Daneshenaft logo
سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
جمعه 22 تیر ماه 1397 | کد مطلب : 12146
نگاهی به اظهارات اخیر مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس؛
ورود نیروهای کارآموز یا حرفه‌ای در بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور؟!


دانش نفت: از جمله نکات مهمی که مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس به عنوان بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور در صحبت اخیر خویش با کارکنان این شرکت داشته است، این مطلب بود که هلدینگ خلیج‌فارس جای نیروهای حرفه‌ای است و این شرکت جای کارآموزی نیست.

مدیرعامل مترویی هلدینگ خلیج‌فارس در این رابطه گفته: «ستاد هلدینگ خلیج‌فارس جای کارآموزی نیست. اینجا قرار است کسانی که کارآموزی کرده‌اند، بیایند بهره‌وری داشته باشند. بیایند خیر آن برسد به سازمان». وی در ادامه گفته: «ما توی مترو افراد را از صفر می‌گرفتیم، کلی روی آنها سرمایه‌گذاری می‌کردیم، نیروها را آنجا پرورش می‌دادیم و آنها را می‌ساختیم. من اینجا از نیروهای حرفه‌ای باید استفاده کنم. اگر نیرویی احساس می‌کند به معنای واقعی حرفه‌ای نیست مطمئن باشید یه جایی مشکل پیدا می‌کند با من، با ما، با ساختار جدید. سعی کنیم خودمان را از نظر حرفه‌ای ارتقاء بدهیم. این حرف من خطاب به مدیران شرکت هم هست، خطاب به کارکنان و خودم هم هست».

اما شنیده‌ها حاکی از آن است؛ ارزیابی نیروهایی که آقای ربیعی پس از انتصاب خویش همراه با خود به این هلدینگ آورده است، صداقت در گفته‌های وی مبنی بر استفاده از نیروهای حرفه‌ای را زیر سوال می‌برد. بنابراین اگر شنیده‌های دانش‌نفت قرین به صحت باشد، سوالات از مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس به شرح ذیل است؛  

- آیا معاون مالی و سرمایه‌گذاری تازه منصوب شده از سوی ایشان، سابقه کارآموزی در پتروشیمی و آشنایی با مباحث مالی این صنعت را داشته است؟ آیا پیش از آمدن جناب ربیعی به هلدینگ خلیج‌فارس حتی برای جلسات معمولی هم گذر ایشان به یکی از ساختمان‌های نفت و پتروشیمی افتاده بوده است؟

- جناب ربیعی در مورد شخصی که به عنوان مدیرمالی هلدینگ خلیج‌فارس منصوب کرده‌اند، چه نظری دارند؟ آیا ایشان دوره‌های کارآموزی را گذرانده و اکنون بهره‌وری و خیرشان دارد به هلدینگ خلیج‌فارس می‌رسد؟

- جناب ربیعی در مورد شخص دیگری که به عنوان معاونت مجامع و امور شرکت‌ها منصوب کرده‌اند چه نظری دارند؟ آیا ایشان حرفه‌ای بوده‌اند؟ مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس در سخنان اخیر گفته بودند: «اگر نیرویی احساس می‌کند به معنای واقعی حرفه‌ای نیست، مطمئن باشید یک جای کار مشکل پیدا می‌کند با من، با ما، با ساختار جدید». حال سوال این است که به راستی به فاصله یک ماه پس از انتصاب، خبری از این مدیر منصوب ایشان در ستاد هلدینگ خلیج‌فارس نیست. آیا ایشان خبر دارند ایشان کجا تشریف برده‌اند؟ نکند چون خیلی حرفه‌ای نبوده‌اند با جناب ربیعی به مشکل خورده‌اند؟

- نظرتان در مورد رییس روابط عمومی که منصوب کرده‌اید، چیست؟ آیا ایشان را در حوزه روابط عمومی متخصص و حرفه‌ای می‌دانید؟

- در مورد راننده سابقتان که همراه با خود آورده‌اید چه نظری دارید؟ آیا او را هم حرفه‌ای می‌دانید؟ می‌شود بگویید این یکی در چه کاری حرفه‌ای است؟

- نظرتان در مورد رییس حراستی که منصوب کرده‌اید چیست؟ چون شنیده شده است که ایشان بازنشسته شهرداری هستند.

- گفته‌اید در مترو نیروها را از صفر گرفته و آنها را پرورش می‌دادید، تربیت می‌کردید و می‌ساختید. آیا قبل از آمدن به هلدینگ خلیج‌فارس، خلاصه‌ای از تاریخچه پتروشیمی را خوانده‌اید تا بدانید پتروشیمی برای تمام نیروها از ابتدای استخدام، دوره های آموزشی عمومی و تخصصی برگزار می‌کرده و تا الان که دیگر جذب و استخدام نیروی رسمی ندارد، دوره های آموزشی تخصصی ضمن خدمت را بطور مرتب برای تمامی نیروها، اعم از رسمی و قراردادی انجام می‌دهد؟

-  آیا اطلاعی از طرح تربیت نیروهای ماهر که در زمان حضور مهندس نعمت‌زاده برگزار شد و جوانان بیکار را در سراسر کشور آموزش‌های تخصصی می‌داد تا در هرجای این کشور بتوانند به عنوان یک تکنسین و نیروی فنی به توسعه و آبادی کشور کمک کنند، دارید؟

پر واضح است که در مجموعه وزارت نفت حرفه‌ای بودن به معنای داشتن تخصص، تجربه و آشنایی کامل با شرکت متبوع و سازمان های هم عرض می‌باشد. بر این اساس، این امید وجود داشت که با توجه به حضور جناب ربیعی در هلدینگ ساتا، ایشان تا حدی با مباحث پتروشیمی آشنا باشند، هرچند بیشتر مثال های ایشان از مترو است و خودشان را مترویی خطاب کرده‌اند.

- آیا مدیرعامل کنونی هلدینگ می‌دانند که قبل از ایشان و در ابتدای دولت نهم، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی فردی بود که مثل ایشان سابقه کار در مترو را داشت و آمده بود تا پتروشیمی را به تعبیر خودش آباد و اصلاح کند، اما عمر مدیریتش به زور به 9 ماه رسید؟ در پایان امیدواریم دوران حضور جناب ربیعی در هلدینگ خلیج‌فارس توام با خیر و خوشی باشد تا اگر روزی مانند آن مدیر، ناچار به ترک پتروشیمی گردید، روی بازگشت و دیدار رودر رو با همکاران سابق خویش در هلدینگ خلیج‌فارس را داشته باشد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
این روزها و در این فضاى خوش‌بینى تازه ایجاد شده در کشور در آستانه سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، یاد روزهاى پس از برجام مى‌افتم که در فضاى امیدوارى و خوش‌بینی عجیب آن روزها، وقتى مى‌گفتم برجام نقطه عطف اقتصاد ایران نیست و با آنکه گشایش‌هایى را ایجاد مى‌کند اما ما را وارد دوره تازه اقتصاد نمى‌کند، به گالوم گالیور، بدبین، کاسب تحریم و هزار انگ دیگر متهم مى‌شدم.
نکته کلیدی سخنان محمدی، تاکید او بر جهش دوم صنعت پتروشیمی است؛ آنجا که گفت: بی‌تردید می‌توان با هم‌افزایی، انطباق و همدلی شرکت‌ها و هلدینگ‌های پتروشیمی، روند تحقق «جهش دوم» صنعت «پیشرو پتروشیمی» را با راه‌اندازی طرح‌های نیمه تمام و افزایش ظرفیت این صنعت عملی کرد.
حدود ۱۰ ماه از خروج توتال از قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی می‌گذرد و علیرغم اینکه قرار بود شرکت ملی نفت چین جایگزین توتال در این قرارداد شود، هنوز خبری از چینی‌ها نشده است؛ با این وجود وزیر نفت به تازگی از ادامه مذاکرات با این کشور خبر داده است.

يادداشت
ظرفیت موجود در صادرات فرآورده‌های نفتی به کشورهای منطقه و به‌ویژه افغانستان یکی از فرصت‌های مناسب ایران برای عبور از تحریم‌های نفتی است و رفتن به سمت تولید محصولات پترو پالایشگاهی می‌تواند نقش مهمی در جهت تحقق شعار رونق تولید ایفا کند.
عقیل براتی، رییس پژوهش و فناوری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت/ سه پروژه فناورانه در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت اجرا می شود و برای این پروژه‌ها مصوبه‌های شورای پژوهش و هیئت مدیره شرکت ملی نفت دریافت شده است.
با تصویب و تعیین نرخ خرید تضمینی برق روزهای خوبی در انتظار انرژی‌های تجدیدپذیر است و پیش بینی می شود، حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش که به بیش از 124 هزار میلیارد ریال رسیده بهتر هم خواهد شد.
محمدمهدی مرادنژاد، کارشناس صنعت پتروشیمی/ 60 تا 70 درصد محصولات پتروشیمی ایران تا آخرین حلقه زنجیره ارزش می‌رود و مهمترین مشکل در صنعت پتروشیمی ایران خوراک مایع و ال‌پی‌جی است که باید برای آن فکری کرد.
رویا خالقی/ داده‌های حجیم (Big Data) یکی از اصطلاحاتی است که این روزها در حوزه تحلیل داده‌ها زیاد شنیده می‌شود و مدت‌هاست برای اشاره به حجم‌ عظیمی از داده‌ها که از سوی سازمان‌های بزرگی مانند گوگل یا ناسا ذخیره و تحلیل می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گفتمان
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.
عصام‌الدین فیروزبخت، مدیرفاوای شركت توسعه پتروایران، دارای 23 سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه توسعه راهكارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت است.
مهندس نیما باقرسایی، بیش از 17 سال سابقه كار مفید در حوزه‌های مهندسی، ساخت و بازرگانی را در رزومه کاری خویش ثبت کرده است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :