Daneshenaft logo
سه شنبه 28 خرداد ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
پنجشنبه 20 دی ماه 1397 | کد مطلب : 22643
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی عنوان کرد:
راهکارهای درون‌زایی و برون‌نگری در اقتصاد


سازمان مدیریت صنعتی آماده پذیرش بنگاه‌ها در فرایندهای عارضه یابی و کلینیک‌های صنعت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، ابوالفضل کیانی بختیاری مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در جشنواره حاتم با اعلام این دعوت گفت: سازمان مدیریت صنعتی با 55 سال تجربه با هدف توسعه ظرفیت مدیریت در کشور و عارضه یابی و آسیب‌شناسی روندها و فعالیت‌های مدیریتی، از دیر باز کلینیک‌های صنعت را طراحی کرده است که ماموریت آنها "عارضه‌یابی"،  "توانمندسازی" و رفع عارضه از بنگاه‌ها است و هم‌اکنون این فعالیت‌ها برای شهرک‌های صنعتی در کل کشور در حال انجام است.
کیانی بختیاری در ادامه به تشریح مبحث "درونزایی و برون نگری دراقتصاد و مدیریت کسب و کارها" پرداخت.
وی عنوان داشت: سال جاری سال حمایت از کالای ایرانی عنوان یافته است.این چندمین سال پیاپی است كه شعاری اقتصادی سرلوحه شروع سال قرار می‌گیرد که موید اهمیت نقش اقتصاد در اهداف کلان جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر است.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی افزود: چنین شعارهایی از آسیب‌شناسی حرکت کشور برمی‌آید و زمانی كه این توجه به مقوله‌ اقتصاد، در كنار ابلاغیه الگوی اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرد، نوع حركت مطلوب روشن‌تر می‌شود.
وی تاکید کرد: براساس سند راهبردی کشور، تمرکز بر اقتصاد مقاومتی، اولویت برنامه‌ریزی است و اقتصادی درون‌زا و برون‌گرا هدف‌گذاری شده است.
کیانی بختیاری بازیگران اثرگذار برتولید کالای ایرانی را مردم؛ بنگاه‌ها و سازمان‌ها و نهادها عنوان کرد و افزود: سازمان‌ها و نهاد ها باید در فرهنگ سازی؛ تبلیغ؛ جریان سازی؛ سیستم های تشویقی و تسهیل‌گری نقش ایفا کنند و تا جایی که می‌توانند مقررات زدایی  نمایند و تسهیل‌گر باشند و سیاست‌های تشویقی از جمله سیاست های کاهش مالیاتی و بحث های تعرفه ای را برای حمایت از کالای ایرانی در نظر داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: بنگاه‌ها ضلع مهم تولید کالای ایرانی با کیفیت و بازیگر اصلی پیاده‌سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستند و باید کیفیت کالا و خدمات را بالا ببرند و هزینه‌های تولید را کاهش دهند و خدمات را در تمامی مراحل بهبود ببخشند.
کیانی بختیاری تاکید کرد: یكی از جنبه‌های عملیاتی شدن راهبرد اقتصاد کشور، عملیاتی شدن آن در درون بنگاه‌های اقتصادی است و اگر بنگاه‌ها در این مسیر قرار نگیرند، امكان عملیاتی شدن این راهبرد بعید می نماید.
وی با تشریح یک الگوی ارزیابی  که برای موفقیت بنگاه‌ها طراحی شده است گفت: این الگو در راستای حمایت از تولید کننده داخلی با رویکرد درون زایی و برون نگری طراحی شده و در سازمان مدیریت صنعتی هم روی آن کار شده و در برخی از بنگاه ها مورد سنجش قرار گرفته و الگوی بسیار نتیجه بخشی است و بنگاه‌هایی که علاقه‌مند  هستند بر این مبنا سنجش شوند، سازمان مدیریت صنعتی به عنوان مسئولیت اجتماعی خود به آنها کمک می کند.
کیانی بختیاری کاربردهای این الگو را بررسی و تحلیل نقاط قوت و ضعف بنگاه‌های تولیدی؛ تبیین فرصت‌ها و تهدیدات پیش روی بنگاه‌ها و معرفی زمینه‌های بهبود به بنگاه های تولیدی در جهت افزایش تولید ملی عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، در خصوص بعد برون‌گرایی در کسب و کار یادآور شد: اقتصاد دانش بنیان که بند 2 سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی است که باید توجه شود وقتی از نگاه برون نگر صحبت می‌شود بدان معناست که باید خود را با تحول عصر دیجیتال همراه کنیم که این مکمل اقتصاد مقاومتی است.
وی در ادامه به توضیح ویژگی‌های عصر دیجیتال پرداخت و گفت: در کنار اقتصاد مقاومتی؛ توسعه فناوری دانش بنیان؛ تولید و اشتغال پایدار باید نگاه برون‌گرا و منطبق با تحولات اقتصادی جهانی داشته باشیم و بتوانیم  تهدید را به فرصت تبدیل نماییم.
كیانی بختیاری در خصوص رسالت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: این سازمان توسعه‌ای با نقش‌های توسعه صنایع پیشرفته و مناطق كم برخوردار، همواره نقش تسهیل‌گری؛ بهم‌رسانی كسب و كار و تجاری‌سازی نمونه‌های صنعتی و نیز انتقال دانش فنی به بنگاه‌های كشور را ایفاء نموده و آماده مشاركت با بخش‌های خصوصی با توانمندی بالاست.
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در ادامه از برگزاركنندگان همایش تقدیر و تشكر نمود.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
این روزها و در این فضاى خوش‌بینى تازه ایجاد شده در کشور در آستانه سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، یاد روزهاى پس از برجام مى‌افتم که در فضاى امیدوارى و خوش‌بینی عجیب آن روزها، وقتى مى‌گفتم برجام نقطه عطف اقتصاد ایران نیست و با آنکه گشایش‌هایى را ایجاد مى‌کند اما ما را وارد دوره تازه اقتصاد نمى‌کند، به گالوم گالیور، بدبین، کاسب تحریم و هزار انگ دیگر متهم مى‌شدم.
نکته کلیدی سخنان محمدی، تاکید او بر جهش دوم صنعت پتروشیمی است؛ آنجا که گفت: بی‌تردید می‌توان با هم‌افزایی، انطباق و همدلی شرکت‌ها و هلدینگ‌های پتروشیمی، روند تحقق «جهش دوم» صنعت «پیشرو پتروشیمی» را با راه‌اندازی طرح‌های نیمه تمام و افزایش ظرفیت این صنعت عملی کرد.
حدود ۱۰ ماه از خروج توتال از قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی می‌گذرد و علیرغم اینکه قرار بود شرکت ملی نفت چین جایگزین توتال در این قرارداد شود، هنوز خبری از چینی‌ها نشده است؛ با این وجود وزیر نفت به تازگی از ادامه مذاکرات با این کشور خبر داده است.

يادداشت
ظرفیت موجود در صادرات فرآورده‌های نفتی به کشورهای منطقه و به‌ویژه افغانستان یکی از فرصت‌های مناسب ایران برای عبور از تحریم‌های نفتی است و رفتن به سمت تولید محصولات پترو پالایشگاهی می‌تواند نقش مهمی در جهت تحقق شعار رونق تولید ایفا کند.
عقیل براتی، رییس پژوهش و فناوری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت/ سه پروژه فناورانه در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت اجرا می شود و برای این پروژه‌ها مصوبه‌های شورای پژوهش و هیئت مدیره شرکت ملی نفت دریافت شده است.
با تصویب و تعیین نرخ خرید تضمینی برق روزهای خوبی در انتظار انرژی‌های تجدیدپذیر است و پیش بینی می شود، حجم سرمایه‌گذاری غیردولتی در این بخش که به بیش از 124 هزار میلیارد ریال رسیده بهتر هم خواهد شد.
محمدمهدی مرادنژاد، کارشناس صنعت پتروشیمی/ 60 تا 70 درصد محصولات پتروشیمی ایران تا آخرین حلقه زنجیره ارزش می‌رود و مهمترین مشکل در صنعت پتروشیمی ایران خوراک مایع و ال‌پی‌جی است که باید برای آن فکری کرد.
رویا خالقی/ داده‌های حجیم (Big Data) یکی از اصطلاحاتی است که این روزها در حوزه تحلیل داده‌ها زیاد شنیده می‌شود و مدت‌هاست برای اشاره به حجم‌ عظیمی از داده‌ها که از سوی سازمان‌های بزرگی مانند گوگل یا ناسا ذخیره و تحلیل می‌شوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
گفتمان
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.
عصام‌الدین فیروزبخت، مدیرفاوای شركت توسعه پتروایران، دارای 23 سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه توسعه راهكارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت است.
مهندس نیما باقرسایی، بیش از 17 سال سابقه كار مفید در حوزه‌های مهندسی، ساخت و بازرگانی را در رزومه کاری خویش ثبت کرده است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :