Daneshenaft logo
سه شنبه 30 آبان ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مقالات سایت
افزایش شاخص دلار (DOLLER INDEX) در بازارهای جهانی و افزایش تولید نفت‌شیل‌ها در آمریکا به مثابه ترمزی کشنده نمی‌گذارد قیمت نفت جان بگیرد.
یکشنبه 28 آبان ماه 1396
با توجه به تحولات ایجاد شده در سطح بین‌المللی و از طرفی انقلاب در فناوری، شرایط زیست‌محیطی، رویکردهای جدید در حوزه انرژی، کسب‌و‌کار، اشتغال و ... بی تردید چشم‌انداز ترسیم شده برای کشور باید بر اساس مطالعات عمیق آمایش همه‌جانبه سرزمین با اولویت انرژی و در افق ١٤٢٠ خورشیدی (٢٠٤٠ میلادی) در دستور کار تدبیرپردازان قرار گیرد.
یکشنبه 28 آبان ماه 1396
به بهانه انتشار ششصدمین شماره «دانش‌نفت»؛
دوازده سال شاید به مثابه عمر کوتاهی باشد، اما برای من روزنامه‌نگار، در هر روز و هر لحظه‌اش، خاطره‌ای تلخ و شیرین به ثبت رسیده است.
جمعه 19 آبان ماه 1396
ابوالفضل کیانی بختیاری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران/ بر اساس پیش‌بینی‌های آینده‌پژوهانه به نقل از اکونومیست تا سال 2020 وضعیت کسب ‌وکارها بسیار دچار تغییر خواهد شد.
جمعه 19 آبان ماه 1396
نگاه انرژی ایران به همسایه شمالی جدی‌تر می‌شود؛
با سفر ولادیمیر پوتین به ایران در هفته گذشته و همزمان امضای چند تفاهم‌نامه مهم نفتی با غول‌های انرژی روسی، نگاه ایران به همسایه شمالی بسیار جدی‌تر از گذشته دنبال می‌شود.
شنبه 13 آبان ماه 1396
حوادث صنعت نفت، تکرارشدنی و غم‌انگیز؛
بروز دو اتفاق و حادثه تلخ در هفته گذشته و جان باختن تعدادی از کارکنان شریف صنعت نفت، کام صنعت نفت و مردم ایران را تلخ کرد.
شنبه 13 آبان ماه 1396
انرژی‌های فسیلی بیش از گذشته خطر را احساس می‌کنند. افزایش ارزش دلار در بازارهای جهانی که به کاهش دامنه دار قیمت نفت در سال‌های اخیر منجر شده است و رویکرد کشورهای توسعه‌یافته به استفاده از سایر انرژی‌ها، دارندگان ذخایر فسیلی را نگران کرده است.
شنبه 13 آبان ماه 1396
دانش نفت چالش‌های آتی صنعت نفت را بررسی می‌کند؛
سهم نفت از درآمدهای نفتی همواره موضوعی بحث برانگیز بین وزارت نفت و مجلس شورای اسلامی بوده است.
جمعه 5 آبان ماه 1396
با بهره‌برداری از فازهای پنج گانه پارس جنوبی در دولت یازدهم، عملا ایران در ظرفیت‌سازی گاز دست برتر را در منطقه دارد، چه اینکه با تولید گاز پایدار از فازهای 17 و 18، 20 و 21 و فاز 19 عملا توان تولیدی گاز ایران به نحو چشمگیری افزایش یافت.
شنبه 29 مهر ماه 1396
همواره در فصول سرد سال این‌گونه القا می‌‌شود که شاگرد اول مصرف لجام گسیخته انرژی در کشور مصرف‌کنندگان خانگی و به عبارت بهتر مردم هستند. اما آیا به راستی اینطور است؟ سهم صنایع تولیدکننده وسایل گرمایشی و نیروگاه‌ها در هدرروی انرژی به چه میزان است؟
شنبه 29 مهر ماه 1396
گسترش روز افزون نیاز به انرژی و محدودیت منابع فسیلی، فاجعه آلودگی محیط زیست ناشی از سوزاندن این منابع باعث گرم شدن هوا و اثرات پدیده گلخانه‌ای و ضرورت متعادل نمودن انتشار CO2 همگی لزوم صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی و توجه به استفاده از دیگر منابع انرژی را ضروری ساخته است.
شنبه 29 مهر ماه 1396
از عصر فروپاشی تا بازگشت ابهت دوباره؛
اجرای برنامه‌های خصوصی‌سازی، آغاز عصر از هم پاشیدگی پتروشیمی در ایران بود. دورانی که نام ایران از فهرست برترین‌های این صنعت حذف شد و در رتبه‌بندی‌های جهانی دیگر نامی از کشورمان به چشم نمی‌خورد.
شنبه 22 مهر ماه 1396
با سلطه ارزی ایالات متحده آمریکا بر اقتصاد جهانی، نقش سازمان‌های بین‌المللی بیش از پیش تضعیف شده است.
شنبه 22 مهر ماه 1396
صنعت ارزش‌آفرین پتروشیمی در طول حیات 50 ساله خویش همواره در مسیر متعالی و توسعه گام برداشته است. هر چند خصوصی‌سازی‌های بی‌برنامه و شتابزده در دولت دهم این صنعت را دچار سکته‌ای خفیف کرد اما به دلیل بنیان‌های قوی، توانست از این پیچ تند سوءمدیریتی به سلامت عبور نماید.
شنبه 22 مهر ماه 1396
بن مایه و شاکله اصلی قراردادهای جدید نفتی فارغ از مباحث فناوری، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و تولید تجهیزات و کالاهای با استاندارد جهانی در حوزه داخلی، در مقوله ای استراتژیک به نام افزایش ضریب برداشت خلاصه می شود.
شنبه 15 مهر ماه 1396
مجمع کشورهای صادرکننده گاز، با مجموعه‌ای از اقدام‌ها توانسته به نهادی تبدیل شود که بین سازمان‎های انرژی مطرح دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد و تحلیلی بسیار قوی و مستند درباره حال و آینده بازار گاز ارائه کند
شنبه 15 مهر ماه 1396
تحولات مختلف اقتصادی، اجتماعی و فنی سبب شکل‌گیری شرایط تازه‌ای شده که تفاوت‌های عمیق و متعدد ساختاری، شکلی و محتوایی با گذشته دارد.
دوشنبه 10 مهر ماه 1396
همه‌پرسی استقلال در کردستان عراق، واکنش‌های جهانی گوناگونی را در پی داشته است. البته همسایگان اقلیم کردستان؛ ایران، ترکیه و عراق، با شیوه‌های گوناگون مخالفت جدی خود را با این همه‌پرسی و تبعاً پیامدهای پس از آن اعلام کرده‌اند.
دوشنبه 10 مهر ماه 1396
تحقق دومین جهش توسعه‌ای در صنعت پتروشیمی یکی از سیاست‌های کلان دولت دوازدهم برنامه ششم توسعه کشور بوده به طوری که با تحقق این برنامه ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری ایران از حدود 62 میلیون تن فعلی به بیش از یکصد میلیون تن در سال افزایش یابد.
جمعه 31 شهریور ماه 1396
در سال‌های اخیر به دلیل پیچیدگی و تحولات روز افزون جامعه جهانی، عامل انرژی نقش اساسی در اقتصاد و سیاست هر ملت ایفا می‌كند و پیگیری دقیق دورنمای بخش انرژی و اتخاذ استراتژی مناسب از اركان اصلی حفظ ثبات و قدرت سیاسی اقتصادی هر كشور است.
جمعه 31 شهریور ماه 1396
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
افزایش شاخص دلار (DOLLER INDEX) در بازارهای جهانی و افزایش تولید نفت‌شیل‌ها در آمریکا به مثابه ترمزی کشنده نمی‌گذارد قیمت نفت جان بگیرد.
حبیب‎اله بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت/ بازسازی و نوسازی تاسیسات روسطحی بالادست صنعت نفت و واگذاری مدیریت بهره‎برداری برخی از تاسیسات از اهم برنامه‎های وزارت نفت در مسیر ارتقای نظام نگهداری و تعمیرات است.
با توجه به تحولات ایجاد شده در سطح بین‌المللی و از طرفی انقلاب در فناوری، شرایط زیست‌محیطی، رویکردهای جدید در حوزه انرژی، کسب‌و‌کار، اشتغال و ... بی تردید چشم‌انداز ترسیم شده برای کشور باید بر اساس مطالعات عمیق آمایش همه‌جانبه سرزمین با اولویت انرژی و در افق ١٤٢٠ خورشیدی (٢٠٤٠ میلادی) در دستور کار تدبیرپردازان قرار گیرد.

يادداشت
سمیه حسنی/ انرژی برق‌آبی بزرگترین منبع تجدید‌پذیر تولید برق است و در حال حاضر حدود 20 درصد از کل برق جهان از طریق این انرژی تأمین می‌شود.
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ میدان گازی فرزاد بی توسط شرکت هندی OVL در بلوک فارسی 10 سال پیش کشف شد، این پروژه تاکنون هزینه‌های زیادی برای این کنسرسیوم هندی که مشترک با شرکت‌های ایرانی هستند دربرداشته، به طوری که هزینه کشف آن از 80 میلیون دلار فراتر رفته است.
مترجم: مژگان ولدخانی منبع: Academy of Management ‎Journal / دانش نفت: ما یک نظریه جامع ازمجموع وابستگی‌های سازمانی ارایه می‌دهیم، تعامل تئوری وابستگی با مدل مدیریت منابع. پیشنهاد می‌کنیم که تعامل را می‌توان به عنوان یک ساختار سازمانی در نظر گرفت که بر انگیزش ناشی از منابعاستراتژیک سازمان تمرکز می‌کند.
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ ایران مستعدترین کشور در منطقه برای صادرات گاز به منطقه و اروپاست که ذخایر عظیم و نیز موقعیت استراتژیک آن فرصت مناسبی را برای این امر فراهم آورده است
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ دیپلماسی گازی ایران علیرغم دشمنی های ایالات متحده همچنان رو به جلو حرکت می کند، هر چند مسیر پیش رو، مسیری پر سنگلاخ و پر فراز و نشیب است اما با توجه به بضاعت گازی ایران در ذخیره گاه و تولید، قلم کشیدن روی نام ایران به این سادگی ها نخواهد بود
گفتمان
مهدی کرباسیان، رییس هیات عامل ایمیدرو/ سال ۱۳۹۴ تقاضای مشارکت در ساخت شیرخوارگاه شبیر واقع در تهران- خیابان ۱۷ شهریور جنوبی وابسته به سازمان بهزیستی ساخته شده در سال ۱۳۳۳ که حدود ۸۰ بچه شیرخواره سرراهی یتیم تا ۴ ساله در آن نگهداری می‌شد و از لحاظ استحکام و امکانات نیاز به بازسازی داشت ارائه شد.
The rise of the dollar index in world markets and the increase in oil production in the United States will not allow oil prices to fall.
The 13th Human Resources Development Conference, the largest scientific event in the field of human resource management, was held on Monday and Tuesday last week at Building No. 2 of the Industrial Management Institute and Razi Congress Center.
می‌توان خوش‌بین بود که مدیران دریافته‌اند که برای حضور موفق در بازار پرتلاطم امروز، نیاز به آموزش دارند و مقوله آموزش و توسعه مدیران و کارکنان در کشور ما سیاست‌زدایی شده است که این پدیده مبارکی است
مدیران منابع انسانی برای تسهیل كارآفرینی سازمانی، باید كارهای مهم زیادی از جمله حذف مقررات زائد، سلسه مراتب سخت، مشاغل از پیش تعریف شده و بدون مشاركت، سیستم های پاداش موثر و ... انجام دهند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :