Daneshenaft logo
پنجشنبه 3 اسفند ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
جمعه 13 بهمن ماه 1396 | کد مطلب : 11760
سازمان متعالی، سازمان بهره‌ور
دکترمحمدعلی محمدی، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی

نگاه و نگرش سیستمی به ما آموخته كه، برای رسیدن به بهره‌وری هرچه بیشتر و عملكرد مطلوب، بایستی همه اجزای سازمان دارای ویژگی‌ها و شرایط لازم به علاوه هدفمندی و نتیجه‌گرایی با تعامل مؤثر باشند.

به عبارت دیگر خروجی و ستانده‌های یك نظام حاصل كمیت و كیفیت خوب اجزای نظام است. تقوم عملكرد به قابلیت‌ها و همچنین تقوم توسعه قابلیت‌ها به كمیت و كیفیت عملكرد، یك واقعیت مهم است كه باید بخوبی درك و فهمیده شود تا حركت و فعالیت دچار نقص، انحراف و وقفه نگردد.

سازمان بهره‌ور یك قابلیت است و بهره‌وری نتیجه آن. به قول معروف از كوزه همان برون تراود كه در اوست. عملكرد سازمان‌ها نتیجه دو دسته عوامل مختلف است كه جملگی اثرگذار و اثرپذیرند. دسته اول عوامل درون سازمانی و قابل كنترل و دسته دوم عوامل برون سازمانی و غیرقابل كنترل كه تحت عنوان عوامل محیطی نیز شناخته می‌شوند البته محیط نزدیك یا قلمرو مهم‌تر و مؤثرتر از محیط دور یا كلان است.

هنگامی كه شما به ارزیابی یك سازمان می‌پردازید سه نوع تحلیل ضروری و مهم است. تحلیل عملكرد، تحلیل عوامل درون سازمانی و قابلیت‌ها و تحلیل محیط. تحلیل عملكرد مبانی مقایسه‌ای گوناگونی دارد كه از جمله مهم‌ترین آنها تحلیل روند و مقایسه با دوره‌های زمانی گذشته، مقایسه با دوره پایه، مقایسه با اهداف، مقایسه با متوسط صنعت ومقایسه با مهمترین رقیب یا رقبا است.

تحلیل عملكرد نیازمند شاخص‌ها و سنجه‌های مختلف ولی جامع و فراگیر است. بهترین نگاه برای تحلیل و ارزیابی عملكرد یك نظام و سازمان، نگاه از دیدگاه ذی‌نفعان مختلف سازمان است شامل مشتریان، صاحبان سرمایه و سهام، كاركنان و جامعه. هر كدام از این ذی‌نفعان توقعات و  انتظارات خاص خود را دارند كه بسیاری از موارد هم‌راستا و هم‌جهت با یكدیگر نیستند و در عین حال به یك اندازه حائز اهمیت نمی‌باشند اما همگی مهم و كلیدی هستند. به همین دلیل مدل‌های تعالی سازمانی با دقت كامل به این موضوع توجه كرده‌اند و برای هریك از این گروه‌ها، معیارها و نشانگرهای بسیاری را جهت بررسی و ممیزی تعیین و تعریف كرده‌اند و جایزه ملی تعالی سازمانی كه چهارده سال است بهخوبی و با حمایت سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و حاكمیتی اجرا می‌شود، نیز به تبعیت از مدل‌های تعالی سازمانی معتبر بین‌المللی اینگونه معیارها را در مدل بررسی و ارزیابی خود دارد.

نتایج حاصل از این تحلیل، عملكرد مثبت بعلاوه عارضه‌های یك سازمان را نشان می‌دهد كه علائم مفید و راهنما برای درك وضعیت و قضاوت و در عین حال علل‌یابی و ریشه‌یابی مسائل سازمان بعنوان مقدمه‌ای ضروری برای حل آنها است. لذا تحلیل عملكرد نقطه شروع تحلیل و ارزیابی یك سازمان است.

تحلیل بعدی، تحلیل قابلیت‌ها و توانمندی‌های یك سازمان است. برای این نوع تحلیل نیز نیاز به مدل و معیارهای روشن، جامع و قابل قبول علمی است كه به نتایج حاصل از ارزیابی بتوان اعتماد كرد. مهم حصول اطمینان از جامعیت و علمی بودن بررسی و ارزیابی است. توانمندی‌های یك سازمان در نظام رهبری و مدیریت، كاركنان، فرآیندها و فناوری آن، فضای عملیاتی و توان جلب مشاركت و همكاری شركاء و همكاران بیرونی  نهفته است كه هریك از آنها در قالب یك حوزه كامل نیازمند مطالعه و بررسی دقیق و كارشناسی است و باید مجموعه پارامترها و عوامل هر حوزه از قابلیت‌ها و توانمندی‌ها را بدرستی تعریف و تبیین كرد كه مدل‌های تعالی سازمانی نیز بخوبی این نیاز را پوشش می‌دهند و تحت عنوان توانمندسازها با دقت و وسواس خاصی به بیان معیارها و زیرمعیارها و رابطه آنها با یكدیگر می‌پردازند كه چنانچه ارزیاب با دقت لازم و مطابق با آن به ممیزی و ارزیابی یك سیستم و سازمان بپردازد می‌توان تا حد زیادی به نتایج حاصل از فرایند ارزیابی مطمئن و امیدوار بود. بدون تردید قابلیت و شایستگی‌های فرد ارزیابی‌كننده تحت عنوان ارزیاب تعالی سازمانی بعلاوه روش ارزیابی كه ترجیحا" تیمی و مبتنی بر خرد و قضاوت جمعی است، عوامل كلیدی كیفیت ارزیابی هستند. در فرایند جایزه ملی تعالی سازمانی نیز علاوه بر مدل برگرفته از مدل‌های تعالی سازمانی معتبر بین‌المللی، با دقت بسیار به پرورش و انتخاب ارزیابان تعالی سازمانی برای انجام ارزیابی‌ها پرداخته می شود و با دقت و حساسیت خاصی امتیازدهی صورت می‌گیرد. سازمانی كه امتیاز بالایی براساس این نوع تحلیل و ارزیابی كسب می‌كند، مطمئنا" یك سازمان متعالی و بهره‌ور است كه حاصل آن توان رقابت‌پذیری بالا است و نتیجه اصلی و واقعی آن در حوزه نتایج و عملكرد سازمان در معیارهای بهره‌وری، كارآیی، اثربخشی، كیفیت، نوآوری، سودآوری و رضایت كاركنان و جامعه خود را نشان می‌دهد.

تحلیل آخر، تحلیل محیط است اعم از محیط نزدیك و محیط دور و كلان. محیط بیرونی شامل فضای كسب و كار، میزان توسعه‌یافتگی زیرساخت‌ها، كیفیت و كمیت سیاست‌ها، قوانین و مقررات، میزان دسترسی به منابع، تعاملات بین‌المللی، ساختار اقتصادی و سیاسی، وضعیت مالیاتی، ثبات قیمت‌ها، وضعیت تقاضا فرهنگ جامعه و سایر موارد نیازمند مطالعه، بررسی، تحلیل و ارزیابی است. چرا كه تاثیر قابل توجهی بر عملكرد و توانمندسازهای یك سازمان دارند. معمولا" مدل‌های مختلفی برای حصول اطمینان از بررسی جامع و كامل محیط شامل عوامل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فناوری، قانونی و زیست محیطی وجود دارند كه می‌توان با بهره‌گیری از آنها، تحلیل علمی و كارشناسی از محیط بیرونی و نهایتا" ارزیابی درست و منطقی داشت. البته یك سازمان متعالی و بهره‌ور فقط متاثر از محیط بیرونی نیست بلكه بدلیل توان و قابلیت و عملكرد، بر محیط خود نیز اثرگذار است.

نكته آخر اینكه در دنیایی كه همه چیز نسبی است نباید بدنبال قطعیت باشیم. سازمان متعالی، سیستم در مسیر تكامل و رشد است و هر اندازه توسعه یافته‌تر و كامل‌تر شود ولی هیچگاه به نقطه پایانی فرایند تكامل نمی‌رسد و لحظه‌ای كه رشد و تكامل متوقف شود لحظه مرگ و نابودی سیستم و سازمان است. لذا واژه سازمان متعالی، واژه‌ای برای حالتی نسبی است و بیانگر عزم، اراده، رویكرد و هدفمندی یك سازمان برای طی طریق تكامل است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
فورچون (fortune) هر ساله فهرست ۵۰۰ شرکت برتر دنیا از لحاظ درآمد را گزارش می‌کند. این گزارش چند ماه پس از پایان هر سال‌مالی پس از بررسی اطلاعات و صورت‌های اساسی‌ مالی شرکت‌ها منتشر می‌شود و در اختیار فعالان اقتصادی قرار می‌گیرد.
در اقتصاد امروز، انتقال اطلاعات صحیح مالی به مراکز تصمیم‌گیری، اهمیت بسیار زیادی دارد. سهامدارانی که سرمایه خود را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند، برای آگاهی از چگونگی اداره سرمایه‌های خود و صحت عمل و کارآیی مدیران، ابزاری جز صورت‌های مالی و گزارش‌های سالانه شرکت‌ها در اختیار ندارند.
طی سالیان اخیر، به آن میزان که به نقش بنگاه‌های کوچک و متوسط در اقتصاد کشور توجه و بر آن تاکید شده، شاهد توجه به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی نبوده‌ایم.

يادداشت
سیامك قاسمى/ اقتصاد ایران را چالش های بنیادین مختلفی تهدید می کند. چالش‌هایی که هر یک همانند یک بمب ساعتی می‌تواند بسیاری از ساختارهای اجتماعی و سیاسی کشور را به خطر اندازد و متاسفانه به نظر می‌رسد که مهمترین راهبرد حاکمیت در سطح کلان در شرایط فعلی به تعویق انداختن زمان انفجار این بمب های ساعتی است .
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ در سال‌های اخیر چین از سازندگان تجهیزات خورشیدی خود از طریق وام‌های ارزان و یارانه حمایت کرده است. این امر هزینه‌ها را کاهش داده و به سرازیر شدن پنل‌های خورشیدی ارزان به بازارهایی مانند آمریکا و اروپا منجر شده است.
احمد مددی/ به راستی تا چه زمانی چشم آبی‌ها و چشم بادامی‌های چینی باید برای کاتالیست‌های ما تعیین تکلیف کنند و چه زمانی قرار است با مافیای وارد‌کنندگان کاتالیست در کشور مبارزه و برخورد جدی شود؟
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ تجهیزات فرسوده در صنعت نفت و سایر صنایع مرتبط، تهدیدی بالقوه است که سایه آن بر سر نفت سنگینی می‌کند و باید تلاش کنیم به فعلیت نرسد. در غیر این صورت برای پشیمانی و یافتن مقصر، بسیار دیر خواهد بود.
سید نورالدین شهنازی‎زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت / ۲ سال از توافق برجام گذشت؛ توافقی که نه تنها در توسعه تعاملات بین‎المللی صنعت نفت ایران اثرگذار بود، بلکه در تقویت انگیزه، توان و قابلیت‎های شرکت‎های داخلی فعال در این صنعت نیز نقش بسزایی ایفا کرده است.
گفتمان
تعریف از این منطقه را زیاد شنیده بودم به‌ویژه حرکت با شناورها روی آبی بیکران خلیج فارس! بنادر سیراف و خارگ و زیبایی‌های خاص این مناطق را در سفری گروهی با خبرنگاران، تجربه کرده ولی پس از گذشت یکی دو سال، باز هم مشتاق‌تر از گذشته، به انتظار این سفر رویایی بودم.
روابط عمومی می‌تواند جایگاه افراد و سازمان را ارتقا دهد. آقای بوجارزاده و مجموعه روابط عمومی‌ شرکت به عقیده من نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌ا‌ند.
شرکت تجارت صنعت پتروشیمی از جمله شرکت‌های موفق خدماتی پشتیبانی هلدینگ خلیج فارس است که هر چند از عمر تاسیس آن چند بهار بیشتر نمی‌گذرد، اما در طول حیات کوتاه خویش توانسته به عنوان بازوی اثربخش و مطمئن هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در بازرگانی پتروشیمی در داخل و حوزه بین‌الملل ایفای نقش پیشرو نماید.
جهان سوم جایی است که اگر بخواهی خانه ات آباد شود، باید کشورت ویران شود و اگر بخواهی کشور را آباد کنی، خانه‌ات ویران می‌شود.
یکی از شروط اساسی که سازمان‌ها و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی را سرپا نگه می‌دارد و آنان را در دنیای امروز که رقابت شرط اصلی ماندگاری است، حفظ می‌کند، بدون تردید دیده شدن و عرضه توانمندی‌هاست.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :