Daneshenaft logo
سه شنبه 8 بهمن ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در هفتمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی:
هفتمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی توسط انجمن آموزش و توسعه منابع انسانی با همکاری مراکز دانشگاهی، صنعتی و اداری کشور با موضوع "نقش فناوری‌های نوین در آموزش و یادگیری منابع انسانی" در مرکز همایش‌های بین المللی ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.
دوشنبه 7 بهمن ماه 1398
گردهمایی مدیران اجرایی و علمی شبکه نمایندگی‌های سازمان مدیریت صنعتی با حضور ابوالفضل کیانی مدیرعامل این سازمان برگزار شد.
دوشنبه 7 بهمن ماه 1398
با حضور مدیرکل HSE وزارت نفت و مدیران اچ اس ایی چهار شرکت اصلی، وضعیت سیستم‌های ایمنی و آتش نشانی منطقه عملیاتی خزر و سکوی امیرکبیر بررسی شد.
شنبه 5 بهمن ماه 1398
چهارمین کنفرانس فرهنگ سازمانی و مسوولیت اجتماعی 1و 2 بهمن‌ماه 1398 دردانشگاه خاتم توسط انجمن مدیریت برگزار شد.
پنجشنبه 3 بهمن ماه 1398
همایش استقرار نظام مدیریت بهره وری توسط سازمان ملی بهره وری با همکاری سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد. در این همایش معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی كشور، رییس سازمان ملی بهره وری و جمعی از متولیان بهره‌وری استانی حضور داشتند.
سه شنبه 1 بهمن ماه 1398
معاون مدیریت عملیات حفاری خشکی – 3 شرکت ملی حفاری ایران خبر داد:
معاون مدیریت عملیات حفاری خشکی – 3 شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل 37 حلقه چاه های نفت و گاز شامل چهار حلقه توسعه ای و 33 حلقه تعمیری از ابتدای سال جاری تاکنون در گستره فعالیت چهار شرکت بزرگ نفتی در استان‌های مختلف کشور خبر داد.
سه شنبه 1 بهمن ماه 1398
مصادف با هفته هوای پاک؛
همزمان با هفته هوای پاک و به منظور حفاظت از محیط زیست ،سیستم پایش آنلاین گازهای خروجی واحد عملیات پالایشگاه ایرانول امروز (دوشنبه 30 دی‌ماه) با حضور محمد تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران، حسین توکلی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری، رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران ، خانم عبادتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری و هیئت همراه افتتاح و به بهره برداری رسید.
دوشنبه 30 دی ماه 1398
همایش بیست و دومین سال رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران با حضور محمدباقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و ابوالفضل کیانی بختیاری، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و مدیران ارشد بنگاه‌های برتر کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.
دوشنبه 30 دی ماه 1398
شركت نفت ایرانول در بیست و دومین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران که توسط سازمان مدیریت صنعتی در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، در میان صد شرکت برتر ایران با 4 رتبه ارتقا خوش درخشید.
دوشنبه 30 دی ماه 1398
معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو در همایش صد شرکت برتر کشور در یک اقدام متفاوت و خلاقانه گفت: به جای سخنرانی پذیرای نظرات و درخواست‌های شرکت‌های برگزیده کشور به نمایندگی از وزیر صمت خواهد بود.
دوشنبه 30 دی ماه 1398
با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان مدیریت صنعتی و شرکت ذوب آهن اصفهان:
در جلسه دیدار ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی و منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی میان طرفین منعقد و مبادله شد.
پنجشنبه 26 دی ماه 1398
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در کنفرانس ملی انفورماتیک عنوان کرد:
اولین کنفرانس ملی انفورماتیک با تأکید بر جنبه‌های بنیادی، کاربردی، راهبردی و توسعه‌ای انفورماتیک و با رویکرد علمی و تحقیقاتی برگزار شد.
پنجشنبه 26 دی ماه 1398
سازمان مدیریت صنعتی و انجمن مدیریت صنعتی اعلام کردند:
در جلسه دیدار عادل آذر رئیس هیات مدیره انجمن مدیریت صنعتی و رئیس دیوان محاسبات کشور با ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، طرفین برای برگزاری مشترک پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت صنعتی توافق کردند.
چهارشنبه 25 دی ماه 1398
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران:
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت در همکاری با شرکت پترو پارس در توسعه میدان نفتی فروزان و میدان گازی فرزاد در بلوک فارسی در آب‌های خلیج فارس مشارکت می‌کند.
چهارشنبه 25 دی ماه 1398
زمینه‎سازی برای افزایش تولید یک میدان مشترک؛
سکوی سرچاهی S۱ میدان سلمان با بهره‌مندی از توان داخلی ساخته و در یارد خرمشهر بارگیری شد تا با نصب و راه‌اندازی آن طی هفته‌های آتی، ظرفیت تولید نفت این میدان مشترک افزایش یابد.
سه شنبه 24 دی ماه 1398
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به امضای دو تفاهم نامه برای ساخت لوله های API گفت: با اجرایی شدن این دو تفاهم‌نامه،‌ نیاز صنعت نفت و گاز و قطع وابستگی به واردات ورق‌های API خواهیم بود.
سه شنبه 24 دی ماه 1398
همایش بیست و دومین سال رتبه بندی شرکت های برتر ایران با توجه به شرایط خاص اقتصادی حاکم بر کشور و نام گذاری سال جاری با عنوان "رونق تولید" با حضور مقامات، مدیران ارشد بنگاه‌های برتر کشور و متخصصان این حوزه 29 دی ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.
دوشنبه 23 دی ماه 1398
در مراسمی با حضور دکتر کاردار معاون امورهلدینگ‌های شستا و مهندس مخدومی مدیرعامل تاپیکو، مهندس محمد حسین رزاقی به عنوان سرپرست جدید شرکت نفت ایرانول منصوب شد.
شنبه 21 دی ماه 1398
شرکت نفت ایرانول موفق به دریافت نشان برنزین تعالی منابع انسانی در جایزه استاندارد 34000 در چهارمین کنفرانس ملی مدیریت منابع انسانی شد.
شنبه 21 دی ماه 1398
به بهانه دومین سالگرد سانحه سانچی؛
دو سال پیش در چنین روزی، سانچی در سواحل شرق چین آتش گرفت؛ حادثه‌ای که حاصل برخورد این نفتکش با یک کشتی فله‌بر چینی بود و آتشی را بر جان و دل ایران انداخت که نه تنها هنوز آرام نگرفته بلکه سوالات بسیاری را هم در ذهن‌ها برجای گذاشته است
شنبه 21 دی ماه 1398
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
لیبی یکی از کشورهای دارای منابع غنی نفت و گاز است و پرواضح است که جنگ در لیبی این بار برای طلای سیاه شکل گرفته است! در یک سو ترکیه و قطر و در سوی دیگر روسیه، امارات و عربستان. اما هدف بی‌تردید طلای سیاه است. مچ‌اندازی ترک‌ها و روس‌ها در لیبی دیدنی است
تاکنون نزدیک به نیمی از ذخایر نفتی اثبات‌شده جهان شامل انواع نفت خام و میعانات برداشت شده است، اما با وجود اینکه ایران یکی از نخستین کشورها در آغاز تولید تجاری نفت بوده، کمی بیشتر از یک‌سوم ذخایر اثبات‌شده‌اش را برداشت کرده است، بنابراین تفاوت قابل ملاحظه‌ای در روند برداشت نفت، بین ایران و میانگین جهانی وجود دارد.
به نظر می‌رسد بازار ال‌ان‌جی در سال ۲۰۲۰ به نقطه‌ای بحرانی برسد و طبق انتظار کارشناسان با مازاد عرضه قابل توجهی در بازار ال‌ان‌جی مواجه شود که برخی آن را اشباع بازار این محصول نامیده‌اند که تاثیر منفی بر تجارت ال ان‌جی خواهد گذاشت.

يادداشت
در حالی که همه توجهات به آرامکو معطوف بوده، ادنوک بدون این که مانند سعودی‌ها هیاهو راه بیاندازد، میلیاردها دلار در بازارهای خارجی جمع کرده است.
احساس خاندوزی، کارشناس اقتصادی/ دو شرکت «ملی نفت ایران» و «پالایش و پخش» انحصار سیاستگذاری بخش انرژی را در دست گرفته‌اند و تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد تغییر قیمت بنزین بی‌فایده است.
مهندس سیدحسین میرافضلی، کارشناس صنعت پتروشیمی/ اگر پروپان به محصولات میانی و نهایی تبدیل شود ارزش صادرات محصولات 10 میلیون تن پروپان حدود 10 میلیارد دلار خواهد شد و برای ده ها هزار نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.
احمد مددی/ بهار اکتشاف در پاییز! شاید این بهترین توصیف از دستاوردهای بی بدیل مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در سال جاری باشد.
طبق پیش‌بینی اکونومیست در سال ۲۰۲۰، مصرف جهانی تجدیدپذیرهای غیر برق‌آبی با رشد دو رقمی، ۴۱ درصد افزایش می‌یابد اما همچنان برای تحقق اهداف تغییر اقلیمی ناکافی است.
گفتمان
به بازویی موثر برای کل ارکان درگیر در اجرای پروژه از سازنده‌ها، شرکت‌های مشاور، انواع و اقسام تولیدکننده‌ها و حتی نمایندگان شرکت‌های خارجی تبدیل شده‌ایم و می‌توانیم این هدف را با محوریت ایرانی کردن کالاها و تجهیزات صنعت نفت به سرمنزل مقصود برسانیم.
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :