Daneshenaft logo
سه شنبه 29 مرداد ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 8 مرداد ماه 1398 | کد مطلب : 23243
طراحی و اجرای سیستم جامع گزارش و آمار در منابع انسانی و کالا شرکت نفت مناطق مرکزی ایران


با توجه به نیازهای حوزه منابع انسانی و کالای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در زمینه دریافت آمار و گزارش، این سیستم جامع جهت ستاد و شرکت‌های تابعه توسط اداره فناوری اطلاعات شرکت طراحی و تهیه شد.

کورش کاوه رئیس اداره فناوری اطلاعات شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تهیه سیستم جامع گزارش و آمار در منابع انسانی و کالای شرکت نفت مناطق مرکزی ایران خبر داد و افزود : با طراحی سیستم متناسب با نیازهای حوزه منابع انسانی و کالای این شرکت و امکان دریافت گزارش‌ها و آمارهای مورد نیاز، این اداره نسبت به تهیه سیستم گزارشات جامع منابع انسانی و کالا در ستاد و شرکتهای تابعه اقدام نموده است. این سیستم شامل گزارش‌های ثابت و پویا از کلیه داده‌های موجود در سیستم جامع شرکت ملی نفت ایران است که به صورت متمرکز و با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های موجود نظیر PowerBI تهیه شده است. بر پایه همین اطلاعات، تعدادی دیگر از فرایندهای داخلی مدیریت منابع انسانی نظیر سیستم برنامه‌ریزی انتصابات، سیستم پیشنهادهای انتصاب، سیستم تعدیل مدرک، سیستم برنامه‌ریزی و توسعه مدیران و همچنین جهت مدیریت کالا، اخذ گزارش‌های ثابت و پویا از اقلام خرید مستقیم، مازاد، پروژه ها، مستمر به تفکیک انبارهای اصلی و فرعی نیز مکانیزه شده است.

وی درباره فعالیت‌های صورت گرفته در پشتیبانی و عملیات این اداره طی سال گذشته تصریح کرد : جهت تحقق و بهبود مدیریت عملکرد و همچنین افزایش بهره‌وری، با راه‌اندازی کامل سیستم HelpDesk مبتنی بر ITIL، ضمن ایجاد یکپارچگی در سرويس‌دهي به تمام نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، علیرغم افزایش درخواست‌ها به میزان 16 درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل پاسخ داده و زمان پاسخگویی نیز به یک پنجم همان دوره کاهش یافته است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره اقدامات صورت گرفته در واحد شبکه خاطرنشان کرد: در بخش امنیت واحد شبکه، ارتقاء نسخه سرور مدیریت کاربران در شبکه داخلی، راه‌‌اندازی سرویس‌‌های امنیتی به منظور مقابله با حملات احتمالی و ناشناخته و ارتقاء امنیت کلاینت‌ها و همچنین افزایش اثر‌بخشی آنتی ویروس، نصب و راه‌اندازی دیواره آتش جدید مرکز داده جهت حفاظت از سرورها و ارتقاء امنیت و همچنین حفاظت بهتر از برنامه‌های کاربردی به پایان رسید.

مهندس کاوه در رابطه با بهبود عملکرد واحد شبکه، تصریح کرد : در راستای بهبود عملکرد واحد شبکه راه‌اندازی سرویس نصب خودکار سیستم عامل و نرم‌افزارهای کاربردی بر روی کلاینت‌ها از راه دور، راه‌اندازی سرویس مدیریت رمز عبور ادمین کلاینت‌ها و نصب خودکار اصلاحیه‌های امنیتی ویندوز نیز پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس کاوه با تشریح افزایش پایداری و قابلیت اطمینان واحد شبکه خاطرنشان کرد : تفکیک ترافیک ارتباطی و ساختار مدیریتی کاربران در ساختمان‌های مختلف، ایجاد زیرساخت لازم جهت برقراری ارتباط دامنه‌های شبکه در سطح ستاد و شرکت‌های تابعه جهت بهره‌برداری مشترک از منابع و کاهش هزینه‌ها و ارتقاء نرم افزار مدیریت کاربران در شبکه اینترنت جهت بهبود روال گزارش گیری اجرایی شد.

بر اساس این گزارش در واحد نرم‌افزار نیز اقداماتی همچون طراحی وب سایت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران (برنده جایزه بهترین وب سایت در سطح شرکت ملی نفت ایران در سال 1397 )، ایجاد سیستم درخواست خدمات پیمانی RFCS در ستاد و شرکتهای تابعه و تهیه سیستم اوراق مشارکت صورت گرفته است. همچنین در جهت بهبود مدیریت متمرکز، تهیه سیستم امور مسافرت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت‌های تابعه و یکپارچگی آن با سیستم حضور و غیاب در دست انجام است.

این گزارش می افزاید، در ارتباط با سیستم‌های فنی مهندسی شرکت نیز ارتقاء سامانه مدیریت پروژه Expedition مدیریت مهندسی و ساختمان به آخرین نسخه موجود و تجمیع کلیه مستندات فنی موجود در نسخه های قبلی ضمن داشتن برنامه جهت توسعه آتی کاربرد این سیستم در پروژه ها صورت گرفته و استقرار 31 استاندارد بین‌المللی بروز شده تا ابتدای سال 2018 در سامانه استانداردهای فنی مهندسی قابل استفاده کلیه همکاران ستاد و سه شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، شرق و غرب بوده و همچنین می‌توان به همکاری در استقرار سامانه برخط گل حفاری و سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS اشاره کرد.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
افزایش ضریب بازیافت، بزرگترین چالش فناوری صنعت نفت ایران است؛ این سخن بارها از زبان مدیران قدیم و جدید صنعت نفت بر زبان رانده شده است اما این چالش بزرگ هیچگاه مرتفع نگردیده است.
محسن حائری‌نژاد، رئیس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)/ صنعت نفت ایران یکی از مهمترین ذخایره دارنده همزمان نفت و گاز در دنیاست و از طرفی در دهه‌های آینده سوخت‌های متعارف و به طور مشخص نفت و گاز نقش اصلی را در تأمین انرژی جهان بازی می کنند.
با تصویب ورود شرکت ملی گاز ایران به حوزه بالادست صنعت نفت در اساسنامه این شرکت، راه برای ایجاد زنجیره ارزش گاز هموارتر می‌شود.

يادداشت
هوشنگ فضلی، کارشناس ارشد مسئولیت اجتماعی حوزه مشاور اجتماعی وزیر نفت/ به‌طور معمول زمانی که سخن از مفهوم شرکت و به‌ویژه شرکت خصوصی پیش می‌آید، پیش‌فرض ذهنی افراد به دغدغه‌های اقتصادی و سوددهی معطوف می‌شود. از اساس این ذهنیت درست است، زیرا ماهیت وجودی یک شرکت بر مقوله کسب‌وکار معطوف به سودآوری است.
محمد امین راد/ ۲ خرداد ۱۳۹۸ - کاردار آمریکا در بغداد اخبار مربوط به معافیت عراق از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در زمینه واردات برق و گاز را تایید کرد.
بررسی طرح‌های پالایشی کشور نشان می‌دهد که تنها روش مدنظر برای تامین مالی این قبیل از پروژه‌ها، استفاده از فاینانس خارجی بوده است در حالی که نقدینگی کشور به حدود 2000 هزار میلیارد تومان رسیده و برای ساخت سالانه یک پالایشگاه 250 هزار بشکه‌ای، جذب 3 درصد از این نقدینگی برای راه اندازی پالایشگاه‌های کشور کافی است.
نام اقتصاد مقاومتی که به میان می‌آید، باید صنعت پتروشیمی ایران را از پیشگامان این راه دانست که با حرکت در این مسیر کارنامه‌ای موفق ثبت کرده است. گواه این موضوع طرح‌های مختلف پتروشیمی است که در سال های اخیر افتتاح شده و نتیجه آن با رشد و تنوع تولید و همچنین صادرات برای اقتصاد کشور همراه بوده است.
حسن ضیا کاشانی، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران/ اکنون تنها ابزاری که برای کنترل مصرف سوخت در اختیار ما قرار دارد، استفاده از کارت هوشمند سوخت است.
گفتمان
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.
عصام‌الدین فیروزبخت، مدیرفاوای شركت توسعه پتروایران، دارای 23 سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه توسعه راهكارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :