Daneshenaft logo
چهارشنبه 2 خرداد ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
جمعه 13 بهمن ماه 1396 | کد مطلب : 11760
سازمان متعالی، سازمان بهره‌ور
دکترمحمدعلی محمدی، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی

نگاه و نگرش سیستمی به ما آموخته كه، برای رسیدن به بهره‌وری هرچه بیشتر و عملكرد مطلوب، بایستی همه اجزای سازمان دارای ویژگی‌ها و شرایط لازم به علاوه هدفمندی و نتیجه‌گرایی با تعامل مؤثر باشند.

به عبارت دیگر خروجی و ستانده‌های یك نظام حاصل كمیت و كیفیت خوب اجزای نظام است. تقوم عملكرد به قابلیت‌ها و همچنین تقوم توسعه قابلیت‌ها به كمیت و كیفیت عملكرد، یك واقعیت مهم است كه باید بخوبی درك و فهمیده شود تا حركت و فعالیت دچار نقص، انحراف و وقفه نگردد.

سازمان بهره‌ور یك قابلیت است و بهره‌وری نتیجه آن. به قول معروف از كوزه همان برون تراود كه در اوست. عملكرد سازمان‌ها نتیجه دو دسته عوامل مختلف است كه جملگی اثرگذار و اثرپذیرند. دسته اول عوامل درون سازمانی و قابل كنترل و دسته دوم عوامل برون سازمانی و غیرقابل كنترل كه تحت عنوان عوامل محیطی نیز شناخته می‌شوند البته محیط نزدیك یا قلمرو مهم‌تر و مؤثرتر از محیط دور یا كلان است.

هنگامی كه شما به ارزیابی یك سازمان می‌پردازید سه نوع تحلیل ضروری و مهم است. تحلیل عملكرد، تحلیل عوامل درون سازمانی و قابلیت‌ها و تحلیل محیط. تحلیل عملكرد مبانی مقایسه‌ای گوناگونی دارد كه از جمله مهم‌ترین آنها تحلیل روند و مقایسه با دوره‌های زمانی گذشته، مقایسه با دوره پایه، مقایسه با اهداف، مقایسه با متوسط صنعت ومقایسه با مهمترین رقیب یا رقبا است.

تحلیل عملكرد نیازمند شاخص‌ها و سنجه‌های مختلف ولی جامع و فراگیر است. بهترین نگاه برای تحلیل و ارزیابی عملكرد یك نظام و سازمان، نگاه از دیدگاه ذی‌نفعان مختلف سازمان است شامل مشتریان، صاحبان سرمایه و سهام، كاركنان و جامعه. هر كدام از این ذی‌نفعان توقعات و  انتظارات خاص خود را دارند كه بسیاری از موارد هم‌راستا و هم‌جهت با یكدیگر نیستند و در عین حال به یك اندازه حائز اهمیت نمی‌باشند اما همگی مهم و كلیدی هستند. به همین دلیل مدل‌های تعالی سازمانی با دقت كامل به این موضوع توجه كرده‌اند و برای هریك از این گروه‌ها، معیارها و نشانگرهای بسیاری را جهت بررسی و ممیزی تعیین و تعریف كرده‌اند و جایزه ملی تعالی سازمانی كه چهارده سال است بهخوبی و با حمایت سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی و حاكمیتی اجرا می‌شود، نیز به تبعیت از مدل‌های تعالی سازمانی معتبر بین‌المللی اینگونه معیارها را در مدل بررسی و ارزیابی خود دارد.

نتایج حاصل از این تحلیل، عملكرد مثبت بعلاوه عارضه‌های یك سازمان را نشان می‌دهد كه علائم مفید و راهنما برای درك وضعیت و قضاوت و در عین حال علل‌یابی و ریشه‌یابی مسائل سازمان بعنوان مقدمه‌ای ضروری برای حل آنها است. لذا تحلیل عملكرد نقطه شروع تحلیل و ارزیابی یك سازمان است.

تحلیل بعدی، تحلیل قابلیت‌ها و توانمندی‌های یك سازمان است. برای این نوع تحلیل نیز نیاز به مدل و معیارهای روشن، جامع و قابل قبول علمی است كه به نتایج حاصل از ارزیابی بتوان اعتماد كرد. مهم حصول اطمینان از جامعیت و علمی بودن بررسی و ارزیابی است. توانمندی‌های یك سازمان در نظام رهبری و مدیریت، كاركنان، فرآیندها و فناوری آن، فضای عملیاتی و توان جلب مشاركت و همكاری شركاء و همكاران بیرونی  نهفته است كه هریك از آنها در قالب یك حوزه كامل نیازمند مطالعه و بررسی دقیق و كارشناسی است و باید مجموعه پارامترها و عوامل هر حوزه از قابلیت‌ها و توانمندی‌ها را بدرستی تعریف و تبیین كرد كه مدل‌های تعالی سازمانی نیز بخوبی این نیاز را پوشش می‌دهند و تحت عنوان توانمندسازها با دقت و وسواس خاصی به بیان معیارها و زیرمعیارها و رابطه آنها با یكدیگر می‌پردازند كه چنانچه ارزیاب با دقت لازم و مطابق با آن به ممیزی و ارزیابی یك سیستم و سازمان بپردازد می‌توان تا حد زیادی به نتایج حاصل از فرایند ارزیابی مطمئن و امیدوار بود. بدون تردید قابلیت و شایستگی‌های فرد ارزیابی‌كننده تحت عنوان ارزیاب تعالی سازمانی بعلاوه روش ارزیابی كه ترجیحا" تیمی و مبتنی بر خرد و قضاوت جمعی است، عوامل كلیدی كیفیت ارزیابی هستند. در فرایند جایزه ملی تعالی سازمانی نیز علاوه بر مدل برگرفته از مدل‌های تعالی سازمانی معتبر بین‌المللی، با دقت بسیار به پرورش و انتخاب ارزیابان تعالی سازمانی برای انجام ارزیابی‌ها پرداخته می شود و با دقت و حساسیت خاصی امتیازدهی صورت می‌گیرد. سازمانی كه امتیاز بالایی براساس این نوع تحلیل و ارزیابی كسب می‌كند، مطمئنا" یك سازمان متعالی و بهره‌ور است كه حاصل آن توان رقابت‌پذیری بالا است و نتیجه اصلی و واقعی آن در حوزه نتایج و عملكرد سازمان در معیارهای بهره‌وری، كارآیی، اثربخشی، كیفیت، نوآوری، سودآوری و رضایت كاركنان و جامعه خود را نشان می‌دهد.

تحلیل آخر، تحلیل محیط است اعم از محیط نزدیك و محیط دور و كلان. محیط بیرونی شامل فضای كسب و كار، میزان توسعه‌یافتگی زیرساخت‌ها، كیفیت و كمیت سیاست‌ها، قوانین و مقررات، میزان دسترسی به منابع، تعاملات بین‌المللی، ساختار اقتصادی و سیاسی، وضعیت مالیاتی، ثبات قیمت‌ها، وضعیت تقاضا فرهنگ جامعه و سایر موارد نیازمند مطالعه، بررسی، تحلیل و ارزیابی است. چرا كه تاثیر قابل توجهی بر عملكرد و توانمندسازهای یك سازمان دارند. معمولا" مدل‌های مختلفی برای حصول اطمینان از بررسی جامع و كامل محیط شامل عوامل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فناوری، قانونی و زیست محیطی وجود دارند كه می‌توان با بهره‌گیری از آنها، تحلیل علمی و كارشناسی از محیط بیرونی و نهایتا" ارزیابی درست و منطقی داشت. البته یك سازمان متعالی و بهره‌ور فقط متاثر از محیط بیرونی نیست بلكه بدلیل توان و قابلیت و عملكرد، بر محیط خود نیز اثرگذار است.

نكته آخر اینكه در دنیایی كه همه چیز نسبی است نباید بدنبال قطعیت باشیم. سازمان متعالی، سیستم در مسیر تكامل و رشد است و هر اندازه توسعه یافته‌تر و كامل‌تر شود ولی هیچگاه به نقطه پایانی فرایند تكامل نمی‌رسد و لحظه‌ای كه رشد و تكامل متوقف شود لحظه مرگ و نابودی سیستم و سازمان است. لذا واژه سازمان متعالی، واژه‌ای برای حالتی نسبی است و بیانگر عزم، اراده، رویكرد و هدفمندی یك سازمان برای طی طریق تكامل است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
اوضاع شلوغ سیاسی و بحث‌هایی که بر سر پیوستن ایران به FATF پدید آمد بار دیگر فرصتی به دست گروهی داد که با ورود به پرونده کرسنت علیه دولت جوسازی کنند.
تنها 14 ماه زمان برای محسن دلاویز کافی بود تا شرکتی را که دچار روزمرگی محض شده بود را به اوج عزت و مایه افتخار صنعت نفت رهنمون سازد.
وزیر محترم نفت در حاشیه مراسم امضای موافقتنامه همکاری ایران و کنسرسیوم پرگس انگلیس در واکنش به اظهارنظرهای اخیر برخی وزیران کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مبنی بر تامین نفت مورد نیاز بازار در صورت تحریم ایران گفته است که؛ «نامردی هم حدی دارد، سختی برای همه است در شرایط سخت هیچ همسایه‌ای نباید از سختی همسایه‌اش پایکوبی کند».

يادداشت
در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت شاهد حضور پررنگ شرکت‌های خصوصی و نیمه خصوصی و پیشتازی آنان در این آوردگاه بودیم، به طوری که مدیر نمایشگاه 23 صنعت نفت، حضور این شرکت‌ها را کم نظیر توصیف کرده است.
محسن آقایی/ برداشت گاز ایران از مخزن مشترک پارس جنوبی در سال گذشته به ۵۷۰ میلیون متر مکعب رسید و این عدد موجب شد که ایران در برداشت از میدان مشترک گازی پارس جنوبی از قطر پیشی بگیرد.
مهندس سید شمس‌الدین مومنی، کارشناس ارشد انرژی /ایران با در اختیار داشتن ۹ درصد ذخایر نفت و ۱۸ درصد ذخایر گاز جهان بازیگری مهم در عرصه تامین انرژی جهان است هر چند این نقش به‌ویژه در مورد گاز آنطور که شایسته و بایسته است، نیست اما دیر یا زود سهم 10 درصدی ایران در تجارت جهانی گاز با توجه به زیرساخت‌ها و دارندگی‌مان در منابع بی‌بدیل با شروطی خاص قابل تحقق خواهد بود.
رویا درویشی، اردلان مقدم/ نمایشگاه بین‌المللی کار از تاریخ 5 الی 8 اردیبهشت‌ماه همزمان با نمایشگاه آرایشی و بهداشتی در تهران محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، برگزار شد.
محسن آقایی/ مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در چهارمین همایش تولید پایدار گاز به روشنی از تغییر در ماموریت‌های کنونی شرکت ملی گاز سخن گفته است. مهندس عراقی مدیریت تامین گاز کشور، رضایت مشتری، رقابتی شدن این صنعت و حضور فعال در تجارت جهانی گاز را مهم‌ترین ماموریت و وظیفه کنونی این شرکت نام برده است.
گفتمان
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :