Daneshenaft logo
یکشنبه 10 فروردین ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
سرپرست فوریت‌های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران:
سرپرست فوریت‌های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران گفت: در راستای اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با ویروس کرونا، بالغ بر 11 هزار و 890 نفر از کارکنان عملیاتی و پشتیبانی شرکت تاکنون پایش شده‌اند.
شنبه 9 فروردین ماه 1399
بسیاری از کسب و کارها در کشورهایی که درگیر شیوع کرونا شدند دفاتر خود را تعطیل کردند و دورکاری را تجربه کردند.
جمعه 8 فروردین ماه 1399
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از اتمام و تکمیل نهایی حفاری یک حلقه چاه نفت همزمان با سومین روز از سال نو با بکارگیری دستگاه حفاری 93 فتح خبر داد.
سه شنبه 5 فروردین ماه 1399
در پی ابلاغیه مهندس میرسلیم رییس کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام به روسای کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی و زیرمجموعه کمیسیون متبوع، مبنی بر بررسی، آسیب‌شناسی و ارائه چارچوب مناسب برای جهش تولید، محمدباقر عالی رییس کارگروه حمایت از تولید ملی و تاب‌آوری صنعتی مجمع آمادگی خود و سایر اعضای کارگروه را برای تدوین چارچوب جهش تولید اعلام نمود.
دوشنبه 4 فروردین ماه 1399
در پی نامگذاری سال ١٣٩٩ توسط مقام معظم رهبری به سال جهش تولید از سوی مهندس میرسلیم رییس کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغیه‌ای خطاب به روسای کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی مجمع به‌ویژه کمیته حمایت از تولید ملی، صنعت، معدن و فناوری، انرژی، کشاورزی، آمایش و محیط زیست به شرح زیر صادر شد:
دوشنبه 4 فروردین ماه 1399
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی:
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان نصب سازه‌های جانبی سکوی اقماری ۱۳C خبر داد و گفت: عملیات نصب پل ارتباطی و سازه مشعل این سکو، توسط شناور SEA PAD، پنجشنبه (۲۹ اسفندماه) و در واپسین ساعات سال ۱۳۹۸ درخلیح‌فارس پایان یافت.
شنبه 2 فروردین ماه 1399
تولید نفت یک میدان مشترک افزایش می‌یابد؛
سکوی سرچاهی S۱ میدان مشترک سلمان که عملیات بارگیری آن کمتر از ۲ ماه پیش در یارد خرمشهر انجام شده بود، شامگاه چهارشنبه، ۲۱ اسفندماه در محل خود نصب شد.
پنجشنبه 22 اسفند ماه 1398
تغییر مدیریتی در «اسپک»؛
طی حكمی از سوی سید علی نواب، سرپرست و عضو هیات مدیره بازرگانی پتروشیمی، ابوالفضل خراط، سرپرست شركت طراحی، مهندسی و تامین قطعات و مواد شیمیایی صنایع پتروشیمی «اسپک» شد.
چهارشنبه 21 اسفند ماه 1398
توسط فدراسیون جهانی اختراعات انجام شد:
کمیته اجرایی IFIA بر اساس تصویب نهایی از سوی اعضای هیات رئیسه IFIA درویساکاپاتنام هند و سی و سومین جلسه مجازی IFIA که در سال ۲۰۲۰ برگزار شد، مقرر گردید به مخترعانی از جهان که اختراعاتی با تکیه بر ارزیابی بدیع بودن (نوآوری در اختراع)، اقدام متفکرانه و منفعت برای بشریت داشته باشند، لقب مخترع (INV) تعلق گیرد.
چهارشنبه 21 اسفند ماه 1398
رئیس هیات‌مدیره هلدینگ «اچ.ان.تی» از آغاز تولید ضربتی 100 تن مواد ضدعفونی با هماهنگی قرارگاه فرماندهی مبارزه و پیشگیری از کرونا برای توزیع رایگان بین مردم خبر داد.
سه شنبه 20 اسفند ماه 1398
بودجه ۹۹ این امکان را فراهم کرده تا شرکت‌های ایرانی فعال در حوزه نفت و گاز بتوانند قرارداد خود با شرکت ملی نفت را به عنوان وثیقه و ضمانت به بانک‌ها ارائه کنند.
سه شنبه 20 اسفند ماه 1398
وزیر نفت: نشست 178 یکی از بدترین نشست‌های تاریخ اوپک بود
دو طرف، بیشتر سعودی و روسیه، نتوانستند به نتیجه برسند. باید اجازه داد طرفین به آرامش برسند. نباید باب مذاکره را بست و باید بر نقاط مشترک طرفین بیشتر تأکید کرد.
شنبه 17 اسفند ماه 1398
اعتمادی که هزینه انتظار را نصف می‌کند؛
مدیر گروه تصفیه و بازیافت آب پژوهشگاه صنعت نفت می گوید بازار داخلی ایران و جهانی به سمت استفاده از غشاهای اسمز معکوس است و این بازار به شدت به بررسی روند مصرف و بهبود کیفیت و اتوپسی (کالبدشکافی) غشاها نیاز دارد.
یکشنبه 11 اسفند ماه 1398
سرپرست پروژه ساخت عرشه سرچاهی S1 میدان سلمان، از حرکت شناور حامل این عرشه (LB 90)، در روز جمعه 2 اسفند جاری به سمت میدان سلمان خبر داد.
شنبه 10 اسفند ماه 1398
محسن دلاویز، مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در گفتگوی تفصیلی با دانش نفت هشدار داد؛
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
شنبه 10 اسفند ماه 1398
پنل تخصصی امکان‌سنجی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در شرایط متغیر، به‌روزآوری، تحلیل ریسک و تحلیل سناریوی شناور توسط آقایان دکتر شریف مدیرعامل موسسه مطالعات راهبردی سپینود شرق و مهندس بهرادی مشاور ارشد این موسسه در سالن ابوریحان مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمایت از تولید داخل در صنایع نفت گاز و پتروشیمی برگزار شد.
شنبه 10 اسفند ماه 1398
با حمایت وزارت نفت انجام شد
مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت اعلام کرد: با حمایت وزارت نفت، یارانه صرفه‌جویی سوخت به مترو کلانشهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز پرداخت شد.
سه شنبه 6 اسفند ماه 1398
دکتر سالاری مدیر‌عامل سازمان تامین اجتماعی طی حکمی مهرداد محقق‌زاده را به عنوان معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد.
شنبه 3 اسفند ماه 1398
در گفتگو با مدیرعامل شرکت متن تشریح شد؛
تورج دهقانی: شرکت متن برای افزایش تولید نفت یادآوران برنامه ریزی نموده و این برنامه پس از اخذ مجوز های لازم با اتکا به توان داخلی وارد فاز اجرا خواهد شد.
شنبه 3 اسفند ماه 1398
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب:
مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب با ابراز رضایت از همدلی و همکاری مجموعه کارکنان این شرکت بر انجام تعهدات تولید تکلیفی و صیانتی و بهر‌ه‌برداری از میدان‌های مشترک خبر داد.
پنجشنبه 1 اسفند ماه 1398
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
با نام و یاد خدای رحمان، بدون شک پیدایش و شیوع ویروس کرونا را می‌توان به عنوان یک بحران بزرگ انسانی و اقتصادی کم سابقه تلقی کرد که از کشور چین آغاز و بتدریج اکثر کشورها را درگیر خود کرده است.
کرونا در مدت بیش از دو ماه از حضور خود در زمین، به مثابه طوفانی سهمگین همه اقتصادهای دنیا را درنوردیده و شاه‌بیت بازارهای مالی جهان در یک کلمه معنی می‌شود؛ سقوط.
«به نام محول الحول و الاحوال» «نقش تولید، یک نقش یگانه و بی همتاست» مقام معظم رهبری/ سال 98، سال «رونق تولید» با همه فراز و نشیب‌هایش به پایان رسید.

يادداشت
محمد شیرجیان، کارشناس انرژی/ درباره آسیب‌شناسی عملکرد کمیسیون انرژی در مجلس دهم بایستی گفت: در این خصوص چند محور مطرح است؛ محور اول اشکالات ساختاری بخش انرژی است.
زهرا گودرزی، مشاور حقوقی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران/ در صنعت نفت گفت: از جمله اهداف اصلی استفاده از قراردادهای BOO (ساخت، تملک و بهره‌برداری) چابک‌تر کردن فرآیند انجام کار است.
محمد دیالمی، کارشناس انرژی/ قیمت ۴۰ دلاری نفت، می‌تواند برای روسیه مطلوب باشد چرا که روس ها نمی خواهند بازار را به رقیب آمریکایی خود، نفت شیل بسپارند بنابراین توافق اوپک و غیر اوپک بعید است.
محمدعلی خطیبی، مدیر اسبق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت/ پالایشگاه‌سازی باعث ایجاد ارزش افزوده و اشتغال و کاهش ضربه‌پذیری در برابر تحریم‌ها می‌شود. حتی اگر تحریم نفتی هم نباشیم باز هم باید به سمت رهایی از خام‌فروشی و پالایشگاه‌سازی حرکت کنیم.
جواد قیصریان‌فرد، کارشناس مسائل پتروشیمی/ صنعت پتروشیمی به عنوان پیشران بخش اقتصادی کشور علی‌رغم همه محدودیت‌ها با افزایش صادرات محصولات پتروشیمی در راستای تحقق سیاست‌های کلان نظام عملکرد قابل دفاعی دارد.
گفتمان
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.
اگر من راهی داشته باشم از استارتآپ‌ها در Next level سامانه هوشمند سوخت، هوشمند‌سازی CNG یا یکپارچه‌سازی سیستم‌ها استفاده کنم، آیا نمی‌توانم روی استارتاپ‌ها حساب کنم؟ صددرصد می‌توانم حساب کنم.
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :