Daneshenaft logo
پنجشنبه 28 تیر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 7 بهمن ماه 1391 | کد مطلب : 7151
بزرگ ترین واگذاری همسو با اصل 44 در كشور؛
هلدینگ خلیج فارس تا پایان بهمن واگذار می شوددانـش نفـت: مـديـرعـامـل شـركـت ملـي صنايع پتروشيمي گفت: هلدينگ خليج فارس به عنوان بزرگ ترين واگذاري همسو با اصل 44 قانون اساسي تا پايان بهمن ماه واگذار خواهد شد.
مهندس عبدالحسين بيات صبح در اولين اجلاس مديران عامل شركت هاي صنايع پتروشيمي ايران اظهار كرد: شركت ملي صنايع پتروشيمي پيشتاز خصوصي سازي در صنعت نفت است و در همين مسير تا پايان بهمن ماه، سهام شركت هلدينگ خليج فارس از طريق بورس عرضه خواهد شد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي افزود: تمام زيرساخت ها براي واگذاري آماده است و سازمان خصوصي سازي و سازمان بورس با تاييد مدارك و اسناد قانوني، سهام هلدينگ خليج فارس را تا پايان بهمن عرضه مي كند.وي افزود: خوشبختانه با اجراي اصل 44 قانون اساسي در صنعت پتروشيمي، اين شركت ها روند رو به رشدي را از سال هاي گذشته داشته اند و در مسير خصوصي سازي بايد با هم افزايي و استفاده از تجربه هاي شركت هاي واگذار شده، بيشترين بهره وري را محقق كرد.بيات با بيان اين كه صنعت ارزش آفرين پتروشيمي، پيشتاز در تحقق اقتصاد مقاومتي با راهبرد تفكر، توكل و تلاش است، گفت: 12 ميليارد دلار طرح و پروژه از طريق فاينانس خارجي و 6 پروژه از طريق صندوق توسعه ملي در دست اجرا و اقدام است و با بهره برداري از اين 18 طرح بزرگ پتروشيمي، تحولي بزرگ را در اين صنعت ارزش آفرين خواهيم ديد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي گفت: شرايط كنوني در بسياري از مجتمع هاي پتروشيمي رضايت بخش است و حتي برخي مجتمع ها خدمات فني و مهندسي به خارج از كشور صادر مي كنند و سال آينده صنعت پتروشيمي ايران با بهره برداري از واحدهاي جديد توليدي، افزايش توليد و نيز بهره وري بيشتري را تجربه خواهد كرد.
تامين 70 درصد نياز صنعت پتروشيمي به تجهيزات از طريق سازندگان داخلي   ‌
در هـمـيـن حـال ،مـديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي از تامين 70 درصد نياز صنعت پتروشيمي به تجهيزات و كالا از طريق سازندگان داخلي خبر داد.  ‌عبدالحسين بيات اظهار داشت: در صنعت پتروشيمي حمايت جدي از سازندگان داخلي وجود دارد؛ به نحوي كه اجازه واردات كالاهايي را كه توان توليد آنها در كشور وجود دارد، نمي‌دهيم. وي به بهره‌برداري از 42 واحد پتروشيمي با ظرفيت 57 ميليون تن در سال اشاره كرد و گفت: طبق برنامه‌هاي توسعه‌اي، 73 واحد ديگر نيز در دسـت سـاخـت اسـت كـه ظـرفيـت تـوليـد محصولات پتروشيمي را به بيش از دو برابر ظرفيت كنوني مي‌رساند. بيات ادامه داد: نگهداري از اين واحدها در كنار توليد محصولات با كيفيت بالا و ارزش افزوده بيشتر كه در جهان قابل رقابت باشد، نياز به استفاده از فناوري هاي نوين دارد كه اتوماسيون از جمله آنهاست. مديرعامل شـركـت ملـي صنـايـع پتـروشيمـي با بيان اين كه همه فــرآينـدهـاي صنعـت پتـروشيمـي بـه نحـوي خـاص بـا اتوماسيون در ارتباط است، يادآور شد: امروز برخي از فعاليت‌هاي اين صنعت مانند باز و بسته‌كردن شيرها از سوي نيروي انساني انجام مي‌شود؛ از اين‌رو احتمال وقوع خطا بيش از زماني است كه سيستم‌هاي اتوماسيون و صنعتي وارد عرصه كار مي‌شود. بيات با تاكيد بر ضرورت بومي‌سازي سيستم‌هاي اتوماسيون صنعتي در كشور و مطابقت آنها با نيازهاي صنعت نفت گفت: با بومي‌سازي اين سيستم‌ها مي‌توانيم در كنار بازارهاي گسترده داخلي، سيستم‌هاي بومي‌ شده را به كشورهاي همسايه نيز صادر كنيم. معاون وزير نفت همچنين تاكيد كرد: معناي اقتصاد مقاومتي در واقع دستيابي به دانش‌و فناوري‌هاي نوين است كه بايد بيش از پيش در اين مسير حركت كنيم.  |


آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
کینه عربستان نسبت به کشورمان واقعا «شتری» است. این کشور گویی قصد ندارد از دشمنی و عداوت کینه‌توزانه‌اش بر علیه کشورمان دست بردارد و همچنان خود را به عنوان بزرگترین کینه‌توز و دشمن منطقه ای ایران معرفی می‌کند.
سیدحسن صالحی، رییس امور پژوهش و فنآوری شرکت گاز استان همدان/ صنعت گاز جمهوری اسلامی ایران با قدمتی بیش از نیم قرن حضور مؤثر، قریب به چهار دهه پر افتخار آن متعلق به سال‌های بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی است.
دانش نفت: از جمله نکات مهمی که مهندس جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس به عنوان بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور در صحبت اخیر خویش با کارکنان این شرکت داشته است، این مطلب بود که هلدینگ خلیج‌فارس جای نیروهای حرفه‌ای است و این شرکت جای کارآموزی نیست.

يادداشت
احمد مددی طائمه، دانشجوی دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار DBA/ یكی از عناصر عمده در مدیریت، برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی شالوده عناصر مدیریتی و فرایندی است كه سازمان‌ها در قالب آن، همه فعالیت‌ها وكوشش‌های خود را در مورد اهداف مورد نظر، راه رسیدن به آن و چگونگی طی مسیر را در یكدیگر تركیب و ادغام كرده و هدف از اجرای آن دستیابی به نتایج سازمانی است.
اگر بیشتر کشورهای جهان از دستور ترامپ پیروی کنند، ظرفیت مازاد تولید نفت جهان تا پایان سال جاری میلادی به صفر می‌رسد. این بدتر از دوران شوک نفتی در سال‌های ۱۹۷۹ و ۲۰۰۸ میلادی است.
مسعود صباغی/ استفاده از ظرفیت ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در مسیر توسعه صنعت نفت، فروش ریالی نفت خام در بورس و توسعه پتروپالایشگاه‌ها به منظور کاهش فروش نفت خام ۳ راهبرد اساسی است که در این زمینه پیشنهاد می‌شود.
این شرکت تقریبا سهم شاخص و جایگاه برجسته‌ای در میزان رشد، پیشرفت، توسعه، ایجاد ثروت و کسب درآمد برای صنعت پتروشیمی کشور و فناوری های مرتبط ندارد. حال این سوال مطرح است که آیا این رتبه و جایگاه نازل برای مدیریت کلان صنعت پتروشیمی قابل قبول است؟ بدون تردید، پاسخ صنعت منفی است.
اگر ضریب بازیافت‌مان بالاتر بود با این نفت قابل استحصالی که کشف شده است می‌توانستیم ۱۵۰ میلیارد بشکه نفت بیشتر تولید کنیم. این ۱۵۰ میلیارد بشکه همان نفتی است که در این شرایط زیر زمین می‌ماند و به آن دسترسی نخواهیم داشت.
گفتمان
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.
اقدامات و فعالیت‌های چشمگیر وزارت نفت ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پارس جنوبی، شتاب تندی را به توسعه این منطقه زرخیز داده است.
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :