Daneshenaft logo
جمعه 29 دی ماه 1396 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7339
مدیرعامل شركت ملی پتروشیمی در مراسم امضای قرارداد:
35 كاتالیست صنعت نفت بومی‌سازی شد


دانش نفت:مدیرعامل شركت ملی پتروشیمی با اشاره به بومی سازی كاتالیست‌های صنعت نفت و آمـادگـی بـرای تـولیـد و صـادرات گفت: از تحریم‌كنندگان متشكریم كه به ما نشان دادند نقاط آسیـب‌پـذیـر صنعـت نفـت و گاز و پتروشیمی كجاست و هم‌اكنون در حال بازیابی خود هستیم.

قرارداد واگذاري حق استفاده از دانش فني دو كاتاليست بومي شده به شركت پتروشيمي لرستان با حضور مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي برگزار شد. بيات در اين مراسم با اشاره به اينكه دانش‌هاي فني بومي شده نياز داريم، گفت: هر سرمايه‌گذاري كه علاقمند باشد مي‌تواند با شركت ملي صنايع پتروشيمي وارد مذاكره شده و اقدام به توليد و تجاري سازي اين كاتاليست‌ها كند.  ‌وي گفت: هم‌اكنون 35 مورد كاتاليست بومي شده در صنعت نفت وجود دارد كه برخي از آن‌ها به مرحله توليد انبوه و تجاري سازي رسيده است. مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي افزود: به عنوان نمونه پتروشيمي بندرامام در حال توليد چند كاتاليست بومي شده است.  ‌بيات گفت: هر سرمايه‌گذاري كه تمايل داشته باشد مي‌تواند با ما وارد مذاكره شده و حـق تـوليـد كـاتـاليسـت را ما به اين سرمايه‌گذار مي‌دهيم. وي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد تا بخش قابل توجهي از كاتاليست‌هاي مورد نياز صنعت نفت و گاز جهان را توليد كرده و صادر كند و حتي كمتر از قيمت رقبا در اختيار مصرف كنندگان قرار دهد.بيات در پايان با اشاره به تحريم صنعت نفت گفت: ما از تحريم‌كنندگان ممنون هستيم كه به ما نشان دادند نقاط آسيب‌پذير صنعت نفت و گاز و پتروشيمي كجاست و هم‌اكنون در حال بازيابي خود هستيم.
درآمدزايي 9/1 ميليارد دلاري با بهره برداري از 4 طرح مهرماندگار پتروشيمي   ‌
مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با اشاره به اين كه بهره برداري از طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي نماد تحقق حماسه اقتصادي است، گفت: با افتتاح چهار طرح مهر ماندگار پتروشيمي سالانه 9/1 ميليارد دلار به درآمدهاي كشور اضافه مي شود.  ‌معاون وزير نفت در امور پتروشيمي در حاشيه افتتاح همزمان 4 طرح مهر ماندگار پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي ماهشهر اظهار كرد: افتتاح رسمي طرح NF‌3 پتروشيمي بندر امام، طرح متيل اتيل كتون )MEK(‌ شركت شيمي تكس آريا و نيز بهره برداري از دو طرح توسعه اي در شركت پتروشيمي الوند نشان از اهميت ويژه صنعت پتروشيمي در توسعه اقتصادي كشور دارد.مهندس عبدالحسين بيات با گراميداشت روز زمين پاك ادامه داد: از 31 طرح مهر ماندگار صنعت پتروشيمي 13 طرح تا كنون به نتيجه رسيده و 4 طرح ديگر نيز در ديگر نقاط كشور در نوبت بهره‌‌برداري رسمي قرار دارند.وي ادامه داد: براي 4 طرحي كه  به طور رسمي فعاليت خود را آغاز كردند 8 هزار و 620 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده است و با بهره برداري از آنها دو ميليون و 690 هزار تن به ظرفيت نصب شده در صنعت پتروشيمي افزوده شد.مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با بيان اين كه با بهره برداري از اين 4 طرح 9/1 ميليارد دلار درآمـدزايـي براي كشور محقق مي شود، گفت: حداقل براي 250 نفر اشتغال مستقيم و حدود 10 برابر نيز اشتغال غير مستقيم ايجاد مي شود.بيات افزود: صنعت پتروشيمي ايران امروز به 3 دستاورد بومي جـديـد دسـت يـافـت كـه بـا احتسـاب آن، اين دستاوردها به 15 مورد افزايش يافت.بيات افزود: دانش فني ساخت MEK‌، دانش فني گاز كربنيك مايع و يخ خشك و همچنين احداث واحدهاي تفكيك ميعانات گازي به دست تلاشگران ايراني بــومــي ســازي شــده اسـت.وي افـزود: كيفيـت محصولات توليدي در صنعت پتروشيمي نسبت به سال هاي قبل كيفيت بسيار بالاتري پيدا كرده و حجم توليد و تنوع در سبد محصولات نشانگر اقتصاد حماسي است.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي ادامه داد: با افتتاح طرح هايي كه امروز توليد آنها به طور رسمي آغاز شد بسياري از نيازهاي صنايع رنگ سازي صنعتي و دريايي، صـنـعـت چـاپ، توليدكنندگان روغن موتور و فعالان بخش چرم و رزين و نيز در بخش صنايع غذايي مرتفع خواهد شد.بيات تصريح كرد: بيش از 52 درصد از تجهيزاتي كه در اين 4 طرح مورد بهره برداري قرار گرفت از داخل كشور و توسط سازندگان داخلي تامين شده است.  ‌

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
حتی اگر در خوشبینانه‌ترین حالت، نفت‌داران بزرگ جهان همچون اوپک و روسیه عوامل متعدد کاهنده قیمت نفت همچون افزایش شاخص دلار، نفت‌شیل و افزایش میزان تولید نفت آمریکا و ذخایر جهانی نفت را نادیده بگیرند، به واقع نمی‌دانند با تهدید خودروهای برقی چه کنند؟!
از زمان تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران یکی از مهم‌ترین اقداماتی که متعاقب توسعه بنگاه‌های بزرگ صنعتی و زنجیره‌های تامین این بنگاه‌ها صورت گرفت، توسعه منطقه‌ای بوده است.
آخرین نشست سالانه و سراسری سهامداران خرد و کلان هلدینگ خلیج فارس که در روزهای پایانی مهرماه برگزار شد، حامل یک پیام نوآورانه و جدید بود:

يادداشت
گروه مطالعات و تحقیقات دانش نفت/ دید صرف اقتصادی و کسب درآمد از برگزاری نمایشگاه و به تبع آن افزایش هزینه‌های شرکت در نمایشگاه با بهانه‌های واهی، رویه‌ای غلط و به شدت برخلاف منافع ملی و اقتصاد کشور است.
مقدم شركت‌كنندگان و بازدیدكنندگان را به چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت و انرژی كیش گرامی می‌داریم.
عبدالرسول دشتی/ هفته گذشته فرصتی فراهم شد تا به اتفاق تعدادی از مدیران هلدینگ خلیج فارس با سفر به لردگان از مراحل پیشرفت اجرائی این طرح بازدید داشته باشیم.
مریم شریعتی، كارشناس روابط عمومی و ارتباطات/ دانش روابط عمومی با آن كه عمری بیش از صدسال ندارد، اما چنان نقش حیاتی در تداوم موفقیت سازمان ها پیدا كرده است كه ناگزیر باید نگاهی اساسی به آن بیندازیم.
امیرحسین زمانی‌نیا، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت/ استحکام درونی برجام و توازن منافع یکی از دلایل تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای از سوی ترامپ، رییس جمهوری آمریکا است.
گفتمان
دبیر مرکز تحقیقات بیماری‌های غیر واگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران: اهمیت به تحقیقات، زیر‌ساخت‌ها را در کشور می‌سازد.
برای راحتی حال پرسنل و خانواده‌های محترم آنها مرکز مشاوره در یک فضای مناسب راه‌اندازی شده است. در 6 ماهه نخست سال 2500 نفر به این مرکز مراجعه داشته‌اند که از این تعداد 206 نفر بازنشسته بوده اند.
گزارش: مهدی فتحی/ دانش نفت: نفتکش سانچی ۹ روز در دل آب با آتش جنگید ولی در نهایت غرق شد و به زیر آب رفت اما ابهامات آن از قبیل چگونگی برخورد دو کشتی، دقایق پر التهابی که به دریانوردان گذشته است،‌ دلیل نجات نیافتن کارکنان و پرسش‌های دیگر همچنان در کانال‌های خبری رسمی و غیررسمی دست به دست می‌چرخد.
بر اساس مطالعات انجام شده، اقامت در مناطق مسکونی مجاور با صنایع پتروشیمی منجر به افزایش ریسک ابتلا به سرطان کبد، ریه، مغز و خون خواهد شد، هم چنین این آلودگی ها باعث ایجاد مشکلات باروری، عقیم شدن، سقط و تولد نوزادان دارای نقص ژنتیکی می شود.
The year 2018, for a few days since that day, has been good for oil, with the fall in storage, the oil price trend has risen and black gold has entered the canal at $ 68 per barrel.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :