Daneshenaft logo
دوشنبه 18 فروردین ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 5 فروردین ماه 1399 | کد مطلب : 33698
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
نخستین حلقه چاه نفتی با بکارگیری دکل حفاری 93 فتح تکمیل و نهایی شد


مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از اتمام و تکمیل نهایی حفاری یک حلقه چاه نفت همزمان با سومین روز از سال نو با بکارگیری دستگاه حفاری 93 فتح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی با تبریک سال نو به مجموعه تلاشگران صنعت نفت کشور، گفت: عملیات حفاری چاه شماره  474 در میدان نفتی مارون در موقعیت مناطق نفتخیز جنوب هفتم مردادماه سال 98 شروع و سوم فروردین امسال تکمیل نهایی شد.

وی با اشاره به اینکه این چاه در عمق بیش از سه هزار متری حفر شده است، افزود: سختکوشان این شرکت حسب وظیفه ذاتی در تمام ایام و فصول سال از جمله تعطیلات رسمی و مناسبت‌ها برای پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت بدون وقفه در کار، حفاری چاه های نفتی و گازی  در میادین خشکی و دریایی را در شرایط اقلیمی مختلف استمرار می بخشند. 

موسوی گفت: در سه روز نخست فروردین ماه امسال در مجموع یک هزار و 36 متر حفاری چاه ها اعم از اکتشافی، توسعه ای توصیفی و تعمیری بوسیله ناوگان حفاری ای شرکت صورت گرفته است. 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه ناوگان حفاری این شرکت بیش از 70 دستگاه حفاری ملکی خشکی و دریایی اعم از سبک، سنگین و فوق سنگین است، گفت: با وجود ایام تعطیل سال نو هم اکنون عملیات جابجایی  11 دکل حفاری در موقعیت‌های عملیاتی در حال انجام می باشد. 

وی ضمن اشاره به اقدامات به عمل آمده در سال گذشته در راستای توسعه فعالیت ها در دو بخش عملیات حفاری و خدمات یکپارچه فنی و تخصصی، افزود: در نتیجه برنامه ریزی به عمل آمده در این ارتباط ، همکاران ما سال پرکاری را در عرصه صنعت حفاری پیش رو خواهند داشت .

موسوی همچنین در تشریح عملکرد سال گذشته این شرکت در حوزه عملیات حفاری گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان این بخش به عنوان رکن اصلی صنعت حفاری در مدت پیش گفته عملیات حفر و تکمیل 114 حلقه چاه با موفقیت انجام و برای بهره برداری در اختیار شرکت های متقاضی قرار گرفت. 

وی گفت: از مجموع چاه‌های حفر شده  سه حلقه اکتشافی، 39 حلقه توسعه ای توصیفی و 72 حلقه تعمیری تکمیلی بوده است که 81 حلقه در گستره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، 16 حلقه شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه شرکت نفت مناطق مرکزی، سه حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت( متن)، هفت حلقه در قالب پروژه ای و سه حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر گردید. 

موسوی افزود: تحقق 163 هزار و 981 متر حفاری چاه‌ها از دستاوردهای سال 98 است که از این رقم 22 هزار و 808 متر برروی چاه های کاندید شده در پروژه‌های کلید در دست (EPD) و 24 هزار و 440 متر حفاری به روش افقی و جهت دار بوده است. 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: در این مدت 28 دستگاه حفاری در زمینه حفر چاه‌های توسعه‌ای، شش دکل در چاه‌های اکتشافی، دو دکل چاه‌های توصیفی و 24 دستگاه در چاه‌های تعمیری مورد استفاده واقع شد و 12 دستگاه نیز در مراحل بازسازی، تجهیز قطعه و کاریابی قرار داشتند. 

وی گفت: در موضوع خدمات یکپارچه فنی و مهندسی نیز که بخش عمده آن در ارتباط با تکمیل و تعمیر چاه ها در مراحل حفاری و یا در حال بهره برداری است، تلاش جمعی همکاران در مدیریت‌های خدمات فنی و عملیات ویژه حفاری منتج به تحقق پنج هزار و 658 مورد خدمات متنوع که شامل افزون بر  20 مورد عملیات تخصصی گردید. 

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران درباره شرایط کار در مناطق عملیاتی در هفته‌های اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا، گفت: تمهیدات پیشگیرانه بهداشتی ویژه ای در دو مقوله بهداشت عمومی و خود مراقبتی از سوی مدیریت HSE و فوریت های پزشکی شرکت با هماهنگی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در دکل‌ها و اردوگاه‌های حفاری اعمال گردیده و با اختصاص تجهیزات و ملزومات لازم کارکنان در شرایط ایمن در حال انجام وظایف محوله می باشند.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
هنوز جوهر كلام دونالد ترامپ، رییس جمهور پرحرف و حدیث آمریكا در خصوص تفاهم نهایی روسیه و عربستان برای كاهش تولید جهانی نفت خشك نشده بود كه بازی تفاهم جدید با جنگ لفظی عربستان و روسیه به هم خورده و بدین سان خبر رسید كه نشست اضطراری اوپک كه سعودی ها به جدیت خواهانش بودند، فعلا به تعویق افتاده است.
سال 1399 با هوشمندی سال جهش تولید نام گرفت. تجزیه و تحلیل و تبیین راهکارهای تحقق این شعار بر عهده نخبگان و متخصصین و متفکرین هر حوزه از اقتصاد کشور می باشد.
چین درگیر بیماری سخت و کشنده‌ای شد که اقتصاد این کشور را به لبه پرتگاه برد تا جایی که تقاضای نفت این کشور به عنوان بزرگترین واردکننده طلای سیاه در مدت كوتاهی به کمترین میزان خود رسید.

يادداشت
مهندس سید حسین میرافضلی، كارشناس ارشد پتروشیمی/ یکی از اساسی‌ترین اهداف نظام جمهوری اسلامی و تاکیدات مقام معظم رهبری بسط عدالت اجتماعی و ظلم‌ستیزی بوده و هست.
دکتر کیومرث یزدان‌پناه درو، استادیار جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران/ انتشار بی مهابای کووید ۱۹ یا کرونا ویروس در جهان، ضمن اینکه جهان را در شوک و وحشت فرو برد و خسارت‌های ویرانگر انسانی، امنیتی و اقتصادی ایجاد کرد، زمینه‌هایی را هم بر گندزدایی سیاسی و اقدامات ضد بشری هم فراهم ساخته است.
عبدالرسول دشتی/ در حالی که در دوران شیوع گسترده کرونا تمام بخش‌های اقتصادی و تجاری جهان رکودی بی‌سابقه را تجربه می‌کنند دو تولیدکننده بزرگ نفتی به رقابتی شدید برای تولید هرچه بیشتر نفت روی آورده و قیمت جهانی نفت را به رقم بی‌سابقه بیست دلار رساندند.
محمد شیرجیان، کارشناس انرژی/ درباره آسیب‌شناسی عملکرد کمیسیون انرژی در مجلس دهم بایستی گفت: در این خصوص چند محور مطرح است؛ محور اول اشکالات ساختاری بخش انرژی است.
زهرا گودرزی، مشاور حقوقی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران/ در صنعت نفت گفت: از جمله اهداف اصلی استفاده از قراردادهای BOO (ساخت، تملک و بهره‌برداری) چابک‌تر کردن فرآیند انجام کار است.
گفتمان
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :