Daneshenaft logo
جمعه 7 آذر ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
با هدف تولید پایدار سوخت زمستانی؛
در پی هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش‌های شدید در بیشتر نقاط کشور، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی برای تولید پایدار سوخت زمستانی و مقابله با شرایط اضطراری در آمادگی کامل قرار دارد.
چهارشنبه 5 آذر ماه 1399
حفارمردان شرکت ملی حفاری ایران در هشت ماه سال جاری موفق به حفاری و تکمیل 82 حلقه چاه‌های نفت و گاز در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور شدند.
شنبه 1 آذر ماه 1399
مدیر پروژه حفاری فاز 14 پارس جنوبی شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران خبر داد:
هدف از توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی، تولید روزانه ۲ میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی از چهار سکوی این طرح است که پس از پالایشگاه، به شبکه سراسری گاز کشور تزریق می‌گردد و با صادرات و فروش میعانات گازی به عنوان ارزشمندترین محصول همراه گاز، ارزش افزوده و درآمد ارزی قابل توجهی برای کشور فراهم می‌شود.
جمعه 30 آبان ماه 1399
مهندس ایاز در گفتگو با دانش نفت تبیین کرد؛
شرکت خدمات حفاری هوشمند افق کیش از سال 2017 با به کارگیری تیم مهندسی مجرب، پرسنل عملیاتی کارآزموده و ابزار و تکنولوژی روز دنیا به ارائه خدمات حفاری جهت دار در پروژه حفاری فاز 14 میدان پارس جنوبی پرداخته است.
جمعه 30 آبان ماه 1399
با انجام تعمیرات اساسی؛
تعمیرات اساسی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در سه شرکت تابعه بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، شرق و غرب باهدف تولید و تأمین پایدار سوخت زمستانی کشور به پایان رسید.
سه شنبه 27 آبان ماه 1399
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در جلسه هم‌اندیشی رییس قوه مقننه با فعالان زیست‌بوم فناوری:
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و مشاور توسعه صنعتی، فناوری و مدیریت كمیسیون صنایع و معادن مجلس در جلسه هم‌اندیشی رییس قوه مقننه با فعالان زیست‌بوم فناوری؛ ارزش‌گذاری كسب و كارهای نوپا را یكی از دغدغه‌های جدی اكوسیستم دانسته و آمادگی سازمان مدیریت صنعتی را برای تامین زیرساخت‌ها و بسترسازی جهت حل این مهم اعلام کرد.
شنبه 24 آبان ماه 1399
در هم‌افزایی میان شرکت ملی حفاری ایران، مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه صنعتی شریف ابزارهای نمودارنگار چاه‌های تولیدی ساخته شده به دست محققان داخل کشور دومین تست میدانی خود را با موفقیت در چاه شماره _ 18 اهواز پشت سرگذاشت.
پنجشنبه 22 آبان ماه 1399
یکی از کارشناسان ارشد اداره نمودارگیری مدیریت خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران موفق به تهیه و انتشار مقاله علمی و کاربردی در صنعت حفاری در یک سایت و نشریه تخصصی معتبر بین المللی شد.
چهارشنبه 21 آبان ماه 1399
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خبر داد؛
طی سال جاری میزان یک میلیارد و ۸۶۵ میلیون مترمکعب گاز به میدان شوریجه D و یک میلیارد و ۱۴ میلیون مترمکعب گاز به مخزن ذخیره‌سازی سراجه قم تزریق‌شده که طی مدت بهره‌برداری از این مخازن طبیعی ذخیره‌سازی یک رکورد به‌حساب آمده و در حوزه ذخیره‌سازی، جهش تولید در شركت نفت مناطق مركزی ایران محقق شده است.
چهارشنبه 21 آبان ماه 1399
مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: تعمیرات اساسی چاه‌ها و خطوط لوله در گستره نفت مناطق مرکزی مطابق برنامه زمان‌بندی به پایان رسیده است و این شرکت برای تامین پایدار گاز در ماه‌های سرد سال آمادگی دارد.
سه شنبه 20 آبان ماه 1399
نماینده اسبق ایران در اوپک:
نماینده اسبق ایران در اوپک گفت: منافع شرکت های آمریکایی در این است که ایران به سرعت به بازار برنگردد چرا که بخش زیای از سهم ایران از بازار نصیب کشورهای آمریکایی شد. علاوه بر این اظهارات بایدن هم از بازگشت سریع ایالات متحده به برجام خبر نمی‌دهد.
سه شنبه 20 آبان ماه 1399
رئیس اداره خدمات بیمه‌ای شرکت ملی حفاری ایران از تمدید بیمه تکمیلی درمان کارکنان قراردادی شرکت تا پایان دی‌ماه سال جاری خبر داد.
سه شنبه 20 آبان ماه 1399
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران عضویت در جمعیت هلال احمر را موجب افتخار دانست و گفت: این سازمان نقش بسیار مهمی در امداد رسانی به آسیب دیدگان در مواقع بروز بحران‌‌های طبیعی و غیر طبیعی در داخل و خارج از مرزها دارد.
سه شنبه 20 آبان ماه 1399
شرکت ملی حفاری ایران در راستای روزآمدی و بر اساس ضوابط سازمان استاندارد جهانی، موفق به تمدید سه سالانه ششم استانداردهای مدیریت یکپارچه شد.
یکشنبه 18 آبان ماه 1399
انعقاد تقاهم‌نامه همکاری همه‌جانبه میان سازمان مدیریت صنعتی و سازمان توسعه تجارت:
در راستای توسعه صادرات غیرنفتی و همسو با تحقق بسته حمایت از اطلاع رسانی، مشاوره، آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه صادرات، تفاهم نامه ای میان سازمان مدیریت صنعتی و سازمان توسعه تجارت منعقد و مبادله شد.
شنبه 17 آبان ماه 1399
مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران:
مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از تحقق انجام عملیات حفاری افقی و جهت‌دار بر روی 29 حلقه چاه در هفت ماه امسال در مناطق نفتخیز کشور خبر داد.
شنبه 17 آبان ماه 1399
کامران سیاحی، مدیر کنترل کیفیت و بازرسی فنی شرکت لوله‌سازی اهواز مطرح کرد؛
نتیجه خودکفایی و تولید ورق های مقاوم به سرویس ترش پس از نقشه راه رهبر معظم انقلاب در سال 1397 (حمایت از کالای ایرانی)، حاصل اطمینان و حمایت قاطعانه مقام عالی وزارت نفت و همکاران ایشان در مهندسی و توسعه نفت بوده است.
شنبه 17 آبان ماه 1399
تقاضا در بدترین شرایط تاریخ، عرضه در بالاترین سطح؛
اگر جو بایدن، نامزد دموکرات در انتخابات پیروز شود، نه تنها تاثیر قابل توجهی روی صنعت نفت آمریکا خواهد داشت بلکه ممکن است عرضه جهانی نفت را در مدت یک سال متاثر کند. برخلاف رویکرد فشار حداکثری دونالد ترامپ در قبال ایران و تشدید تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران، بایدن قول داده است مسیری برای بازگشت به دیپلماسی و مذاکره را به ایران عرضه کند.
شنبه 17 آبان ماه 1399
عصر فراصنعت عصر اشتراک‌گذاری، جمع‌سپاری، نوآوری‌های باز و عصر تحقیق و توسعه‌های برون سازمانی است.
پنجشنبه 15 آبان ماه 1399
رئیس دستگاه حفاری 62 فتح شرکت ملی حفاری:
رئیس دستگاه حفاری 62 فتح شرکت ملی حفاری ایران گفت: حفاری چاه های نفت و گاز در ایران در نوع خود در مقایسه با دیگر مناطق نفتخیز جهان بسیار سخت و پیچیده است.
دوشنبه 12 آبان ماه 1399
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
امیر دیوان بچاری، مدیرعامل سابق طرح یادآوران خلیج فارس(NGL3200)/ ضرر و زیان بخش‌های کارفرمای دولتی منجر به باز‌خواست ایشان از سوی دستگاه‌های نظارتی و تولد پرونده‌های مدعیان عمومی و ... شده است.
دقیقا سی سال پیش یعنی سال ۱۳۶۹ مدیرعامل وقت پتروشیمی (مهندس احمد رهگذر) از رییس کل روابط عمومی (مرحوم محسن آقاجانی) خواسته بود گزارشی در مورد شرایط مدیران ارشد پتروشیمی تهیه کند تا در حد مقدورات آن روزها برخی امکانات و خدماتی که مورد نیاز آنان می‌باشد و ممکن است از چشم مسئولان مربوطه دور مانده باشد را تامین نماید.
انتخابات آمریکا سرانجام با پیروزی گزینه دموکرات‌ها پایان یافت و اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای نیفتد، جو بایدن از بیستم ژانویه دوره چهارساله ریاست‌جمهوری خود را آغاز می‌کند؛ آیا این تغییر می‌تواند به کمرنگ شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران منتهی شود یا در عمل نمی‌توان بین بایدن و ترامپ تفاوتی قائل شد و به تغییر اوضاع امید داشت؟

يادداشت
پس از خروج شرکت‌های سرویس‌دهنده غربی از ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های ایرانی به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه خللی به صنعت نفت کشور با تمام توان فنی، مهندسی و مالی خود وارد میدان عمل شدند.
اکبر نعمت الهی/ در فاصله کمتر از ده روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت آمریکا وزیر نفت جمهوری اسلامی، مهندس بیژن زنگنه و سه مدیر اقتصادی را تحریم کرد تا به این وسیله ثابت شود الزاماً کسانی که شعار می‌دهند به نفع کشورشان کار نمی‌کنند و خاری در چشم آمریکایی‌ها هستند. زنگنه از میان موج مخالفت‌ها و بدرفتاری‌ها خود را به موقعیتی رسانده است که اکنون آمریکایی‌ها مانده‌اند در مچ انداختن با او از چه رویه‌ای استفاده کنند.
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
جدای از موضوع آلاینده بودن سوخت‌های فسیلی، بخش قابل توجهی از چشم انداز آینده صنعت انرژی در جهان حول محور انرژی‌های پاک می‌گردد و در این بین بسیاری از شرکت‌های نفتی تلاش می‌کنند از این قافله باز نمانند.
بررسی‌های انجام شده در این حوزه مشخص‌کننده این امر است که مصرف انرژی در کشور تطبیقی با آمارهای جهانی نداشته و حرکت به سمت کاهش شدت مصرف انرژی در کشور نیازمند هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌های سیاست‌گذار و اجرایی کشور و وزارت‌خانه‌های مرتبط با این حوزه است.
گفتمان
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :