Daneshenaft logo
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
جمعه 22 تیر ماه 1397 | کد مطلب : 12146
نگاهی به اظهارات اخیر مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس؛
ورود نیروهای کارآموز یا حرفه‌ای در بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور؟!


دانش نفت: از جمله نکات مهمی که مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس به عنوان بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور در صحبت اخیر خویش با کارکنان این شرکت داشته است، این مطلب بود که هلدینگ خلیج‌فارس جای نیروهای حرفه‌ای است و این شرکت جای کارآموزی نیست.

مدیرعامل مترویی هلدینگ خلیج‌فارس در این رابطه گفته: «ستاد هلدینگ خلیج‌فارس جای کارآموزی نیست. اینجا قرار است کسانی که کارآموزی کرده‌اند، بیایند بهره‌وری داشته باشند. بیایند خیر آن برسد به سازمان». وی در ادامه گفته: «ما توی مترو افراد را از صفر می‌گرفتیم، کلی روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کردیم، نیروها را آنجا پرورش می‌دادیم و آنها را می‌ساختیم. من اینجا از نیروهای حرفه‌ای باید استفاده کنم. اگر نیرویی احساس می‌کند به معنای واقعی حرفه‌ای نیست مطمئن باشید یه جایی مشکل پیدا می‌کند با من، با ما، با ساختار جدید. سعی کنیم خودمان را از نظر حرفه‌ای ارتقاء بدهیم. این حرف من خطاب به مدیران شرکت هم هست، خطاب به کارکنان و خودم هم هست».

اما شنیده‌ها حاکی از آن است؛ ارزیابی نیروهایی که آقای ربیعی پس از انتصاب خویش همراه با خود به این هلدینگ آورده است، صداقت در گفته‌های وی مبنی بر استفاده از نیروهای حرفه‌ای را زیر سوال می‌برد. بنابراین اگر شنیده‌های دانش‌نفت قرین به صحت باشد، سوالات از مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس به شرح ذیل است؛  

- آیا معاون مالی و سرمایه‌گذاری تازه منصوب شده از سوی ایشان، سابقه کارآموزی در پتروشیمی و آشنایی با مباحث مالی این صنعت را داشته است؟ آیا پیش از آمدن جناب ربیعی به هلدینگ خلیج‌فارس حتی برای جلسات معمولی هم گذر ایشان به یکی از ساختمان‌های نفت و پتروشیمی افتاده بوده است؟

- جناب ربیعی در مورد شخصی که به عنوان مدیرمالی هلدینگ خلیج‌فارس منصوب کرده‌اند، چه نظری دارند؟ آیا ایشان دوره‌های کارآموزی را گذرانده و اکنون بهره‌وری و خیرشان دارد به هلدینگ خلیج‌فارس می‌رسد؟

- جناب ربیعی در مورد شخص دیگری که به عنوان معاونت مجامع و امور شرکت‌ها منصوب کرده‌اند چه نظری دارند؟ آیا ایشان حرفه‌ای بوده‌اند؟ مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس در سخنان اخیر گفته بودند: «اگر نیرویی احساس می‌کند به معنای واقعی حرفه‌ای نیست، مطمئن باشید یک جای کار مشکل پیدا می‌کند با من، با ما، با ساختار جدید». حال سوال این است که به راستی به فاصله یک ماه پس از انتصاب، خبری از این مدیر منصوب ایشان در ستاد هلدینگ خلیج‌فارس نیست. آیا ایشان خبر دارند ایشان کجا تشریف برده‌اند؟ نکند چون خیلی حرفه‌ای نبوده‌اند با جناب ربیعی به مشکل خورده‌اند؟

- نظرتان در مورد رییس روابط عمومی که منصوب کرده‌اید، چیست؟ آیا ایشان را در حوزه روابط عمومی متخصص و حرفه‌ای می‌دانید؟

- در مورد راننده سابقتان که همراه با خود آورده‌اید چه نظری دارید؟ آیا او را هم حرفه‌ای می‌دانید؟ می‌شود بگویید این یکی در چه کاری حرفه‌ای است؟

- نظرتان در مورد رییس حراستی که منصوب کرده‌اید چیست؟ چون شنیده شده است که ایشان بازنشسته شهرداری هستند.

- گفته‌اید در مترو نیروها را از صفر گرفته و آنها را پرورش می‌دادید، تربیت می‌کردید و می‌ساختید. آیا قبل از آمدن به هلدینگ خلیج‌فارس، خلاصه‌ای از تاریخچه پتروشیمی را خوانده‌اید تا بدانید پتروشیمی برای تمام نیروها از ابتدای استخدام، دوره های آموزشی عمومی و تخصصی برگزار می‌کرده و تا الان که دیگر جذب و استخدام نیروی رسمی ندارد، دوره های آموزشی تخصصی ضمن خدمت را بطور مرتب برای تمامی نیروها، اعم از رسمی و قراردادی انجام می‌دهد؟

-  آیا اطلاعی از طرح تربیت نیروهای ماهر که در زمان حضور مهندس نعمت‌زاده برگزار شد و جوانان بیکار را در سراسر کشور آموزش‌های تخصصی می‌داد تا در هرجای این کشور بتوانند به عنوان یک تکنسین و نیروی فنی به توسعه و آبادی کشور کمک کنند، دارید؟

پر واضح است که در مجموعه وزارت نفت حرفه‌ای بودن به معنای داشتن تخصص، تجربه و آشنایی کامل با شرکت متبوع و سازمان های هم عرض می‌باشد. بر این اساس، این امید وجود داشت که با توجه به حضور جناب ربیعی در هلدینگ ساتا، ایشان تا حدی با مباحث پتروشیمی آشنا باشند، هرچند بیشتر مثال های ایشان از مترو است و خودشان را مترویی خطاب کرده‌اند.

- آیا مدیرعامل کنونی هلدینگ می‌دانند که قبل از ایشان و در ابتدای دولت نهم، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی فردی بود که مثل ایشان سابقه کار در مترو را داشت و آمده بود تا پتروشیمی را به تعبیر خودش آباد و اصلاح کند، اما عمر مدیریتش به زور به 9 ماه رسید؟ در پایان امیدواریم دوران حضور جناب ربیعی در هلدینگ خلیج‌فارس توام با خیر و خوشی باشد تا اگر روزی مانند آن مدیر، ناچار به ترک پتروشیمی گردید، روی بازگشت و دیدار رودر رو با همکاران سابق خویش در هلدینگ خلیج‌فارس را داشته باشد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شرکت ملی گاز ایران با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی موفق شده است کارنامه درخشانی از عملکرد گازرسانی شهری، روستایی، نیروگاهی و صنعتی در کنار دستیابی به سهمی از تجارت جهانی گاز ارائه دهد.
رشد ۲۱ برابری ظرفیت نصب شده، ۹ برابری مجتمع‎ها، ۳۳,۵ برابری تولید محصولات و ۳۷ برابری صادرات، همه و همه از دستاورد‌های صنعت پتروشیمی ایران در ۴۰ سال اخیر است.
حسین سلیمانی، کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و فعال انرژی در شرکت فرا سکو عسلویه/ یکی از اصلی‌ترین مسائلی که در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتر کشورهای پیشرفته صنعتی است موضوع صرفه‌جویی در انرژی و منابع است.

يادداشت
احمد یارمحمدی، کارشناس حوزه انرژی/ بررسی‌ها نشان می‌دهد در صورتی که تعهدات فعلی ایران در توافقنامه پاریس اجرایی شود ١٥ درصد از ارزش تولیدات صنعت نفت و گاز کشور کاسته خواهد شد.
ظرفیت انتقال فرآورده‌های نفتی کشور با خطوط لوله در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۵۷، ۹ برابر افزایش یافته و در سال ۹۶، رکورد انتقال بیش از ۱۲۳ میلیارد لیتر نفت‌خام و فرآورده ثبت شده است.
ایمان نیکزاد، کارشناس ارشد انرژی/ الجزایر از سال ۱۹۵۸ به جرگه تولیدکنندگان نفت پیوسته و در سال ۱۹۶۹ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) شده است.
صادق مردانی، کارشناس انرژی/ نباید از راهکارهای نافی هم برای فروش نفت استفاده کرد و اگر بدنبال شکستن تحریم های نفتی هستیم، عرضه نفت در بورس ابزار آن است.
قاسمعلی بازآیی، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران/ فاوا به دنبال صنعت نفت یادگیرنده است و ایجاد زمینه‌های مناسب و مطلوب برای دستیابی به صنعت نفت پیشرفته، برنامه‌ریزی و هوشمندسازی فرآیندهای کسب‌وکار الکترونیک صنعت نفت، استقرار فراگیر و یکپارچه کاربردها و خدمات فاوا در صنعت نفت، ارتقای کارآیی و اثربخشی ارکان مدیریتی و اجرایی و دستیابی به سهم مناسب خدمات فنی و مهندسی از بازارهای هدف، از اهداف مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران است.
گفتمان
انجام خرید یا عقد قرارداد با گروه تخصصی IRSYSTEM ، ضمن بهره مندی از کالایی درجه یک و در سطح جهانی، آغازی است بر تعهدی مستمر که طی برنامه زمانبندی دقیق اجرا شده و پس از استقرار اولیه سامانه با ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی فنی و گارانتی معتبر در راستای جلب رضایت مشتریان و کارفرمایان تکمیل خواهد شد.
درخواست و انتظار من از مقام عالی وزارت نفت این است که سازمان بهداشت و درمان بیشتر حمایت شود و بیشتر مورد توجه باشد و خدمات عزیزان و همکاران ما بیشتر دیده شود.
تنها حمایتی که ما لازم داریم این است که کارفرمایان محترم مطالبات را سر موعد پرداخت کنند. متاسفانه در حال حاضر مطالباتی داریم که از اسفند ۹۴ تا به امروز مانده است و هنوز پرداخت نشده است.
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :