Daneshenaft logo
یکشنبه 31 تیر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7339
مدیرعامل شركت ملی پتروشیمی در مراسم امضای قرارداد:
35 كاتالیست صنعت نفت بومی‌سازی شد


دانش نفت:مدیرعامل شركت ملی پتروشیمی با اشاره به بومی سازی كاتالیست‌های صنعت نفت و آمـادگـی بـرای تـولیـد و صـادرات گفت: از تحریم‌كنندگان متشكریم كه به ما نشان دادند نقاط آسیـب‌پـذیـر صنعـت نفـت و گاز و پتروشیمی كجاست و هم‌اكنون در حال بازیابی خود هستیم.

قرارداد واگذاري حق استفاده از دانش فني دو كاتاليست بومي شده به شركت پتروشيمي لرستان با حضور مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي برگزار شد. بيات در اين مراسم با اشاره به اينكه دانش‌هاي فني بومي شده نياز داريم، گفت: هر سرمايه‌گذاري كه علاقمند باشد مي‌تواند با شركت ملي صنايع پتروشيمي وارد مذاكره شده و اقدام به توليد و تجاري سازي اين كاتاليست‌ها كند.  ‌وي گفت: هم‌اكنون 35 مورد كاتاليست بومي شده در صنعت نفت وجود دارد كه برخي از آن‌ها به مرحله توليد انبوه و تجاري سازي رسيده است. مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي افزود: به عنوان نمونه پتروشيمي بندرامام در حال توليد چند كاتاليست بومي شده است.  ‌بيات گفت: هر سرمايه‌گذاري كه تمايل داشته باشد مي‌تواند با ما وارد مذاكره شده و حـق تـوليـد كـاتـاليسـت را ما به اين سرمايه‌گذار مي‌دهيم. وي ادامه داد: جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد تا بخش قابل توجهي از كاتاليست‌هاي مورد نياز صنعت نفت و گاز جهان را توليد كرده و صادر كند و حتي كمتر از قيمت رقبا در اختيار مصرف كنندگان قرار دهد.بيات در پايان با اشاره به تحريم صنعت نفت گفت: ما از تحريم‌كنندگان ممنون هستيم كه به ما نشان دادند نقاط آسيب‌پذير صنعت نفت و گاز و پتروشيمي كجاست و هم‌اكنون در حال بازيابي خود هستيم.
درآمدزايي 9/1 ميليارد دلاري با بهره برداري از 4 طرح مهرماندگار پتروشيمي   ‌
مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با اشاره به اين كه بهره برداري از طرح هاي مهر ماندگار پتروشيمي نماد تحقق حماسه اقتصادي است، گفت: با افتتاح چهار طرح مهر ماندگار پتروشيمي سالانه 9/1 ميليارد دلار به درآمدهاي كشور اضافه مي شود.  ‌معاون وزير نفت در امور پتروشيمي در حاشيه افتتاح همزمان 4 طرح مهر ماندگار پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي ماهشهر اظهار كرد: افتتاح رسمي طرح NF‌3 پتروشيمي بندر امام، طرح متيل اتيل كتون )MEK(‌ شركت شيمي تكس آريا و نيز بهره برداري از دو طرح توسعه اي در شركت پتروشيمي الوند نشان از اهميت ويژه صنعت پتروشيمي در توسعه اقتصادي كشور دارد.مهندس عبدالحسين بيات با گراميداشت روز زمين پاك ادامه داد: از 31 طرح مهر ماندگار صنعت پتروشيمي 13 طرح تا كنون به نتيجه رسيده و 4 طرح ديگر نيز در ديگر نقاط كشور در نوبت بهره‌‌برداري رسمي قرار دارند.وي ادامه داد: براي 4 طرحي كه  به طور رسمي فعاليت خود را آغاز كردند 8 هزار و 620 ميليارد ريال سرمايه گذاري شده است و با بهره برداري از آنها دو ميليون و 690 هزار تن به ظرفيت نصب شده در صنعت پتروشيمي افزوده شد.مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با بيان اين كه با بهره برداري از اين 4 طرح 9/1 ميليارد دلار درآمـدزايـي براي كشور محقق مي شود، گفت: حداقل براي 250 نفر اشتغال مستقيم و حدود 10 برابر نيز اشتغال غير مستقيم ايجاد مي شود.بيات افزود: صنعت پتروشيمي ايران امروز به 3 دستاورد بومي جـديـد دسـت يـافـت كـه بـا احتسـاب آن، اين دستاوردها به 15 مورد افزايش يافت.بيات افزود: دانش فني ساخت MEK‌، دانش فني گاز كربنيك مايع و يخ خشك و همچنين احداث واحدهاي تفكيك ميعانات گازي به دست تلاشگران ايراني بــومــي ســازي شــده اسـت.وي افـزود: كيفيـت محصولات توليدي در صنعت پتروشيمي نسبت به سال هاي قبل كيفيت بسيار بالاتري پيدا كرده و حجم توليد و تنوع در سبد محصولات نشانگر اقتصاد حماسي است.معاون وزير نفت در امور پتروشيمي ادامه داد: با افتتاح طرح هايي كه امروز توليد آنها به طور رسمي آغاز شد بسياري از نيازهاي صنايع رنگ سازي صنعتي و دريايي، صـنـعـت چـاپ، توليدكنندگان روغن موتور و فعالان بخش چرم و رزين و نيز در بخش صنايع غذايي مرتفع خواهد شد.بيات تصريح كرد: بيش از 52 درصد از تجهيزاتي كه در اين 4 طرح مورد بهره برداري قرار گرفت از داخل كشور و توسط سازندگان داخلي تامين شده است.  ‌

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
موضوع افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی ایران به طور بی‌واسطه‌ای گره سختی به موضوع سرمایه و سرمایه‌گذاری خورده است، چه اینکه افزایش هر بشکه نفت از چاه‌های نفتی به منابع مالی و سرمایه‌گذاری بر روی این چاه‌های ایران بستگی دارد.
ایران یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان نفت و گاز طبیعی در جهان محسوب می‌گردد. با توجه به اینکه منابع نفتی و گازی، اصلی‌ترین منبع طبیعی زیر زمینی در ایران است، شاید بتوان از دیدگاه کالایی و ملی، آن را به عنوان اصلی‌ترین و مهمترین کالای تولید شده در کشور دانست.
محسن حائری‌ نژاد، کارشناس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO) / اوپک سال‌هاست در بازار جهانی نفت دارای نقش کلیدی است و می‌توان آن را «مدیریت بازار» شناخت و OPEC نقش سازنده‌ای در مدیریت بازار داشته است و می‌تواند ثبات لازم را در بازار نفت به وجود آورد و هدف از تشکیل این سازمان چیزی جز ایجاد یک اجماع با هدف کنترل قدرت و زیاده‌خواهی‌های شرکت‌های بزرگ نفتی که بر ذخایر مالکان نفت چنگ زده بودند نبوده است.

يادداشت
مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس اخیرا در گفتگو با رسانه‌ها (نیپنا سه‌شنبه 5 تیر‌ماه 97) و انتشار آن در برخی جراید دیگر، در حالی از تولید 45 میلیون تن محصول در شرکت‌های زیرمجموعه صحبت کرده است که اجرای تعدادی از طرح‌های در دست اجرای این شرکت بر اساس دیدگاه جدید وی و عدم تامین بودجه مورد نیاز دچار تاخیر و بلاتکلیفی شده‌اند.
سیدمهدی حسینی، کارشناس ارشد حوزه انرژی/ نفت که همیشه بازیگر اصلی صحنه کنش‌های سیاسی آمریکا و ایران بوده است این بار هم با خروج ترامپ از برجام در صدر لیست تحریم‌ها علیه ایران قرار گرفته است.
احمد مددی طائمه، دانشجوی دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار DBA/ یكی از عناصر عمده در مدیریت، برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی شالوده عناصر مدیریتی و فرایندی است كه سازمان‌ها در قالب آن، همه فعالیت‌ها وكوشش‌های خود را در مورد اهداف مورد نظر، راه رسیدن به آن و چگونگی طی مسیر را در یكدیگر تركیب و ادغام كرده و هدف از اجرای آن دستیابی به نتایج سازمانی است.
اگر بیشتر کشورهای جهان از دستور ترامپ پیروی کنند، ظرفیت مازاد تولید نفت جهان تا پایان سال جاری میلادی به صفر می‌رسد. این بدتر از دوران شوک نفتی در سال‌های ۱۹۷۹ و ۲۰۰۸ میلادی است.
مسعود صباغی/ استفاده از ظرفیت ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در مسیر توسعه صنعت نفت، فروش ریالی نفت خام در بورس و توسعه پتروپالایشگاه‌ها به منظور کاهش فروش نفت خام ۳ راهبرد اساسی است که در این زمینه پیشنهاد می‌شود.
گفتمان
داریوش مختاری، کارشناس حوزه آب/ آلودگی آب دریا موجب بروز بیماری‌های پوستی در صیادان می‌شود و سلامت آنها را به خطر می‌اندازد.
The issue of increasing the recycling rate of Iranian oilfields is directly linked to the issue of capital and investment, which is dependent on the growth of barrels of oil from oil wells to finance and investment on these wells in Iran.
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.
اقدامات و فعالیت‌های چشمگیر وزارت نفت ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پارس جنوبی، شتاب تندی را به توسعه این منطقه زرخیز داده است.
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :