Daneshenaft logo
شنبه 28 مهر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
جمعه 8 دی ماه 1396 | کد مطلب : 11630
گزارش دانش نفت از بازدید مهندس نژادسلیم از طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی بندر ماهشهر و بندر امام؛
توصیه‌های فنی و عملیاتی برای توسعه و پیشرفت طرح‌ها و پروژه‌های پتروشیمی


دانش نفت: مهندس نژادسلیم و هیات همراه از طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی بندر ماهشهر و بندر امام بازدید کرد.

 شرکت پتروشیمی فجر، شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی، پتروشیمی شهید تندگویان، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی بندرامام و پتروشیمی اروند، شرکت هایی بودند که مورد بازدید مهندس نژاد سلیم و هیات همراه قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس صبح روز سه‌شنبه 5 دی‌ماه 96 با حضور در ماهشهر از نزدیک از طرح‌های پتروشیمی واقع در این منطقه بازدید کرد. به گزارش دانش نفت، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بازدید از شرکت پتروشیمی فجر و در همایش خدمات فنی که در حال برگزاری بود، گفت: خدمات فنی ها مغز متفکر هر شرکت است و باید مانند یک مغز متفکر طرح و برنامه نو بیاورد. مهندس عادل نژادسلیم در ادامه گفت: کارکرد صحیح مسئولین خدمات فنی می تواند از بروز بسیاری حوادث و مشکلات جلوگیری کند. وی تاکید کرد: خدمات فنی خیلی مهم است و باید نسبت به اهمیت نقشی که بر عهده دارید بسیار آگاه باشید. وی اظهار کرد: شرکت های بزرگ هر چند مدت یک بار الگوی کار خود را بر اساس شرایط عوض می کنند و نگاه خدمات فنی ما هم باید به دنبال دانستن بیشتر نقش خود بوده به‌ویژه ا‌ز هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و ایجاد ارزش کنند. مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس تاکید کرد: در صورت نیاز از مشاوران و مهندسان خوب استفاده کنید و نسبت به اهداف و استراتژی های شرکت کاملا آگاه باشید. این مقام مسئول اشاره کرد: شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس براساس نگرش خصوصی کار می کند و برای کسب درآمد باید حتما ایجاد ارزش و درآمد کنید. وی افزود: خدمات فنی ها مغز متفکر هر شرکت است و باید مانند یک مغز متفکر طرح و برنامه نو بیاورد. نژاد سلیم اضافه کرد: سفرهای علمی و تعاملات علمی و بهره برداری مطلوب داشته باشید. وی همچین تاکید کرد: دستاوردهای خود از سفرهای علمی را به صورت پرزنت برای دیگر همکاران آموزش دهید.

در همین حال، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در ادامه از شرکت پتروشیمی شهید تندگویان بازدید کرد. در این بازدید، تقوی گنجی، مدیرعامل این مجتمع از کارهای صورت گرفته برای اجرای به موقع برنامه تعمیرات اساسی توضیحات کاملی را ارایه کرد. وی گفت: در حال حاضر فاز دو مجتمع پتروشیمی تندگویان در حال انجام تعمیرات اساسی می‌باشد. وی افزود: ما در حین انجام تعمیرات اساسی تمام تعهدات خویش در رابطه با مشتریان را انجام داده ایم. سپس مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در جمع مدیران و مسئولین پتروشیمی شهید تندگویان گزارش ارایه شده توسط مسئولین مجتمع را دریافت کرده و بابت تلاش صورت گرفته و موفقیت در تولید صدور ده درصد ظرفیت، از کارکنان این مجتمع تقدیر کرد. وی در این بازدید اظهار کرد: اقدام های موثر انجام شده به خوبی مشهود است و از این بابت بسیار خوشحال هستم و افزود باید بدانیم هرکار خواسته ایم انجام داده ایم اینبار  شما خواسته اید  مجتمعتان متحول شده  و این یک کار انسانی و وجدانی است.

 مهندس نژاد سلیم افزود: از اینکه الزامات زیست محیطی را در هنگام تعمیرات اساسی انجام داده اید بسیار ارزشمند است و ادامه داد: حتما مسئولین HSE منطقه را دعوت کرده و موفقیت های حاصله را گزارش دهید. این مقام مسئول اشاره کرد: انسجام خوبی بین نیروها بوجود آمده است و بدانید که موفقیت مجتمع آبرو و اعتبار شماست.مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در ادامه افزود: تجربه های بین المللی نشان می‌دهد شرکت های موفق خارجی هیچگونه مشکلی در تولید ندارند و ما هم باید به دقت این الزام را رعایت کنیم، شما خواستید و توانستید این کار را انجام بدهید باید دقت کنید که در این مسیر پایدار بمانید و آن را ادامه دهید.

بازدید مهندس نژاد سلیم از پروژه ی شیرین سازی پتروشیمی بوعلی سینا

در ادامه مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در ادامه سفر به منطقه ویژه اقتصادی بندرامام از شرکت پتروشیمی بوعلی سینا بازدید کرد. در این بازدید، قارونی مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا توضیحات کاملی در رابطه با اقدام های صورت گرفته در خصوص پروژه شیرین سازی برش سبک نفتا ارایه کرد. شایان ذکر است که پروژه شیرین‌سازی برش سبک نفتا در پتروشیمی بوعلی سینا و در زمینی به مساحت 6000 مترمربع در حال احداث است. هدف از طراحی و احداث این واحد، حذف گوگرد از برش سبک نفتا می باشد که باعث می شود موانع و گلوگاههای تولید ناشی از نوسانات دریافت خوراک از طرف پتروشیمی امیرکبیر مرتفع و در نتیجه امکان استمرار در تولیدات مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا فراهم می شود.

 

بازدید نژاد سلیم از شرکت پتروشیمی بندرامام

به گزارش دانش نفت، مهندس نژادسلیم، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس روز سه شنبه 5 دی‌ماه 96 وارد منطقه ویژه اقتصادی بندرامام شد.

در این بازدید مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به همراه مدیران این شرکت از طرح کلرآلکالی پتروشیمی بندرامام بازدید کردند.  این طرح حذف جیوه از واحد کلر بوده و یکی از پروژه‌های زیست محیطی هلدینگ خلیج فارس می‌باشد. وی همچنین در همایشی که در حال برگزاری در آن مجتمع بود شرکت نمود که موضوع آن ارتباط با نسل جوان و برنامه استراتژیک بود سخنران این همایش در بخشی از صحبت های خود به این نکته اشاره کرد که نیروی کار در حال رباتیک شدن بوده و خیلی از مشاغل در حال حذف شدن است لذا مجموعه پتروشیمی‌های کشور نیز باید به این مهم توجه داشته باشند که از آخرین علوم و تکنولوژی‌های روز دنیا عقب نمانند از طرفی نسل جدید نیز بیشتر به دنبال بهره‌گیری از علوم و فنون نوین ارتباطی و رباتیکی می باشد.همچنین مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس طی سخنان کوتاهی به عنوان میهمان حاضر در این همایش  گفت: از اینکه در جمع همکاران پتروشیمی بندرامام هستم بسیار خوشحالم و  اولین استراتژی در این شرکت برگزارشد. وی افزود توانمندی‌های نسل جوان و مخصوصا ایی کیو خیلی مهم بوده و این روزها هوش هیجانی بسیار مهم است وی همچنین تاکید کرد تربیت درست نسل جوان وظیفه مراکز آموزشی است و باید وظایف خود را بخوبی اجرا کنند نژاد سلیم به این نکته اشاره کرد که ما باید آموزش و تقویت توانمندی های پرسنل را همیشه در نظر داشته باشیم و آموزش باید از سال‌های کودکی و در جهت توسعه تفکر سیستمی باشد وی گفت: دانشگاه‌های ما از نظر آموزش محتوا باید آخرین داده‌ها را به نحوی ارایه دهند که علم اموزی به بهترین شکل ممکن قوت بگیرد این مقام مسئول گفت به آنچه دارید قانع نشوید پایدارترین مدیریت ها در بندرامام بوده است و باید ادامه پیدا کند.


بازدید از شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی

همچنین مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از شرکت عملیات غیرصنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی بازدید کرد. در این بازدید، بهره‌برداری از ایستگاه‌های آتش‌نشانی تجهیز شده توسط شرکت عملیات غیرصنعتی ماهشهر با حضور مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس آغاز شد. نژادسلیم ضمن تشکر از اقدام های صورت گرفته آرزو کرد این تجهیزات فقط برای مانور مورد استفاده قراربگیرند و هیچ وقت به دلیل بروز یک حادثه مجبور به استفاده از آنها نشوند. این مقام مسئول گفت: این اقدام بسیار ارزشمند است و شاهد این خواهیم بود که تحول بسیار محسوسی در منطقه ایجاد شود. وی همچنین تاکید کرد: از هیچ تلاشی برای کمک به توسعه منطقه و آباد کردن آن دریغ نکنید. شایان ذکر است ایستگاههای آتش‌نشانی شامل سه دستگاه ماشین اطفا حریق است دو دستگاه آن بازسازی شده و یک دستگاه خودروی نو خریداری شده است

پایان زیاندهی مجتمع اروند

در پایان این سفر مهندس نژادسلیم از شرکت پتروشیمی اروند هم بازدید کرد. در این بازدید، قاسمیان عزیزی، مدیرعامل پتروشیمی اروند ضمن تقدیر از حمایت‌های مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: هم‌اکنون همدلی اعتماد و یکپارچگی بسیار ارزشمندی در این مجتمع ایجاد شده که نتیجه تلاش همه کارکنان است.سپس مهندس نژاد سلیم در جمع مدیران و مسئولین پتروشیمی اروند گفت: سه اصل را فراموش نکنید. اول سلامتی که یک نعمت است، دوم هیچوقت به شرایط فعلی خود راضی نباشید و سوم بخشش که کرامت انسانی و سلامت نفس در این حوزه است. وی افزود بسیار خوشحالم در مجموعه تلاشگر و موفق پتروشیمی اروند هستم و یادتان باشد جامعه ای موفق است که یکپارچه باشد و شما این ویژگی را دارید. این مقام مسئول اضافه کرد ما زمانی قدرتمند می شویم که متمرکز در راستای یک هدف متحد شویم و شما الان اینگونه شده‌اید و یادتان باشید همه گروه‌های کارکنان ارزشمند هستند از کارگر ساده گرفته تا مدیران ارشد.مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به این نکته اشاره کرد اکنون شما کرامت ارزشی خود را با رفتار خوبتان پاسخ داده‌اید و کرامت ارزشی به رفتار هر فرد مربوط است.وی همچنین گفت: مجتمع اروند از زیان‌دهی خارج شده من این موفقیت را به همه شما تبریک می‌گویم و یقین دارم شما این قابلیت را دارید. نژادسلیم تاکید کرد: پتروشیمی اروند جایگاه مهمی دارد و جایگاه تک‌تک شما همکاران نیز بسیار مهم است.وی خاطرنشان کرد دقت کنید در برنامه‌های تعمیرات اساسی هیچگونه حادثه‌ای حتی جزیی نداشته باشید زیرا در بحث HSE جای هیچگونه اغماض و چشم پوشی وجود ندارد. مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: امانتی که امروز نزد شماست ثروت ملی است و متعلق به همه است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
سرانجام سازوکار بورس نفت از سوی شرکت ملی نفت ایران اعلام شد که بر اساس آن فروش به صورت ۲۰ درصد ریالی و ۸۰ درصد ارزی خواهد بود که تسویه بخش ریالی (بر اساس نرخ تسعیر سنا) بصورت نقدی قبل از تحویل محموله و تسویه بخش ارزی به صورت اعتباری، با ارائه ضمانت‌نامه بانکی تعهد پرداخت ریالی معتبر از بانک‌های مورد قبول شرکت ملی نفت ایران، پس از تحویل محموله صورت می‌گیرد.
استفاده از قرارداد پالایش که به Processing agreement معروف است، یکی از روش‌‌هایی است که کشور می‌‌تواند به وسیله آن و از طریق فروش فرآورده‌های نفتی در زمان بسیار کوتاه، دستیابی به درآمدهای ارزی خود را تضمین کند.
با نزدیک شدن موعد تحریم‌های نفتی ایران، راهکارهای مختلف مقابله با تحریم طی مذاکره بین ایران و اروپا درحال بررسی است؛ مذاکراتی که هرچند تاکنون جزئیات آن اعلام نشده اما به اعتقاد کارشناسان به‌نظر نتیجه‌بخش است و آینده نفت ایران آن‌طور که آمریکا آرزو می‌کرد، سیاه نخواهد شد.

يادداشت
عبدالرسول دشتی، کارشناس پتروشیمی و رییس اسبق ستاد کارت سوخت/ استفاده از کارت سوخت مزایای زیادی دارد و در دوره‌ای که اجرا می شد، توسط مردم مدیریت مصرف سوخت در حال انجام بود.
هندی‌ها رسما اعلام کردند در دوران تحریم نمی توانند واردات نفت از ایران را صفر کنند و وادرات از ایران را تنها کمی کاهش خواهند داد.
محسن آقایی/ تولید مستمر گاز از فازهای پارس جنوبی و میادین گازی شرکت نفت مناطق مرکزی، این فرصت طلایی را پیش روی تدبیرپردازان صنعت نفت کشورمان قرار داده که با جایگزین کردن گاز به جای فرآورده در صنایع مختلف و نیروگاه‌ها، نسبت به صادرات فرآورده های نفتی به بازارهای منطقه‌ای و جهانی اقدام کنند.
عسگر سرمست، کارشناس ارشد حوزه انرژی و محیط زیست/ موافقت‌نامه پاریس مطابق با برنامه‌های ملی کره‌جنوبی است و این کشور حتی بدون این معاهده نیز، به سمت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خواهد رفت.
علیرضا سلطانی، کارشناس اقتصاد انرژی/ پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران به‌ویژه تحریم‌های نفتی، شناسایی و راه‌های مقابله با اقدام‌های تحمیلی آمریکا و کاهش مخاطرات ناشی از این اقدام‌ها در عرصه اقتصادی به دغدغه اصلی سیاست‌گذاری تبدیل شده است.
گفتمان
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.
دو عضو اوپک، سردمداری جهانی ضدیت با ایران را در بازار نفت به‌عهده گرفته‌اند. این کاملا روشن است. این کار نه در عالم همسایگی و نه در عالم همکاری، صحیح نیست.
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.
هاتف ستاری، کارشناس ارشد حقوق نفت/ کارشناسان حقوق نفت معتقدندکه سرمایه گذاران خارجی با مدل قراردادهای بیع متقابل آشنایی بیشتری دارند و ایران با استفاده از مدل اصلاح شده آن می‌توانست سرعت بیشتری در جذب سرمایه خارجی داشته باشد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :