Daneshenaft logo
یکشنبه 31 تیر ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 14 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7347
ایران عضو باشگاه صادركنندگان گازمایع شد؛
جزئیات افزایش 10برابری عرضه LPG‌ در جایگاه‌هادانش نفت:معاون وزير نفت با اشاره به خودكفايي ايران از واردات گازمايع و حتي آغاز صادرات اين محصـول نفتـي، جـزئيـات تازه از برنامه دولت افزايش سهم LPG‌ در سبد سوخت خودروها تشرريح كرد و گفت: امسال توزيع و عرضه گاز مايع 10 برابر مي شود.
عليرضا ضيغمي  درباره جزئيات طرح افزايش سهم LPG‌ در سبـد سـوخـت خـودروهـا، گفت: در حال حاضر حدود 55 تن گاز مايع توسط ناوگان حمل و نقل كشور مورد استفاده قرار مي گيرد كه امكان افزايش مصرف اين فرآورده نفتي تا سقف 500 تن در روز وجود دارد.مديرعامل شركت ملي پالايش و پـخـش فـرآورده‌هاي نفتي با اعلام اينكه با بهره برداري از طرح‌هاي جـديد توسعه پالايشگاه هاي نفت امكان افزايش 10 برابري عرضه و توزيع LPG‌ به ناوگان حمل و نقل وجود دارد، تصريح كرد: در شرايط فعلي ظرفيت توليد گازمايع كشور به بيش از 6 هزار تن در روز افزايش يافته است.معاون وزير نفت با يادآوري اينكه سال گذشته متوسط مصرف گاز مايع در كشور حدود 5 هزار تن در روز بـود، اظهار داشت: هم اكنون حــدود يـكـهـزار تـن ظـرفيـت مـازاد گـازمايع در كشور وجود دارد.اين عضو هيات مديره شركت ملي نفت با بيان اينكه اين 1000 تن ظرفيت مازاد LPG‌ مي تواند علاوه بر تامين سوخت بيشتر ناوگان حمل و نقل به برخي از كشورهاي متقاضي هم صادر شود، بيـان كـرد: بـراي افـزايـش توزيع و عــرضــع ايــن حــامــل انــرژي بـراي سالجاري ساخت حدود 50 جايگاه جــديــد LPG‌ در دسـتـور كـار قـرار دارد.اين مقام مسئول با تاكيد بر اينكه ساخت و توزيع گازمايع با اولويت مراكز توليد اين فرآورده نفتي انجام خـواهـد شـد، اظهـارداشـت: مصرف گازمايع در مقايسه با CNG‌ در ناوگان حمل و نقل كشور از راندمان بالاتري برخوردار است از اين رو توزيع اين فــــــرآورده نـــفـــتــــــي بــــــا اســـتــقــبـــــال خــــودروســــواران روبــــرو خــــواهــــد شـد.ضيغمـي در پـايـان بـا اشـاره بـه برنامه‌ريزي براي صادرات دريايي و زميني گازمايع، خاطرنشان كرد: از اسفند ماه سال گذشته با بهره برداري از مـجـتمع بنزيني RFCC‌ پالايشگاه شــازنــد عــلاوه بــر تــوقـف واردات گازمايع، ايران به يكي از كشورهاي صادركننده اين فرآورده نفتي تبديل شده است.به گزارش مهر، در حال حاضر هر تن متريك LPG‌ در بازار فـوب خليـج فـارس حدود بيش از يكهزار دلار ارزش دارد با اين وجود خريد اين فرآورده استراتژيك نفتي در بيـن كشـورهـاي مختلـف آسيـايي و مـنـطـقــه خليـج فـارس از متقـاضيـان متعددي برخوردار است.گمرك كره جـنـوبـي فـرورديـن مـاه سالجاري با انـتـشـار گـزارشـي، اعـلام كرده بود: واردات گاز مايع از ايران پس از هشت ماه تعليق از سر گرفته شده به طوري كه در ماه مارس سال 2013 ميلادي كره جنوبي حدود 73 هزار تن گاز طبيعي مايع از ايران وارد كرده است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
موضوع افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی ایران به طور بی‌واسطه‌ای گره سختی به موضوع سرمایه و سرمایه‌گذاری خورده است، چه اینکه افزایش هر بشکه نفت از چاه‌های نفتی به منابع مالی و سرمایه‌گذاری بر روی این چاه‌های ایران بستگی دارد.
ایران یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان نفت و گاز طبیعی در جهان محسوب می‌گردد. با توجه به اینکه منابع نفتی و گازی، اصلی‌ترین منبع طبیعی زیر زمینی در ایران است، شاید بتوان از دیدگاه کالایی و ملی، آن را به عنوان اصلی‌ترین و مهمترین کالای تولید شده در کشور دانست.
محسن حائری‌ نژاد، کارشناس تحقیق و توسعه شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO) / اوپک سال‌هاست در بازار جهانی نفت دارای نقش کلیدی است و می‌توان آن را «مدیریت بازار» شناخت و OPEC نقش سازنده‌ای در مدیریت بازار داشته است و می‌تواند ثبات لازم را در بازار نفت به وجود آورد و هدف از تشکیل این سازمان چیزی جز ایجاد یک اجماع با هدف کنترل قدرت و زیاده‌خواهی‌های شرکت‌های بزرگ نفتی که بر ذخایر مالکان نفت چنگ زده بودند نبوده است.

يادداشت
مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس اخیرا در گفتگو با رسانه‌ها (نیپنا سه‌شنبه 5 تیر‌ماه 97) و انتشار آن در برخی جراید دیگر، در حالی از تولید 45 میلیون تن محصول در شرکت‌های زیرمجموعه صحبت کرده است که اجرای تعدادی از طرح‌های در دست اجرای این شرکت بر اساس دیدگاه جدید وی و عدم تامین بودجه مورد نیاز دچار تاخیر و بلاتکلیفی شده‌اند.
سیدمهدی حسینی، کارشناس ارشد حوزه انرژی/ نفت که همیشه بازیگر اصلی صحنه کنش‌های سیاسی آمریکا و ایران بوده است این بار هم با خروج ترامپ از برجام در صدر لیست تحریم‌ها علیه ایران قرار گرفته است.
احمد مددی طائمه، دانشجوی دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار DBA/ یكی از عناصر عمده در مدیریت، برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی شالوده عناصر مدیریتی و فرایندی است كه سازمان‌ها در قالب آن، همه فعالیت‌ها وكوشش‌های خود را در مورد اهداف مورد نظر، راه رسیدن به آن و چگونگی طی مسیر را در یكدیگر تركیب و ادغام كرده و هدف از اجرای آن دستیابی به نتایج سازمانی است.
اگر بیشتر کشورهای جهان از دستور ترامپ پیروی کنند، ظرفیت مازاد تولید نفت جهان تا پایان سال جاری میلادی به صفر می‌رسد. این بدتر از دوران شوک نفتی در سال‌های ۱۹۷۹ و ۲۰۰۸ میلادی است.
مسعود صباغی/ استفاده از ظرفیت ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در مسیر توسعه صنعت نفت، فروش ریالی نفت خام در بورس و توسعه پتروپالایشگاه‌ها به منظور کاهش فروش نفت خام ۳ راهبرد اساسی است که در این زمینه پیشنهاد می‌شود.
گفتمان
داریوش مختاری، کارشناس حوزه آب/ آلودگی آب دریا موجب بروز بیماری‌های پوستی در صیادان می‌شود و سلامت آنها را به خطر می‌اندازد.
The issue of increasing the recycling rate of Iranian oilfields is directly linked to the issue of capital and investment, which is dependent on the growth of barrels of oil from oil wells to finance and investment on these wells in Iran.
ساعت چهار بامداد روز شنبه پنجم خرداد ۱۳۹۷ ۱۱۰ سال از نخستین فوران نفت در ایران و خاورمیانه گذشت.
اقدامات و فعالیت‌های چشمگیر وزارت نفت ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پارس جنوبی، شتاب تندی را به توسعه این منطقه زرخیز داده است.
دانش نفت: شرکت اسپک و شرکت زیرمجموعه آن (شرکت اکسیر فرآیند نوین آسیا) در نمایشگاه 23 صنعت نفت، بسیار فعالانه عمل کرد و با عقد تفاهم نامه با شرکت های دولتی، رکوردی جالب توجه از خود بر جای گذاشت.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :