Daneshenaft logo
یکشنبه 30 دی ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
وزیر نفت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی:
وزیر نفت با تاکید بر اینکه تولید بنزین با زحمات زیاد در نیمه نخست امسال به تعادل رسیده است، گفت: بنزین در شرایط کنونی مثل نان شب است و کشور نمی‌تواند ۲ ساعت نداشتن بنزین را تحمل کند.
یکشنبه 30 دی ماه 1397
مهر تایید دانشگاه صنعتی شریف بر محصولات عملکردی شرکت نفت پاسارگاد؛
تندیس زرین سومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی به شرکت نفت پاسارگاد اهدا شد.
جمعه 28 دی ماه 1397
موج چهارم توسعه صنعتی که ناشی از جهش تکنولوژی است، بر حوزه منابع انسانی نیز به سرعت تاثیرات خود را نمایان می‌سازد.
چهارشنبه 26 دی ماه 1397
دردومین روز چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی مطرح شد:
دومین روز "چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی" ، 26 دی‌ماه با موضوع "سرمایه انسانی و تحول دیجیتال (HRM 4.0)" در ساختمان شماره 2 این سازمان برگزار شد.
چهارشنبه 26 دی ماه 1397
وزارت انرژی آمریکا:
وزارت انرژی ایالات متحده اعلام کرد حداقل تا پایان سال 2020 تحریم‌ها علیه ایران ادامه پیدا می‌کند.
چهارشنبه 26 دی ماه 1397
"چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی" ، 25 دی ماه با موضوع "سرمایه انسانی و تحول دیجیتال (HRM 4.0)" با حضور مقامات، مدیران ارشد، مدیران منابع انسانی سراسر کشور و متخصصان این حوزه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد.
سه شنبه 25 دی ماه 1397
تفاهم‌نامه همكاری میان سازمان مدیریت صنعتی و مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به امضای ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و كاظم جلالی رییس مركز پژوهش‌های مجلس رسید.
دوشنبه 24 دی ماه 1397
«چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی» ، 25 و 26 دی‌ماه 97 با موضوع «سرمایه انسانی و تحول دیجیتال (HRM 4.0)» با حضور مقامات، مدیران ارشد، مدیران منابع انسانی سراسر کشور و متخصصان این حوزه برگزار می‌شود.
شنبه 22 دی ماه 1397
صدور حکمی از سوی دکتر علی اصولی مدیرعامل شرکت نفت خزر، آقای مهدی میرآخوری به عنوان رییس روابط عمومی این شرکت منصوب شد.
پنجشنبه 20 دی ماه 1397
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی عنوان کرد:
سازمان مدیریت صنعتی آماده پذیرش بنگاه‌ها در فرایندهای عارضه یابی و کلینیک‌های صنعت است.
پنجشنبه 20 دی ماه 1397
گروه صنعتی بارز تندیس «نقره تک‌ستاره» چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی را کسب کرد.
چهارشنبه 19 دی ماه 1397
مهندس سیدعبدالله موسوی:
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت به عنوان یک سرمایه عظیم و برند ملی در صنعت نفت کشور جایگاه ویژه‌ای دارد.
چهارشنبه 19 دی ماه 1397
برای نخستین بار در 4 سال اخیر؛
درچهارمین دوره اعطای جایزه ملی مدیریت انرژی که 18 دی ماه با حضور مسئولین، متخصصان و کارشناسان این حوزه در ساختمان شماره 2 سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد، یک شرکت پس از 4 سال حضور مستمر در فرایند جایزه به کسب تندیس طلایی نائل شد.
سه شنبه 18 دی ماه 1397
با حضور مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت برگزار شد؛
جلسه‌ هم‌افزایی و هم‌اندیشی استفاده از ظرفیت‌ها و توان ساخت شیرسازان داخلی کشور با حضور دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت متن، مدیران ستادی، مجریان طرح‌های مربوطه، همچنین مدیران عامل شرکت‌های شیرساز داخلی، در محل سالن کنفرانس ساختمان شماره ۱ شرکت متن برگزار شد.
سه شنبه 18 دی ماه 1397
شرکت نفتی بهارات هند که از سه ماه پیش خرید نفت از ایران را متوقف کرده بود، از ماه آینده میلادی واردات خود را از سر می‌گیرد.
سه شنبه 18 دی ماه 1397
آژانس بین المللی انرژی به‌تازگی گزارشی از میزان یارانه انرژی در کشورهای مختلف جهان براساس داده‌های سال ۲۰۱۷ منتشر کرده و ایران نیز مطابق پیش‌بینی‌ها در صدر این جدول قرار گرفته است و چین نیز جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.
دوشنبه 17 دی ماه 1397
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی عنوان کرد:
گردهمایی فارغ‌التحصیلان دوره دکترای حرفه‌ای مدیریت کسب و کار مشترک با دانشگاه بوردو، با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، اساتید و فارغ‌التحصیلان این حوزه برگزار شد.
دوشنبه 17 دی ماه 1397
در جلسه دیدار مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و هیات همراه با مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، طرفین بر برقراری اتحاد استراتژیک دو سازمان، تفاهم کردند.
یکشنبه 16 دی ماه 1397
با حضور مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران صورت گرفت؛
با حضور مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، نماینده مردم شریف شهر پلدختر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار پلدختر، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، رییس و کارکنان میدان نفتی سرکان، پل ارتباطی شهدای صنعت نفت لرستان در روستای جلگه خلج پلدختر افتتاح و به بهره‌برداری رسمی رسید.
یکشنبه 16 دی ماه 1397
همایش چهارمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی 18 دی با حضور مقامات، مدیران ارشد و متخصصان حوزه انرژی برگزار می‌شود.
شنبه 15 دی ماه 1397
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
یک سوال ساده؛ واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی تحت لوای اصل مترقی 44 قانون اساسی با چه هدفی از اواخر دهه 80 تا به امروز صورت گرفته است؟
شینا انصاری، مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست/ بر اساس ماده ۱۸ «قانون هوای پاک»، وزارت نفت مکلف است تا سه سال پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون، سوخت تولیدی کشور را شامل بنزین، نفت‌ گاز، نفت کوره و نفت سفید را مطابق با استاندارد ملی عرضه کند.
محسن حائری‌نژاد، کارشناس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)/ ایران یکی از منابع مهم انرژی در دنیا به شمار می‌رود و وجود میدان‌های عظیم نفتی و گازی ایران را به یکی از کشورهای ژئوپلتیک در منطقه تبدیل کرده است.

يادداشت
علی مبینی‎دهکردی، رئیس موسسه مطالعات بین‎المللی انرژی/ اگر نظام پژوهشی نتواند مشکل صنعت نفت را حل کند، باید در اهداف، ماموریت و فرآیندهای کاری خود بازنگری کند.
پویا نعمت‌اللهی/ در خبرها آمده بود که رئیس صندوق توسعه‌ ملی ضمن بازدید از چند طرح صنعت نفت در منطقه‌ ویژه اقتصادی انرژی پارس، بر ضرورت تامین اعتبار این طرح‌ها از محل صندوق تاکید کرده است.
علی بابایی، کارشناس انرژی/ گرچه افزایش قیمت انرژی در کاهش مصرف آن موثر است، اما این عامل برای کاهش مصرف به تنهایی کافی نیست و راه‌حل‌های غیرقیمتی نیز برای کاهش مصرف انرژی وجود دارد.
محمدعلی خطیبی، مدیر سابق امور بین‌الملل شرکت ملی نفت/ با عرضه نفت در بورس می توان به ظرفیت صادرات نفت کشور اضافه شود؛ البته باید در آن زمینه خیلی جدی‏تر عمل کنیم.
صادق مردانی، کارشناس انرژی/ دو تغییر اعمال شده در اطلاعیه جدید شرکت ملی نفت برای فروش نفت در بورس در جذب مشتری و سهولت انجام امر موثر است، اما نباید از آن انتظار معجزه داشت.
گفتمان
تنها حمایتی که ما لازم داریم این است که کارفرمایان محترم مطالبات را سر موعد پرداخت کنند. متاسفانه در حال حاضر مطالباتی داریم که از اسفند ۹۴ تا به امروز مانده است و هنوز پرداخت نشده است.
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.
دو عضو اوپک، سردمداری جهانی ضدیت با ایران را در بازار نفت به‌عهده گرفته‌اند. این کاملا روشن است. این کار نه در عالم همسایگی و نه در عالم همکاری، صحیح نیست.
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :