Daneshenaft logo
جمعه 4 خرداد ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
با حکم وزیر نفت؛
وزیر نفت در حکمی، محسن دلاویز را به عنوان مدیرعامل شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت منصوب کرد.
دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
مدیرعامل اسپک: کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت اوره و آمونیاک در پتروشیمی، مصارف پالایشگاهی، همچنین فولاد کشور به طور کامل بومی‌سازی شده است./ سورنا ستاری: میزان استفاده از محصولات دانش‌بنیان تولید داخل در صنعت نفت و جایگزینی آنها با محصولات خارجی رو به رشد است.
دوشنبه 31 اردیبهشت ماه 1397
در گردهمایی معاونین صنایع کوچک و متوسط مطرح شد:
دکتر کیانی بختیاری: راه‌اندازی کلینیک کسب و کار بازگشت به فلسفه وجودی و احیای نقش‌های گذشته سازمان مدیریت صنعتی است.
جمعه 28 اردیبهشت ماه 1397
مهندس غلامرضا شافعی، دبیر مجمع وزیران ادوار در گفت‌و‌گو با دانش‌نفت:
از جمله نکاتی که در مورد خود مجمع وزیران باید تاکید کنم، این است که این مجموعه، مجموعه‌ای فراجناحی است و همه وزرای دولت‌های گذشته از بعد از انقلاب تاکنون را در بر می‌گیرد.
جمعه 28 اردیبهشت ماه 1397
مهندس مهرزاد صفوت، مدیرعامل OEID در گفتگو با دانش‌نفت:
گروه اویک به عنوان مادر کمپانی و هلدینگ، نقش بسیار مهمی را در جذب پروژه‌های E&P بر عهده دارد و بخشی از برنامه‌های گروه هم این است که وقتی پروژه‌هایش را در E&P می گیرد، آن را بین شرکت‌های گروه تقسیم کند.
جمعه 28 اردیبهشت ماه 1397
در سال حمایت از کالای ایرانی؛
پمپ درون‌چاهی میله‌ای مکشی (SRP) که یکی از اقلام ۱۰ گروه کالاهای راهبردی صنعت نفت است، با همکاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دانشگاه چمران بومی‌سازی شد.
دوشنبه 24 اردیبهشت ماه 1397
مهندس اسحاقی در مراسم تقدیر از عاملین فروش شرکت نفت ایرانول:
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از عرضه روغن موتورهایی با تاییدیه رنو و بنز به بازار خبر داد.
شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
مهندس بارانی، در گفتگو با دانش نفت تبیین کرد:
دانش نفت: مهندس بهرام بارانی از زمره مدیران خوشنام بخش خصوصی است که با شرکت تحت مدیریتش (شرکت بارون)، تلاش‌های ارزنده‌ای در حوزه دانش فناوری کمپرسورهای رفت برگشتی، و بومی‌سازی قطعات و کمپرسورهای خارجی که در زمان تحریم مورد نیاز استراتژیک صنعت نفت به شمار می‌آمده از خود به منصه ظهور گذاشته است.
شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
انتظارات مهندس بساق‌زاده، مدیر عامل شرکت لوله‌سازی اهواز از تدبیرپردازان صنعت نفت در گفتگو با دانش نفت؛
یکی از چالش‌های عمده تولیدکنندگان ایرانی، موضوع تضامینی است که کارفرمایان دولتی درخواست می‌نمایند، درصورتی که باید ترتیبی اتخاذ گردد که به جای تضامین سنگین بانکی، از سفته یا سایر روش‌ها در جهت تضمین استفاده شود.
شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
مهندس ظهراب‌نیا خبر داد:
در پکیج کنسرسیوم ETM، شرکت‌هایی را در كنار خود داریم که به لحاظ فنی و اعتباری در گرید بسیار بالایی قرار دارند و هنگامی که این مجموعه ها با هم تجمیع می‌شوند، پکیج مقتدری را در اختیار ما قرار می‌دهد که بتوانیم پروژه‌های بزرگ نفتی و گازی را در سطح ملی در اختیار داشته باشیم.
شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
دکتر کیانی بختیاری، در نخستین نشست کمیته علمی چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی تاکید کرد:
سوتیتر: مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی بر لحاظ کردن «نقش مدیریت منابع انسانی در انقلاب صنعتی چهارم»؛ «مدیریت نخبگان و چرخش مغزها» و «نقش مدیریت منابع انسانی در تقویت تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی» به عنوان برخی از موضوعات مورد بحث در کنفرانس توسعه منابع انسانی تاکید کرد.
شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
پیشنهاد تشكیل آكادمی وزراء مورد تایید مجمع قرار گرفت؛
دكتر كیانی، گزارش فن‌آوری‌های آینده و درآمیزی فناوری‌های سایبری، بایو و الکترونیک و ... را در این مجمع ارائه کرد كه با توجه به استقبال و علاقمندی اعضای مجمع، مهندس شافعی پیشنهاد نمود که اینگونه اقدامات توسعه یافته و سازمان مدیریت صنعتی نیز در این خصوص ایفای نقش نماید.
شنبه 22 اردیبهشت ماه 1397
برنامه‌های مهندس سپهری برای سپهر آینده فعالیت‌های شرکت ملی حفاری ایران در گفتگوی اختصاصی با دانش نفت:
همکاران من در ملی حفاری تجربه بسیار بالایی دارند، تعهد بسیار زیادی دارند، و متخصص هستند، اما در کنار اینها نمی توانم به غیرتشان اشاره نکنم. بزرگترین شاخصه همکاران من در شرکت ملی حفاری ایران، غیرتمندی آنها است.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
مهندس تاکایدی در گفتگو با دانش نفت تبیین کرد؛
شرایط و بازار به‌گونه‌ای است که تولید‌کنندگان روی بهینه کردن امکانات موجود کار می‌کنند و ما هم ناچار به استفاده از تکنولوژی‌های جدید می شویم تا بتوانیم کارمان را بهتر کنیم.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
دکتر ناصر قلی‌پور، مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران در گفتگو با دانش نفت:
برای سرپا نگهداشتن سازنده و ایجاد اشتغال پایدار و امنیت باید سازنده را در نقدینگی کمک کرد و از مقررات دست و پاگیر جلوگیری نمود.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
مهندس عالیپور در گفتگو با دانش نفت تبیین کرد:
اگر اختیارات و بودجه کافی به بخش عملیات ویژه داده شود، خیلی کارهای بزرگی انجام خواهد شد.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
مهندس مهدی عرشیان، مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در گفتگو با دانش نفت تبیین کرد؛
خوشبختانه با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و ارتباط با مراکز دانشگاهی و استفاده از توان صنعتگران ایرانی ساخت بالای 21 هزار قطعه از قطعات پرمصرف را بومی سازی و تاکنون به آنها رسیده‌ایم.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
مهندس قربانی در گفتگو با دانش نفت تشریح کرد:
بی تردید، اگر در مجموعه های صنعت نفت و حفاری که کارکنان مشغول به فعالیت هستند، مسئله ایمنی را رعایت نکنیم، علاوه بر حادثه انسانی، حوادث زیست محیطی هم پیش می‌آید.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
مهندس علیرضا لایجی، معاون مدیرعامل در امور فنی و مهندسی در گفتگو با دانش نفت تشریح کرد؛
سال سختی را پیش رو داریم به این خاطر که این چرخه‌ای که باید پول را بچرخاند، خوب نمی‌چرخد و امیدوارم با گران شدن نفت و اجرای پروژه‌های صنعت نفت، شاهد نتایج خوبی باشیم.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
مهندس جهانگیر شجاعی، مدیر خدمات فنی حفاری شرکت ملی حفاری ایران تاکید کرد؛
این مدیریت طی سال گذشته به تمامی درخواست‌های شرکت‌های متقاضی پاسخ داده و نسبت به ارایه خدمات به موقع اقدام کرده است و خدمات فنی به همه شرکت‌های دولتی و غیر دولتی ارائه می‌شود.
پنجشنبه 20 اردیبهشت ماه 1397
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
اوضاع شلوغ سیاسی و بحث‌هایی که بر سر پیوستن ایران به FATF پدید آمد بار دیگر فرصتی به دست گروهی داد که با ورود به پرونده کرسنت علیه دولت جوسازی کنند.
تنها 14 ماه زمان برای محسن دلاویز کافی بود تا شرکتی را که دچار روزمرگی محض شده بود را به اوج عزت و مایه افتخار صنعت نفت رهنمون سازد.
وزیر محترم نفت در حاشیه مراسم امضای موافقتنامه همکاری ایران و کنسرسیوم پرگس انگلیس در واکنش به اظهارنظرهای اخیر برخی وزیران کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مبنی بر تامین نفت مورد نیاز بازار در صورت تحریم ایران گفته است که؛ «نامردی هم حدی دارد، سختی برای همه است در شرایط سخت هیچ همسایه‌ای نباید از سختی همسایه‌اش پایکوبی کند».

يادداشت
در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت شاهد حضور پررنگ شرکت‌های خصوصی و نیمه خصوصی و پیشتازی آنان در این آوردگاه بودیم، به طوری که مدیر نمایشگاه 23 صنعت نفت، حضور این شرکت‌ها را کم نظیر توصیف کرده است.
محسن آقایی/ برداشت گاز ایران از مخزن مشترک پارس جنوبی در سال گذشته به ۵۷۰ میلیون متر مکعب رسید و این عدد موجب شد که ایران در برداشت از میدان مشترک گازی پارس جنوبی از قطر پیشی بگیرد.
مهندس سید شمس‌الدین مومنی، کارشناس ارشد انرژی /ایران با در اختیار داشتن ۹ درصد ذخایر نفت و ۱۸ درصد ذخایر گاز جهان بازیگری مهم در عرصه تامین انرژی جهان است هر چند این نقش به‌ویژه در مورد گاز آنطور که شایسته و بایسته است، نیست اما دیر یا زود سهم 10 درصدی ایران در تجارت جهانی گاز با توجه به زیرساخت‌ها و دارندگی‌مان در منابع بی‌بدیل با شروطی خاص قابل تحقق خواهد بود.
رویا درویشی، اردلان مقدم/ نمایشگاه بین‌المللی کار از تاریخ 5 الی 8 اردیبهشت‌ماه همزمان با نمایشگاه آرایشی و بهداشتی در تهران محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی، برگزار شد.
محسن آقایی/ مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در چهارمین همایش تولید پایدار گاز به روشنی از تغییر در ماموریت‌های کنونی شرکت ملی گاز سخن گفته است. مهندس عراقی مدیریت تامین گاز کشور، رضایت مشتری، رقابتی شدن این صنعت و حضور فعال در تجارت جهانی گاز را مهم‌ترین ماموریت و وظیفه کنونی این شرکت نام برده است.
گفتمان
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :