Daneshenaft logo
شنبه 16 آذر ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 8 مرداد ماه 1398 | کد مطلب : 23243
طراحی و اجرای سیستم جامع گزارش و آمار در منابع انسانی و کالا شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


با توجه به نیازهای حوزه منابع انسانی و کالای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در زمینه دریافت آمار و گزارش، این سیستم جامع جهت ستاد و شرکت‌های تابعه توسط اداره فناوری اطلاعات شرکت طراحی و تهیه شد.

کورش کاوه رئیس اداره فناوری اطلاعات شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تهیه سیستم جامع گزارش و آمار در منابع انسانی و کالای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خبر داد و افزود : با طراحی سیستم متناسب با نیازهای حوزه منابع انسانی و کالای این شرکت و امکان دریافت گزارش‌ها و آمارهای مورد نیاز، این اداره نسبت به تهیه سیستم گزارشات جامع منابع انسانی و کالا در ستاد و شرکتهای تابعه اقدام نموده است. این سیستم شامل گزارش‌های ثابت و پویا از کلیه داده‌های موجود در سیستم جامع شرکت ملی نفت ایران است که به صورت متمرکز و با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های موجود نظیر PowerBI تهیه شده است. بر پایه همین اطلاعات، تعدادی دیگر از فرایندهای داخلی مدیریت منابع انسانی نظیر سیستم برنامه‌ریزی انتصابات، سیستم پیشنهادهای انتصاب، سیستم تعدیل مدرک، سیستم برنامه‌ریزی و توسعه مدیران و همچنین جهت مدیریت کالا، اخذ گزارش‌های ثابت و پویا از اقلام خرید مستقیم، مازاد، پروژه ها، مستمر به تفکیک انبارهای اصلی و فرعی نیز مکانیزه شده است.

وی درباره فعالیت‌های صورت گرفته در پشتیبانی و عملیات این اداره طی سال گذشته تصریح کرد : جهت تحقق و بهبود مدیریت عملکرد و همچنین افزایش بهره‌وری، با راه‌اندازی کامل سیستم HelpDesk مبتنی بر ITIL، ضمن ایجاد یکپارچگی در سرويس‌دهي به تمام نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، علیرغم افزایش درخواست‌ها به میزان 16 درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل پاسخ داده و زمان پاسخگویی نیز به یک پنجم همان دوره کاهش یافته است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره اقدامات صورت گرفته در واحد شبکه خاطرنشان کرد: در بخش امنیت واحد شبکه، ارتقاء نسخه سرور مدیریت کاربران در شبکه داخلی، راه‌‌اندازی سرویس‌‌های امنیتی به منظور مقابله با حملات احتمالی و ناشناخته و ارتقاء امنیت کلاینت‌ها و همچنین افزایش اثر‌بخشی آنتی ویروس، نصب و راه‌اندازی دیواره آتش جدید مرکز داده جهت حفاظت از سرورها و ارتقاء امنیت و همچنین حفاظت بهتر از برنامه‌های کاربردی به پایان رسید.

مهندس کاوه در رابطه با بهبود عملکرد واحد شبکه، تصریح کرد : در راستای بهبود عملکرد واحد شبکه راه‌اندازی سرویس نصب خودکار سیستم عامل و نرم‌افزارهای کاربردی بر روی کلاینت‌ها از راه دور، راه‌اندازی سرویس مدیریت رمز عبور ادمین کلاینت‌ها و نصب خودکار اصلاحیه‌های امنیتی ویندوز نیز پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس کاوه با تشریح افزایش پایداری و قابلیت اطمینان واحد شبکه خاطرنشان کرد : تفکیک ترافیک ارتباطی و ساختار مدیریتی کاربران در ساختمان‌های مختلف، ایجاد زیرساخت لازم جهت برقراری ارتباط دامنه‌های شبکه در سطح ستاد و شرکت‌های تابعه جهت بهره‌برداری مشترک از منابع و کاهش هزینه‌ها و ارتقاء نرم افزار مدیریت کاربران در شبکه اینترنت جهت بهبود روال گزارش گیری اجرایی شد.

بر اساس این گزارش در واحد نرم‌افزار نیز اقداماتی همچون طراحی وب سایت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران (برنده جایزه بهترین وب سایت در سطح شرکت ملی نفت ایران در سال 1397 )، ایجاد سیستم درخواست خدمات پیمانی RFCS در ستاد و شرکتهای تابعه و تهیه سیستم اوراق مشارکت صورت گرفته است. همچنین در جهت بهبود مدیریت متمرکز، تهیه سیستم امور مسافرت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت‌های تابعه و یکپارچگی آن با سیستم حضور و غیاب در دست انجام است.

این گزارش می افزاید، در ارتباط با سیستم‌های فنی مهندسی شرکت نیز ارتقاء سامانه مدیریت پروژه Expedition مدیریت مهندسی و ساختمان به آخرین نسخه موجود و تجمیع کلیه مستندات فنی موجود در نسخه های قبلی ضمن داشتن برنامه جهت توسعه آتی کاربرد این سیستم در پروژه ها صورت گرفته و استقرار 31 استاندارد بین‌المللی بروز شده تا ابتدای سال 2018 در سامانه استانداردهای فنی مهندسی قابل استفاده کلیه همکاران ستاد و سه شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، شرق و غرب بوده و همچنین می‌توان به همکاری در استقرار سامانه برخط گل حفاری و سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS اشاره کرد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
طرح استیضاح وزیر نفت در مجلس کلید خورده و ناکارآمدی در انعقاد قراردادهای میدان‌های مشترک نفتی و گازی از دلایل این استیضاح عنوان شده؛ حال آنکه دستاوردهای ملموس وزارت نفت در پارس جنوبی و غرب کارون، توسعه میدان‌های مشترک را به پای ثابت فهرست نقاط قوت این وزارتخانه بدل کرده است.
زنگنه یکی از معماران کلیدی الگوی اقتصاد مقاومتی ایران در مسیر ایجاد ارزش‌افزوده و تبدیل دارایی‌های فکری به توسعه اقتصادی و همچنین خودکفایی در منابع اصلی به شمار می‌رود.
بر طبق نمودار زیر و آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که این کشور هشتاد و نه هزار بشکه در روز بیشتر از میزانی که در سپتامبر واردات داشت، نفت صادر کرده است.

يادداشت
علی گلمرادی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی/ یکی از معضلات اساسی کشور، اتکا بودجه دولت به فروش نفت خام است و این موضوع در برهه‌های مختلف بر عملکرد دولت برای اداره کشور تاثیرات منفی گذاشته است.
سیروس تالاری، رییس هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران/ با توجه به این‌که پنج میلیارد دلار در سال ظرفیت صادرات تجهیزات صنعت نفت در کشور وجود دارد، تقاضای ما از دولت این است که روی این موضوع سرمایه‌گذاری کند.
سیدمحمد میرزامحمدزاده/ فعالیت‌های عام‎ المنفعه وزارت نفت که بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی آن انجام می‌شود، گستردگی‌های بسیاری دارد. شرکت ملی نفت ایران به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه، فعالیت‌های مسئولیت‌های اجتماعی خود را از مسیر مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‎خیز محقق می‌کند.
عربستان سعودی پس از استقبال سرد سرمایه‌گذاران خارجی حتی با ارزش‌گذاری پایین‌تر ۱.۷ تریلیون دلار، به سرمایه‌گذاران داخلی و منطقه‌ای برای فروش ۱.۵ درصد از سهام آرامکو تکیه کرده است.
فرهاد احمدی، مدیرعامل سابق شرکت ملی و مهندسی ساختمان نفت/ اصلاح آیین نامه قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی ضرورت دارد و باید در سرمایه‌‌گذار خارجی اطمینان ایجاد کنیم، تضامین لازم را حاصل کنیم تا وارد شود.
گفتمان
بیش از چهار سال از ایجاد مرکز توسعه مدیریت صنعت نفت می‌گذرد و در این مدت از سوی این مرکز فراخوان‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اعلام، دوره‌های آموزشی متناسب با هر حرفه برگزار و حتی گواهی صلاحیت منتخبان یکی از حرفه‌ها (مدیریت پروژه) اعطا شده است.
همیشه سیاست چند قدم جلوتر از اقتصاد پیش رفته و برای آن تصمیم‌‌گیری کرده است. به طوری که جایی برای رقابت میان عرصه‌های صنعتی وجود ندارد.
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :