Daneshenaft logo
دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 28 بهمن ماه 1391 | کد مطلب : 7227
مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی:
قیمت گاز تحویلی به مجتمع های پتروشیمی بازنگری می شود ‌


دانش نفت: مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی گفت: قیمت های كنونی خـوراك (گـاز) تحـویلـی بـه واحـدهای پتروشیمی نیازمند بازنگری است. ‌

مهنـدس عبـدالحسيـن بيـات اظهار كرد: از سال 89 تاكنون قيمت گاز تحويلي به مجتمع هاي پتروشيمي تغيير نيافته و با توجه به ضرورت حفظ تعادل در بازار، قيمـت خـوراك(گاز)  نيازمند بازنگري است.بيات افزود: با توجه به نوسان هاي ارزي، كه موجب چالش هايي براي برخي واحد هاي پتروشيمي شده، بايد تعادل قـيـمـــت هــا در بــازار بــرقــرار شــده تــا مجتمع‌‌هاي پتروشيمي بتوانند با توجه به برنامه ريزي هاي خود نسبت به توليد اقــدام كـنـنــد.وي ادامــه داد: واحـدهـاي پتروشيمي كه از خوراك گاز استفاده مي كنند، از حاشيه سود مناسبي برخوردارند و براي متناسب شدن و واقعي شدن قيمت ها به زودي قيمت هاي جديد از سوي دولت ابلاغ خواهد شد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي با بيان اين كه وزير نفت خواستار افرايش توليد و توسعه مجتمع هاي پتروشيمي به دليل سود آوري و ارزش افزوده بالاست، تاكيد كرد: افزايش گـام بـه گـام قيمـت خـوراك واحدهاي پتروشيمي در نهايت موجب حفظ تعادل در بـازار مي شود.وي افزود: مجموعه وزارت نـفــت و شــركــت مـلــي صنـايـع پتروشيمي خواستار اعمال روشي براي تغيير قيمت خوراك(گاز) هستند و قيمت گـذاري هـا بـايـد بـه گونه اي باشد كه سود‌آوري مجتمع هاي پتروشيمي تحت تاثير قرار نگيرد.بيات تصريح كرد: شركت ملي صنايع پتروشيمي موافق منطقي شدن قـيـمــت گــاز تحـويلـي بـه مجتمـع هـاي پتروشيمي است.
پيشنهاد ايران براي تشكيل مجمع صادركنندگان پتروشيمي   ‌
در همين حال ‌مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: جمهوري اسلامي ايران در حال ارائه پيشنهاد براي تشكيل مجمع صادركنندگان پتروشيمي است.  ‌مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي اظهار كرد: با هدف تشكيل يك سازمان بين المللي براي هدف گذاري و كـنـتـرل بـازارهـاي جـهـانـي پـتروشيمي، كـشــورمـان پـيـشـنـهـاد تـشـكـيـل مـجـمـع صادركنندگان پتروشيمي را به چند كشور ارائه كرده و در حال رايزني و مذاكره با ساير كشورها به ويژه كشورهاي منطقه هستيم.عبدالحسين بيات افزود: تشكيل اين سازمان همانند اوپك و يا مجمع كـشـورهـاي صـادركننده گاز مي تواند ميزان عرضه و تقاضا را در سطح جهان در زمينه محصولات پتروشيمي نشان داده و امكان برنامه ريزي و قيمت گذاري براي كنترل بازارهاي مصرف را ميسر كند.وي ادامه داد: ايران به عنوان يك قدرت بزرگ توليد كننده محصولات پتروشيمي در خـاورميانه آمادگي دارد تا با تفاهم و تعامل با كشورهاي بزرگ توليد كننده محصولات پليمري و شيميائي در منطقه و جهان زمينه را براي تشكيل مجمع صـــادركـنـنــدگــان پـتــروشـيـمــي فــراهــم كند.بيات تصريح كرد: ايران با 57 ميليون تـن ظـرفـيـت نصب شده پتروشيمي با شتاب مناسبي در حال رسيدن به هدف برنامه ريزي شده  خود و رسيدن به 100 هزار تن ظرفيت است كه اميدواريم با همكاري بانك ها و سرمايه گذاران، تامين مالي پروژه هاي در دست اقدام تسريع شود.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي افزود: با تكميل و بهره‌برداري از پروژه هاي مهر ماندگار تا پايان دولت دهم تحول بزرگي درصنعت پتروشيمي ايران رخ خواهد داد و افزون بر تامين نياز داخل بسياري از فرآورده هاي توليدي قابليت صادرات نيز خواهند داشت.وي گفت: روند بهره برداري از طرح هاي توسعه اي پتروشيمي در ماه هاي آينده كماكان ادامه خواهند داشت و به ويژه پروژه هاي مهرماندگار در غرب كشور با تامين تجهيزات و كالاهاي مورد نياز و تامين مالي انجام شده در حال تكميل و نهائي شدن هستند.آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
1-یكی از مدیران ارشد نفت اخیراً به من گفت: مناطق نفتخیز جنوب در حال حاضر روزی بیش از ٣ میلیون بشكه نفت تولید می‌كند اما حال و روز بودجه‌ای‌اش اصلا خوب نیست و احتمال دارد با افت جدی تولید نفت مواجه شود.
تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در سوریه موجب شد که قیمت نفت پس از مدتها از عدد 70 دلار در هر بشکه بگذرد.
بیش از 9 میلیارد دلار محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در سال 96 صادر شده است.

يادداشت
زینب‌خاتون ایرانی، دانشجوی دکترای مدیریت کسب و کار حرفه ای DBA/ امروزه یکی از راه‌های دسترسی به بازارهای اقتصادی حضور در بخش‌های فرهنگی و انجام فعالیت های عام‌المنفعه شهرها و حتی کشورها است.
پیام باقری، نایب رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران/ نرخ بالای خوراک اختصاص داده شده برای تولید برق صادراتی، سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه در این زمینه را توجیه‌پذیر نمی‌کند.
حجت سیدعلی حسینی، پژوهشگر مطالعات اسلامی/ امروزه تعاملات اقتصادی از روند سنتی خود پا فراتر گذاشته و پول‌های فضای مجازی و بدون پشتوانه‌ مانند شبکه‌های لایت کوین و «بیت‌کوین» در رقابت با ارزهای متعارف در بازار جهانی توجه بسیاری را به خود جلب نموده که نوشته پیشرو درصدد بررسی چیستی و چگونگی این مسئله است.
دانش نفت: شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس یکی از هلدینگ‌های مهم و استراتژیک در صنعت پتروشیمی ایران و خاورمیانه است که پس از خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته تحت لوای اصل 44 قانون اساسی تشکیل شده است.
حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ/ تمام متقاضیان غیردولتی، پس از نصب سامانه خورشیدی مورد تأیید این شرکت در شهر تهران، می‌توانند به فروش انرژی حاصل از تولید نیروگاه خورشیدی اقدام کنند.
گفتمان
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.
تعریف از این منطقه را زیاد شنیده بودم به‌ویژه حرکت با شناورها روی آبی بیکران خلیج فارس! بنادر سیراف و خارگ و زیبایی‌های خاص این مناطق را در سفری گروهی با خبرنگاران، تجربه کرده ولی پس از گذشت یکی دو سال، باز هم مشتاق‌تر از گذشته، به انتظار این سفر رویایی بودم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :