Daneshenaft logo
دوشنبه 29 شهریور ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
نخستین کنفرانس بین المللی راهبری شرکتی در پاسخ به مطالبه‌گری بخش صنعت کشور و با مشارکت و اهتمام جدی دانشجویان و صنعت‌گران برگزار شد.
سه شنبه 16 شهریور ماه 1400
مجری طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت اعلام کرد؛
واحد نمک‌زدایی پیش‌ساخته (Skid mounted) میدان نفتی دانان با پیشرفت ۶۵ درصدی در دست اجرا است.
یکشنبه 14 شهریور ماه 1400
جواد اوجی در نخستین سفر خود به عنوان وزیر نفت به عسلویه اعلام کرد:
وزیر نفت گفت: از هر گونه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در توسعه میدان‌های گازی با اولویت حفظ و نگهداشت تولید میدان گازی پارس جنوبی استقبال می‌کنیم؛ با ادامه روند کنونی در سال‌های آینده واردکننده گاز می‌شویم.
شنبه 13 شهریور ماه 1400
با هدف حفظ و نگهداشت تولید؛
مدیر مهندسی نفت و گاز شرکت نفت و گاز پارس ضمن تشریح اقدام‌های انجام‌شده برای حفظ و نگهداشت تولید از میدان گازی پارس جنوبی، از برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات حفاری یک حلقه چاه جدید در بخش شمالی این میدان مشترک خبر داد.
سه شنبه 9 شهریور ماه 1400
سخنگوی وزارت امور خارجه:
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ارسال محموله‌های سوخت به مشتریان ایران در کشورهای مختلف مسئله‌ای حاکمیتی است که نفت و سوخت خود را به کدام مشتریان و کشورها بفروشیم و نمی‌توانند جلو تجارت مشروع ما را بگیرند.
دوشنبه 8 شهریور ماه 1400
رئیس‌جمهوری:
رئیس‌جمهوری گفت: فروش نفت به‌عنوان یکی از محورهای اساسی و موضوع بازگرداندن پول‌هایی که به ناحق در دیگر کشورها مسدود شده باید به‌صورت فوری در دستور کار دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد و با جدیت دنبال شود.
دوشنبه 8 شهریور ماه 1400
ثبت‌نام شرکت‌ها و سازمان‌های متقاضی جهت حضور در فرایند نوزدهمین دوره جایزه ملی تعالی سازمانی از فروردین‌ماه سال جاری رسما آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
یکشنبه 7 شهریور ماه 1400
پیام تبریک هیات مدیره انجمن شرکت‌های حفاری نفت و گاز ایران به جواد اوجی؛
هیات مدیره انجمن شرکت‌های حفاری نفت و گاز ایران در پیامی انتخاب جواد اوجی را تبریک گفته و ابراز امیدواری کردند که با انتخاب مدیری از بدنه کارشناسی صنعت نفت برای راهبری وزارت نفت، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی در صنعت نفت بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
یکشنبه 7 شهریور ماه 1400
رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای دولت جدید، توجه به پیشران‌های اقتصادی و به حرکت درآوردن آنها همچون بخش مسکن، صنایع فولاد، خودروسازی و بخش‌های انرژی و پتروشیمی را بسیار ضروری خواندند و بر لزوم هماهنگی متولیان این بخش‌ها تأکید کردند.
شنبه 6 شهریور ماه 1400
وزیر پیشنهادی نفت در مجلس:
وزیر پیشنهادی نفت ضمن برشمردن مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات فرا روی صنعت نفت و برنامه‌های اولویت‌دار خود برای مقابله با این چالش‌ها، گفت: صنعت نفت در شرایط تحریم در خط مقدم جبهه اقتصادی کشور است و همه تلاش خود را برای مقابله با تحریم و فروش حداکثری نفت خام و میعانات به‌کار خواهد بست.
چهارشنبه 3 شهریور ماه 1400
عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأکید کرد
عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تقویت دیپلماسی انرژی و احیا و تثبیت سهم ایران در بازار نفت را از اولویت‌ها و رویکردهای مهم در توسعه صنعت نفت دانست و گفت: آماده‌سازی میدان‌ها و واحدهای تولیدی برای برگشت به شرایط ظرفیت تولید ۴.۵ میلیون بشکه‌ای نفت خام از الزام‌های این رویکرد است.
چهارشنبه 3 شهریور ماه 1400
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، صلاحیت و برنامه‌های وزیر پیشنهادی نفت را تأیید کرد و منطبق با اسناد بالادستی برشمرد.
چهارشنبه 3 شهریور ماه 1400
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون با بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی نفت، اوجی را وزیری مناسب برای تصدی وزارت نفت تشخیص داد.
چهارشنبه 3 شهریور ماه 1400
جزییات عملکرد منابع و مصارف بودجه در بهار سال جاری یک نکته مبهم دارد و آن هم درآمدهای حاصل از نفت و فرآورده‌های نفتی است که حاکی از تحقق سه درصدی آن نسبت به میزان مصوب است! بیایید اعداد را دقیق‌تر بررسی کنیم.
چهارشنبه 3 شهریور ماه 1400
سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌کند:
نخستین کنفرانس بین‌المللی راهبری شرکتی در تاریخ 16 و 17 شهریورماه 1400 توسط سازمان مدیریت صنعتی برگزار می‌شود.
سه شنبه 2 شهریور ماه 1400
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین تحلیل خود در ژوییه مدعی شد که ایران در سال ۲۰۲۰ کمتر از دو میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که پایین‌ترین میزان در ۴۰ سال اخیر بوده است.
یکشنبه 31 مرداد ماه 1400
جزئیات منابع و مصارف بودجه در دو ماهه؛
بر اساس گزارش خزانه‌داری کل کشور، عملکرد منابع و مصارف بودجه در دو ماهه ابتدایی امسال 973,114 میلیارد ریال بوده که 396,278 میلیارد ریال یعنی بیش از 40 درصد از این رقم از محل تنخواه‌گردان خزانه تامین شده است.
یکشنبه 31 مرداد ماه 1400
محسن دلاویز مشاور وزیر نفت در یادداشتی نوشت: در فهرست پیشنهادی وزرا نام حجت‌الاسلام خطیب برای وزارت اطلاعات دیده می‌شود، آشناییم با این انسان شریف و با فضیلت، در زمان مدیریتم بر شرکتی اقتصادی آغاز شد.
شنبه 23 مرداد ماه 1400
جواد اوجی، وزیر پیشنهادی وزارت نفت در پیامی به کارکنان صنعت نفت اعلام کرد: من به خوبی بر شأن، منزلت و کرامت شما پرسنل عزیز صنعت نفت وقوف و آگاهی دارم از این رو موفقیت و لازمه انجام ماموریت ملی صنعت نفت را در گرو توانمند کردن و ارتقاء سرمایه انسانی دانسته و آن را به عنوان یکی از امور زیربنایی و اولویت‌های اساسی در برنامه‌های ارائه شده خود به مجلس محترم شورای اسلامی تثبیت نموده‌ام.
چهارشنبه 20 مرداد ماه 1400
رئیس‌جمهوری در دیدار با دبیرکل اوپک:
رئیس جمهوری تأکید کرد: دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) باید حقوق و منافع کشورهای عضو را به‌عنوان مبنای اتخاذ همه تدابیر و اجرای همه سازوکارها در نظر گیرد.
یکشنبه 17 مرداد ماه 1400
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
با گذشت نزدیک به 60 سال سال از پیدایش صنعت استراتژیک پتروشیمی در کشور و علیرغم دستاوردهای قابل توجه در حوزه های تولید، صادرات و اشتغال در این صنعت هنوز نقاط ضعفی وجود دارد که باید برای رفع آنها و تحقق مطلوب اهداف پیش‌بینی شده تدابیری اندیشیده شود.
با توجه غفلت دولت یازدهم و دوازدهم در ایجاد زیرساخت اجرایی پروژه‌های بهینه‌سازی مصرف و فرصت کم وزارت نفت جدید تا زمستان پیش‌رو، جواد اوجی 4 راهکار زودبازده و موثر برای مدیریت بحران سوخت در زمستان در دستور کار قرار داده است.
اقتصاد کشور اکنون با مشکلات زیادی چه از نظر مشکلات ساختاری و چه مشکلات مربوط به سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های نادرست، روبه‌روست، اما بعضی از مشکلات عامل ایجاد مشکلات زنجیره‌ای در اقتصاد ایران است.

يادداشت
طبق بررسی جدید، نروژ بالاترین سهم را در استفاده از انرژی تجدیدپذیر در میان کشورهای جهان دارد.
عماد رفیعی، کارشناس نفت و انرژی/ توانایی فنی برای ساخت پتروپالایشگاه‌ها وجود دارد. تامین مالی این طرح‌ها از مسیر اعطای تنفس خوراک تسهیل شده است و این امتیاز نه تنها باعث جذب سرمایه‌های داخلی شده، بلکه اکنون فاینانسورهای خارجی نیز برای سرمایه‌گذاری ابراز تمایل کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان گفت: اکنون ۷۸ هزار مشترک گاز طبیعی در این استان وجود دارد.
احمدرضا لاهیجان‌زاده، معاون محیط‌ زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌ زیست/ همکاری همه‌جانبه دولت با همه دستگاه‌ها و مردم برای احیای تالاب هورالعظیم انجام شد و این تالاب که در سال ۸۸ در اوج خشکی بود، اکنون ۱۲۰ هزار هکتار زیر آب دارد.
ایران با دارا بودن حدود ۹.۶ درصد ذخایر نفت (رتبه چهارم) و ۱۷.۵ درصد ذخایر گاز (رتبه دوم) در جهان، نقش تعیین‌کننده‌ای را در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی دارد.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :