Daneshenaft logo
دوشنبه 27 دی ماه 1400 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
علی عسکری در مراسم معارفه خود:
مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، پتروشیمی را راه برون‌رفت کشور از معضلات و مشکلات اقتصادی خواند و گفت: معقتدم کار در هلدینگ خلیج‌فارس، جهاد فی سبیل الله است.
شنبه 25 دی ماه 1400
رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در حکمی عبدالعلی علی‌عسگری را به‌عنوان مدیرعامل این شرکت منصوب کرد.
سه شنبه 21 دی ماه 1400
در نشست با مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس مطرح شد؛
وزیر نفت بر افزایش همکاری‌ها میان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و صندوق بازنشستگی نفت به‌منظور اجرای پروژه‌های بزرگ صنعت نفت تأکید کرد.
سه شنبه 21 دی ماه 1400
حسن نشان‌زاده‌مقدم در دیدار با مدیرعامل بانک ملت گفت: دو دهه قبل، شرکت پتروشیمی اروند به عنوان بزرگترین زنجیره کلر دنیا پایه‌گذاری شد و هم‌اکنون افزون بر آن، بزرگترین زنجیره PVC کشور و دومین زنجیره بزرگ خاورمیانه به شمار می‌رود.
شنبه 11 دی ماه 1400
مدیرعامل پتروشیمی مرجان به مناسبت هفته پژوهش تاکید کرد:
مدیرعامل پتروشیمی مرجان با گرامیداشت هفته پژوهش بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های پژوهشگران و فناوران داخلی برای حمایت، پشتیبانی و تقویت بهینه تولید در این واحد پتروشیمی تاکید کرد.
سه شنبه 30 آذر ماه 1400
مهندس «علی ابراهیم‌زاده»، مدیرعامل شرکت جم‌صنعت‌کاران مطرح کرد؛
به جرات می‌توان گفت که شرکت جم‌صنعت‌کاران یکی از پیمانکاران قدرتمند منطقه است که در همه موارد از نظر دانش و نیروی انسانی گرفته تا تجهیزات در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و تجربه سالیان گذشته نشان از تعهد ما در تحویل پروژه‌های محوله بوده است.
شنبه 20 آذر ماه 1400
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان در مراسم امضای قرارداد خرید، نصب و راه‌اندازی واحد SSP-C با بیان اینکه اجرای این پروژه از آرزو‌های دیرینه همکاران پتروشیمی شهید تندگویان بوده، گفت: ارزش قرارداد این پروژه تمام ایرانی حدود ۳۰ میلیون یورو بوده که توانستیم با فاینانس ایرانی اجرایی کرده و ظرفیت تولید این شرکت را افزایش دهیم.
چهارشنبه 17 آذر ماه 1400
پتروشیمی جم به‌منظور افزایش صادرات غیرنفتی و افزایش سهم شرکت از بازار ترکیه، محصولات خود را به‌صورت مستقیم در نمایشگاه پلاست اوراسیای ترکیه عرضه کرد.
یکشنبه 14 آذر ماه 1400
روابط عمومی شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با تکذیب خبر نادرست انفجار و آتش‌سوزی در این پتروشیمی و با تاکید بر استمرار تولید در خطوط تولید پتروشیمی شهید تندگویان، اعلام کرد: متاسفانه حادثه در هنگام تعمیر یک دستگاه تهویه منجر به مصدومیت و فوت یک نفر از تکنسین‌های واحد تهویه شده است.
چهارشنبه 3 آذر ماه 1400
حمیدرضا رستمی خبر داد:
با انجام موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی واحد وینیل کلراید منومر شرکت پتروشیمی بندر امام در ۱۴ روز، افزایش ۷۰ تنی تولید در روز برای این واحد محقق شد.
سه شنبه 2 آذر ماه 1400
جواد گلی:
مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ابراز تأسف از تلاش عده‌ای برای ضربه زدن به اعتبار رسانه‌ها در صنعت پتروشیمی، شایعه‌ منتشر شده درباره مدیرعامل پتروشیمی بندر امام (ره) را عاری از حقیقت عنوان کرد.
یکشنبه 30 آبان ماه 1400
در حاشیه برگزاری نمایشگاه توانمندسازی عسلویه اعلام شد؛
همزمان با تشریح جزئیات تفاهم اولیه بانک ملت و گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس (شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد) بر سر سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومانی اجرای طرح اسکان، توافق دیگری با بانک تجارت در حاشیه نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه عسلویه در تامین نیازهای عمومی و تخصصی شرکت‌های پتروشیمی برای اسان‌سازی ارائه تسهیلات به کارگاه‌های تولیدی و صنعتی بومی حاصل شد.
چهارشنبه 26 آبان ماه 1400
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از رشد ۳۸ درصدی تولید پتروشیمی کشور نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود این روند رو به رشد با توجه به طرحهای در دست اجرا در صنایع پتروشیمی ادامه داشته باشد.
دوشنبه 24 آبان ماه 1400
به همت گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس؛
با ثبت‌نام حدود 250 شرکت و‌کارگاه صنعتی و‌نیمه صنعتی محلی، در قالب 18 گروه کالایی، رکورد مشارکت در نمایشگاه ‏توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تأمین نیازهای عمومی و تخصصی شرکت‌های ‏پتروشیمی به میزبانی منطقه ویژه ‏اقتصادی انرژی پارس «عسلویه» شکسته شد.‏
شنبه 22 آبان ماه 1400
با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان جشن پایان فلرینگ در مجتمع پالایشی بیدبلند خلیج فارس برگزار شد؛
محمود امین نژاد مدیرعامل بیدبلند خلیج فارس: در راستای تکمیل پروژه‌های توسعه‌ای شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، از این پروژه ارزشمند با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۴۰ میلیون دلار به منظور انتقال روزانه ۱۳۰۰ تن گاز اسیدی، از ۴۷ کیلومتر خطوط لوله ۲۰ اینچ و ۵ ایستگاه انتقال و دریافت گاز بهره برداری می‌شود.
جمعه 21 آبان ماه 1400
مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان:
مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان ضمن اشاره به افزایش ۱۰ درصدی تولیدات این مجتمع در هفت ماه امسال گفت: پتروشیمی شهید تندگویان با فروش همه محصولات خود در بازار داخلی، از شرکت‌های پیشرو در حمایت از تولید ملی است.
سه شنبه 18 آبان ماه 1400
براساس گزارش وزارت نفت در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛
گزارش وزارت نفت از روند افزایش فروش نفت خام و صادرات محصولات پتروشیمی در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارائه شد.
چهارشنبه 12 آبان ماه 1400
پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار شرکت تأمین سرمایه خلیج فارس (سهامی عام در شرف تأسیس) به روش ثبت سفارش در نماد «تفارس»، از ساعت ۹ صبح امروز آغاز می‌شود.
شنبه 8 آبان ماه 1400
از سوی مهندس ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس تشریح شد؛
مهندس ربیعی: از سال گذشته تاکنون در مجموع تعداد ۸۰۰ دانش‌آموزان مناطق عملیاتی ماهشهر و عسلویه تحت پوشش طرح توانمندسازی دانش‌آموزان مستعد قرار گرفته و از خدمات این طرح بهره‌مند خواهند شد.
شنبه 8 آبان ماه 1400
جواد گلی خبر داد: ‏
مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس از برگزاری نمایشگاه توانمندسازی و حمایت ‏از شرکت‌های منطقه در تامین نیازهای عمومی و تخصصی شرکت‌های پتروشیمی خلیج فارس در عسلویه از تاریخ ۲۴ الی ۲۶ ‏آبان‌ماه سال جاری به مدت سه روز در محل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبر داد. ‏
سه شنبه 4 آبان ماه 1400
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
عدم سرمایه‌گذاری بر روی میادین نفتی و گازی کشورمان شرایط خاصی را از حیث افت تولید نفت و گاز برای صنعت نفت کشورمان ایجاد کرده است.
با نگاهی اجمالی اما دقیق به شرکت‌های پیمانکاری در حوزه پروژه‌های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و البته دیگر صنایع می‌توان آنها را از نظر تخصصی و تکامل در طول حیاتشان به چند گروه تقسیم کرد.
حذف ایران از میان غول‌های نفت و گاز جهان بدترین خبر ممکن برای صنعت نفتی است که قدمتی 117 ساله دارد.

يادداشت
فرامرز پریزی، کارشناس ارشد روابط عمومی/ روابط عمومی چه نقشی در توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست دارد؟ این پرسشی است که شاید ذهن بسیاری از ما را به خود مشغول داشته است و در پاسخ به آن ابتدا باید دانست که توسعه پایدار مبتنی بر حفظ محیط زیست چیست سپس بررسی کرد که نقش روابط عمومی در این عرصه چیست.
با سوختن هر مترمکعب گاز ده هزار کیلو کالری انرژی تولید می شود. حال می‌خواهیم محاسبه نمائیم که برای گرم کردن یک خانه با طول و عرض ۴ متر و ارتفاع ۲.۵ متر چه میزان گاز طبیعی مورد نیاز است. فرض کنیم یک روز سرد زمستان است و ما می خواهیم دمای این خانه را از صفر درجه به ۲۰ درجه سانتی‌گراد برسانیم.
طبق بررسی جدید، نروژ بالاترین سهم را در استفاده از انرژی تجدیدپذیر در میان کشورهای جهان دارد.
عماد رفیعی، کارشناس نفت و انرژی/ توانایی فنی برای ساخت پتروپالایشگاه‌ها وجود دارد. تامین مالی این طرح‌ها از مسیر اعطای تنفس خوراک تسهیل شده است و این امتیاز نه تنها باعث جذب سرمایه‌های داخلی شده، بلکه اکنون فاینانسورهای خارجی نیز برای سرمایه‌گذاری ابراز تمایل کرده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان گفت: اکنون ۷۸ هزار مشترک گاز طبیعی در این استان وجود دارد.
گفتمان
عضو هیئت مدیره انجمن قیرسازان ایران گفت: از سال 98 تا کنون ترکیه واردات قیر از ایران را به دلایلی نامعلوم ممنوع کرده است و ما بازار 300 میلیون دلاری شمال غرب کشور را از دست داده‌ایم ولی دولت برای حل این مشکل هیچ اقدامی نمی‌کند.
طرح‌های پیشران در چهار زنجیره پروپیلن، متانول، اتیلن و بنزن تعریف شده‌اند که شامل 31 طرح است. در صورت اجرایی شدن این طرح‌ها 70 درصد واردات کشور کاهش می‌یابد. حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها از 50 میلیون دلار تا 250 میلیون دلار هستنند. از این رو این طرح‌ها به گونه‌ای هستند که با صرف حجم سرمایه‌گذاری پایین، محصولات با ارزش افزوده بالا تولید می‌کنند.
پس از پذیرش قطعنامه و پایان جنگ تحمیلی، در سفری که مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به‌عنوان جانشین فرمانده کل قوا به اتفاق وزیر نفت و جمعی از مدیران ارشد نفتی و نظامی به منطقه داشتند...
پژوهشگاه صنعت نفت با توجه به اشرافی که به همه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های مهندسی داخلی دارد، تنها ارائه‌دهنده دانش فنی در کشور است.
شرکت لوله‌سازی اهواز در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به صورت مستمر و با جدیت تمام در حال تولید لوله‌های فولادی ۴۲ اینچ سرویس ترش پروژه گوره به جاسک است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :