Daneshenaft logo
پنجشنبه 27 دی ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 28 بهمن ماه 1391 | کد مطلب : 7227
مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی:
قیمت گاز تحویلی به مجتمع های پتروشیمی بازنگری می شود ‌


دانش نفت: مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی گفت: قیمت های كنونی خـوراك (گـاز) تحـویلـی بـه واحـدهای پتروشیمی نیازمند بازنگری است. ‌

مهنـدس عبـدالحسيـن بيـات اظهار كرد: از سال 89 تاكنون قيمت گاز تحويلي به مجتمع هاي پتروشيمي تغيير نيافته و با توجه به ضرورت حفظ تعادل در بازار، قيمـت خـوراك(گاز)  نيازمند بازنگري است.بيات افزود: با توجه به نوسان هاي ارزي، كه موجب چالش هايي براي برخي واحد هاي پتروشيمي شده، بايد تعادل قـيـمـــت هــا در بــازار بــرقــرار شــده تــا مجتمع‌‌هاي پتروشيمي بتوانند با توجه به برنامه ريزي هاي خود نسبت به توليد اقــدام كـنـنــد.وي ادامــه داد: واحـدهـاي پتروشيمي كه از خوراك گاز استفاده مي كنند، از حاشيه سود مناسبي برخوردارند و براي متناسب شدن و واقعي شدن قيمت ها به زودي قيمت هاي جديد از سوي دولت ابلاغ خواهد شد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي با بيان اين كه وزير نفت خواستار افرايش توليد و توسعه مجتمع هاي پتروشيمي به دليل سود آوري و ارزش افزوده بالاست، تاكيد كرد: افزايش گـام بـه گـام قيمـت خـوراك واحدهاي پتروشيمي در نهايت موجب حفظ تعادل در بـازار مي شود.وي افزود: مجموعه وزارت نـفــت و شــركــت مـلــي صنـايـع پتروشيمي خواستار اعمال روشي براي تغيير قيمت خوراك(گاز) هستند و قيمت گـذاري هـا بـايـد بـه گونه اي باشد كه سود‌آوري مجتمع هاي پتروشيمي تحت تاثير قرار نگيرد.بيات تصريح كرد: شركت ملي صنايع پتروشيمي موافق منطقي شدن قـيـمــت گــاز تحـويلـي بـه مجتمـع هـاي پتروشيمي است.
پيشنهاد ايران براي تشكيل مجمع صادركنندگان پتروشيمي   ‌
در همين حال ‌مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: جمهوري اسلامي ايران در حال ارائه پيشنهاد براي تشكيل مجمع صادركنندگان پتروشيمي است.  ‌مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي اظهار كرد: با هدف تشكيل يك سازمان بين المللي براي هدف گذاري و كـنـتـرل بـازارهـاي جـهـانـي پـتروشيمي، كـشــورمـان پـيـشـنـهـاد تـشـكـيـل مـجـمـع صادركنندگان پتروشيمي را به چند كشور ارائه كرده و در حال رايزني و مذاكره با ساير كشورها به ويژه كشورهاي منطقه هستيم.عبدالحسين بيات افزود: تشكيل اين سازمان همانند اوپك و يا مجمع كـشـورهـاي صـادركننده گاز مي تواند ميزان عرضه و تقاضا را در سطح جهان در زمينه محصولات پتروشيمي نشان داده و امكان برنامه ريزي و قيمت گذاري براي كنترل بازارهاي مصرف را ميسر كند.وي ادامه داد: ايران به عنوان يك قدرت بزرگ توليد كننده محصولات پتروشيمي در خـاورميانه آمادگي دارد تا با تفاهم و تعامل با كشورهاي بزرگ توليد كننده محصولات پليمري و شيميائي در منطقه و جهان زمينه را براي تشكيل مجمع صـــادركـنـنــدگــان پـتــروشـيـمــي فــراهــم كند.بيات تصريح كرد: ايران با 57 ميليون تـن ظـرفـيـت نصب شده پتروشيمي با شتاب مناسبي در حال رسيدن به هدف برنامه ريزي شده  خود و رسيدن به 100 هزار تن ظرفيت است كه اميدواريم با همكاري بانك ها و سرمايه گذاران، تامين مالي پروژه هاي در دست اقدام تسريع شود.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي افزود: با تكميل و بهره‌برداري از پروژه هاي مهر ماندگار تا پايان دولت دهم تحول بزرگي درصنعت پتروشيمي ايران رخ خواهد داد و افزون بر تامين نياز داخل بسياري از فرآورده هاي توليدي قابليت صادرات نيز خواهند داشت.وي گفت: روند بهره برداري از طرح هاي توسعه اي پتروشيمي در ماه هاي آينده كماكان ادامه خواهند داشت و به ويژه پروژه هاي مهرماندگار در غرب كشور با تامين تجهيزات و كالاهاي مورد نياز و تامين مالي انجام شده در حال تكميل و نهائي شدن هستند.



آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
برنده مزایده اخیر پتروشیمی بیستون کرمانشاه همان مالک پالایشگاه کرمانشاه است، پالایشگاهی که به شیوه‌ای غیرقانونی در سال ٩٥ واگذار شده است.
غالب بودن وجه اقتصادی توافق پاریس به دلیل هدف قرار گرفتن حوزه انرژی ایجاب می‌کند که اسناد بالادستی اقتصادی با اقدامات موردنظر توافق پاریس، تطابق داشته باشد، امری که مورد غفلت قرارگرفته است.
اعمال و تشدید تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه تحریم‌های آیسا (داماتو) و به دنبال آن تحریم‌های اخیر، ایجاب می‌کند راه‌حل‌های جدیدی به منظور مقابله با این تحریم‌ها پیش گرفته شود.

يادداشت
کورش هاشمی، پروانه غریبی/ موتورهای کنونی تولیدی برای خودروهای سواری در کشور، در بازه توانی ۱۱۳-۵۷ اسب بخار و بازه گشتاوری ۱۴۸-۱۰۱ نیوتن‌متر هستند و حجم این موتورهای چهار سیلندر ۱,۴ تا ۱.۸ لیتر با مصرف سوخت ۷.۲ تا ۱۲.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. این فاصله بسیار زیاد با میانگین مصرف سوخت خودروها در دنیا بیانگر بیش از دو دهه عقب‌ماندگی در این عرصه است.
شعیب بهمن، رییس موسسه راهبردپژوهان جهان معاصر/ یکصدوهفتادوپنجمین نشست اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در حالی در وین برگزار شد که برخی کشورها از تصمیم‌گیری‌های کلی و بدون اجماع برخی کشورها ناراضی بودند.
محمد میرزایی/ آلودگی هوا به عنوان چهارمین عامل مرگ و میر در جهان شناخته می‌شود و بر اساس مطالعات انجام شده ۱۰ درصد از مرگ و میرهای موجود در ایران بر اثر آلودگی هوا اتفاق می‌افتد، به‌طوری که در سال ۲۰۱۶، آلودگی هوا سبب مرگ ۳۳ هزار نفر در ایران شده است.
فرهاد قلی‌نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر/ برای بهره‌برداری از میدان گازی مشترک با قطر، صنایع در مدت ۳۵ ماه فرصت استقرار در منطقه را داشتند، به همین علت مهلت پرداختن به ضوابط زیست‌محیطی برای آنها فراهم نمی‌شود و مجوزی هم برای آنها صادر نمی‌شود که در ادامه همین نداشتن مجوز، زمینه‌ساز تخلفات و مشکلات بعدی شده است.
امیر دودآبی‌نژاد، معاون فنی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق/ مشکل اصلی انرژی‌های تجدیدپذیر تجمیع منابع مالی عوارض برق است.
گفتمان
تنها حمایتی که ما لازم داریم این است که کارفرمایان محترم مطالبات را سر موعد پرداخت کنند. متاسفانه در حال حاضر مطالباتی داریم که از اسفند ۹۴ تا به امروز مانده است و هنوز پرداخت نشده است.
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.
دو عضو اوپک، سردمداری جهانی ضدیت با ایران را در بازار نفت به‌عهده گرفته‌اند. این کاملا روشن است. این کار نه در عالم همسایگی و نه در عالم همکاری، صحیح نیست.
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :