Daneshenaft logo
چهارشنبه 24 مرداد ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
دبیر‌کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: دولت نرخ خوراک پتروشیمی‌ها را افزایش می‌دهد اما هنوز رقم آن مشخص نشده است.
سه شنبه 23 مرداد ماه 1397
ثبت رکورد جدید در تاریخ بورس ایران:
هلدینگ خلیج‌فارس با ارزش آفرینی و کسب سالانه 8 میلیارد دلار ارز صادراتی غیر نفتی به عنوان یکی از منابع مهم ارزی کشور با مدیریت صحیح و اثر بخش همواره یکی از محرک‌ها و حامیان پویای اقتصاد ملی بوده است.
شنبه 20 مرداد ماه 1397
گزارش دانش‌نفت از بازدید دکتر نوروززاده و مهندس ربیعی از طرح‌های پتروشیمی در حال ساخت منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس:
دکتر نوروززاده: نقش ما در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی این گونه است که به عنوان مثال مدرسه یا بیمارستان توسط دولت ساخته می‌شود، سپس ما هزینه آن‌را پرداخت می‌کنیم.
شنبه 20 مرداد ماه 1397
‎شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس میزبان مدیران عالی در سطوح ملی و استانی جهت بازدید از روند اجرا و پیشرفت این ابر پروژه ملی بود.
شنبه 20 مرداد ماه 1397
کارشناس صنعت پتروشیمی:
کارشناس صنعت پتروشیمی تاکید کرد: آزادسازی نرخ ارز پتروشیمی‌ها، اقدامی منطقی نیست و دور از ذهن به نظر می‌رسد چرا که احتمال ایجاد رانت را تقویت خواهد شد.
سه شنبه 9 مرداد ماه 1397
آیین تودیع و معارفه مهندس اشرف‌زاده و دکتر حسینی مدیرعامل سابق و سرپرست جدید مدیریت برنامه‌ریزی اقتصادی و توسعه هلدینگ خلیج‌فارس، شنبه 6 مرداد‌ماه با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران این شرکت در ساختمان مرکزی هلدینگ برگزار شد.
یکشنبه 7 مرداد ماه 1397
شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: پنج میلیون و 356 هزار تن محصول پتروشیمی به ارزش سه میلیارد و 158 میلیون دلار در سه ماه نخست امسال صادر شد.
دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی:
دبیرکل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: پتروشیمی‌ها ارزی را خارج از سامانه نیما نفروخته‌اند بلکه دلالان با توجه به نوسان قیمت دلار از طریق بورس کالا اقدام به قاچاق آن به کشورهای همسایه می‌کنند که حتی بازار صادراتی ایران را نیز خراب کرده‌اند.
دوشنبه 1 مرداد ماه 1397
نگاه تحلیلی دانش‌نفت به یک موضوع ویژه؛
دانش نفت: به فاصله چند روز پس از سخنرانی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با کارکنان، اطلاعیه‌ای از سوی روابط عمومی ‌این شرکت منتشر شد حاوی این توضیح که منظور ایشان در بخشی از سخنرانی کارکنان رسمی‌ نبوده و آنان در برنامه‌های پیش‌بینی شده این شرکت ضرر و زیانی از جنبه حقوق و مزایای دریافتی نخواهند کرد.
جمعه 8 تیر ماه 1397
مدیرعامل شستا:
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: سهامداری شستا در ذوب‌آهن اصفهان و شرکت ملی نفتکش تا ۴۰ درصد باقی می‌ماند و بقیه واگذار می‌شود و هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین با سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی و سرمایه‌گذاری غدیر ادغام می‌شوند.
دوشنبه 28 خرداد ماه 1397
زیان‌های تضعیف برند پتروشیمی ایران و پیشنهاد ویژه دانش نفت برای مدل تمرکزگرایی از طریق ایجاد بازوی تجاری بین‌المللی؛
آیا ادغام تاپیکو و هلدینگ خلیج فارس نقطه بازگشت به مدیریت یکپارچه در پتروشیمی خواهد بود؟
جمعه 18 خرداد ماه 1397
دانش نفت از موافقت وزارت‌خانه‌های دفاع، نفت، رفاه و تامین‌اجتماعی گزارش می‌دهد؛
هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با افزایش سرمایه، سهام تاپیکو را خریداری خواهد کرد.
جمعه 18 خرداد ماه 1397
گزارش دانش نفت از هجدهمین دوره نمایشگاه سه سالانه میلان پلاست؛
هجدهمین دوره نمایشگاه سه سالانه میلان پلاست ۸ تا ۱۱ خرداد ماه در مرکز نمایشگاهی FIERA MILANO برگزار شد.
جمعه 18 خرداد ماه 1397
در احکام جداگانه‌ای از سوی مهندس جعفر ربیعی نایب‌رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس آقایان رستمی، زال‌خانی، حسنی، صانعی، یاسری، قسامی و شمیم به ترتیب به سمت مدیران عامل جدید شرکت‌های پتروشیمی بندرامام، فجر، پارس، نوری، عملیات غیر صنعتی پازارگاد، آپادانا خلیج‌فارس و مبین منصوب شدند.
یکشنبه 6 خرداد ماه 1397
مهندس ربیعی مطرح کرد؛
تامین مالی از طریق بازار سرمایه در سیاست‌گذاری‌های هلدینگ خلیج‌فارس دارای اهمیت ویژه‌ای است و در آینده نزدیک بازار سرمایه سهم ویژه‌ای را در این زمینه برعهده خواهد گرفت.
شنبه 1 اردیبهشت ماه 1397
مدیرعامل جدید هلدینگ خلیج فارس:
سیاست اصلی هلدینگ خلیج فارس، اقتصادی کارکردن است و همه پروژه‌ها باید سودآور باشد. در بازار سرمایه حضور داریم معنا ندارد که زیان‌ده باشیم زیرا در این صورت این به زیان سهامداران نیزخواهد بود.
یکشنبه 26 فروردین ماه 1397
تایید خبر دانش‌نفت؛
همان‌گونه که پیش‌تر اطلاع‌رسانی کرده بودیم با روی کار آمدن جعفر ربیعی مدیرعامل جدید هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس، موج تغییرات در شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ با پنج تغییر آغاز شد.
دوشنبه 21 اسفند ماه 1396
اختصاصی دانش‌نفت؛
در جلسه‌ای كه عصر امروز در دفتر وزیر نفت برگزار شد، جعفر ربیعی به سمت مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس منصوب شد.
شنبه 19 اسفند ماه 1396
رییس کل روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس در واکنش به مطالب مطرح شده در برخی سایت‌های مجازی گفت: هلدینگ خلیج فارس منعی برای ادامه همکاری و بهره‌گیری از توان و تجربه مدیریتی برخی از مدیران بازنشسته ندارد.
سه شنبه 8 اسفند ماه 1396
شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس به منظور بومی‌سازی دانش فنی، تفاهم‌نامه تجاری‌سازی امضا کردند.
دوشنبه 7 اسفند ماه 1396
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
پس از جنگ جهانی دوم تا امروز دلار دقیقا در نقش یک سلاح مانند موشک‌های بالستیک دور برد در جهت تغییر نظام‌های مستقل و تسلط بر آنها مورد استفاده قرار گرفته است و هرچه کشوری وابسته‌تر به نظام مالی مبتنی بر دلار بوده، به همان اندازه آسیب‌پذیرتر شده است.
با افزایش سفرهای تابستانی و روند افزایشی مصرف بنزین، در روزهای گذشته اخباری غیرواقعی در برخی رسانه‌ها منتشر شد که افزون بر ایجاد نگرانی در اذهان عمومی، هجوم مردم به جایگاه‌ها، ایجاد مشکلات عدیده در زنجیره سوخت‌رسانی و سرانجام مصرف بیش از پیش بنزین را به همراه داشت.
17 مرداد بهانه‌ای برای ارج نهادن به تلاش‌های قشری بی ادعا است که اطلاع‌رسانی به موقع و انعکاس حقایق را رسالت اصلی خود می‌دانند.

يادداشت
از اواخر دهه 70 تاکنون در قالب قوانین مختلف، به عرضه نفت خام در بورس با هدف استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی در زمینه صادرات نفت تاکید شده اما همچنان با همکاری نامناسب مدیران شرکت ملی نفت ایران روی زمین مانده است.
علی عرب‌صالحی نصرآبادی، کارشناس ارشد اقتصاد/ تحولات نرخ ارز در ایران تاکنون چگونه بوده است؟ نظام های ارزی تاکنون در ایران چگونه بوده‌‌‌‌اند؟ نظام‌‌‌‌های ارزی متفاوت چه تاثیری بر اقتصاد گذاشته‌‌‌‌اند؟ دلایل شوک ارزی در سال 90 چه بود؟ راهکارهای جلوگیری از شوک‌های ارزی چیست؟
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ کریدور گاز جنوبی که پروژه‌ای برای انتقال سالانه ۱۶ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی دریای خزر به ترکیه و جنوب اروپا است، معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه مشتریان انرژی ایران را دریافت کرد.
محمد ابراهیمی، کارشناس صنعت نفت/ پتروشیمی یکی از بزرگ‌ترین زیرمجموعه‌های صنعت نفت است که در سودآوری و ایجاد ارزش افزوده از منابع هیدروکربنی و سیاست اتکا نکردن به صادرات نفت و جلوگیری از خام‌فروشی نقش اساسی دارد.
احمد مددی/ نبود، کمبود و گرانی کاغذ بلای جان مطبوعات شده است. در این میان، مطبوعات تخصصی به عنوان رکن چهارم دموکراسی در حوزه صنایع تخصصی، در شرایط بسیار بغرنجی به سر می برند.
گفتمان
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.
هاتف ستاری، کارشناس ارشد حقوق نفت/ کارشناسان حقوق نفت معتقدندکه سرمایه گذاران خارجی با مدل قراردادهای بیع متقابل آشنایی بیشتری دارند و ایران با استفاده از مدل اصلاح شده آن می‌توانست سرعت بیشتری در جذب سرمایه خارجی داشته باشد.
داریوش مختاری، کارشناس حوزه آب/ آلودگی آب دریا موجب بروز بیماری‌های پوستی در صیادان می‌شود و سلامت آنها را به خطر می‌اندازد.
The issue of increasing the recycling rate of Iranian oilfields is directly linked to the issue of capital and investment, which is dependent on the growth of barrels of oil from oil wells to finance and investment on these wells in Iran.
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :