Daneshenaft logo
دوشنبه 18 فروردین ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 27 بهمن ماه 1398 | کد مطلب : 33643
تجارب فنی میدانی و تحصیلات مرتبط دانشگاهی محور کار در دستگاه‌های حفاری است


یکی از روسای منطقه در مدیریت عملیات حفاری خشکی - 3 شرکت ملی حفاری ایران گفت: تجارب فنی میدانی و تحصیلات مرتبط دانشگاهی اساس کار در دستگاه‌های حفاری است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، محمد حسین افشاری در بیان اهمیت تاثیر تجربه با روند کار کیفی در صنعت حفاری، افزود: ظرفیت و توانمندی‌‌های هر صنعت به قابلیت‌های تخصصی و کارآیی منابع انسانی آن ارتباط دارد و تقویت  و انتقال آموزه‌ها بین کارکنان دارای سوابق کاری و جوان‌ترها پویایی و رشد و توسعه صنعت را تضمین می‌کند.

وی که 17 سال سابقه کار در بخش های عملیاتی شرکت را کارنامه شغلی خود دارد، پیشنهاد کرد: بخش آموزش شرکت در یک برنامه‌ریزی هدفمند پیشکسوتان صنعت حفاری با سابقه کاری موفق را شناسایی و از آنان دعوت به عمل آورد تا تجارب چندین ساله خود را به نحو مناسب در اختیار دیگر کارکنان قرار دهند. 

افشاری با این توضیح که هم اکنون سرپرستی دستگاه های حفاری 43 و 93 فتح را عهده دار است، گفت: میانگین سنی کارکنان این دکل ها 45 سال و سابقه حضور در بیشتر میادین نفتی اعم از پرفشار و کم فشار از جمله میدان های نفتی آزادگان، نفت شهر، گچساران، بی بی حکیمه و ... را در کارنامه خود دارند.

این رئیس منطقه در مدیریت عملیات حفاری خشکی – 3 با اشاره به اینکه شش سال است در این سمت انجام وظیفه می کند، افزود: حوزه معاونت مدیرعامل در عملیاتی حفاری سه مدیریت خشکی و یک مدیریت دریا زیر مجموعه دارد که این مدیریت دارای چهار رئیس عملیات و 13 رئیس منطقه می باشند. 

 وی گفت: مدیریت عملیات حفاری خشکی - 3  شرکت 23 دستگاه نیمه سنگین و سنگین را تحت سرپرستی دارد که از شمار این دکل‌ها 16 دستگاه در عملیات تعمیر چاه‌ها و هفت  دستگاه در حفاری چاه‌های توسعه ای، توصیفی و اکتشافی بکارگیری شده است.

براساس مستندات موجود در مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران،  با دستگاه‌های حفاری 43 و 93 فتح تاکنون 52 حلقه چاه نفت و گاز به متراژ 101315 متر در میادین نفتی مناطق نفتخیز جنوب حفر و تکمیل شده است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
هنوز جوهر كلام دونالد ترامپ، رییس جمهور پرحرف و حدیث آمریكا در خصوص تفاهم نهایی روسیه و عربستان برای كاهش تولید جهانی نفت خشك نشده بود كه بازی تفاهم جدید با جنگ لفظی عربستان و روسیه به هم خورده و بدین سان خبر رسید كه نشست اضطراری اوپک كه سعودی ها به جدیت خواهانش بودند، فعلا به تعویق افتاده است.
سال 1399 با هوشمندی سال جهش تولید نام گرفت. تجزیه و تحلیل و تبیین راهکارهای تحقق این شعار بر عهده نخبگان و متخصصین و متفکرین هر حوزه از اقتصاد کشور می باشد.
چین درگیر بیماری سخت و کشنده‌ای شد که اقتصاد این کشور را به لبه پرتگاه برد تا جایی که تقاضای نفت این کشور به عنوان بزرگترین واردکننده طلای سیاه در مدت كوتاهی به کمترین میزان خود رسید.

يادداشت
مهندس سید حسین میرافضلی، كارشناس ارشد پتروشیمی/ یکی از اساسی‌ترین اهداف نظام جمهوری اسلامی و تاکیدات مقام معظم رهبری بسط عدالت اجتماعی و ظلم‌ستیزی بوده و هست.
دکتر کیومرث یزدان‌پناه درو، استادیار جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران/ انتشار بی مهابای کووید ۱۹ یا کرونا ویروس در جهان، ضمن اینکه جهان را در شوک و وحشت فرو برد و خسارت‌های ویرانگر انسانی، امنیتی و اقتصادی ایجاد کرد، زمینه‌هایی را هم بر گندزدایی سیاسی و اقدامات ضد بشری هم فراهم ساخته است.
عبدالرسول دشتی/ در حالی که در دوران شیوع گسترده کرونا تمام بخش‌های اقتصادی و تجاری جهان رکودی بی‌سابقه را تجربه می‌کنند دو تولیدکننده بزرگ نفتی به رقابتی شدید برای تولید هرچه بیشتر نفت روی آورده و قیمت جهانی نفت را به رقم بی‌سابقه بیست دلار رساندند.
محمد شیرجیان، کارشناس انرژی/ درباره آسیب‌شناسی عملکرد کمیسیون انرژی در مجلس دهم بایستی گفت: در این خصوص چند محور مطرح است؛ محور اول اشکالات ساختاری بخش انرژی است.
زهرا گودرزی، مشاور حقوقی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران/ در صنعت نفت گفت: از جمله اهداف اصلی استفاده از قراردادهای BOO (ساخت، تملک و بهره‌برداری) چابک‌تر کردن فرآیند انجام کار است.
گفتمان
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :