Daneshenaft logo
سه شنبه 29 مرداد ماه 1398 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
سه شنبه 11 تیر ماه 1398 | کد مطلب : 23152
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شستان در بازدید از پتروشیمی مرجان:
پتروشیمی مرجان می‌تواند پیشگام و نقش‌آفرین عرصه تولید باشد


مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شستان در بازدید از پتروشیمی مرجان گفت: این پتروشیمی با توجه به منابع غنی و ظرفیت‌های بالای مدیریتی آن می‌تواند پیشگام و نقش‌آفرین عرصه تولید در صنعت کشور باشد.

دکتر محمدحسن تولایی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شستان روز دوشنبه دهم تیرماه در نشست با مسئولین پتروشیمی مرجان تاکید کرد: حرکت در مسیر افزایش تولید با بهره‌گیری مناسب از منابع موجود  باید مبنای برنامه‌ریزی برای  تحقق هدف‌های پیش‌بینی شده باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی مرجان، دکتر محمدحسن تولایی مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری شستان همراه با جمعی از مدیران و مسئولین آن مجموعه روز دوشنبه دهم تیرماه جاری پس از حضور در پتروشیمی مرجان و بازدید از بخش‌های این مجتمع عظیم با مدیرعامل و مسئولین واحدهای این مجتمع پتروشیمی تشکیل جلسه داده و با قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیرعامل و کارکنان پتروشیمی مرجان تاکید کرد حرکت در مسیر تولید بیشتر با بهره‌گیری مناسب از منابع موجود باید مبنای برنامه‌ریزی برای تحقق هدف‌های پیش‌بینی شده باشد.

دکتر تولایی با بیان این مطلب که لازمه پیشرفت اقتصادی در شرایط کنونی بهره‌وری بیشتر و بهتر از منابع در اختیار است تصریح کرد: جهت دادن منابع به سمت و سوی افزایش تولید محصول استاندارد و باکیفیت می‌تواند منجر به ایجاد تحول اساسی در این حوزه گردد و باید با توجه بیشتر و حساسیت خاصی به این مقوله نگریسته شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری شستان با قدردانی از تلاش خستگی‌ناپذیر و ارزشمند تمامی کارکنان پتروشیمی مرجان وجود مهندس مسعودی در راس این شرکت به عنوان مدیر‌عامل را غنیمت دانست و تاکید کرد ایشان جزو مدیران شایسته ما هستند که وجودشان برای مرجان غنیمت است و این شرکت با توجه به منابع غنی و ظرفیت‌های بالای مدیریتی آن می‌تواند پیشگام و نقش‌آفرین عرصه تولید در صنعت کشور باشد.

وی در پایان با قدردانی از تلاش مجموعه‌های ذی‌ربط در رفع مشکلات پیش آمده در خط PRG پتروشیمی مرجان گفت: افزایش ضریب ایمنی به عنوان یک اصل مهم باید مورد توجه قرار گیرد و تاکید کرد لازم است این موضوع به شرکت‌های طرف قرارداد ابلاغ و تصمیمات لازم در ارتباط با این موضوع اتخاذ گردد. گفتنی است پیش از سخنان  وی، مهندس قاسم مسعودی مدیرعامل شرکت پتروشیمی مرجان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان گزارشی در خصوص عملکرد پتروشیمی مرجان را ارائه نموده و گفت: در شرایط کنونی اهتمام و پشتکار همکاران بر تولید بیشتر متمرکز گردیده است.

مهندس مسعودی در ادامه سخنان خود به مسائل و چالش‌ های پیش روی شرکت اشاره کرد و گفت: توان و ظرفیت موجود در پتروشیمی مرجان زمینه ساز تحولی موثر برای تولید بیشتر و فراتر از انتظار را نوید می‌دهد و این مهم دست‌یافتنی است.

وی با قدردانی ازحضور تاثیر گذار دکتر تولایی مدیر‌عامل شرکت سرمایه‌گذاری شستان در پتروشیمی مرجان اظهار امیدواری کرد که با همت و پشتکار همکاران و حمایت و پشتیبانی ایشان در مرحله جدید فعالیت این شرکت بتوانیم فعال‌تر از قبل در راستای تولید کمی و کیفی محصول گام‌های اساسی برداریم.

قابل ذکر است در ادامه این نشست تخصصی مسئولین و معاونت‌های مختلف پتروشیمی مرجان به طرح مسائل حوزه تحت مسئولیت خود در حضور مدیرعامل شستان پرداخته و انتظارات خود را در راستای تعالی بیشتر شرکت به تفصیل بیان نمودند.

 

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
افزایش ضریب بازیافت، بزرگترین چالش فناوری صنعت نفت ایران است؛ این سخن بارها از زبان مدیران قدیم و جدید صنعت نفت بر زبان رانده شده است اما این چالش بزرگ هیچگاه مرتفع نگردیده است.
محسن حائری‌نژاد، رئیس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)/ صنعت نفت ایران یکی از مهمترین ذخایره دارنده همزمان نفت و گاز در دنیاست و از طرفی در دهه‌های آینده سوخت‌های متعارف و به طور مشخص نفت و گاز نقش اصلی را در تأمین انرژی جهان بازی می کنند.
با تصویب ورود شرکت ملی گاز ایران به حوزه بالادست صنعت نفت در اساسنامه این شرکت، راه برای ایجاد زنجیره ارزش گاز هموارتر می‌شود.

يادداشت
هوشنگ فضلی، کارشناس ارشد مسئولیت اجتماعی حوزه مشاور اجتماعی وزیر نفت/ به‌طور معمول زمانی که سخن از مفهوم شرکت و به‌ویژه شرکت خصوصی پیش می‌آید، پیش‌فرض ذهنی افراد به دغدغه‌های اقتصادی و سوددهی معطوف می‌شود. از اساس این ذهنیت درست است، زیرا ماهیت وجودی یک شرکت بر مقوله کسب‌وکار معطوف به سودآوری است.
محمد امین راد/ ۲ خرداد ۱۳۹۸ - کاردار آمریکا در بغداد اخبار مربوط به معافیت عراق از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران در زمینه واردات برق و گاز را تایید کرد.
بررسی طرح‌های پالایشی کشور نشان می‌دهد که تنها روش مدنظر برای تامین مالی این قبیل از پروژه‌ها، استفاده از فاینانس خارجی بوده است در حالی که نقدینگی کشور به حدود 2000 هزار میلیارد تومان رسیده و برای ساخت سالانه یک پالایشگاه 250 هزار بشکه‌ای، جذب 3 درصد از این نقدینگی برای راه اندازی پالایشگاه‌های کشور کافی است.
نام اقتصاد مقاومتی که به میان می‌آید، باید صنعت پتروشیمی ایران را از پیشگامان این راه دانست که با حرکت در این مسیر کارنامه‌ای موفق ثبت کرده است. گواه این موضوع طرح‌های مختلف پتروشیمی است که در سال های اخیر افتتاح شده و نتیجه آن با رشد و تنوع تولید و همچنین صادرات برای اقتصاد کشور همراه بوده است.
حسن ضیا کاشانی، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران/ اکنون تنها ابزاری که برای کنترل مصرف سوخت در اختیار ما قرار دارد، استفاده از کارت هوشمند سوخت است.
گفتمان
با توجه به رشد مصرف، تولید متانول ایران تا چهار سال آینده به بیش از ۲۵ میلیون تن خواهد رسید که چین و آمریکا هم بیشتر از این میزان تولید خواهند کرد، اما به همان میزان که تولید افزایش می‌یابد، رشد مصرف هم بالا خواهد رفت.
من فضا را باز نمی‌کنم که یکسری بیایند دوباره بابک زنجانی درست کنند. حتما چنین اجازه‌ای نمی‌دهم، بارها گفته‌ام تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم حتی به قیمت جانم که هیچ، به قیمت آبرویم هم ان‌شاءالله نمی‌گذارم از پول ملت ببرند. نمی‌گذارم از این پول ببرند و من بمانم.
مهندس مهدی حاجی حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت پتروایران کیش در گفتگو با دانش نفت، آخرین فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت پتروایران کیش را در زمینه‌های مختلف کاری تشریح کرد. آنچه در پی می آید مشروح این گفتگوست که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد.
مهندس حسین تولا، مدیریت برنامه‌ریزی طرح‌ها و توسعه تجاری شرکت توسعه پتروایران را بر عهده دارد.
عصام‌الدین فیروزبخت، مدیرفاوای شركت توسعه پتروایران، دارای 23 سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه توسعه راهكارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت است.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :