Daneshenaft logo
جمعه 4 خرداد ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مقالات سایت
اوضاع شلوغ سیاسی و بحث‌هایی که بر سر پیوستن ایران به FATF پدید آمد بار دیگر فرصتی به دست گروهی داد که با ورود به پرونده کرسنت علیه دولت جوسازی کنند.
سه شنبه 1 خرداد ماه 1397
«مدل توسعه‌ای و تحول‌خواه دلاویز» برای رفع چالش‌های بی‌شمار بهینه‌سازی مصرف سوخت؛
تنها 14 ماه زمان برای محسن دلاویز کافی بود تا شرکتی را که دچار روزمرگی محض شده بود را به اوج عزت و مایه افتخار صنعت نفت رهنمون سازد.
دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
امضای موافقتنامه همکاری (HOA) بین صنعت نفت ایران ایران و کنسرسیوم انگلیسی پرگس به فاصله چند روز پس از خروج آمریکا و ترامپ از برجام و توافق هسته ای، این پیام قوی را به جامعه جهانی و شرکت های غربی منتقل کرده است که گویی اروپا می‌خواهد راهی جدا از آمریکا در توافق هسته‌ای را برود، راهی که تا حالا نرفته است!
جمعه 28 اردیبهشت ماه 1397
حبیب‌الله بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت / همکاری دانشگاه و صنعت نفت دیگر یک شعار نیست و با تفاهم‌نامه همکاری مدیریت موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت، می‌توان به بسیاری از همکاری‌ها رسمیت بخشید و چارچوبی را برای نیازهای دو طرف انتخاب کرد.
جمعه 28 اردیبهشت ماه 1397
فرهاد جهانگیری، عضو انجمن متخصصان روابط عمومی ایران/ بیست‌و‌هفتم اردیبهشت هر سال به عنوان روز ملی ارتباطات و روابط عمومی در تقویم کشورمان بیانگر اهمیت و جایگاه والای روابط عمومی و ارتباطات در جامعه بوده و درحقیقت فرصت ارزشمندی برای تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های صادقانه فعالان عرصه ارتباطات و روابط عمومی است که شبانه‌روز در ایفای نقش حساس خود در تلاش و تکاپو هستند.
چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه 1397
دست مریزاد به متولیان برگزاری نمایشگاه بیست‌و‌سوم نفت؛
نمایشگاه بیست‌وسوم که با شعار حمایت از کالای ایرانی استارت زده بود، به خوبی توانست این شعار پرمغز را در بالاترین سطح خود به منصه ظهور برساند.
شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
در قراردادهای IPC پیش بینی شده که در چهار زمینه فناوری‌های مورد استفاده به E&Pهای ایرانی منتقل شود که از جمله آنها مدیریت پروژه، مهندسی مخزن، تامین مالی پروژه‌های بزرگ و بهره‌برداری از میادین نفت و گاز است.
شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
وقتی از زبان مهندس سپهری، مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران، بی واسطه شنیدم که کلیه سهام این شرکت، به شرکت ملی نفت ایران بازگشته و خطر خصوصی‌سازی از سر این شرکت پر افتخار دور شده است، بسیار مسرور شدم.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
قیمت نفت برای نخستین‌ بار در چهار سال گذشته به رکورد بالای ۷۵ دلار در هر بشکه صعود کرد اما واقعا چه عاملی نفت را به قیمت رساند و همچنان روند حرکت قیمت‌ها را هدایت خواهد کرد؟
سه شنبه 11 اردیبهشت ماه 1397
نگاهی تحلیلی به صعود دوباره قیمت نفت در بازار جهانی؛
در شرایط کنونی، بازارهای نفت به حدی شکننده شده است که به باور تحلیلگران، قیمت‌ها توئیت به توئیت تغییر می‌کنند! تحلیلگران می‌گویند: بازارها در پاسخ به اظهارات مقامات آمریکا و اوپک، بالا و پایین می‌شوند.
جمعه 7 اردیبهشت ماه 1397
1-یكی از مدیران ارشد نفت اخیراً به من گفت: مناطق نفتخیز جنوب در حال حاضر روزی بیش از ٣ میلیون بشكه نفت تولید می‌كند اما حال و روز بودجه‌ای‌اش اصلا خوب نیست و احتمال دارد با افت جدی تولید نفت مواجه شود.
شنبه 1 اردیبهشت ماه 1397
تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در سوریه موجب شد که قیمت نفت پس از مدتها از عدد 70 دلار در هر بشکه بگذرد.
شنبه 1 اردیبهشت ماه 1397
پرواضح است که در سال حمایت از کالای ایرانی، موضوع جذب سرمایه خارجی برای رونق کار، تولید و اشتغال به شکل جدی‌تری باید دنبال شود، چه اینکه در پس جذب منابع مالی، ساخت قطعات و تجهیزات صنایع مختلف در حوزه داخل به شکل پررنگ‌تری دنبال خواهد شد.
شنبه 25 فروردین ماه 1397
وزارت نفت حدود ۳۶ پروژه تعریف کرده که با مشارکت شرکت‌های ایرانی انجام می‌شود و شرکت های ایرانی موظف هستند تجهیزات خود را از سازندگان ایرانی تجهیزات صنعت نفت تهیه کنند که این مهم نقش شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های ۶ میلیارد دلاری نفتی را بیش از پیش نمایان می‌سازد.
شنبه 25 فروردین ماه 1397
روسیه بزرگترین شریک نفتی ایران در پسابرجام؛
دانش نفت: شرکت ملی نفت ایران برای توسعه 30 میدان نفت و گاز تاکنون بیش از 30 تفاهم نامه با غول‌های نفتی جهان امضا کرده که روس‌ها با 6 شرکت رکوردار مشارکت نفتی با ایران در پسابرجام شده‌اند.
شنبه 18 فروردین ماه 1397
یکی از مهمترین سر‌فصل‌های قراردادهای جدید نفتی، توجه به موضوع بازیافت مخازن نفتی و افزایش ضریب برداشت نفت از مخازن نفتی است.
شنبه 18 فروردین ماه 1397
یادداشتی به قلم مهندس بیژن عالی‌پور، مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب:
یکی از مهمترین اقدام‌های شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب در سال ۹۷ اجرای برنامه برون‌سپاری تعمیرات و نگهداری تأسیسات جدید فرآورشی به بخش خصوصی و شرکت‌های واجد شرایط است که آگهی مناقصه آن در ماه پایانی پارسال منتشر و هم اکنون در مرحله شناسایی پیمانکار است.
پنجشنبه 9 فروردین ماه 1397
نگاه تحلیلی دانش‌نفت؛ چگونه طلسم خزر شكست؟!
در آخرین روزهای سال گذشته که مدیرعامل شرکت نفت‌خزر از دریافت پیشنهاد کتبی و قابل توجه شرکت نروژی ORG برای اکتشاف، توسعه و تولید میدان سردار جنگل سخن گفت و گفت: «البته به جز این خبر خوش پایان سال ۹۶، خبرهای خوش بزرگتر دیگری هم در حوزه توسعه «خزر» وجود دارد که به زودی اعلام خواهد شد»، مشخص بود که در خزر، رویاهای شیرینی در حال محقق شدن است.
چهارشنبه 8 فروردین ماه 1397
حمایت از کالای ایرانی؛ از حرف تا عمل؛
در حقیقت، حمایت یعنی بهبود محیط کسب‌و‌کار، اصلاح و اعمال سیاست‌های پولی، بانکی و مالیاتی، به طوری که صرفه تولید بیشتر از بخش‌های دیگر باشد، وگرنه اگر تولید جذابیت نداشته باشد، پول‌های مردم همچون گذشته اخیر، سر از بانک‌ها و صرافی‌ها و اقتصاد کاذب در خواهد آورد.
دوشنبه 6 فروردین ماه 1397
در بنگاه‌داری ایران رسم است که برای قوی‌تر کردن بنیه مدیریتی شرکت پرسنل شرکت را برای دوره‌های آموزشی می‌فرستند و یا بعضی از مدیران و راهبران شرکت نیز در این دوره‌ها شرکت می‌کنند.
یکشنبه 5 فروردین ماه 1397
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
اوضاع شلوغ سیاسی و بحث‌هایی که بر سر پیوستن ایران به FATF پدید آمد بار دیگر فرصتی به دست گروهی داد که با ورود به پرونده کرسنت علیه دولت جوسازی کنند.
تنها 14 ماه زمان برای محسن دلاویز کافی بود تا شرکتی را که دچار روزمرگی محض شده بود را به اوج عزت و مایه افتخار صنعت نفت رهنمون سازد.
وزیر محترم نفت در حاشیه مراسم امضای موافقتنامه همکاری ایران و کنسرسیوم پرگس انگلیس در واکنش به اظهارنظرهای اخیر برخی وزیران کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مبنی بر تامین نفت مورد نیاز بازار در صورت تحریم ایران گفته است که؛ «نامردی هم حدی دارد، سختی برای همه است در شرایط سخت هیچ همسایه‌ای نباید از سختی همسایه‌اش پایکوبی کند».

يادداشت
در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت شاهد حضور پررنگ شرکت‌های خصوصی و نیمه خصوصی و پیشتازی آنان در این آوردگاه بودیم، به طوری که مدیر نمایشگاه 23 صنعت نفت، حضور این شرکت‌ها را کم نظیر توصیف کرده است.
محسن آقایی/ برداشت گاز ایران از مخزن مشترک پارس جنوبی در سال گذشته به ۵۷۰ میلیون متر مکعب رسید و این عدد موجب شد که ایران در برداشت از میدان مشترک گازی پارس جنوبی از قطر پیشی بگیرد.
مهندس سید شمس‌الدین مومنی، کارشناس ارشد انرژی /ایران با در اختیار داشتن ۹ درصد ذخایر نفت و ۱۸ درصد ذخایر گاز جهان بازیگری مهم در عرصه تامین انرژی جهان است هر چند این نقش به‌ویژه در مورد گاز آنطور که شایسته و بایسته است، نیست اما دیر یا زود سهم 10 درصدی ایران در تجارت جهانی گاز با توجه به زیرساخت‌ها و دارندگی‌مان در منابع بی‌بدیل با شروطی خاص قابل تحقق خواهد بود.
رویا درویشی، اردلان مقدم/ نمایشگاه بین‌المللی کار از تاریخ 5 الی 8 اردیبهشت‌ماه همزمان با نمایشگاه آرایشی و بهداشتی در تهران محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، برگزار شد.
محسن آقایی/ مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در چهارمین همایش تولید پایدار گاز به روشنی از تغییر در ماموریت‌های کنونی شرکت ملی گاز سخن گفته است. مهندس عراقی مدیریت تامین گاز کشور، رضایت مشتری، رقابتی شدن این صنعت و حضور فعال در تجارت جهانی گاز را مهم‌ترین ماموریت و وظیفه کنونی این شرکت نام برده است.
گفتمان
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :