Daneshenaft logo
دوشنبه 31 شهریور ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
جعفر‌ ربیعی:
بانک ملت و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با هدف ارتقای سطح همکاری‌ها، تفاهمنامه امضا کردند.
یکشنبه 30 شهریور ماه 1399
تفاهم‌نامه همکاری میان بانک ملت و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس امضا شد.
یکشنبه 30 شهریور ماه 1399
جمعی از پرسنل این شرکت با ارسال بیانیه‌ای از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره به جهت اجرای طرح بیمه تکمیلی تقدیر کردند.
یکشنبه 30 شهریور ماه 1399
در راستای بررسی نحوه اجرای تقویم فرهنگی سال جاری جلسه شورای سیاستگذاری روابط عمومی شرکت‌های پتروشیمی منطقه به میزبانی پتروشیمی بندرامام برگزار شد.
یکشنبه 30 شهریور ماه 1399
مهندس نشان‌زاده خبر داد:
بازار سرمایه كشور با حضور بالغ بر ۶۰۰ شركت به عنوان یكی از بازارهای شفاف و مورد اقبال اركان نظام بوده كه ورود پتروشیمی اروند به این بازار می‌تواند بر اعتبار بین‌المللی شرکت بیافزاید.
شنبه 29 شهریور ماه 1399
در حکمی از سوی حسن نشان زاده مدیرعامل پتروشیمی اروند، زهره متقی رئیس سابق فرهنگسرای فردوسی، رئیس روابط عمومی این شرکت شد.
سه شنبه 25 شهریور ماه 1399
تکمیل زنجیره ارزش در پترول از حرف تا عمل
پس از بهره برداری کامل پتروشیمی اوره لردگان، واحد سولفات پتاسیم پتروشیمی ارومیه از دیگر طرح های توسعه ای پترول که با هدف تکمیل زنجیره ارزش ، جلوگیری از خام فروشی و توسعه محصولات متنوع و استراتژیک تعریف شده بود بدون حضور کارشناسان خارجی با موفقیت در مدار تولید قرار گرفت تا جهش تولید در پترول شکوفا شود.
شنبه 22 شهریور ماه 1399
مهندس عباس کریمی خبر داد: افزایش 61 درصدی فروش پتروشیمی غدیر در سال 99 در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته
در سه ماهه اول سال جاری به دلیل نیاز داخل به PVC گرید S65 هیچگونه صادراتی نداشتیم و تمام محصول تولیدی را در بورس کالای ایران عرضه کردیم و توانستیم بازار داخل را تنظیم کنیم که منجر به جذب سود 169 درصد خالص برای شرکت شده است.
شنبه 22 شهریور ماه 1399
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در پیامی با تشکر از همه دست‌اندرکاران کسب موفقیت قرار گرفتن نام این شرکت در بین چهل شرکت برتر شیمیایی دنیا به انتخاب موسسه معتبر ICIS، از گام‌های موثر این هلدینگ در سال‌های پیش رو با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته خبر داد.
جمعه 21 شهریور ماه 1399
برای ‏سومین سال متوالی؛
رده‌بندی صد شرکت برتر صنایع شیمیایی جهان در سال 2020 توسط موسسه معتبر ‏ICIS‏ اعلام شد و شرکت صنایع پتروشیمی ‏خلیج فارس که تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار دارد در رده چهلم جهان و دوم منطقه قرار گرفت.‏
جمعه 21 شهریور ماه 1399
رئیس مجلس در بازدید از پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس:
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر به استان خوزستان با حضور و نظارت میدانی از پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس به تحسین مدیران و کارکنان این پروژه ملی پرداخت و تاکید کرد که مجلس جلوی کسانی که بخواهند بر سراه پروژه‌های موفقی چون بیدبلند مزاحمت ایجاد کنند و این مجاهدان را تضعیف کنند، می‌ایستد.
شنبه 15 شهریور ماه 1399
مهندس صانعی خبر داد:‏
مدیرعامل پتروشیمی نوری با بیان اینکه تا پایان سال در این مجتمع تعمیرات اساسی پیش‌بینی شده صورت نخواهد گرفت، از ‏افزایش ده درصدی تولید در این پتروشیمی در سال جهش تولید خبر داد و همچنین به بیان آخرین وضعیت افزایش سرمایه دویست ‏درصدی نوری از محل سود انباشته پرداخت.‏
دوشنبه 10 شهریور ماه 1399
مصاحبه تخصصی شرکت‌های پتروشیمی هنگام و آپادانا خلیج فارس و پس از برگزاری آزمون کتبی استخدامی، با حضور ‏نمایندگان هلدینگ خلیج فارس و نمایندگانی از این دو شرکت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر واحد ماهشهر برگزار شد.‏
دوشنبه 10 شهریور ماه 1399
مصبح امروز آئین انعقاد تفاهم‌نامه بورسیه دانش‌آموزان شهرستان بندرماهشهر و بندر امام خمینی (ره) با حضور دکتر مرویان مشاور مسئولیت اجتماعی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نادر پور مدیرعامل شرکت ره آوران فنون پتروشیمی و روسای ادارات آموزش و پرورش بندرماهشهر و بندرامام خمینی(ره) برگزار شد.
چهارشنبه 5 شهریور ماه 1399
مدیر بازرگانی داخلی شرکت تجارت صنعت خلیج فارس گفت: محصولات مرتبط با بورس انرژی از سوی چهار ‏شرکت ‏پتروشیمی بندر امام، بوعلی سینا، نوری و پارس از مجموعه هلدینگ خلیج فارس سهمی 70 درصدی از عرضه محصولات ‏14 شرکت پتروشیمی ‏به این بورس را دارند.
چهارشنبه 5 شهریور ماه 1399
نماینده حوزه مسئولیت اجتماعی هلدینگ خلیج فارس از اجرای طرح تاسیس و راه‌اندازی کانون‌های تخصصی تحکیم و تعالی خانواده در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های پتروشیمی منطقه ماهشهر خبر داد.
شنبه 1 شهریور ماه 1399
ثبت رکورد خرید عرضه اولیه سهام پتروشیمی ارومیه؛
پتروشیمی ارومیه در نهمین عرضه اولیه سال 99 فرابورس ایران توانست از 700 میلیون سهام کل شرکت، 105 میلیون سهم معادل 15 درصد از سهام را عرضه کند که از این تعداد 84 میلیون سهم در روز عرضه اولیه و 21 میلیون سهم نیز در تاریخ 19 مرداد 99 به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص می‌یابد.
جمعه 24 مرداد ماه 1399
از سوی هیات داوران نهمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه؛
با معرفی برگزیدگان نهمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه، شرکت مدیریت توسعه پتروشیمی، مجری پروژه بزرگ SRU ‎ایلام به ‏عنوان برترین و تنها برگزیده این بخش در بین شرکت‌های بزرگ کشور در مدیریت پروژه انتخاب و معرفی شد.
جمعه 24 مرداد ماه 1399
تمیز‌کاری رآکتورهای ۲۰۱ و ۲۲۱، تعمیر توربوکوپلنیگ سانتریفیوژA ، تعمیرات اساسی بلورهای ۲۰۱ و ۲۲۱، تمیزکاری و تعمیر تیوب‌های آسیب‌دیده مبدل‌های۷۰۴، ۲۰۱،۲۲۱، تمیزکاری برج‌ها، درام‌ها و مبدل‌هایSec 700، تعمیر پمپ‌های 711 و 853، بازرسی تجهیزات ثابت و انجام PM تجهیزات برقی و ابزار دقیقی از جمله اقدامات برنامه‌ریزی شده در اورهال است.
جمعه 24 مرداد ماه 1399
شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج‌فارس در نهمین دوره جایزه ملی مدیریت پروژه ایران به‌عنوان پروژه برتر کشور معرفی شد.
یکشنبه 19 مرداد ماه 1399
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
جایگاه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس در رده‌بندی ICISحفظ شد، این مهم یکی از بهترین خبرهایی است که در کوران تحریم‌های سخت و ظالمانه ایالات متحده آمریکا شنیده شد.
توسعه گازرسانی افزون بر رفاه مردم، سبب توسعه صنایع وابسته یا همان صنایع خرد می‌شود و به کسب‌وکار کارخانه‌های کوچک سازنده کالاهای مورد نیاز صنعت گاز رونق می‌بخشد.
باتوجه به ریل‌گذاری مستحکم در حوزه تولید متانول کشور، هدایت این ریل به سمت زنجیره ارزش را اجتناب‌ناپذیر می‌دانیم و از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌های ملی برای ایجاد بستری نوین بهره خواهیم برد.

يادداشت
نمی‌شود از افزایش تولید بنزین، پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صادرات بنزین و فرآورده‌های نفتی، افزایش صادرات گاز، گازرسانی روستایی، گازرسانی شهری، بهبود محیط زیست، کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها سخن گفت اما از پارس جنوبی و کارهایی که برای توسعه آن انجام شد، سخن نگفت.
میزان برق تولید شده از منابع انرژی‌های تجدید پذیر در تیرماه به رقم ۵۰۳۵ میلیون کیلووات ساعت رسید که این میزان موجب کاهش تلفات ۶۵ مگاوات برق و جذب سرمایه‌گذاری غیر دولتی ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال شد.
همزمان با بهره برداری رسمی از طرح تولید کاتالیست مورد نیاز برای تولید انواع پلی‌اتیلن‌ها، وابستگی صنعت پتروشیمی به کاتالیست‌های خارجی کاهش می یابد.
رضا محتشمی‌پور، معاون بورس کالا/ طرح اعطای قیر رایگان برای ایجاد راه روستایی به خاطر عدم نظارت، در شرکت‌های تولید قیر ، پیمانکاری‌ها و شهرداری‌ها فساد ایجاد می‌کند و اگر می‌خواهیم راه روستایی درست کنیم از درآمد خزانه می‌توان احداث کرد.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی تحولات سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و چشم‌انداز بازارهای جهانی انرژی در افق ۲۰۴۰ میلادی پرداخت.
گفتمان
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.
با قاطعیت اعلام می‌کنیم که در دانش فنی واحدهای آمونیاک و اوره در داخل کشور خودکفا هستیم، علاوه بر آن با مشابهت‌سازی و اعمال برخی اصلاحات، قادر به ساخت واحدهای تولید اتیلن و عمده واحدهای پایین‌دستی‌های مربوط به آن هستیم.
محمدرضا حسینیان: در طول یک سال و نیم گذشته تلویزیون صنعت نفت را بر روی بستر www.petroleum.tv راه‌اندازی کردم.
به دلیل نبود سیستم فكری متمركز، عدم همكاری، تعارض بین اهداف و وظایف محوله با سهم هركدام از وزارتخانه‌های نفت و نیرو در بازار انرژی كشور، بسیاری از اهداف كلان بخش انرژی در كشور مغفول می ماند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :