Daneshenaft logo
جمعه 9 آبان ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 19 مهر ماه 1399 | کد مطلب : 44077
دوره‌های جدید سازمان مدیریت صنعتی با دو رویکرد توسعه تعاملات و نوآوری


سازمان مدیریت صنعتی در راستای توسعه تعاملات و نوآوری در حوزه آموزش، دوره‌های جدید خود را معرفی کرد.


سازمان مدیریت صنعتی به دنبال این است که نوآوری را در همه عرصه ها به خصوص حوزه آموزش تحقق ببخشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، حسن شیخ نیا رییس هیات مدیره و معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی با بیان این موضوع تاکید کرد: سازمان مدیریت صنعتی با عمر نزدیک به 60 سال، نوآوری و توسعه تعاملات را در دستور کار قرار داده است و با اتخاذ رویکرد نوآوری و نیاز سنجی‌هایی که شکل گرفته، در سال 99 دوره ها و خدمات جدیدی ارایه و برگزار خواهد شد.

 وی افزود: در همین راستا تعاملات خود را با دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر داخلی و خارجی گسترش دادیم. به طور مثال با دانشگاه های مطرح داخلی مانند دانشگاه تهران، علم و صنعت ایران، خواجه نصیر الدین طوسی و تربیت مدرس تعاملات بسیار خوبی را شروع کردیم و به نتایج خوبی رسیدیم. افزون بر این، با دانشگاه آزاد اسلامی توافقات خوبی را برای برگزاری دوره ها و خدمات مشترک داشتیم.

 معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی تاکید کرد: علی رغم شرایط تحریم و محدودیت‌هایی که در این زمینه به وجود آمد در سال 99 توانستیم تعاملات بین المللی خود را با کشورهای خارجی گسترش دهیم.

  وی با تشریح تعاملات بین المللی سازمان مدیریت صنعتی در حوزه آموزش گفت: سازمان مدیریت صنعتی سال هاست با کشور فرانسه تعاملات خوبی دارد؛ در همین راستا با همکاری دانشگاه های معتبر فرانسوی دوره های جدیدی برنامه‌ریزی کردیم که در حال اجرا است. علاوه بر این، با برخی از دانشگاه‌های مطرح اروپایی و آسیایی ارتباط برقرار کردیم و قرار است دوره های جدیدی را با دانشگاه‌های آلمان، انگلستان، مالزی، هلند و سوئد برنامه‌ریزی و برگزار کنیم.

رییس هیات مدیره سازمان مدیریت صنعتی، خاطر نشان کرد: این دوره‌های جدید نیاز امروز کشور محسوب می‌شود و مفتخریم که گام اول آن را با دانشگاه‌های فرانسوی برداشته و پیش می بریم.

شیخ نیا از توسعه تعاملات و تقویت ارتباطات بخش‌های مختلف این سازمان با اعضای هیئت علمی آن خبر داد و گفت: تقویت تعامل بخش علمی و بخش کاربردی سازمان یکی از ویژگی های بارز خدمات سازمان است که به افزایش سطح رضایتمندی کارفرمایان در جهت اجرایی شدن پروژه ها کمک کرده است. علاوه بر این، تحقیق، توسعه و نوآوری در زمینه آموزش و پژوهش یکی از کلیدی ترین برنامه‌های سازمان مدیریت صنعتی است تا پاسخگوی نیازهای جدید کسب و کار باشیم.

 وی درخصوص نوآوری و بازبینی دوره‌های آموزشی طی شش ماه نخست سال 99 افزود: در گام اول، نوآوری در تمام دوره های مقطع کارشناسی ارشد MBA را رقم زدیم و در گام دوم، در برخی از دوره‌ها دروس جدیدی به سرفصل های درسی اضافه و در برخی از دروس نیز بازنگری و اصلاحات لازم انجام شد. همچنین، دروسی که هم پوشانی داشت حذف و در نتیجه تعداد واحدها و مدت زمان برخی دوره‌ها کاهش پیدا کرد.

معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی تاکید کرد: بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، نوآوری در خدمات و محصولات آموزشی مورد توجه متقاضیان نیز قرار گرفته است. در همین خصوص، آیین نامه ارزیابی اساتید و اعضای هیئت علمی بازنگری و قرادادها را اصلاح کردیم.

وی در ادامه، از مجازی کردن دوره‌های آموزشی سازمان مدیریت صنعتی بعنوان یکی دیگر از اقدامات نوآورانه یاد کرد و خاطر نشان کرد: هر چند سازمان مدیریت صنعتی یکی از پیشگامان اجرای آموزش های مجازی و آنلاین بوده است اما در شرایط شیوع کرونا نسبت به گسترش و متنوع نمودن دوره های مجازی مدیریتی اقدام کرده است. در حوزه فرایندهای آموزش متناسب با آن نیز اتفاقات بسیار خوب دیگری افتاد با توجه به اینکه ما در شرایط خاصی هستیم طبیعتا باید آیین نامه و مقررات و ضوابط سازمان اصلاح شود.

 شیخ نیا در خصوص نتایج نوآوری ها و اصلاحات در حوزه آموزش گفت: خبر خوب این است که نتایج این اتفاقات موجب شده تا دوره‌های بلندمدت آموزش عالی این سازمان با رشد 17 تا 20 درصدی در ماه های اخیر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رو به رو شود.

وی افزود: دوره‌های جدید بخش آموزش سازمان مدیریت صنعتی با رویکرد نوآوری در خدمات و محصولات در سال 99 شامل طراحی سه دوره MBA، دوره MITM  مجازی ، دوره حمل و نقل ریلی با همکاری دانشگاه علم و صنعت و دوره زنجیره تامین با همکاری انجمن لجستیک است. همچنین در post MBA  سه دوره جدید در حوزه مسئولیت اجتماعی، طراحی تجربه و بحث بازرگانی و حقوق بین الملل طراحی کردیم که در این خصوص با کشور هلند وارد مذاکره شده ایم.

معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی با تاکید بر اینکه دوره‌ها یک کار کاملا جدید است و در طراحی و اجرای آنها از ظرفیت‌ ایرانی های مقیم هلند و از اساتید خبره حقوق بین الملل استفاده می شود، گفت: دوره مشترک سازمان مدیرت صنعتی و مراکز بین المللی لاهه به زودی اجرایی خواهد شد.

 وی در خصوص دوره های دکترای حرفه ای مدیریت کسب و کار گفت: در حوزه DBA  دو دوره جدید داشتیم و در حوزه بازار سرمایه با سازمان بورس نیز دوره جدیدی را آغاز خواهیم کرد. علاوه بر این، با بانک صنعت و معدن دوره mini MBA   را جدیدا شروع کرده ایم.

 شیخ نیا با بیان اینکه  سازمان مدیریت صنعتی، دوره‌های تخصصی مختلفی در حوزه‌های منابع انسانی، بازرگانی و بازاریابی، بودجه و حسابداری و .. با همکاری شرکت ها و سازمان ها اجرا کرده است، خاطر نشان کرد: در حوزه توسعه بازار، دوره‌های بهداشت و سلامت و توسعه صادرات نیز کارهای جدیدی را آغاز کرده ایم.

وی در پایان یادآور شد: بسیاری از دانش پذیران ما به دنبال مدرک نیستند زیرا کسب مهارت در اولویت است با این حال در حوزه آموزش به دنبال تقویت ارتباط سازمان مدیریت صنعتی با وزارت علوم و سازمان اداری استخدامی برای اعتبار بخشی بیشتر به مدارک هستیم.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
از سال‌های گذشته مسائل به هم مرتبط دیپلماسی اقتصادی و امنیت اقتصادی در صدر برنامه‌ها و طرح‌های سیاست بین‌المللی قرار گرفته است.
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی تولید هر فاز پارس جنوبی یک درصد به تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور اضافه می‌کند، پس به این باور می‌رسیم که چرا توسعه پارس جنوبی اولویت نخست فعالیت‌های صنعت نفت بوده است.
۷ نفر در کشور بیش از ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند، بیش از هزار نفر هم بین ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه خودرو دارند که همه آنها از بنزین یارانه‌ای استفاده می‌کنند.

يادداشت
اتخاذ سیاست شکل‌گیری شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی از سوی وزارت نفت چه دستاوردی داشته است؟
جدای از موضوع آلاینده بودن سوخت‌های فسیلی، بخش قابل توجهی از چشم انداز آینده صنعت انرژی در جهان حول محور انرژی‌های پاک می‌گردد و در این بین بسیاری از شرکت‌های نفتی تلاش می‌کنند از این قافله باز نمانند.
بررسی‌های انجام شده در این حوزه مشخص‌کننده این امر است که مصرف انرژی در کشور تطبیقی با آمارهای جهانی نداشته و حرکت به سمت کاهش شدت مصرف انرژی در کشور نیازمند هماهنگی بیش از پیش دستگاه‌های سیاست‌گذار و اجرایی کشور و وزارت‌خانه‌های مرتبط با این حوزه است.
نمی‌شود از افزایش تولید بنزین، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی، افزایش صادرات گاز، گازرسانی روستایی، گازرسانی شهری، بهبود محیط زیست، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها سخن گفت اما از پارس جنوبی و کارهایی که برای توسعه آن انجام شد، سخن نگفت.
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :