Daneshenaft logo
شنبه 4 فروردین ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
بر اساس حکمی از سوی مهندس رامین حاتمی مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس احمد رجبی به عنوان سرپرست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق منصوب شد.
سه شنبه 29 اسفند ماه 1396
وزیر نفت در پیامی نوروز سال ۹۷ را تبریک گفت؛ در بخشی از این پیام آمده است: از مجموعه اهداف ما، امروز دو هدف بیش از سایرین خودنمایی می‌کنند؛ نخست توسعه صنعت نفت که خود مبنا و ریل توسعه ایران عزیز اسلامی است و هدف دیگر، بهبود وضع معیشتی و رفاهی کارکنان زحمتکش این صنعت است.
دوشنبه 28 اسفند ماه 1396
مدیرعامل شرکت نفت‌خزر:
مدیرعامل شرکت نفت‌خزر گفت: پیشنهاد کتبی شرکت نروژی ORG برای اکتشاف، توسعه و تولید میدان سردار جنگل دریافت شد و برای بررسی، روی میز برنامه‌ریزی تلفیقی نفت قرار گرفت.
دوشنبه 28 اسفند ماه 1396
امسال در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران محقق شد؛
شرکت نفت مناطق مرکزی ایران موفق شد در هشت ماه امسال در مجموع به میزان دو میلیارد و 567 میلیون مترمکعب گاز در مخزن شوریجه دی و سراجه قم تزریق نماید و در فصل سرد به میزان دو میلیارد و 17 میلیون مترمکعب به شبکه سراسری گاز تحویل دهد.
دوشنبه 28 اسفند ماه 1396
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت گفت: بخش خصوصی ٢ میلیارد و 400 میلیون دلار برای توسعه میدان‌های نفتی سپهر و جفیر سرمایه‌گذاری می‌کند.
دوشنبه 28 اسفند ماه 1396
رییس‌جمهوری:
رییس‌جمهوری با اشاره به عظمت کار افتتاح ۶ فاز پارس جنوبی در سال ۹۶ و افزایش دو برابری تولید در این میدان مشترک گازی گفت: اوایل سال آینده فاز دوم و تا پایان سال فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس افتتاح و پیش‌بینی می‌شود با تولید روزانه ۳۶ میلیون لیتر بنزین بتوانیم صادرکننده بنزین باشیم.
یکشنبه 27 اسفند ماه 1396
زکوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی/ از این باد ار مدد‌خواهی چراغ دل برافروزی
یکشنبه 27 اسفند ماه 1396
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران خبر داد:
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از سال ۹۷ به عنوان سال شکوفایی این شرکت یاد کرد و گفت: در سال آینده به میزان ۱۰ درصد بر رقم تولید پایه نفت این شرکت افزوده خواهد شد.
شنبه 26 اسفند ماه 1396
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران میزان تولید نفت ایران در سال آینده را اعلام کرد.
شنبه 26 اسفند ماه 1396
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب:
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: من حتی پاسپورت ندارم. این را به جرات می‌گویم و هر کسی لازم می‌داند استعلام بگیرد و من خرده‌ای به این استعلام نمی‌گیرم.
جمعه 25 اسفند ماه 1396
تضمین بانکى سرمایه‌گذار اروپایى رسید؛
با دریافت تضمین بانکى از شرکت سرمایه‌گذار اروپایى پروژه جمع‌آوری گازهای همراه پارس‌جنوبی، این پروژه مهم یک گام تا موفقیت نهایی فاصله دارد.
چهارشنبه 23 اسفند ماه 1396
تحلیل وال‎استریت‎ژورنال از دیدگاه‎های متفاوت به بهای نفت؛
روزنامه وال‎استریت‎ژورنال نوشت: ایران دیگر به واسطه تحریم‌های غربی فلج نیست و برای مهار تولید نفت‎شیل، خواهان نفت با قیمت حدود ۶۰ دلار برای هر بشکه است؛ اما عربستان برای پوشش هزینه‌های بی‌سابقه ملی خود در سال جاری میلادی، نیازمند نفت ۷۰ دلاری است.
سه شنبه 22 اسفند ماه 1396
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: در چارچوب قرارداد فروش گازهای همراه نفت به بخش خصوصی، تحویل روزانه سه میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت مجتمع پارسی کلاستر به شرکت سرمایه‌گذار آغاز شد.
سه شنبه 22 اسفند ماه 1396
بیانیه حمایت جمعی از انجمن‌ها و موسسات مردم نهاد و کنشگران حوزه حمایت از افراد دارای معلولیت از وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛
جمعی از انجمن‌ها و موسسات مردم‌نهاد و کنشگران حوزه حمایت از افراد دارای معلولیت با صدور بیانیه‌ای از علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت کردند.
دوشنبه 21 اسفند ماه 1396
صبح امروز 21 اسفندماه 1396 وزرای نفت و علوم با 5 دانشگاه داخلی در حوزه اکتشاف میادین نفتی قرارداد همکاری منعقد کردند.
دوشنبه 21 اسفند ماه 1396
شرکت ملی نفت و گاز مالزی موسوم به 'پتروناس' که درصدد ارتقاء یکی از پالایشگاه‌های خود در منطقه 'کرتح' در ایالت 'ترنگانو' در نزدیکی کوالالامپور پایتخت است در تحقق بخشی از این برنامه خود به میعانات گازی پارس جنوبی چشم دارد.
شنبه 19 اسفند ماه 1396
چهارمین دوره رتبه‌بندی و ارزیابی عملکرد شرکت‌های تابعه شستا 14 اسفند با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل، اعضای هیات‌مدیره و معاونان سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و اعضای هیات‌مدیره و مدیران عامل کلیه هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه، در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.
سه شنبه 15 اسفند ماه 1396
تفاهمنامه همکاری و مشارکت در توسعه میدان نفتی سوسنگرد بین شرکت ایدرو اویل به نمایندگی از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت هندی «او‌ان‌جی‌سی ویدش» (ONGC VIDISH) هند امضاء شد.
سه شنبه 15 اسفند ماه 1396
در چهار ماه آخر سال 1397 محقق می‌شود؛
میزان متوسط تولید تکلیفی گاز از مخزن‌های مزدوران و شوریجه در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در چهار ماه زمستان 1397 به 64 میلیون و 800 هزار متر مکعب در روز می‌رسد.
شنبه 12 اسفند ماه 1396
اولین نشست کابلی نکسانس به منظور توسعه همکاری‌های صنعتی و تجاری برگزار شد؛
نکسانس با ارائه پیشرفته ترین و متنوع ترین سیتم های کابلی موجود در جهان در کنار ایران قرار می گیرد تا بهترین بهره وری ممکن را در صنایع حساس و استراتژیک رقم بزند
شنبه 12 اسفند ماه 1396
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
سال 96 با همه سختی‌ها و خوشی‌هایش به پایان رسید، هر چند سختی‌ها و چالش‌هایش، به خوشی‌هایش به طور ملموسی می‌چربید.
محسن حائری‌نژاد، کارشناس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)/ اکتشاف نفت در پنجم خردادماه سال ۱۲۸۷ هجری شمسی با گشودن فصل تازه‌ای در تاریخ ایران، حیات اقتصادی و اجتماعی این کشور را متحول کرد و به دنبال آن تصویب قانون ملی شدن صنعت نفت ایران در روز ۲۹ اسفندماه سال ‎۱۳۲۹، نقطه عطفی در تاریخ سیاسی، اقتصادی ایران به شمار می‌رود.
ذخایر اندک نفت و گاز اتحادیه اروپا در کنار مصرف بالای این اتحادیه پارادوکسی را ایجاد کرده که باعث وابستگی روزافزون اتحادیه اروپا به کشورهای دارنده نفت و گاز شده، اما باید گفت جای ایران به عنوان بزرگ‌ترین دارنده گاز جهان در لیست تامین کنندگان گاز اروپا بسیار خالی است.

يادداشت
اقتصاد ایران را از جنبه‌های مختلف می‌توان در سال ۹۷ مورد بررسی قرار داد. مثلا عده‌ای روندهای غالب اقتصاد ایران را پیش‌بینی می‌کنند.
داستان ملی شدن نفت در خاطره نسل ما به «شاهنامه آزادی» تبدیل شده است؛ از ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ تا ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ نه یک حدیث تاریخی، که سرود آزادی است و سرود آزادی سر از قید زمان برمی‌کشد، چیزی را می‌سراید و چیزی را می‌ستاید که هنوز اتفاق نیفتاده یا به تمام و کمال اتفاق نیفتاده و آرزو می‌شود که در آینده اتفاق بیفتد.
شمس‌الدین سیاسی‌راد، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو/ پیامد افزایش چشمگیر قیمت نفت در ایران (به دلیل سوء مدیریت و عدم پیش بینی) که منجر به افزایش درآمدهای نفتی و تزریق این درآمدها به اقتصاد کشور شده که در نهایت نه تنها منجر به رشد اقتصادی و ایجاد ارزش افزوده و رشد ناخالص داخلی نشد بلکه به دلیل افزایش هزینه‌ها و بی‌انضباطی پولی و مالی موجب ایجاد مشکل در اقتصاد و بیمارشدن اقتصاد کشور شد.
علی‌اکبر اولیا، رییس سازمان ملی بهره‌وری / اختصاص جایزه بهره‌وری، یکی از برگ‌های برنده توسعه و رقابت‌پذیری بخش معدن در منطقه و جهان است و باید فرهنگ جایزه بهره‌وری را به طور جدی توسعه دهیم.
بهمن سوری، فعال اقتصادی و کارشناس صنعت بیمه/ نقش اصلی بیمه کاهش ریسک است. هر چه احتمال ریسک بالاتر باشد، احتمال اینکه کسب و کار در آن زمینه سرمایه‌گذاری کند، کمتر است، اما شرکت‌های بیمه در اقتصاد و اقتصاد مقاومتی نقشی بیش از این دارند.
گفتمان
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.
تعریف از این منطقه را زیاد شنیده بودم به‌ویژه حرکت با شناورها روی آبی بیکران خلیج فارس! بنادر سیراف و خارگ و زیبایی‌های خاص این مناطق را در سفری گروهی با خبرنگاران، تجربه کرده ولی پس از گذشت یکی دو سال، باز هم مشتاق‌تر از گذشته، به انتظار این سفر رویایی بودم.
روابط عمومی می‌تواند جایگاه افراد و سازمان را ارتقا دهد. آقای بوجارزاده و مجموعه روابط عمومی‌ شرکت به عقیده من نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌ا‌ند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :