندگی‌ها باید در این خصوص فعالیت جدیدی را آغاز نماید.

وی در خصوص برگزاری دوره‌های مالی و بورس گفت: دوره‌های مالی و بورس را باید در شبکه نمایندگی‌ها با حفظ کیفیت و بهره‌مندی از اساتید سازمان بورس و اوراق بهادار راه‌اندازی کنیم.

 کیانی بختیاری در خصوص تفاهمات با دانشگاههای تهران، علم و صنعت و علامه طباطبایی گفت: طبق تفاهمات صورت گرفته دوره‌های مشترکی با دانشگاه‌های دولتی برگزار می‌کنیم و نمایندگی‌ها نیز باید این شیوه را در استان‌ها پیگیری نمایند.

وی در خصوص نشریه و کتاب‌های انتشارات سازمان تاکید کرد: کتاب‌های سازمان مدیریت صنعتی ویترین این سازمان هستند و حتما باید در شبکه نمایندگی‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

کیانی بختیاری همچنین از تفاهماتی با دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد که تحت شرایطی دانشجویان بتوانند با ارائه پروژه‌های کاربردی مدارک مشترک دریافت نمایند.

وی در پایان از مدیران اجرایی شبکه نمایندگی‌ها برای حضور در بیست و دومین همایش عرصه یادگیری و ارائه تجارب نوآورانه دعوت کرد.

 

ارائه خدمات مشاوره مدیریت در شبکه نمایندگی‌ها

در ادامه این جلسه حسن شیخ نیا رئیس هیئت مدیره سازمان مدیریت صنعتی نیز طی سخنانی اظهار داشت: سازمان مدیریت صنعتی برای شبکه نمایندگی‌ها برنامه‌های وسیعی تدارک دیده است از جمله در حوزه ارائه خدمات مشاوره.

 وی افزود نگاهی که امروز در سازمان وجود دارد تسری خدمات مشاوره در شبکه نمایندگی‌ها با حفظ الزامات و ایجاد زیرساخت‌های لازم است. وی تصریح کرد: هر یک از نمایندگی‌ها به فراخور ظرفیت‌های خود باید در این زمینه فعال شوند تا توسعه تعاملات و خدمات صورت پذیرد.

 وی خاطر نشان کرد رویکرد جدید سازمان مدیریت صنعتی انجام فعالیت ها در ابعاد بزرگ و حاکمیتی است که نیازمند ارائه ایده‌های بدیع و نوآورانه می باشد و لازم است از ظرفیت های بالقوه شبکه نمایندگی‌ها بهره‌مند شویم بخصوص در شرایط پیچیده کسب و کار که باید با برنامه ریزی به این مطلوب دست یابیم .

وی در پایان خاطرنشان کرد در اجرای دوره‌های تخصصی درشبکه نمایندگی‌ها باید بیش از پیش اعتبار و برند سازمان تقویت شود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
جایگاه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در رده‌بندی ICISحفظ شد، این مهم یکی از بهترین خبرهایی است که در کوران تحریم‌های سخت و ظالمانه ایالات متحده آمریکا شنیده شد.
توسعه گازرسانی افزون بر رفاه مردم، سبب توسعه صنایع وابسته یا همان صنایع خرد می‌شود و به کسب‌وکار کارخانه‌های کوچک سازنده کالاهای مورد نیاز صنعت گاز رونق می‌بخشد.
باتوجه به ریل‌گذاری مستحکم در حوزه تولید متانول کشور، هدایت این ریل به سمت زنجیره ارزش را اجتناب‌ناپذیر می‌دانیم و از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های ملی برای ایجاد بستری نوین بهره خواهیم برد.

يادداشت
نمی‌شود از افزایش تولید بنزین، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی، افزایش صادرات گاز، گازرسانی روستایی، گازرسانی شهری، بهبود محیط زیست، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها سخن گفت اما از پارس جنوبی و کارهایی که برای توسعه آن انجام شد، سخن نگفت.
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
همزمان با بهره برداری رسمی از طرح تولید کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع پلی‌اتیلن‌ها، وابستگی صنعت پتروشیمی به کاتالیست‌های خارجی کاهش می یابد.
رضا محتشمی‌پور، معاون بورس کالا/ طرح اعطای قیر رایگان برای ایجاد راه روستایی به خاطر عدم نظارت، در شرکت‌های تولید قیر ، پیمانکاری‌ها و شهرداری‌ها فساد ایجاد می‌کند و اگر می‌خواهیم راه روستایی درست کنیم از درآمد خزانه می‌توان احداث کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی تحولات سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و چشم‌انداز بازارهای جهانی انرژی در افق ۲۰۴۰ میلادی پرداخت.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :