مدیر منابع انسانی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد در جلسه پرسش و پاسخ با کارگران تاکید کرد:
تمامی افتخارات کسب شده شرکت مرهون تلاش همه کارکنان است

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، محمدرضا به‌آبادی در جلسه پرسش و پاسخ با کارکنان که به به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد افزود: در مجموعه پالایشگاه پیمان های مختلف در سه قالب تامین نیرو، حجمی و برون سپاری فعالیت می نمایند این تفاوت شکلی و قالبی به دلیل نیاز فعالیت‌های متفاوت به شکلهای یاد شده می‌باشند ولی در واقع همه موفقیتهای سازمان مرهون تلاش همه عزیزان (اعم از کارکنان رسمی، قراداد مستقیم و پیمانکاری) بوده و همه این نیروها ارکان سازمان می باشند. 

وی گفت: برنامه‌های وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران در حال حاضر بر پایه برون سپاری تدوین شده و با توجه به اینکه جذب نیروی رسمی وجود ندارد بنابراین نیروهای رسمی سازمان نقش نظارت را عهده دار بوده و در افقی که برای پالایشگاه تصور و ترسیم شده است جایگاه هیچ یک از کارکنان در هیچ گروه کاری تضعیف نخواهد شد.

مدیر منابع انسانی پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد با بیان اینکه درصدد هستیم تا برون‌سپاری‌ها به صورت کامل انجام شود تصریح کرد: هدف از بازنگری پیمان ها در سطح استاندارد، پرداخت کامل حق و حقوق کارگران شاغل در این مجتمع بزرگ گازی است.

به‌آبادی با اشاره به اینکه راهبری پیمانهای حجمی مشکلاتی را به همراه دارد ادامه داد: ضروری بود نسبت به این موضوع ورود پیدا کنیم و فرآیندها به نحوی تعریف و پیاده سازی شوند تا مشکلات موجود مرتفع گردد هرچند قدمهای مثبت زیادی و بهبودهای فراوانی حاصل شده اما راه تا رسیدن به مرحله ایده‌ال ادامه خواهد داشت . 

وی اضافه کرد:  بحمدا... طرح طبقه بندی مشاغل از طرف شرکت ملی گاز در سال های گذشته ابلاغ و در پیمانهای پالایشگاه اجرا گردید  و رضایتمندی خوبی را به دنبال داشت.

مدیر منابع انسانی همچنین گفت: همه سعی و تلاش مدیران شرکت و ناظرین پیمانها، پرداخت به موقع حقوق کارکنان پیمانکاری شاغل در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد است و در صورتی که پیمانکاری خلاف مفاد پیمان عمل نماید با وی برابر قوانین برخورد خواهد شد تا حق و حقوق کارگران به موقع پرداخت شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: طی مکاتبات صورت گرفته با ستاد به دنبال بهبود وضعیت معیشتی کارکنان سختکوش پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در خطه مرزی شهرستان سرخس هستیم که با بخشی از این مکاتبات موافقت و بخشی از آن در حال بررسی و منتظر اعلام نظر هستیم و پیگیری این درخواست‌ها در دستور کار منابع انسانی است یکی از این درخواست‌ها تقاضای اعمال فوق العاده مناطق مرزی به کلیه کارکنان و پرداخت فوق‌العاده بدی آب و هوا برای نیروهای پیمانکاری است.

پنجشنبه 1 خرداد ماه 1399
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.