Daneshenaft logo
دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 7 بهمن ماه 1391 | کد مطلب : 7151
بزرگ ترین واگذاری همسو با اصل 44 در كشور؛
هلدینگ خلیج فارس تا پایان بهمن واگذار می شوددانـش نفـت: مـديـرعـامـل شـركـت ملـي صنايع پتروشيمي گفت: هلدينگ خليج فارس به عنوان بزرگ ترين واگذاري همسو با اصل 44 قانون اساسي تا پايان بهمن ماه واگذار خواهد شد.
مهندس عبدالحسين بيات صبح در اولين اجلاس مديران عامل شركت هاي صنايع پتروشيمي ايران اظهار كرد: شركت ملي صنايع پتروشيمي پيشتاز خصوصي سازي در صنعت نفت است و در همين مسير تا پايان بهمن ماه، سهام شركت هلدينگ خليج فارس از طريق بورس عرضه خواهد شد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي افزود: تمام زيرساخت ها براي واگذاري آماده است و سازمان خصوصي سازي و سازمان بورس با تاييد مدارك و اسناد قانوني، سهام هلدينگ خليج فارس را تا پايان بهمن عرضه مي كند.وي افزود: خوشبختانه با اجراي اصل 44 قانون اساسي در صنعت پتروشيمي، اين شركت ها روند رو به رشدي را از سال هاي گذشته داشته اند و در مسير خصوصي سازي بايد با هم افزايي و استفاده از تجربه هاي شركت هاي واگذار شده، بيشترين بهره وري را محقق كرد.بيات با بيان اين كه صنعت ارزش آفرين پتروشيمي، پيشتاز در تحقق اقتصاد مقاومتي با راهبرد تفكر، توكل و تلاش است، گفت: 12 ميليارد دلار طرح و پروژه از طريق فاينانس خارجي و 6 پروژه از طريق صندوق توسعه ملي در دست اجرا و اقدام است و با بهره برداري از اين 18 طرح بزرگ پتروشيمي، تحولي بزرگ را در اين صنعت ارزش آفرين خواهيم ديد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي گفت: شرايط كنوني در بسياري از مجتمع هاي پتروشيمي رضايت بخش است و حتي برخي مجتمع ها خدمات فني و مهندسي به خارج از كشور صادر مي كنند و سال آينده صنعت پتروشيمي ايران با بهره برداري از واحدهاي جديد توليدي، افزايش توليد و نيز بهره وري بيشتري را تجربه خواهد كرد.
تامين 70 درصد نياز صنعت پتروشيمي به تجهيزات از طريق سازندگان داخلي   ‌
در هـمـيـن حـال ،مـديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي از تامين 70 درصد نياز صنعت پتروشيمي به تجهيزات و كالا از طريق سازندگان داخلي خبر داد.  ‌عبدالحسين بيات اظهار داشت: در صنعت پتروشيمي حمايت جدي از سازندگان داخلي وجود دارد؛ به نحوي كه اجازه واردات كالاهايي را كه توان توليد آنها در كشور وجود دارد، نمي‌دهيم. وي به بهره‌برداري از 42 واحد پتروشيمي با ظرفيت 57 ميليون تن در سال اشاره كرد و گفت: طبق برنامه‌هاي توسعه‌اي، 73 واحد ديگر نيز در دسـت سـاخـت اسـت كـه ظـرفيـت تـوليـد محصولات پتروشيمي را به بيش از دو برابر ظرفيت كنوني مي‌رساند. بيات ادامه داد: نگهداري از اين واحدها در كنار توليد محصولات با كيفيت بالا و ارزش افزوده بيشتر كه در جهان قابل رقابت باشد، نياز به استفاده از فناوري هاي نوين دارد كه اتوماسيون از جمله آنهاست. مديرعامل شـركـت ملـي صنـايـع پتـروشيمـي با بيان اين كه همه فــرآينـدهـاي صنعـت پتـروشيمـي بـه نحـوي خـاص بـا اتوماسيون در ارتباط است، يادآور شد: امروز برخي از فعاليت‌هاي اين صنعت مانند باز و بسته‌كردن شيرها از سوي نيروي انساني انجام مي‌شود؛ از اين‌رو احتمال وقوع خطا بيش از زماني است كه سيستم‌هاي اتوماسيون و صنعتي وارد عرصه كار مي‌شود. بيات با تاكيد بر ضرورت بومي‌سازي سيستم‌هاي اتوماسيون صنعتي در كشور و مطابقت آنها با نيازهاي صنعت نفت گفت: با بومي‌سازي اين سيستم‌ها مي‌توانيم در كنار بازارهاي گسترده داخلي، سيستم‌هاي بومي‌ شده را به كشورهاي همسايه نيز صادر كنيم. معاون وزير نفت همچنين تاكيد كرد: معناي اقتصاد مقاومتي در واقع دستيابي به دانش‌و فناوري‌هاي نوين است كه بايد بيش از پيش در اين مسير حركت كنيم.  |


آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
1-یكی از مدیران ارشد نفت اخیراً به من گفت: مناطق نفتخیز جنوب در حال حاضر روزی بیش از ٣ میلیون بشكه نفت تولید می‌كند اما حال و روز بودجه‌ای‌اش اصلا خوب نیست و احتمال دارد با افت جدی تولید نفت مواجه شود.
تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در سوریه موجب شد که قیمت نفت پس از مدتها از عدد 70 دلار در هر بشکه بگذرد.
بیش از 9 میلیارد دلار محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در سال 96 صادر شده است.

يادداشت
زینب‌خاتون ایرانی، دانشجوی دکترای مدیریت کسب و کار حرفه ای DBA/ امروزه یکی از راه‌های دسترسی به بازارهای اقتصادی حضور در بخش‌های فرهنگی و انجام فعالیت های عام‌المنفعه شهرها و حتی کشورها است.
پیام باقری، نایب رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران/ نرخ بالای خوراک اختصاص داده شده برای تولید برق صادراتی، سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه در این زمینه را توجیه‌پذیر نمی‌کند.
حجت سیدعلی حسینی، پژوهشگر مطالعات اسلامی/ امروزه تعاملات اقتصادی از روند سنتی خود پا فراتر گذاشته و پول‌های فضای مجازی و بدون پشتوانه‌ مانند شبکه‌های لایت کوین و «بیت‌کوین» در رقابت با ارزهای متعارف در بازار جهانی توجه بسیاری را به خود جلب نموده که نوشته پیشرو درصدد بررسی چیستی و چگونگی این مسئله است.
دانش نفت: شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس یکی از هلدینگ‌های مهم و استراتژیک در صنعت پتروشیمی ایران و خاورمیانه است که پس از خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته تحت لوای اصل 44 قانون اساسی تشکیل شده است.
حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ/ تمام متقاضیان غیردولتی، پس از نصب سامانه خورشیدی مورد تأیید این شرکت در شهر تهران، می‌توانند به فروش انرژی حاصل از تولید نیروگاه خورشیدی اقدام کنند.
گفتمان
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.
تعریف از این منطقه را زیاد شنیده بودم به‌ویژه حرکت با شناورها روی آبی بیکران خلیج فارس! بنادر سیراف و خارگ و زیبایی‌های خاص این مناطق را در سفری گروهی با خبرنگاران، تجربه کرده ولی پس از گذشت یکی دو سال، باز هم مشتاق‌تر از گذشته، به انتظار این سفر رویایی بودم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :