Daneshenaft logo
دوشنبه 2 بهمن ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
صفحه پرینت ارسال به دوستان
جمعه 1 دی ماه 1396 | کد مطلب : 11601
التهاب در برنامه‌های کلان و راهبردی سازمان‌ها با تغییر مدیر ارشد آنها
مریم بهرامی‌نسب، دکترای مدیریت استراتژیک و کارشناس ارشد حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی/ مدیریت و مدیر واژه‌هایی هستند که به‌طور عمومی‌هر روز و به کرات با آن سرو کار داریم.

حال تعاریف، عملکرد، نقش آنها و تفاوتهای موجود هدف این یادداشت و نگارنده آن نمیباشد، چرا که بهطور عمومیمیدانیم مدیریت فرآیند به کارگیری موثر و کارآمد منابع مادی و انسانی در برنامه‌ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل است برای دستیابی به اهداف سازمانی و اجراکننده این فرآیند مدیر میباشد و در نهایت این مدیر اجرایی است که روند حرکت از وضع موجود به سوی وضعیت مطلوب را در سازمان هدایت می‌نماید.

حال چرا در برخی جوامع سازمانی کشورمان نظاره‌گر آن هستیم که با تغییر مدیر عامل در سازمانها به ویژه سازمانهای بزرگ همه چیز دستخوش التهاب شده، بعضاً با تغییرات اساسی مواجه میشود و با برگشت به عقب آسیبهای مشهود و نامشهود بسیاری به بار میآید که اتلاف منابع، دوباره کاری و بی انگیزگی شاید ازجمله موارد مشهود عمومیآن باشد. به عبارت کلی تر، وقتی شخصی در جایگاه مدیر عامل از سیستم خارج  میشود کار آن سیستم  مختل شده و یا از کارمیافتد، اشکال کار کجاست؟ سیستم که باید کار خود را انجام دهد!! سیستمیکه فرآیند تعریف شده دارد چگونه است که با اخلال مواجه میشود؟ مگر نه آن است که سازمانهای بزرگ همه مدعی داشتن برنامههای کلان راهبردی میباشند و به نحوه شایسته از آن نامبرده، در ارائه عملکرد خود در موقعیتهای مختلف به وفور آن را بهعنوان سندی افتخار آمیز ارائه مینمایند؟ آیا این فقط یک برنامه مدون است؟ آیا این شوی تبلیغاتی و نمایشی برای همسو شدن با دیگران و راضی نگه داشتن ذینفعان است ؟ و... یا سندی است که به آن متعهد بوده و سازمان را بر اساس آن هدایت و کنترل مینمایند؟

 در اینجا با فرض اینکه سازمانها به عنوان سیستمهای پویا عملکرده و دارای برنامههای راهبردی و کلان هستند، سئوال این است چرا با تغییر مدیریت ارشد یک سازمان، سازمان ملتهب شده و گاه تمامیبرنامههای قبلی با هر درصد پیشرفت ابتر مانده و برنامههای جدید شروع میشود. حال آنکه برنامههای راهبردی خود دارای دوره زمانی تعریف شده، برای رسیدن به نتیجه و اهداف استراتژیک مشخص شده میباشند.

با بررسی میدانی در برخی سازمانها و نحوه تدوین برنامههای راهبردی آنها مشاهده میگردد در اکثر موارد برنامههای راهبردی و استراتژیک از سوی مدیر عامل وقت تدوین ودر اختیار هیئت مدیره قرار میگیرد و شخص مدیر عامل، مدیر اجرایی برنامههای پیشنهادی خویش نیز میشود. اگر این روند را روال طبیعی فرآیند انتصاب مدیر عامل در سازمان در نظر بگیریم پس دور از انتظار  نیست که با تغییر مدیر عامل برنامههای تدوینی او درست یا نادرست معوق مانده و جانشین بعدی با ایدههای جدید، سلایق مختلف و نگرشهای گوناگون مبادرت به ارائه برنامههای جدید نماید.  

حال سوال این است: آیا در سازمانهای بزرگ وقت آن نرسیده است که به جز اساسنامه در هیئتهای مدیره با استفاده از تجربه و تخصص بدنه اصلی سازمان که برای آن هم راهکارهای بسیاری وجود دارد برنامههای کلان راهبردی تدوین و در اختیار مدیر عامل منتخب قرار گیرد و ایشان برنامههای اجرایی و عملیاتی خود را جهت برنامه استراتژیک و راهبردی سازمان در اختیار هیئت مدیره  قراردهد؟

آیا همچنان باید با دید سنتی مدیرعامل، برنامه استراتژیک و راهبردی سازمان را بدهد و هیئتهای مدیره فقط تصویب‌کننده آن باشند و با تغییر مدیر ارائه دهنده برنامه ضمانت اجرایی برنامه ارائه شده یا در حال اجرا نیز از بین برود و با یک تغییر و جابجایی سازمان دچار التهاب گردد؟

آیا بهتر نیست در سازمانهای بزرگ مدیران عامل به جای ایفای نقش تدوینگری برنامهها فقط نقش اجرایی سیاستهای کلان مالکان و هیئت مدیره سازمان را داشته باشند؟ که با جابجایی و تغییر، عقب نشینی نصیب سازمان نگردد؟ به نظر صاحب نظران کدام مطلوب تر است؟ و کلام آخر آیا زمان آن نرسیده است در سازمانهای بزرگ و آنهایی که قطبهای استراتژیک میباشند، برنامهها و سیاستهای کلان راهبردی در حوزههای مختلف بهصورت تخصصی تدوین و رصد گردد تا با تغییر مدیر عامل کل مجموعه دستخوش تغییرات نگرشی، رفتاری، جناحی و سلیقه ای نگردد و بهعبارت کلی تر مالکیت از مدیریت جدا شده، مدیر عامل، مدیر اجرایی باشد تا با کوچکترین تغییر مدیریتی منتظر سونامیوابطال برنامههای تدوین شده نباشیم؟ ... و در ادامه خواهیم دانست که کدام مدیر عامل موفق تر است؟ آن مدیرعاملی که از خارج سازمان منصوب میشود و یا آن مدیرعاملی که از داخل انتصاب میگردد؟ تصمیمیدشوار برای هیئت مدیره. 

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
حتی اگر در خوشبینانه‌ترین حالت، نفت‌داران بزرگ جهان همچون اوپک و روسیه عوامل متعدد کاهنده قیمت نفت همچون افزایش شاخص دلار، نفت‌شیل و افزایش میزان تولید نفت آمریکا و ذخایر جهانی نفت را نادیده بگیرند، به واقع نمی‌دانند با تهدید خودروهای برقی چه کنند؟!
از زمان تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران یکی از مهم‌ترین اقداماتی که متعاقب توسعه بنگاه‌های بزرگ صنعتی و زنجیره‌های تامین این بنگاه‌ها صورت گرفت، توسعه منطقه‌ای بوده است.
آخرین نشست سالانه و سراسری سهامداران خرد و کلان هلدینگ خلیج فارس که در روزهای پایانی مهرماه برگزار شد، حامل یک پیام نوآورانه و جدید بود:

يادداشت
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ دید صرف اقتصادی و کسب درآمد از برگزاری نمایشگاه و به تبع آن افزایش هزینه‌های شرکت در نمایشگاه با بهانه‌های واهی، رویه‌ای غلط و به شدت برخلاف منافع ملی و اقتصاد کشور است.
مقدم شركت‌كنندگان و بازدیدكنندگان را به چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی كیش گرامی می‌داریم.
عبدالرسول دشتی/ هفته گذشته فرصتی فراهم شد تا به اتفاق تعدادی از مدیران هلدینگ خلیج فارس با سفر به لردگان از مراحل پیشرفت اجرائی این طرح بازدید داشته باشیم.
مریم شریعتی، كارشناس روابط عمومی و ارتباطات/ دانش روابط عمومی با آن كه عمری بیش از صدسال ندارد، اما چنان نقش حیاتی در تداوم موفقیت سازمان ها پیدا كرده است كه ناگزیر باید نگاهی اساسی به آن بیندازیم.
امیرحسین زمانی‌نیا، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت/ استحکام درونی برجام و توازن منافع یکی از دلایل تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای از سوی ترامپ، رییس جمهوری آمریکا است.
گفتمان
دبیر مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر واگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران: اهمیت به تحقیقات، زیر‌ساخت‌ها را در کشور می‌سازد.
برای راحتی حال پرسنل و خانواده‌های محترم آنها مرکز مشاوره در یک فضای مناسب راه‌اندازی شده است. در 6 ماهه نخست سال 2500 نفر به این مرکز مراجعه داشته‌اند که از این تعداد 206 نفر بازنشسته بوده اند.
گزارش: مهدی فتحی/ دانش نفت: نفتکش سانچی ۹ روز در دل آب با آتش جنگید ولی در نهایت غرق شد و به زیر آب رفت اما ابهامات آن از قبیل چگونگی برخورد دو کشتی، دقایق پر التهابی که به دریانوردان گذشته است،‌ دلیل نجات نیافتن کارکنان و پرسش‌های دیگر همچنان در کانال‌های خبری رسمی و غیررسمی دست به دست می‌چرخد.
بر اساس مطالعات انجام شده، اقامت در مناطق مسکونی مجاور با صنایع پتروشیمی منجر به افزایش ریسک ابتلا به سرطان کبد، ریه، مغز و خون خواهد شد، هم چنین این آلودگی ها باعث ایجاد مشکلات باروری، عقیم شدن، سقط و تولد نوزادان دارای نقص ژنتیکی می شود.
The year 2018, for a few days since that day, has been good for oil, with the fall in storage, the oil price trend has risen and black gold has entered the canal at $ 68 per barrel.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :