Daneshenaft logo
جمعه 29 دی ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 28 بهمن ماه 1391 | کد مطلب : 7227
مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی:
قیمت گاز تحویلی به مجتمع های پتروشیمی بازنگری می شود ‌


دانش نفت: مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی گفت: قیمت های كنونی خـوراك (گـاز) تحـویلـی بـه واحـدهای پتروشیمی نیازمند بازنگری است. ‌

مهنـدس عبـدالحسيـن بيـات اظهار كرد: از سال 89 تاكنون قيمت گاز تحويلي به مجتمع هاي پتروشيمي تغيير نيافته و با توجه به ضرورت حفظ تعادل در بازار، قيمـت خـوراك(گاز)  نيازمند بازنگري است.بيات افزود: با توجه به نوسان هاي ارزي، كه موجب چالش هايي براي برخي واحد هاي پتروشيمي شده، بايد تعادل قـيـمـــت هــا در بــازار بــرقــرار شــده تــا مجتمع‌‌هاي پتروشيمي بتوانند با توجه به برنامه ريزي هاي خود نسبت به توليد اقــدام كـنـنــد.وي ادامــه داد: واحـدهـاي پتروشيمي كه از خوراك گاز استفاده مي كنند، از حاشيه سود مناسبي برخوردارند و براي متناسب شدن و واقعي شدن قيمت ها به زودي قيمت هاي جديد از سوي دولت ابلاغ خواهد شد.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي با بيان اين كه وزير نفت خواستار افرايش توليد و توسعه مجتمع هاي پتروشيمي به دليل سود آوري و ارزش افزوده بالاست، تاكيد كرد: افزايش گـام بـه گـام قيمـت خـوراك واحدهاي پتروشيمي در نهايت موجب حفظ تعادل در بـازار مي شود.وي افزود: مجموعه وزارت نـفــت و شــركــت مـلــي صنـايـع پتروشيمي خواستار اعمال روشي براي تغيير قيمت خوراك(گاز) هستند و قيمت گـذاري هـا بـايـد بـه گونه اي باشد كه سود‌آوري مجتمع هاي پتروشيمي تحت تاثير قرار نگيرد.بيات تصريح كرد: شركت ملي صنايع پتروشيمي موافق منطقي شدن قـيـمــت گــاز تحـويلـي بـه مجتمـع هـاي پتروشيمي است.
پيشنهاد ايران براي تشكيل مجمع صادركنندگان پتروشيمي   ‌
در همين حال ‌مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي گفت: جمهوري اسلامي ايران در حال ارائه پيشنهاد براي تشكيل مجمع صادركنندگان پتروشيمي است.  ‌مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي اظهار كرد: با هدف تشكيل يك سازمان بين المللي براي هدف گذاري و كـنـتـرل بـازارهـاي جـهـانـي پـتروشيمي، كـشــورمـان پـيـشـنـهـاد تـشـكـيـل مـجـمـع صادركنندگان پتروشيمي را به چند كشور ارائه كرده و در حال رايزني و مذاكره با ساير كشورها به ويژه كشورهاي منطقه هستيم.عبدالحسين بيات افزود: تشكيل اين سازمان همانند اوپك و يا مجمع كـشـورهـاي صـادركننده گاز مي تواند ميزان عرضه و تقاضا را در سطح جهان در زمينه محصولات پتروشيمي نشان داده و امكان برنامه ريزي و قيمت گذاري براي كنترل بازارهاي مصرف را ميسر كند.وي ادامه داد: ايران به عنوان يك قدرت بزرگ توليد كننده محصولات پتروشيمي در خـاورميانه آمادگي دارد تا با تفاهم و تعامل با كشورهاي بزرگ توليد كننده محصولات پليمري و شيميائي در منطقه و جهان زمينه را براي تشكيل مجمع صـــادركـنـنــدگــان پـتــروشـيـمــي فــراهــم كند.بيات تصريح كرد: ايران با 57 ميليون تـن ظـرفـيـت نصب شده پتروشيمي با شتاب مناسبي در حال رسيدن به هدف برنامه ريزي شده  خود و رسيدن به 100 هزار تن ظرفيت است كه اميدواريم با همكاري بانك ها و سرمايه گذاران، تامين مالي پروژه هاي در دست اقدام تسريع شود.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي افزود: با تكميل و بهره‌برداري از پروژه هاي مهر ماندگار تا پايان دولت دهم تحول بزرگي درصنعت پتروشيمي ايران رخ خواهد داد و افزون بر تامين نياز داخل بسياري از فرآورده هاي توليدي قابليت صادرات نيز خواهند داشت.وي گفت: روند بهره برداري از طرح هاي توسعه اي پتروشيمي در ماه هاي آينده كماكان ادامه خواهند داشت و به ويژه پروژه هاي مهرماندگار در غرب كشور با تامين تجهيزات و كالاهاي مورد نياز و تامين مالي انجام شده در حال تكميل و نهائي شدن هستند.آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
حتی اگر در خوشبینانه‌ترین حالت، نفت‌داران بزرگ جهان همچون اوپک و روسیه عوامل متعدد کاهنده قیمت نفت همچون افزایش شاخص دلار، نفت‌شیل و افزایش میزان تولید نفت آمریکا و ذخایر جهانی نفت را نادیده بگیرند، به واقع نمی‌دانند با تهدید خودروهای برقی چه کنند؟!
از زمان تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران یکی از مهم‌ترین اقداماتی که متعاقب توسعه بنگاه‌های بزرگ صنعتی و زنجیره‌های تامین این بنگاه‌ها صورت گرفت، توسعه منطقه‌ای بوده است.
آخرین نشست سالانه و سراسری سهامداران خرد و کلان هلدینگ خلیج فارس که در روزهای پایانی مهرماه برگزار شد، حامل یک پیام نوآورانه و جدید بود:

يادداشت
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ دید صرف اقتصادی و کسب درآمد از برگزاری نمایشگاه و به تبع آن افزایش هزینه‌های شرکت در نمایشگاه با بهانه‌های واهی، رویه‌ای غلط و به شدت برخلاف منافع ملی و اقتصاد کشور است.
مقدم شركت‌كنندگان و بازدیدكنندگان را به چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی كیش گرامی می‌داریم.
عبدالرسول دشتی/ هفته گذشته فرصتی فراهم شد تا به اتفاق تعدادی از مدیران هلدینگ خلیج فارس با سفر به لردگان از مراحل پیشرفت اجرائی این طرح بازدید داشته باشیم.
مریم شریعتی، كارشناس روابط عمومی و ارتباطات/ دانش روابط عمومی با آن كه عمری بیش از صدسال ندارد، اما چنان نقش حیاتی در تداوم موفقیت سازمان ها پیدا كرده است كه ناگزیر باید نگاهی اساسی به آن بیندازیم.
امیرحسین زمانی‌نیا، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت/ استحکام درونی برجام و توازن منافع یکی از دلایل تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای از سوی ترامپ، رییس جمهوری آمریکا است.
گفتمان
دبیر مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر واگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران: اهمیت به تحقیقات، زیر‌ساخت‌ها را در کشور می‌سازد.
برای راحتی حال پرسنل و خانواده‌های محترم آنها مرکز مشاوره در یک فضای مناسب راه‌اندازی شده است. در 6 ماهه نخست سال 2500 نفر به این مرکز مراجعه داشته‌اند که از این تعداد 206 نفر بازنشسته بوده اند.
گزارش: مهدی فتحی/ دانش نفت: نفتکش سانچی ۹ روز در دل آب با آتش جنگید ولی در نهایت غرق شد و به زیر آب رفت اما ابهامات آن از قبیل چگونگی برخورد دو کشتی، دقایق پر التهابی که به دریانوردان گذشته است،‌ دلیل نجات نیافتن کارکنان و پرسش‌های دیگر همچنان در کانال‌های خبری رسمی و غیررسمی دست به دست می‌چرخد.
بر اساس مطالعات انجام شده، اقامت در مناطق مسکونی مجاور با صنایع پتروشیمی منجر به افزایش ریسک ابتلا به سرطان کبد، ریه، مغز و خون خواهد شد، هم چنین این آلودگی ها باعث ایجاد مشکلات باروری، عقیم شدن، سقط و تولد نوزادان دارای نقص ژنتیکی می شود.
The year 2018, for a few days since that day, has been good for oil, with the fall in storage, the oil price trend has risen and black gold has entered the canal at $ 68 per barrel.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :