Daneshenaft logo
چهارشنبه 26 دی ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7339
مدیرعامل شركت ملی پتروشیمی در مراسم امضای قرارداد:
35 كاتالیست صنعت نفت بومی‌سازی شد


دانش نفت:مدیرعامل شركت ملی پتروشیمی با اشاره به بومی سازی كاتالیست‌های صنعت نفت و آمـادگـی بـرای تـولیـد و صـادرات گفت: از تحریم‌كنندگان متشكریم كه به ما نشان دادند نقاط آسیـب‌پـذیـر صنعـت نفـت و گاز و پتروشیمی كجاست و هم‌اكنون در حال بازیابی خود هستیم.

قرارداد واگذاري حق استفاده از دانش فني دو كاتاليست بومي شده به شركت پتروشيمي لرستان با حضور مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي برگزار شد. بيات در اين مراسم با اشاره به اينكه دانش‌هاي فني بومي شده نياز داريم، گفت: هر سرمايه‌گذاري كه علاقمند باشد مي‌تواند با شركت ملي صنايع پتروشيمي وارد مذاكره شده و اقدام به توليد و تجاري سازي اين كاتاليست‌ها كند.  ‌وي گفت: هم‌اكنون 35 مورد كاتاليست بومي شده در صنعت نفت وجود دارد كه برخي از آن‌ها به مرحله توليد انبوه و تجاري سازي رسيده است. مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي افزود: به عنوان نمونه پتروشيمي بندرامام در حال توليد چند كاتاليست بومي شده است.  ‌بيات گفت: هر سرمايه‌گذاري كه تمايل داشته باشد مي‌تواند با ما وارد مذاكره شده و حـق تـوليـد كـاتـاليسـت را ما به اين سرمايه‌گذار مي‌دهيم. وي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد تا بخش قابل توجهي از كاتاليست‌هاي مورد نياز صنعت نفت و گاز جهان را توليد كرده و صادر كند و حتي كمتر از قيمت رقبا در اختيار مصرف كنندگان قرار دهد.بيات در پايان با اشاره به تحريم صنعت نفت گفت: ما از تحريم‌كنندگان ممنون هستيم كه به ما نشان دادند نقاط آسيب‌پذير صنعت نفت و گاز و پتروشيمي كجاست و هم‌اكنون در حال بازيابي خود هستيم.
درآمدزايي 9/1 ميليارد دلاري با بهره برداري از 4 طرح مهرماندگار پتروشيمي   ‌
مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با اشاره به اين كه بهره برداري از طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي نماد تحقق حماسه اقتصادي است، گفت: با افتتاح چهار طرح مهر ماندگار پتروشيمي سالانه 9/1 ميليارد دلار به درآمدهاي كشور اضافه مي شود.  ‌معاون وزير نفت در امور پتروشيمي در حاشيه افتتاح همزمان 4 طرح مهر ماندگار پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي ماهشهر اظهار كرد: افتتاح رسمي طرح NF‌3 پتروشيمي بندر امام، طرح متيل اتيل كتون )MEK(‌ شركت شيمي تكس آريا و نيز بهره برداري از دو طرح توسعه اي در شركت پتروشيمي الوند نشان از اهميت ويژه صنعت پتروشيمي در توسعه اقتصادي كشور دارد.مهندس عبدالحسين بيات با گراميداشت روز زمين پاك ادامه داد: از 31 طرح مهر ماندگار صنعت پتروشيمي 13 طرح تا كنون به نتيجه رسيده و 4 طرح ديگر نيز در ديگر نقاط كشور در نوبت بهره‌‌برداري رسمي قرار دارند.وي ادامه داد: براي 4 طرحي كه  به طور رسمي فعاليت خود را آغاز كردند 8 هزار و 620 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده است و با بهره برداري از آنها دو ميليون و 690 هزار تن به ظرفيت نصب شده در صنعت پتروشيمي افزوده شد.مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با بيان اين كه با بهره برداري از اين 4 طرح 9/1 ميليارد دلار درآمـدزايـي براي كشور محقق مي شود، گفت: حداقل براي 250 نفر اشتغال مستقيم و حدود 10 برابر نيز اشتغال غير مستقيم ايجاد مي شود.بيات افزود: صنعت پتروشيمي ايران امروز به 3 دستاورد بومي جـديـد دسـت يـافـت كـه بـا احتسـاب آن، اين دستاوردها به 15 مورد افزايش يافت.بيات افزود: دانش فني ساخت MEK‌، دانش فني گاز كربنيك مايع و يخ خشك و همچنين احداث واحدهاي تفكيك ميعانات گازي به دست تلاشگران ايراني بــومــي ســازي شــده اسـت.وي افـزود: كيفيـت محصولات توليدي در صنعت پتروشيمي نسبت به سال هاي قبل كيفيت بسيار بالاتري پيدا كرده و حجم توليد و تنوع در سبد محصولات نشانگر اقتصاد حماسي است.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي ادامه داد: با افتتاح طرح هايي كه امروز توليد آنها به طور رسمي آغاز شد بسياري از نيازهاي صنايع رنگ سازي صنعتي و دريايي، صـنـعـت چـاپ، توليدكنندگان روغن موتور و فعالان بخش چرم و رزين و نيز در بخش صنايع غذايي مرتفع خواهد شد.بيات تصريح كرد: بيش از 52 درصد از تجهيزاتي كه در اين 4 طرح مورد بهره برداري قرار گرفت از داخل كشور و توسط سازندگان داخلي تامين شده است.  ‌

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
برنده مزایده اخیر پتروشیمی بیستون کرمانشاه همان مالک پالایشگاه کرمانشاه است، پالایشگاهی که به شیوه‌ای غیرقانونی در سال ٩٥ واگذار شده است.
غالب بودن وجه اقتصادی توافق پاریس به دلیل هدف قرار گرفتن حوزه انرژی ایجاب می‌کند که اسناد بالادستی اقتصادی با اقدامات موردنظر توافق پاریس، تطابق داشته باشد، امری که مورد غفلت قرارگرفته است.
اعمال و تشدید تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه تحریم‌های آیسا (داماتو) و به دنبال آن تحریم‌های اخیر، ایجاب می‌کند راه‌حل‌های جدیدی به منظور مقابله با این تحریم‌ها پیش گرفته شود.

يادداشت
کورش هاشمی، پروانه غریبی/ موتورهای کنونی تولیدی برای خودروهای سواری در کشور، در بازه توانی ۱۱۳-۵۷ اسب بخار و بازه گشتاوری ۱۴۸-۱۰۱ نیوتن‌متر هستند و حجم این موتورهای چهار سیلندر ۱,۴ تا ۱.۸ لیتر با مصرف سوخت ۷.۲ تا ۱۲.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. این فاصله بسیار زیاد با میانگین مصرف سوخت خودروها در دنیا بیانگر بیش از دو دهه عقب‌ماندگی در این عرصه است.
شعیب بهمن، رییس موسسه راهبردپژوهان جهان معاصر/ یکصدوهفتادوپنجمین نشست اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در حالی در وین برگزار شد که برخی کشورها از تصمیم‌گیری‌های کلی و بدون اجماع برخی کشورها ناراضی بودند.
محمد میرزایی/ آلودگی هوا به عنوان چهارمین عامل مرگ و میر در جهان شناخته می‌شود و بر اساس مطالعات انجام شده ۱۰ درصد از مرگ و میرهای موجود در ایران بر اثر آلودگی هوا اتفاق می‌افتد، به‌طوری که در سال ۲۰۱۶، آلودگی هوا سبب مرگ ۳۳ هزار نفر در ایران شده است.
فرهاد قلی‌نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر/ برای بهره‌برداری از میدان گازی مشترک با قطر، صنایع در مدت ۳۵ ماه فرصت استقرار در منطقه را داشتند، به همین علت مهلت پرداختن به ضوابط زیست‌محیطی برای آنها فراهم نمی‌شود و مجوزی هم برای آنها صادر نمی‌شود که در ادامه همین نداشتن مجوز، زمینه‌ساز تخلفات و مشکلات بعدی شده است.
امیر دودآبی‌نژاد، معاون فنی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق/ مشکل اصلی انرژی‌های تجدیدپذیر تجمیع منابع مالی عوارض برق است.
گفتمان
تنها حمایتی که ما لازم داریم این است که کارفرمایان محترم مطالبات را سر موعد پرداخت کنند. متاسفانه در حال حاضر مطالباتی داریم که از اسفند ۹۴ تا به امروز مانده است و هنوز پرداخت نشده است.
مزیت‌هایی از جمله بازار گسترده فروش، حجم کم محموله‌ها و تبادلات مالی خرد فرآورده‌های نفتی نسبت به نفت خام موجب می‌شود که تحریم فروش فراورده به راحتی تحریم نفت خام صورت نپذیرد.
ایران با وجود منابع غنی نفت بالاترین رتبه شدت مصرف انرژی را حتی نسبت به کشورهای نفت‌خیز دارد.
دو عضو اوپک، سردمداری جهانی ضدیت با ایران را در بازار نفت به‌عهده گرفته‌اند. این کاملا روشن است. این کار نه در عالم همسایگی و نه در عالم همکاری، صحیح نیست.
حسن خسروجردی، رییس سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی/ درباره مانع اصلی فروش نفت در بورس بایستی گفت: وزارت نفت توقع دارد بر خلاف رویه‌های جهانی در ازای فروش نفت خام به بخش خصوصی، بهای محموله را در موعد تحویل و به صورتی نقدی دریافت کند.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :