Daneshenaft logo
دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7339
مدیرعامل شركت ملی پتروشیمی در مراسم امضای قرارداد:
35 كاتالیست صنعت نفت بومی‌سازی شد


دانش نفت:مدیرعامل شركت ملی پتروشیمی با اشاره به بومی سازی كاتالیست‌های صنعت نفت و آمـادگـی بـرای تـولیـد و صـادرات گفت: از تحریم‌كنندگان متشكریم كه به ما نشان دادند نقاط آسیـب‌پـذیـر صنعـت نفـت و گاز و پتروشیمی كجاست و هم‌اكنون در حال بازیابی خود هستیم.

قرارداد واگذاري حق استفاده از دانش فني دو كاتاليست بومي شده به شركت پتروشيمي لرستان با حضور مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي برگزار شد. بيات در اين مراسم با اشاره به اينكه دانش‌هاي فني بومي شده نياز داريم، گفت: هر سرمايه‌گذاري كه علاقمند باشد مي‌تواند با شركت ملي صنايع پتروشيمي وارد مذاكره شده و اقدام به توليد و تجاري سازي اين كاتاليست‌ها كند.  ‌وي گفت: هم‌اكنون 35 مورد كاتاليست بومي شده در صنعت نفت وجود دارد كه برخي از آن‌ها به مرحله توليد انبوه و تجاري سازي رسيده است. مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي افزود: به عنوان نمونه پتروشيمي بندرامام در حال توليد چند كاتاليست بومي شده است.  ‌بيات گفت: هر سرمايه‌گذاري كه تمايل داشته باشد مي‌تواند با ما وارد مذاكره شده و حـق تـوليـد كـاتـاليسـت را ما به اين سرمايه‌گذار مي‌دهيم. وي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد تا بخش قابل توجهي از كاتاليست‌هاي مورد نياز صنعت نفت و گاز جهان را توليد كرده و صادر كند و حتي كمتر از قيمت رقبا در اختيار مصرف كنندگان قرار دهد.بيات در پايان با اشاره به تحريم صنعت نفت گفت: ما از تحريم‌كنندگان ممنون هستيم كه به ما نشان دادند نقاط آسيب‌پذير صنعت نفت و گاز و پتروشيمي كجاست و هم‌اكنون در حال بازيابي خود هستيم.
درآمدزايي 9/1 ميليارد دلاري با بهره برداري از 4 طرح مهرماندگار پتروشيمي   ‌
مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با اشاره به اين كه بهره برداري از طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي نماد تحقق حماسه اقتصادي است، گفت: با افتتاح چهار طرح مهر ماندگار پتروشيمي سالانه 9/1 ميليارد دلار به درآمدهاي كشور اضافه مي شود.  ‌معاون وزير نفت در امور پتروشيمي در حاشيه افتتاح همزمان 4 طرح مهر ماندگار پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي ماهشهر اظهار كرد: افتتاح رسمي طرح NF‌3 پتروشيمي بندر امام، طرح متيل اتيل كتون )MEK(‌ شركت شيمي تكس آريا و نيز بهره برداري از دو طرح توسعه اي در شركت پتروشيمي الوند نشان از اهميت ويژه صنعت پتروشيمي در توسعه اقتصادي كشور دارد.مهندس عبدالحسين بيات با گراميداشت روز زمين پاك ادامه داد: از 31 طرح مهر ماندگار صنعت پتروشيمي 13 طرح تا كنون به نتيجه رسيده و 4 طرح ديگر نيز در ديگر نقاط كشور در نوبت بهره‌‌برداري رسمي قرار دارند.وي ادامه داد: براي 4 طرحي كه  به طور رسمي فعاليت خود را آغاز كردند 8 هزار و 620 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده است و با بهره برداري از آنها دو ميليون و 690 هزار تن به ظرفيت نصب شده در صنعت پتروشيمي افزوده شد.مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با بيان اين كه با بهره برداري از اين 4 طرح 9/1 ميليارد دلار درآمـدزايـي براي كشور محقق مي شود، گفت: حداقل براي 250 نفر اشتغال مستقيم و حدود 10 برابر نيز اشتغال غير مستقيم ايجاد مي شود.بيات افزود: صنعت پتروشيمي ايران امروز به 3 دستاورد بومي جـديـد دسـت يـافـت كـه بـا احتسـاب آن، اين دستاوردها به 15 مورد افزايش يافت.بيات افزود: دانش فني ساخت MEK‌، دانش فني گاز كربنيك مايع و يخ خشك و همچنين احداث واحدهاي تفكيك ميعانات گازي به دست تلاشگران ايراني بــومــي ســازي شــده اسـت.وي افـزود: كيفيـت محصولات توليدي در صنعت پتروشيمي نسبت به سال هاي قبل كيفيت بسيار بالاتري پيدا كرده و حجم توليد و تنوع در سبد محصولات نشانگر اقتصاد حماسي است.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي ادامه داد: با افتتاح طرح هايي كه امروز توليد آنها به طور رسمي آغاز شد بسياري از نيازهاي صنايع رنگ سازي صنعتي و دريايي، صـنـعـت چـاپ، توليدكنندگان روغن موتور و فعالان بخش چرم و رزين و نيز در بخش صنايع غذايي مرتفع خواهد شد.بيات تصريح كرد: بيش از 52 درصد از تجهيزاتي كه در اين 4 طرح مورد بهره برداري قرار گرفت از داخل كشور و توسط سازندگان داخلي تامين شده است.  ‌

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
1-یكی از مدیران ارشد نفت اخیراً به من گفت: مناطق نفتخیز جنوب در حال حاضر روزی بیش از ٣ میلیون بشكه نفت تولید می‌كند اما حال و روز بودجه‌ای‌اش اصلا خوب نیست و احتمال دارد با افت جدی تولید نفت مواجه شود.
تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در سوریه موجب شد که قیمت نفت پس از مدتها از عدد 70 دلار در هر بشکه بگذرد.
بیش از 9 میلیارد دلار محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در سال 96 صادر شده است.

يادداشت
زینب‌خاتون ایرانی، دانشجوی دکترای مدیریت کسب و کار حرفه ای DBA/ امروزه یکی از راه‌های دسترسی به بازارهای اقتصادی حضور در بخش‌های فرهنگی و انجام فعالیت های عام‌المنفعه شهرها و حتی کشورها است.
پیام باقری، نایب رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران/ نرخ بالای خوراک اختصاص داده شده برای تولید برق صادراتی، سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه در این زمینه را توجیه‌پذیر نمی‌کند.
حجت سیدعلی حسینی، پژوهشگر مطالعات اسلامی/ امروزه تعاملات اقتصادی از روند سنتی خود پا فراتر گذاشته و پول‌های فضای مجازی و بدون پشتوانه‌ مانند شبکه‌های لایت کوین و «بیت‌کوین» در رقابت با ارزهای متعارف در بازار جهانی توجه بسیاری را به خود جلب نموده که نوشته پیشرو درصدد بررسی چیستی و چگونگی این مسئله است.
دانش نفت: شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس یکی از هلدینگ‌های مهم و استراتژیک در صنعت پتروشیمی ایران و خاورمیانه است که پس از خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته تحت لوای اصل 44 قانون اساسی تشکیل شده است.
حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ/ تمام متقاضیان غیردولتی، پس از نصب سامانه خورشیدی مورد تأیید این شرکت در شهر تهران، می‌توانند به فروش انرژی حاصل از تولید نیروگاه خورشیدی اقدام کنند.
گفتمان
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.
تعریف از این منطقه را زیاد شنیده بودم به‌ویژه حرکت با شناورها روی آبی بیکران خلیج فارس! بنادر سیراف و خارگ و زیبایی‌های خاص این مناطق را در سفری گروهی با خبرنگاران، تجربه کرده ولی پس از گذشت یکی دو سال، باز هم مشتاق‌تر از گذشته، به انتظار این سفر رویایی بودم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :