با هدف تامین پایدار گاز و تداوم ذخیره‌سازی؛
تعمیرات اساسی مرکز جمع‌آوری شرقی خانگیران پایان یافت

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس ابوالقاسم ایرانی، رئیس اداره تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در رابطه با مدت زمان و تعمیرات صورت گرفته در مرکز جمع آوری شرقی منطقه خانگیران گفت: تعمیرات اساسی طی مدت هشت روز و انجام ۵۸۲دستور کار تعمیراتی با دو هزار و ۲۷۴ نفر ساعت پایان یافت که شامل درخواست کارهای با اولویت بالا مربوط به منیفولد، هدر و خطوط مشترک تخلیه گاز شیرین در مرکز جمع آوری و خطوط اصلی در مرکز اندازه گیری می شود .

مهندس ایرانی با تاکید بر اهمیت رعایت الزامات HSE به ویژه در امور تعمیراتی بیان کرد:در این مرحله از تعمیرات اساسی تمام الزامات و شاخص‌های ایمنی و بهداشتی به جهت جلوگیری ازبروز حادثه و شیوع ویروس کرونا با همکاری اداره HSE صورت گرفت.

براساس این گزارش، خطوط لوله انتقال گاز ترش تولیدی ۱۳ حلقه از چاه های واقع شده در بخش شمال شرق منطقه خانگیران وارد این مرکز شده و توسط دو خط لوله اصلی انتقال گاز به مرکز اندازه گیری انتقال می یابد. علاوه بر آن خطوط لوله گاز شیرین تولیدی تعدادی از چاه های شوریجه D نیز وارد این مرکز می شوند و توسط یک خط لوله اصلی به نم زدایی پالایشگاه قدیم منتقل می گردد. از این رو می توان این مرکز را یکی از مراکز مهم در فرایند تولید و تامین گاز مورد نیاز استان های شمال و شرق کشور دانست که با راه اندازی چاههای ۷۱ و ۷۵, پیش بینی تولید زمستانی این مرکز به حدود ۱۲ م م م ر می‌رسد.

این گزارش می‌افزاید، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق به‌عنوان یکی از سه شرکت تابع شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، افزون بر تأمین گاز مصرفی نیروگاه نکا و پتروشیمی بجنورد، گاز مورد نیاز استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از سمنان را تأمین می‌کند. ستاد این شرکت در مشهد مستقر است.

دوشنبه 28 مهر ماه 1399
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.