Daneshenaft logo
یکشنبه 31 تیر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 28 بهمن ماه 1391 | کد مطلب : 7227
مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی:
قیمت گاز تحویلی به مجتمع های پتروشیمی بازنگری می شود ‌


دانش نفت: مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی گفت: قیمت های كنونی خـوراك (گـاز) تحـویلـی بـه واحـدهای پتروشیمی نیازمند بازنگری است. ‌

مهنـدس عبـدالحسيـن بيـات اظهار كرد: از سال 89 تاكنون قيمت گاز تحويلي به مجتمع هاي پتروشيمي تغيير نيافته و با توجه به ضرورت حفظ تعادل در بازار، قيمـت خـوراك(گاز)  نيازمند بازنگري است.بيات افزود: با توجه به نوسان هاي ارزي، كه موجب چالش هايي براي برخي واحد هاي پتروشيمي شده، بايد تعادل قـيـمـــت هــا در بــازار بــرقــرار شــده تــا مجتمع‌‌هاي پتروشيمي بتوانند با توجه به برنامه ريزي هاي خود نسبت به توليد اقــدام كـنـنــد.وي ادامــه داد: واحـدهـاي پتروشيمي كه از خوراك گاز استفاده مي كنند، از حاشيه سود مناسبي برخوردارند و براي متناسب شدن و واقعي شدن قيمت ها به زودي قيمت هاي جديد از سوي دولت ابلاغ خواهد شد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي با بيان اين كه وزير نفت خواستار افرايش توليد و توسعه مجتمع هاي پتروشيمي به دليل سود آوري و ارزش افزوده بالاست، تاكيد كرد: افزايش گـام بـه گـام قيمـت خـوراك واحدهاي پتروشيمي در نهايت موجب حفظ تعادل در بـازار مي شود.وي افزود: مجموعه وزارت نـفــت و شــركــت مـلــي صنـايـع پتروشيمي خواستار اعمال روشي براي تغيير قيمت خوراك(گاز) هستند و قيمت گـذاري هـا بـايـد بـه گونه اي باشد كه سود‌آوري مجتمع هاي پتروشيمي تحت تاثير قرار نگيرد.بيات تصريح كرد: شركت ملي صنايع پتروشيمي موافق منطقي شدن قـيـمــت گــاز تحـويلـي بـه مجتمـع هـاي پتروشيمي است.
پيشنهاد ايران براي تشكيل مجمع صادركنندگان پتروشيمي   ‌
در همين حال ‌مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: جمهوري اسلامي ايران در حال ارائه پيشنهاد براي تشكيل مجمع صادركنندگان پتروشيمي است.  ‌مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي اظهار كرد: با هدف تشكيل يك سازمان بين المللي براي هدف گذاري و كـنـتـرل بـازارهـاي جـهـانـي پـتروشيمي، كـشــورمـان پـيـشـنـهـاد تـشـكـيـل مـجـمـع صادركنندگان پتروشيمي را به چند كشور ارائه كرده و در حال رايزني و مذاكره با ساير كشورها به ويژه كشورهاي منطقه هستيم.عبدالحسين بيات افزود: تشكيل اين سازمان همانند اوپك و يا مجمع كـشـورهـاي صـادركننده گاز مي تواند ميزان عرضه و تقاضا را در سطح جهان در زمينه محصولات پتروشيمي نشان داده و امكان برنامه ريزي و قيمت گذاري براي كنترل بازارهاي مصرف را ميسر كند.وي ادامه داد: ايران به عنوان يك قدرت بزرگ توليد كننده محصولات پتروشيمي در خـاورميانه آمادگي دارد تا با تفاهم و تعامل با كشورهاي بزرگ توليد كننده محصولات پليمري و شيميائي در منطقه و جهان زمينه را براي تشكيل مجمع صـــادركـنـنــدگــان پـتــروشـيـمــي فــراهــم كند.بيات تصريح كرد: ايران با 57 ميليون تـن ظـرفـيـت نصب شده پتروشيمي با شتاب مناسبي در حال رسيدن به هدف برنامه ريزي شده  خود و رسيدن به 100 هزار تن ظرفيت است كه اميدواريم با همكاري بانك ها و سرمايه گذاران، تامين مالي پروژه هاي در دست اقدام تسريع شود.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي افزود: با تكميل و بهره‌برداري از پروژه هاي مهر ماندگار تا پايان دولت دهم تحول بزرگي درصنعت پتروشيمي ايران رخ خواهد داد و افزون بر تامين نياز داخل بسياري از فرآورده هاي توليدي قابليت صادرات نيز خواهند داشت.وي گفت: روند بهره برداري از طرح هاي توسعه اي پتروشيمي در ماه هاي آينده كماكان ادامه خواهند داشت و به ويژه پروژه هاي مهرماندگار در غرب كشور با تامين تجهيزات و كالاهاي مورد نياز و تامين مالي انجام شده در حال تكميل و نهائي شدن هستند.آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
موضوع افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی ایران به طور بی‌واسطه‌ای گره سختی به موضوع سرمایه و سرمایه‌گذاری خورده است، چه اینکه افزایش هر بشکه نفت از چاه‌های نفتی به منابع مالی و سرمایه‌گذاری بر روی این چاه‌های ایران بستگی دارد.
ایران یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان نفت و گاز طبیعی در جهان محسوب می‌گردد. با توجه به اینکه منابع نفتی و گازی، اصلی‌ترین منبع طبیعی زیر زمینی در ایران است، شاید بتوان از دیدگاه کالایی و ملی، آن را به عنوان اصلی‌ترین و مهمترین کالای تولید شده در کشور دانست.
محسن حائری‌ نژاد، کارشناس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO) / اوپک سال‌هاست در بازار جهانی نفت دارای نقش کلیدی است و می‌توان آن را «مدیریت بازار» شناخت و OPEC نقش سازنده‌ای در مدیریت بازار داشته است و می‌تواند ثبات لازم را در بازار نفت به وجود آورد و هدف از تشکیل این سازمان چیزی جز ایجاد یک اجماع با هدف کنترل قدرت و زیاده‌خواهی‌های شرکت‌های بزرگ نفتی که بر ذخایر مالکان نفت چنگ زده بودند نبوده است.

يادداشت
مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس اخیرا در گفتگو با رسانه‌ها (نیپنا سه‌شنبه 5 تیر‌ماه 97) و انتشار آن در برخی جراید دیگر، در حالی از تولید 45 میلیون تن محصول در شرکت‌های زیرمجموعه صحبت کرده است که اجرای تعدادی از طرح‌های در دست اجرای این شرکت بر اساس دیدگاه جدید وی و عدم تامین بودجه مورد نیاز دچار تاخیر و بلاتکلیفی شده‌اند.
سیدمهدی حسینی، کارشناس ارشد حوزه انرژی/ نفت که همیشه بازیگر اصلی صحنه کنش‌های سیاسی آمریکا و ایران بوده است این بار هم با خروج ترامپ از برجام در صدر لیست تحریم‌ها علیه ایران قرار گرفته است.
احمد مددی طائمه، دانشجوی دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار DBA/ یكی از عناصر عمده در مدیریت، برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی شالوده عناصر مدیریتی و فرایندی است كه سازمان‌ها در قالب آن، همه فعالیت‌ها وكوشش‌های خود را در مورد اهداف مورد نظر، راه رسیدن به آن و چگونگی طی مسیر را در یكدیگر تركیب و ادغام كرده و هدف از اجرای آن دستیابی به نتایج سازمانی است.
اگر بیشتر کشورهای جهان از دستور ترامپ پیروی کنند، ظرفیت مازاد تولید نفت جهان تا پایان سال جاری میلادی به صفر می‌رسد. این بدتر از دوران شوک نفتی در سال‌های ۱۹۷۹ و ۲۰۰۸ میلادی است.
مسعود صباغی/ استفاده از ظرفیت ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در مسیر توسعه صنعت نفت، فروش ریالی نفت خام در بورس و توسعه پتروپالایشگاه‌ها به منظور کاهش فروش نفت خام ۳ راهبرد اساسی است که در این زمینه پیشنهاد می‌شود.
گفتمان
داریوش مختاری، کارشناس حوزه آب/ آلودگی آب دریا موجب بروز بیماری‌های پوستی در صیادان می‌شود و سلامت آنها را به خطر می‌اندازد.
The issue of increasing the recycling rate of Iranian oilfields is directly linked to the issue of capital and investment, which is dependent on the growth of barrels of oil from oil wells to finance and investment on these wells in Iran.
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.
اقدامات و فعالیت‌های چشمگیر وزارت نفت ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پارس جنوبی، شتاب تندی را به توسعه این منطقه زرخیز داده است.
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :