Daneshenaft logo
سه شنبه 12 اسفند ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 5 بهمن ماه 1399 | کد مطلب : 44259
مدیرعامل شرکت ملی حفاری خبر داد:
به کارگیری ۱۵ دکل حفاری در پروژه‌های میدان محور


مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از به کارگیری ۱۵ دستگاه حفاری در پروژه های میدان محور طرح نگهداشت و افزایش تولید در گستره عملیاتی شرکت‌های نفت مناطق مرکزی و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب خبر داد.

سید عبدالله موسوی در حاشیه برگزاری نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، از به کارگیری حدود ۱۵ دستگاه حفاری در پروژه‌های میدان محور طرح نگهداشت و افزایش تولید در گستره عملیاتی شرکت‌های نفت مناطق مرکزی و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب جهت حفاری و تکمیل ۳۲ حلقه چاه نفت خبر داد و گفت: این دستگاه‌های حفاری در میدان‌های گچساران، نفت‌شهر، رامین، بالارود، لالی بنگستان و سپهر و جفیر به صورت EPD/EPC شروع به کار و به کارگیری می‌شود.

وی در مورد پروژه حفاری ۶+۸ چاه های اکتشافی گفت: در این پروژه ، حفر  و تکمیل  ۶ حلقه چاه خاتمه و ۳ حلقه در مراحل اجرایی قرار دارد در ضمن، هم‌اکنون دستگاه‌های حفاری سنگین خشکی ۳۱، ۳۲ و ۴۰ فتح در حال حفاری چاه‌ها هستند و تمرکز حفاری چاه‌های مورد نظر در مناطق نفتخیز استان‌های خوزستان، فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد بوده است.

موسوی افزود: همچنین در پروژه‌ای دیگر، ۲ دستگاه حفاری خشکی ۷۴ و ۸۹ فتح شرکت ملی حفاری ایران تحت قرارداد مدیریت اکتشاف به کارگیری می‌شوند.

 

تکمیل ۱۵ حلقه چاه، ۲۵۷ روز زودتر از برنامه عملیاتی

موسوی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۹۸ حلقه چاه‌های نفت و گاز در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور تکمیل شده است، افزود: در نتیجه هم‌افزایی و همکاری میان متخصصان ملی حفاری و شرکت های کارفرما، عملیات حفاری و تکمیل ۱۵ حلقه چاه، ۲۵۷ روز زودتر از برنامه پیش‌بینی شده به پایان رسیده که ارزش اقتصادی قابل توجهی دارد.

وی در مورد حمایت‌های شرکت ملی حفاری ایران از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ساخت داخل گفت: تا‌کنون بیش از سه هزار میلیارد ریال در چهارچوب حداکثر استفاده از توان تولیدی سازندگان داخلی همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قطعات و کالای مورد نیاز تامین شده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد بر اساس نرخ روز ارز نسبت به خرید کالای مشابه خارجی، صرفه‌جویی بیش از ۶۰ درصدی به عمل آمده است.

 موسوی گفت: همچنین در سال جاری مجموعه‌ای از قطعات و تجهیزات مهم مورد نیاز استمرار کار در صنعت حفاری از سوی صنعتگران داخلی و مراکز دانش بنیان در دست اجراست که بخشی از آنها تا پایان سال وارد چرخه عملیاتی می‌شود؛ در ضمن تاکنون حدود هفت هزار قلم قطعات مربوط به بیش از ۶۰۰ تجهیز اختصاصی در قالب ۲۳ هزار قلم تکثیر و و در مدار عملیات قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: از کارهای شاخص امسال همچنین می توان به ساخت ابزار نمودارنگار چاه های تولیدی PLT  با دانشگاه شریف، تجهیزات تمیزکننده جداره‌ها و خارج‌کننده ذرات در چاه، ساخت موتورهای درون چاهی، انعقاد قراردادهای پژوهشی با جهاد دانشگاهی و پروژه اصول طراحی و مهندسی حفاری و ساخت چاه با دانشگاه صنعت نفت اشاره کرد.

 

عرم جزم صنعت نفت در حمایت از صنایع و تولید کنندگان داخلی

موسوی نمایشگاه صنعت نفت را یک رویداد مهم در انعکاس توان ملی در حوزه های اقتصادی و صنعتی خواند و گفت: این رخداد بزرگ نقش غیر قابل انکاری در ارائه توانمندی، خلاقیت ها و شکوفایی اقتصادی و ارتباطات بین‌الملل ایفا می کند.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری افزود: برگزاری بیست‌و‌پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در سالی که اقتصاد جهانی و به تبع آن صنعت نفت تحت تأثیر تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا قرار دارد، خبر امیدوارکننده‌ای است که بیش از هر موضوع  نشان از عزم جزم متولیان و سیاستگذاران صنعت نفت کشور در حمایت از صنایع و تولید‌کنندگان داخلی دارد.

به گفته موسوی، توسعه زیر‌ساخت‌های کشور در شرایط تحریم‌های ظالمانه و محدودیت‌های ایجاد شده به دست متخصصان داخلی  نشان می‌دهد که صنعت نفت با پشتوانه تولید کنندگان و  سازندگان ایرانی به حدی از خود‌کفایی رسیده که هیچ محدودیتی نمی‌تواند آن را متوقف سازد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
اتکای بیش از اندازه تولید برق به منابع گاز طبیعی علاوه بر کاهش ارزش افزوده این منبع محدود منجر به از بین رفتن امنیت انرژی کشور می‌شود.
یکی از نقاط قوت مهم و برجسته صنعت نفت کشور، توزیع مناسب سرمایه‌های انسانی به‌ویژه کارشناسان و پژوهشگران توانمندی است که در گستره عملیاتی شرکت‌های بهره‌بردار فعالیت می‌کنند.
با افزایش سرعت تغییرات و رشد کسب و کارها، سرعت سقوط هم بالا رفته، تا جایی که در حال حاضر تنها 44 درصد رهبران صنعت بیش از 5 سال دوام می‌آورند، در این شرایط توجه به موضوع نوآوری پیشگیرانه ضرورت دارد.

يادداشت
ایران با دارا بودن حدود ۹.۶ درصد ذخایر نفت (رتبه چهارم) و ۱۷.۵ درصد ذخایر گاز (رتبه دوم) در جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای را در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی دارد.
عبدالرسول دشتی/ هشتم دی‌ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پتروشیمی نامگذاری شده و بدون شک این عنوان ارزشمند حاصل تلاش همه کارکنان زحمتکش و بی‌ادعای این صنعت است.
پس از خروج شرکت‌های سرویس‌دهنده غربی از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه خللی به صنعت نفت کشور با تمام توان فنی، مهندسی و مالی خود وارد میدان عمل شدند.
اکبر نعمت الهی/ در فاصله کمتر از ده روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت آمریکا وزیر نفت جمهوری اسلامی، مهندس بیژن زنگنه و سه مدیر اقتصادی را تحریم کرد تا به این وسیله ثابت شود الزاماً کسانی که شعار می‌دهند به نفع کشورشان کار نمی‌کنند و خاری در چشم آمریکایی‌ها هستند. زنگنه از میان موج مخالفت‌ها و بدرفتاری‌ها خود را به موقعیتی رسانده است که اکنون آمریکایی‌ها مانده‌اند در مچ انداختن با او از چه رویه‌ای استفاده کنند.
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
گفتمان
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :