Daneshenaft logo
دوشنبه 29 بهمن ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
شنبه 27 مرداد ماه 1397 | کد مطلب : 12233
اهمیت الفین سیزدهم در تولید پایدار مجتمع و توسعه استان ایلام


جواد قیصریان‌فرد، رییس تحقیق و توسعه پتروشیمی ایلام/ برخورداری از موهبت منابع عظیم نفت و گاز در استان ایلام و بیشترین مرز مشترک و کوتاه‌ترین مسیر به پایتخت و بازارهای عمده کشور عراق، فرصت مناسبی برای برنامه‌ریزی موثر تصمیم‌سازان کلان کشور در جهت توسعه پایدار صنعتی این استان است.

توسعه‌ای بر پایه مزایای منابع یاد شده و خارج نمودن از محرومیت و تحقق عملی توسعه و ارتقاء سطح رفاه مردم سختکوش این استان مرزی فراهم نمود تا پس از تعریف و اجرای پالایشگاه ایلام به منظور پالایش گاز میادین گازی تنگ بیجار و کمان‌کوه واقع در استان ایلام، طرح ساخت مجتمع پتروشیمی ایلام جهت استفاده از محصولات اتان،LPG   و میعانات گازی این پالایشگاه با هدف تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، ایجاد اشتغال پایدار، ایجاد صنایع پایین‌دستی در منطقه و رونق اقتصادی استان افزایش صادرات، توازن بین استان‌های مختلف، تحرک بخشی به فرآیند تولید در مناطق کمتر توسعه یافته، فعال کردن بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی و نهایتاً کمک به توسعه‌‌ پایدار اقتصادی استان، توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی و متعاقبا در شورای عالی اقتصاد در سال81 به تصویب رسید. عملیات اجرایی در سال 82 در زمینی به مساحت 122 هکتار در بخش چوار و به فاصله 18 کیلومتری شمال غربی شهرستان ایلام در قالب دو فاز آغاز گردید.

فاز اول این مجتمع شامل واحدهای پلی اتیلن سنگین و سرویس‌های جانبی همانند آب، برق، بخار، نيتروژن، هیدروژن، هوا و ... است که در ابتدای سال 93 بطور رسمی به بهره‌برداری رسید. واحد پلی اتیلن سنگین تحت لایسنس میتسویی ژاپن با ظرفیت 300 هزار تن در سال می‌باشد و توانایی تولید 36 گرید متنوع و مختلف و با قابلیت کاربرد بسیار بالا در حوزه صنایع پایین‌دست پتروشیمی دارد. با توجه به عدم راه اندازی واحد الفین مجتمع هم‌اکنون خوراک اتیلن خود را به صورت موقت از لوله حدود 130 کیلومتری از خط اتیلن غرب دریافت می کند.

فاز دوم مجتمع شامل واحدهای اجرایی و روبه اتمام الفین، شیرین‌سازی خوراک مایع (SRU) و واحد پلی پروپیلن می‌باشد. واحد الفین مجتمع پتروشیمی ایلام موسوم به الفین سیزدهم به عنوان تنها واحد الفین در غرب کشور در واقع مهمترین واحد فرایندی و قلب مجتمع و ورودی اصلی خوراک مجتمع به شمار می‌آید و به عبارت دیگر این واحد به دلیل كراكينگ خوراك های گازی و مایع در كوره‌های خود و تولید سالانه 750 هزار تن محصولات متنوع و با ارزشی نظير اتیلن، پروپیلن، بنزبن پیرولیز، برش های چهار کربنه و سوخت مایع به عنوان واحد مادر سایر واحدهای پایین دست واحدهای پلیمری همچون پلی اتیلن سنگین و پلی پروپیلن، پلی استایرن و واحدهای شیمیایی دیگر نظیر گلایکل‌ها و آروماتیک‌ها می‌باشد. که در حال حاضر واحد‌های پلی اتیلن سنگین (بهره‌برداری) و پلی پروپیلن ( فار اجرا) در پتروشیمی ایلام موجود می‌باشد. فناوری اصلی به کار رفته در این واحد تحت لايسنس شركت "استون وبستر" انگلستان است و از نظر ايمني كاركرد و تكنولوژي توليد از آخرين استانداردهاي روز دنيا استفاده شده و بهره‌گيري از اين استانداردها باعث افزايش كيفيت كار و عمر طراحي شده و احجام اجرايي كار را فوق‌العاده بالا برده است. به طوری که از نظر احجام نسبت به ظرفیت تولید جزء بزرگترين الفين‌هاي دنيا به شمار می‌رود. از مهمترین ویژگیهای بارز این طرح که آن را نسبت به سایر پروژه‌های مشابه متمایز می کند می‌توان به مجاورت با پالایشگاه گاز ایلام و نزدیکی به خوراک، برخورداری از تنوع خوراک مایع و گاز و تولید محصولات متنوع (باعث افزایش قدرت مانور عملیاتی و پایداری تولید شده است) و داشتن ناحیه سرویس‌های جانبی مستقل اشاره نمود. عملیات اجرایی این پروژه از سال 84 در زمینی به مساحت 12 هکتار شروع شده است و در حال حاضر پیشرفت تجمعی طرح حدود 95 درصد می باشد.

 

نمای از پروژه الفین ایلام

هر چند تاخیر در اجرای پروژه‌ها عمرانی، نفت، گاز ، پتروشیمی و... یک پدیده رایج در کشورمان است اما خصوصی‌سازی، تغییر متعدد سهامداران، تحریم، عدم تامین به موقع منابع مالی در کنار سایر مشکلات مشترک طرح‌های پتروشیمی مشابه کشور سبب تاخیر چند ساله و غیرمنطقی در راه اندازی عمده الفین سیزدهم گردید. اما از سال 93 با واگذاری سهام عمده شرکت پتروشیمی ایلام، پروژه الفین بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت با تامین به موقع منابع مالی، برنامه‌ریزی دقیق و حمایت از تیم مدیریت جدید مجتمع از سوی شرکت یاد شده، عملیات اجرایی پروژه شتاب بیشتر و قابل مشهودی به خود گرفت. با توجه به تاکید مهندس ربیعی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس مبنی راه اندازی هر چه سریعتر پروژه الفین در بازدید مردادماه سال جاری از مجتمع و بیان اینکه اولویت اول امسال، هلدینگ خلیج فارس راه‌اندازی الفین سیزدهم است امید می‌رود که تا قبل از پایان سال این پروژه به بهره‌برداری برسد. بهره برداری از پروژه الفین سیزدهم به عنوان بزرگترین طرح صنعتی در استان و مهمترین اولویت و دغدغه استاندار و نمایندگان محترم  و سهامداران و مدیریت پتروشیمی ایلام علاوه بر نقش مهم در اشتغال پایدار، تولید محصولات متنوع به دلایل که در ادامه به آن اشاره خواهد شد برای تمام ذی نفعان پروژه بن و استان بسیار حائز اهمیت است.

با راه‌اندازی پروژه مذکور ضمن جلوگیری از فلرینگ و هدر رفت سرمایه ملی (سالانه حدودا" 50 میلیون دلار اتان و LPG ) در پالایشگاه گاز ایلام باعث جلوگیری از آلایندگی هوا و حفظ محیط زیست در منطقه خواهد شد.

بهره برداری از الفین سیزدهم، تنگنای تامین خوراک ایجاد شده در فاز اول را رفع می کند و نه تنها باعث تولید محصول پلی‌اتیلن سنگین متناسب با ظرفیت اسمی می شود که پيامد آن ایجاد ارزش افزوده و سود آوری، تسریع در نرخ بازگشت سرمایه صرف شده در پروژه مذکور، جلوگیری استهلاک تجهیزات می باشد بلکه باعث صرفه جویی سالانه حدود 13 میلیون دلار به دلیل عدم پرداخت هزینه‌ انتقال و هدررفت اتیلن در خط انتقال خوراک از خط اتیلن غرب به همراه خواهد داشت در حال حاضر با تأمین اتیلن مورد نیاز پتروشیمی ایلام از طریق خط لوله اتیلن غرب تنها 15 تن در ساعت معادل 35 درصد ظرفیت اسمی خود تولید دارد. همچنین بخشی از مشکل کمبود خوراک پتروشیمی‌های متصل به خط لوله اتیلن غرب به خاطر بار اضافه‌ای است فاز اول پتروشیمی ایلام بر شبکه وارد می‌کند با راه‌اندازی الفین ایلام مرتفع خواهد شد.

با توجه به این که محصولات این پتروشیمی در ابتدای زنجیره ارزش قرار دارد راه اندازی واحد الفین باعث اطمینان خاطر سرمایه‌گذاران در جهت ایجاد واحدهای پایین دستی پتروشیمی و صنایع تکمیلی مرتبط می‌گردد. ارزش افزوده ناشی از فروش محصولات یاد شده علاوه بر سود آوری و افزایش درآمد برای ذی‌نفعان و رفاه کارکنان بدون شک زمینه لازم را برای تکمیل حلقه‌های مفقوده صنایع بیشمار وابسته و توسعه طرح‌های میان دستی و پایین دستی آتی فراهم می کند و از سوی دیگر مالیات ناشی از فروش محصولات باعث درآمد چشمگیر استان و تحقق ارزشهای مورد نظر در مجتمع از قبیل کسب ارزش افزوده، ایجاد اشتغال و توسعه صنعتی و رونق اقتصادی در استان می شود. این طرح پس از تکمیل و راه اندازی کامل زمینه اشتغال زایی پایدار 700 نیروی متخصص با اولویت نیروهای بومی به طور مستقیم را فراهم کرده است و شرایط ایجاد حداقل 3000 شغل مولد غیر مستقیم از طریق توسعه صنایع تکمیلی پلی‌اتیلنی و صنایع پشتیبان پتروشیمی را فراهم خواهد کرد. علاوه بر موارد فوق بهره‌برداری هر چه سریعتر از پروژه الفین از هزینه‌های تاخیر همچون هزینه بهره سرمایه صرف شده، عدم تولیدو فروش از دست رفته، هزينه استهلاك تجهیزات نصب شده در دوره تاخير و هزينه‌هاي مازاد بر بودجه پيش بيني شده و هزینه‌های عدم تولید متناسب با ظرفیت اسمی در فاز اول جلوگیری می نماید. در پایان باید گفت: مزایای مطرح شده در خصوص بهره‌برداری از الفین سیزدهم و نیز هزینه‌های بسیار بالای تاخیر این طرح به قدری قابل توجه است که ایجاب می‌کند همه ذی‌نفعان به‌ویژه نمایندگان استان، استاندار محترم، هلدینگ خلیج فارس و سایر سهامداران محترم و مدیریت ارشد پتروشیمی ایلام با همدلی، تلاش مضاعف و بسیج امکانات بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی تسریع در عملیاتی کردن این مجموعه را بیش از پیش در دستور کار قرار دهند تا انشاءالله در آینده‌ای نزدیک با راه‌اندازی واحد الفین سیزدهم در سیزدهمین سال اجرا پروژه شاهد تولید پایدار در مجتمع، توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی و در نهایت رونق و شکوفایی در استان باشیم.

 

 

گفتمان + عکس + ستون

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبرداد:

تداوم فعالیت اروپایی‌ها در صنعت پتروشیمی با ایران

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: تاکنون هیچ شرکتی به‌طور رسمی ارتباطش را با ما قطع نکرده است، به‌طوری که تعدادی از شرکت‌های اروپایی به ما اعلام کرده‌اند به دنبال کسب مجوز از اتحادیه اروپا و کشورهای خود مطابق برجام برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران هستند.

حسین علیمراد با اشاره به این‌که به‌زودی توافق نهایی برای حضور یک کنسرسیوم بزرگ آسیایی در صنعت پتروشیمی ایران امضا خواهد شد، افزود: این کنسرسیوم معتبر آسیایی اعلام کرده که تحریم‌های آمریکا تاثیری در روند فعالیت‌های آنها نخواهد داشت و در حال مذاکره نهایی برای نحوه حضور در کشور و نیز یافتن شریکان ایرانی هستند که همسو با این روند، چند هلدینگ معتبر نیز به آنها معرفی شده است.وی تصریح کرد: این کنسرسیوم هم اکنون چند طرح بزرگ نفتی و پتروشیمی را در قاره آسیا راه‌اندازی کرده و ما نیز این کنسرسیوم را پایش و پس از آن اطمینان حاصل کردیم.علیمراد با بیان این‌که شرکت اصلی آنها به ثبت رسیده است، گفت: آخرین هماهنگی‌ها با وزارت امور اقتصادی و دارایی و نیز بانک عامل ازسوی این کنسرسیوم در ایران انجام شده و پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با همه ارکان دولت، فرآیند حضور و سرمایه‌گذاری با همکاری همه متولیان بدون هیچ مشکلی نهایی شود.مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی عنوان کرد: حضور و سرمایه‌گذاری این شرکت و همکاری با بخش خصوصی نویدبخش تداوم توسعه در صنعت پتروشیمی ایران خواهد بود، اگر شریک قدرتمند ایرانی داشته باشند برنامه‌ریزی‌های انجام شده با شتاب بیشتری محقق خواهد شد.وی درباره پیگیری تفاهم‌نامه‌های امضا شده با شرکت‌های معتبر اروپایی و آسیایی گفت: تاکنون شرکت‌هایی اروپایی که با شرکت ملی صنایع پتروشیمی ارتباط دارند دفتر خود را در تهران تعطیل نکرده‌اند و نمایندگان آنها فعال هستند.

 

 

 

گفتمان + عکس + ستون + سوتیتر + ص16

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد:

دولت باید پاسخگوی دادن رانت به پتروشیمی ها باشد

 

زیر تیتر:

چرا بهای خوراک را با ارز پرداخت نمی‌کنند؟

 

 

سوتیتر:

خادمی: برخی مجتمع های پتروشیمی خوراک را با قیمت رانتی و مفت دریافت می کنند و محصولات را هم با دلار و درهم صادر می کنند و زمانی که کشور نیازمند ارز آنها است این ارز را وارد کشور نمی کنند و باز دولت به آنها رانت خوراک می دهد که قطعا یک جای کار اشکال دارد

 

 

دانش نفت: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مشخص نیست چرا دولت در شرایطی که کشور نیازمند مدیریت صحیح اقتصاد است به پتروشیمی ها رانت خوراک می دهد.

هدایت‌الله خادمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به نامه نوروززاده معاون وزیر نفت درباره تحویل خوراک با ارز 3800 تومانی به پتروشیمی‌ها، گفت: اولا باید صریح اعلام کنم مگر فرمول خوراک پتروشیمی ها براساس ارز تعیین نمی شود پس چرا در شرایطی که کشور نیازمند ارز است و پتروشیمی‌ها نیز صادرات محصولاتشان ارزی است باید نرخ خوراک را با ریال پرداخت کنند؟

وی ادامه داد: موضوع بعد آن است که چه معنا دارد در شرایطی که کشور شرایطش خاص است دولت باید به پتروشیمی‌ها رانت بدهد و با این شرایط جفا است که دولت با پتروشیمی‌ها که دارای سود سرشارند نرخ تسعیر را پایین حساب کند.این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه گفت:  وقتی نرخ دلار برای خرید کالاهای اساسی ما بیش تر از 3800 تومان است چرا باید برای عده ای این رانت را قائل شویم.خادمی تصریح کرد: در گذشته مگر همین نرخ را تحویل نمی گرفتند و قرار نبود دلارشان را وارد سامانه نیما کنند؟ چرا این کار را نکردند؟ دولت باید به جای دادن رانت مضاعف از این متخلفان پاسخ بخواهد نه اینکه دوباره به آنها رانت بدهد.وی ادامه داد: مردم باید درجریان باشند که دولت دارد در این شرایط اقتصادی به مجتمع های پتروشیمی رانت می دهد و آنها که خوراک را به قیمت مفت می گیرند هیچ تلاشی نمی کنند برای تبدیل محصولات خودشان به محصولات باارزش تر و همانطور محصولات تولیدی خود را به صورت خام به دیگر کشور ها صادر می کنند.

پتروشیمی‌ها هم رانت خوراک می‌گیرند و هم ارزشان را وارد کشور نمی‌کنند

خادمی تصریح کرد: جالب اینجا است که برخی مجتمع های پتروشیمی خوراک را با قیمت رانتی و مفت دریافت می کنند و محصولات را هم با دلار و درهم صادر می کنند و زمانی که کشور نیازمند ارز آنها است این ارز را وارد کشور نمی کنند و باز دولت به آنها رانت خوراک می دهد که قطعا یک جای کار اشکال دارد.وی تصریح کرد: این کار دولت عملا ظلمی است که به صنایع پایین دستی پتروشیمی می شود و اجازه نمی دهد که صنایع پایین دستی که اشتغال زا است رشد پیدا کند و دولت باید پاسخگوی این رفتار نابخردانه خود باشد.این عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: آن موقع که دولت مجوز داد تا نرخ خوراک پتروشیمی ها با قیمت 3800 تومان تعیین شود نامه و شکوائیه ای را تهیه و تنظیم کردم و به هیات رییسه مجلس دادم تا در دستور کار قرار گیرد اما این نامه اخیر موجب شده است تا سریعتر به این موضوع رسیدگی کنم.خادمی خاطرنشان کرد: دولت در این شرایط که باید به فکر اقتصاد و مردم باشد نباید رانتی را برای پتروشیمی ها قائل شود و دولت باید پاسخ گوی این رفتار باشد که چرا چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است.به گزارش خبرنگار فارس، نوروززاده مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نامه‌ای خطاب به صادق‌آبادی مدیرعامل پالایش و پخش اعلام کرده است نرخ خوراک پتروشیمی ها باید با نرخ 3800 تومان محاسبه شود. مهدوی ابهری دبیر کل انجمن کارفرمایان پتروشیمی اعلام کرده است نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی در ایران بیشتر از دیگر کشور ها است و کاهش قیمت نرخ خوراک رانت محسوب نمی شود.وی ادامه داده است: زمانی که دولت، پتروشیمی ها را مجاز می کند تا درآمد خود را به نرخ بازار ثانویه به فروش برسانند، قطعا نرخ خوراک آنها نیز تغییر می کند.

 

تک خبر + ستون

تمهید تازه فرانسه برای توسعه بازیافت محصولات پلاستیکی

فرانسه در راستای مسئولیت های زیست محیطی متعهد شد تا سال 2025 تنها از پلاستیک های بازیافت شده برای کاربردهای بسته بندی استفاده کند.

به گزارش پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ ، دولت فرانسه به تازگی و در راستای مسئولیت های زیست محیطی خود متعهد شد تا سال 2025 میلادی در تمام کشور تنها از پلاستیک های بازیافت شده برای کاربردهای بسته بندی استفاده شود.به عنوان بخشی از این طرح که دیروز 22 مرداد ماه توسط برونه پویرسون، وزیر گذار اکولوژیکی دولت فرانسه (French secretary of state for ecological transition)، اعلام شد؛ این کشور برنامه دارد هزینه کالاهای مصرفی (consumer goods) تولید شده با پلاستیک غیر بازیافتی (non-recycled plastic) را با وضع یک سیستم جریمه جدید به میزان چشمگیری افزایش دهد.بر اساس اعلام رسانه های فرانسوی، این اقدام یکی از چند طرحی به شمار می رود که قرار است ظرف سال های آتی عملیاتی شود. از جمله می توان به طرح سامانه ودیعه‌گذاری و دریافت (deposit-refund system) برای بطری های پلاستیکی اشاره کرد.یک روزنامه فرانسوی به نقل از پویرسون گفت: اعلان جنگ علیه محصولات پلاستیکی به تنهایی کافی نیست. ما نیاز داریم تا اقتصاد فرانسه را متحول سازیم.وزیر گذار اکولوژیکی دولت فرانسه خاطر نشان کرد: قیمت محصولات با بسته بندی تولیدشده از پلاستیک های بازیافتی می تواند تحت برنامه جدید تا 10 درصد کاهش یابد.وی افزود: این بدین معنی است که وقتی انتخاب میان دو بطری، یکی تولید شده از پلاستیک بازیافتی و دیگری از پلاستیک غیر بازیافتی، باشد؛ بطری نوع اول ارزانتر خواهد بود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
شرکت ملی گاز ایران با گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی موفق شده است کارنامه درخشانی از عملکرد گازرسانی شهری، روستایی، نیروگاهی و صنعتی در کنار دستیابی به سهمی از تجارت جهانی گاز ارائه دهد.
رشد ۲۱ برابری ظرفیت نصب شده، ۹ برابری مجتمع‎ها، ۳۳,۵ برابری تولید محصولات و ۳۷ برابری صادرات، همه و همه از دستاورد‌های صنعت پتروشیمی ایران در ۴۰ سال اخیر است.
حسین سلیمانی، کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و فعال انرژی در شرکت فرا سکو عسلویه/ یکی از اصلی‌ترین مسائلی که در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتر کشورهای پیشرفته صنعتی است موضوع صرفه‌جویی در انرژی و منابع است.

يادداشت
احمد یارمحمدی، کارشناس حوزه انرژی/ بررسی‌ها نشان می‌دهد در صورتی که تعهدات فعلی ایران در توافقنامه پاریس اجرایی شود ١٥ درصد از ارزش تولیدات صنعت نفت و گاز کشور کاسته خواهد شد.
ظرفیت انتقال فرآورده‌های نفتی کشور با خطوط لوله در سال ۹۶ در مقایسه با سال ۵۷، ۹ برابر افزایش یافته و در سال ۹۶، رکورد انتقال بیش از ۱۲۳ میلیارد لیتر نفت‌خام و فرآورده ثبت شده است.
ایمان نیکزاد، کارشناس ارشد انرژی/ الجزایر از سال ۱۹۵۸ به جرگه تولیدکنندگان نفت پیوسته و در سال ۱۹۶۹ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) شده است.
صادق مردانی، کارشناس انرژی/ نباید از راهکارهای نافی هم برای فروش نفت استفاده کرد و اگر بدنبال شکستن تحریم های نفتی هستیم، عرضه نفت در بورس ابزار آن است.
قاسمعلی بازآیی، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران/ فاوا به دنبال صنعت نفت یادگیرنده است و ایجاد زمینه‌های مناسب و مطلوب برای دستیابی به صنعت نفت پیشرفته، برنامه‌ریزی و هوشمندسازی فرآیندهای کسب‌وکار الکترونیک صنعت نفت، استقرار فراگیر و یکپارچه کاربردها و خدمات فاوا در صنعت نفت، ارتقای کارآیی و اثربخشی ارکان مدیریتی و اجرایی و دستیابی به سهم مناسب خدمات فنی و مهندسی از بازارهای هدف، از اهداف مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی نفت ایران است.
گفتمان
انجام خرید یا عقد قرارداد با گروه تخصصی IRSYSTEM ، ضمن بهره مندی از کالایی درجه یک و در سطح جهانی، آغازی است بر تعهدی مستمر که طی برنامه زمانبندی دقیق اجرا شده و پس از استقرار اولیه سامانه با ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی فنی و گارانتی معتبر در راستای جلب رضایت مشتریان و کارفرمایان تکمیل خواهد شد.
درخواست و انتظار من از مقام عالی وزارت نفت این است که سازمان بهداشت و درمان بیشتر حمایت شود و بیشتر مورد توجه باشد و خدمات عزیزان و همکاران ما بیشتر دیده شود.
تنها حمایتی که ما لازم داریم این است که کارفرمایان محترم مطالبات را سر موعد پرداخت کنند. متاسفانه در حال حاضر مطالباتی داریم که از اسفند ۹۴ تا به امروز مانده است و هنوز پرداخت نشده است.
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :