Daneshenaft logo
پنجشنبه 28 تیر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
یکشنبه 2 خرداد ماه 1395 | کد مطلب : 9600
دکتر رزیتا شهباز کشوری، دبیر اجرایی همایش CSR مطرح کرد:
همایش مسئولیت اجتماعی شرکت فراتر از صنعت نفت گام برداشت


دکتر کشوری: مدیران صنعت نفت بدون الزام، این مسئولیت اجتماعی را پذیرفته اند و در این حوزه پیشگام هستند


دانش نفت: دکتر رزیتا شهباز کشوری، با اشاره به برگزاری موفق دومین دوره برگزاری همایش مسئولیت اجتماعی شرکت تصریح کرد: در همایش امسال حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت فراتر از صنعت نفت بود.

دکتر رزیتا شهباز کشوری، دبیر اجرایی همایش CSR ، درباره حضور شرکت­های مختلف صنعت کشور در دومین دوره همایش مسئولیت اجتماعی شرکت گفت: در مبحث همایش مسئولیت اجتماعی شرکت، که برای بار دوم در کشور برگزار شد، اگر تمرکز را فراتر از متولی این دوره از همایش که شرکت ملی نفت ایران است ببریم، در یکی از جلسات سیاست­گذاری که با حضور قائم مقام محترم وزیر نفت جناب آقای وزیری هامانه برگزار گردید، به دستور ایشان حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت را فراتر از صنعت نفت قرار دادیم و از تمام افرادی که در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت قدم برداشته­اند، دعوت شد تا در این همایش حضور یابند.

دکتر رزیتا کشوری با اشاره به متولی این دوره از همایش CSR عنوان کرد: از عمده دلایلی که موجب شد در دومین دوره برگزاری همایش مسئولیت اجتماعی، شرکت ملی نفت متولی کار شود این بود که جناب آقای مهندس زنگنه، وزیر محترم نفت،  CSR را در الزامات کاری شرکت­های زیر مجموعه قرار داده است و امیدواریم در آینده­ای نزدیک CSR در اساسنامه همه صنایع طبق دستور وزاری مربوطه قرار گیرد، زیرا برخی شرکت­هایی که در صنایع مختلف در حوزه مسئولیت­های اجتماعی فعالیت داشته­اند، علاوه بر کسب تجربه بدنبال آنند که دولت چه گامی در این حوزه برداشته­است که البته بهتر است در این حوزه دنباله­رو نباشیم و با آموختن روش های صحیح انجام فعالیت­های این حوزه در مسئولیت اجتماعی سهیم شویم.

وی با اشاره به فعالیت­هایی که صنعت نفت در حوزه CSR انجام داده است گفت: در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت، صنعت نفت فعالیت­های بسیاری انجام داده است که در همایش CSR در بخش­های مختلفی از جمله سالن پوسترها، کارنامه CSR ، میزان هزینه صرف شده جهت CSR و رونمایی از 4 شرکت اصلی فعال در حوزه CSR این تلاش­ها در معرض دید عموم قرار گرفت که امید است الگویی برای صنایع مختلف کشور باشد . وی افزود: مدیران صنعت نفت بدون الزام این مسئولیت اجتماعی را پذیرفته­اند و در این حوزه پیشگام هستند. در صنعت بانکداری نیز اقداماتی در این زمینه صورت گرفته­است و سه بانک مهم ملت، صادرات و پارسیان در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت اقدامات و کمک­های موثری داشته­اند.

دبیر اجرایی همایش CSR ، در پایان به نقش مهم کمیته اجرایی دومین دوره همایش مسئولیت اجتماعی شرکت اشاره کرد و گفت: کشورهای متعددی در جهان پیرامون CSR فعالیت­های بسیاری انجام داده­اند، اما متاسفانه در کشور ایران CSR جایگاه مناسب خود را نیافته است و مفهوم آن برای بسیاری از بنگاه­های اقتصادی بیگانه است و این امر موجب می­گردد که مسئولیت سنگینی بر دوش کمیته اجرایی این همایش قرار داده شود، زیرا علاوه بر اینکه این همایش باید در خور وزارت نفت برگزار می شد باید مفهوم، محورها و اهداف همایش را نیز بیان می کرد تا بر اساس استراتژی­­های تعیین شده پیاده سازی خوبی صورت گیرد که البته این همایش توانست به همه دغدغه هاد پاسخ در خور و شایسته بدهد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
کینه عربستان نسبت به کشورمان واقعا «شتری» است. این کشور گویی قصد ندارد از دشمنی و عداوت کینه‌توزانه‌اش بر علیه کشورمان دست بردارد و همچنان خود را به عنوان بزرگترین کینه‌توز و دشمن منطقه ای ایران معرفی می‌کند.
سیدحسن صالحی، رییس امور پژوهش و فنآوری شرکت گاز استان همدان/ صنعت گاز جمهوری اسلامی ایران با قدمتی بیش از نیم قرن حضور مؤثر، قریب به چهار دهه پر افتخار آن متعلق به سال‌های بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی است.
دانش نفت: از جمله نکات مهمی که مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس به عنوان بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور در صحبت اخیر خویش با کارکنان این شرکت داشته است، این مطلب بود که هلدینگ خلیج‌فارس جای نیروهای حرفه‌ای است و این شرکت جای کارآموزی نیست.

يادداشت
احمد مددی طائمه، دانشجوی دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار DBA/ یكی از عناصر عمده در مدیریت، برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی شالوده عناصر مدیریتی و فرایندی است كه سازمان‌ها در قالب آن، همه فعالیت‌ها وكوشش‌های خود را در مورد اهداف مورد نظر، راه رسیدن به آن و چگونگی طی مسیر را در یكدیگر تركیب و ادغام كرده و هدف از اجرای آن دستیابی به نتایج سازمانی است.
اگر بیشتر کشورهای جهان از دستور ترامپ پیروی کنند، ظرفیت مازاد تولید نفت جهان تا پایان سال جاری میلادی به صفر می‌رسد. این بدتر از دوران شوک نفتی در سال‌های ۱۹۷۹ و ۲۰۰۸ میلادی است.
مسعود صباغی/ استفاده از ظرفیت ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در مسیر توسعه صنعت نفت، فروش ریالی نفت خام در بورس و توسعه پتروپالایشگاه‌ها به منظور کاهش فروش نفت خام ۳ راهبرد اساسی است که در این زمینه پیشنهاد می‌شود.
این شرکت تقریبا سهم شاخص و جایگاه برجسته‌ای در میزان رشد، پیشرفت، توسعه، ایجاد ثروت و کسب درآمد برای صنعت پتروشیمی کشور و فناوری های مرتبط ندارد. حال این سوال مطرح است که آیا این رتبه و جایگاه نازل برای مدیریت کلان صنعت پتروشیمی قابل قبول است؟ بدون تردید، پاسخ صنعت منفی است.
اگر ضریب بازیافت‌مان بالاتر بود با این نفت قابل استحصالی که کشف شده است می‌توانستیم ۱۵۰ میلیارد بشکه نفت بیشتر تولید کنیم. این ۱۵۰ میلیارد بشکه همان نفتی است که در این شرایط زیر زمین می‌ماند و به آن دسترسی نخواهیم داشت.
گفتمان
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.
اقدامات و فعالیت‌های چشمگیر وزارت نفت ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پارس جنوبی، شتاب تندی را به توسعه این منطقه زرخیز داده است.
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :