Daneshenaft logo
جمعه 29 دی ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 7 بهمن ماه 1391 | کد مطلب : 7151
بزرگ ترین واگذاری همسو با اصل 44 در كشور؛
هلدینگ خلیج فارس تا پایان بهمن واگذار می شوددانـش نفـت: مـديـرعـامـل شـركـت ملـي صنايع پتروشيمي گفت: هلدينگ خليج فارس به عنوان بزرگ ترين واگذاري همسو با اصل 44 قانون اساسي تا پايان بهمن ماه واگذار خواهد شد.
مهندس عبدالحسين بيات صبح در اولين اجلاس مديران عامل شركت هاي صنايع پتروشيمي ايران اظهار كرد: شركت ملي صنايع پتروشيمي پيشتاز خصوصي سازي در صنعت نفت است و در همين مسير تا پايان بهمن ماه، سهام شركت هلدينگ خليج فارس از طريق بورس عرضه خواهد شد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي افزود: تمام زيرساخت ها براي واگذاري آماده است و سازمان خصوصي سازي و سازمان بورس با تاييد مدارك و اسناد قانوني، سهام هلدينگ خليج فارس را تا پايان بهمن عرضه مي كند.وي افزود: خوشبختانه با اجراي اصل 44 قانون اساسي در صنعت پتروشيمي، اين شركت ها روند رو به رشدي را از سال هاي گذشته داشته اند و در مسير خصوصي سازي بايد با هم افزايي و استفاده از تجربه هاي شركت هاي واگذار شده، بيشترين بهره وري را محقق كرد.بيات با بيان اين كه صنعت ارزش آفرين پتروشيمي، پيشتاز در تحقق اقتصاد مقاومتي با راهبرد تفكر، توكل و تلاش است، گفت: 12 ميليارد دلار طرح و پروژه از طريق فاينانس خارجي و 6 پروژه از طريق صندوق توسعه ملي در دست اجرا و اقدام است و با بهره برداري از اين 18 طرح بزرگ پتروشيمي، تحولي بزرگ را در اين صنعت ارزش آفرين خواهيم ديد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي گفت: شرايط كنوني در بسياري از مجتمع هاي پتروشيمي رضايت بخش است و حتي برخي مجتمع ها خدمات فني و مهندسي به خارج از كشور صادر مي كنند و سال آينده صنعت پتروشيمي ايران با بهره برداري از واحدهاي جديد توليدي، افزايش توليد و نيز بهره وري بيشتري را تجربه خواهد كرد.
تامين 70 درصد نياز صنعت پتروشيمي به تجهيزات از طريق سازندگان داخلي   ‌
در هـمـيـن حـال ،مـديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي از تامين 70 درصد نياز صنعت پتروشيمي به تجهيزات و كالا از طريق سازندگان داخلي خبر داد.  ‌عبدالحسين بيات اظهار داشت: در صنعت پتروشيمي حمايت جدي از سازندگان داخلي وجود دارد؛ به نحوي كه اجازه واردات كالاهايي را كه توان توليد آنها در كشور وجود دارد، نمي‌دهيم. وي به بهره‌برداري از 42 واحد پتروشيمي با ظرفيت 57 ميليون تن در سال اشاره كرد و گفت: طبق برنامه‌هاي توسعه‌اي، 73 واحد ديگر نيز در دسـت سـاخـت اسـت كـه ظـرفيـت تـوليـد محصولات پتروشيمي را به بيش از دو برابر ظرفيت كنوني مي‌رساند. بيات ادامه داد: نگهداري از اين واحدها در كنار توليد محصولات با كيفيت بالا و ارزش افزوده بيشتر كه در جهان قابل رقابت باشد، نياز به استفاده از فناوري هاي نوين دارد كه اتوماسيون از جمله آنهاست. مديرعامل شـركـت ملـي صنـايـع پتـروشيمـي با بيان اين كه همه فــرآينـدهـاي صنعـت پتـروشيمـي بـه نحـوي خـاص بـا اتوماسيون در ارتباط است، يادآور شد: امروز برخي از فعاليت‌هاي اين صنعت مانند باز و بسته‌كردن شيرها از سوي نيروي انساني انجام مي‌شود؛ از اين‌رو احتمال وقوع خطا بيش از زماني است كه سيستم‌هاي اتوماسيون و صنعتي وارد عرصه كار مي‌شود. بيات با تاكيد بر ضرورت بومي‌سازي سيستم‌هاي اتوماسيون صنعتي در كشور و مطابقت آنها با نيازهاي صنعت نفت گفت: با بومي‌سازي اين سيستم‌ها مي‌توانيم در كنار بازارهاي گسترده داخلي، سيستم‌هاي بومي‌ شده را به كشورهاي همسايه نيز صادر كنيم. معاون وزير نفت همچنين تاكيد كرد: معناي اقتصاد مقاومتي در واقع دستيابي به دانش‌و فناوري‌هاي نوين است كه بايد بيش از پيش در اين مسير حركت كنيم.  |


آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
حتی اگر در خوشبینانه‌ترین حالت، نفت‌داران بزرگ جهان همچون اوپک و روسیه عوامل متعدد کاهنده قیمت نفت همچون افزایش شاخص دلار، نفت‌شیل و افزایش میزان تولید نفت آمریکا و ذخایر جهانی نفت را نادیده بگیرند، به واقع نمی‌دانند با تهدید خودروهای برقی چه کنند؟!
از زمان تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران یکی از مهم‌ترین اقداماتی که متعاقب توسعه بنگاه‌های بزرگ صنعتی و زنجیره‌های تامین این بنگاه‌ها صورت گرفت، توسعه منطقه‌ای بوده است.
آخرین نشست سالانه و سراسری سهامداران خرد و کلان هلدینگ خلیج فارس که در روزهای پایانی مهرماه برگزار شد، حامل یک پیام نوآورانه و جدید بود:

يادداشت
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ دید صرف اقتصادی و کسب درآمد از برگزاری نمایشگاه و به تبع آن افزایش هزینه‌های شرکت در نمایشگاه با بهانه‌های واهی، رویه‌ای غلط و به شدت برخلاف منافع ملی و اقتصاد کشور است.
مقدم شركت‌كنندگان و بازدیدكنندگان را به چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی كیش گرامی می‌داریم.
عبدالرسول دشتی/ هفته گذشته فرصتی فراهم شد تا به اتفاق تعدادی از مدیران هلدینگ خلیج فارس با سفر به لردگان از مراحل پیشرفت اجرائی این طرح بازدید داشته باشیم.
مریم شریعتی، كارشناس روابط عمومی و ارتباطات/ دانش روابط عمومی با آن كه عمری بیش از صدسال ندارد، اما چنان نقش حیاتی در تداوم موفقیت سازمان ها پیدا كرده است كه ناگزیر باید نگاهی اساسی به آن بیندازیم.
امیرحسین زمانی‌نیا، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت/ استحکام درونی برجام و توازن منافع یکی از دلایل تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای از سوی ترامپ، رییس جمهوری آمریکا است.
گفتمان
دبیر مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر واگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران: اهمیت به تحقیقات، زیر‌ساخت‌ها را در کشور می‌سازد.
برای راحتی حال پرسنل و خانواده‌های محترم آنها مرکز مشاوره در یک فضای مناسب راه‌اندازی شده است. در 6 ماهه نخست سال 2500 نفر به این مرکز مراجعه داشته‌اند که از این تعداد 206 نفر بازنشسته بوده اند.
گزارش: مهدی فتحی/ دانش نفت: نفتکش سانچی ۹ روز در دل آب با آتش جنگید ولی در نهایت غرق شد و به زیر آب رفت اما ابهامات آن از قبیل چگونگی برخورد دو کشتی، دقایق پر التهابی که به دریانوردان گذشته است،‌ دلیل نجات نیافتن کارکنان و پرسش‌های دیگر همچنان در کانال‌های خبری رسمی و غیررسمی دست به دست می‌چرخد.
بر اساس مطالعات انجام شده، اقامت در مناطق مسکونی مجاور با صنایع پتروشیمی منجر به افزایش ریسک ابتلا به سرطان کبد، ریه، مغز و خون خواهد شد، هم چنین این آلودگی ها باعث ایجاد مشکلات باروری، عقیم شدن، سقط و تولد نوزادان دارای نقص ژنتیکی می شود.
The year 2018, for a few days since that day, has been good for oil, with the fall in storage, the oil price trend has risen and black gold has entered the canal at $ 68 per barrel.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :