Daneshenaft logo
دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 1397 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان 
Print Send to Friends
شنبه 14 اردیبهشت ماه 1392 | کد مطلب : 7347
ایران عضو باشگاه صادركنندگان گازمایع شد؛
جزئیات افزایش 10برابری عرضه LPG‌ در جایگاه‌هادانش نفت:معاون وزير نفت با اشاره به خودكفايي ايران از واردات گازمايع و حتي آغاز صادرات اين محصـول نفتـي، جـزئيـات تازه از برنامه دولت افزايش سهم LPG‌ در سبد سوخت خودروها تشرريح كرد و گفت: امسال توزيع و عرضه گاز مايع 10 برابر مي شود.
عليرضا ضيغمي  درباره جزئيات طرح افزايش سهم LPG‌ در سبـد سـوخـت خـودروهـا، گفت: در حال حاضر حدود 55 تن گاز مايع توسط ناوگان حمل و نقل كشور مورد استفاده قرار مي گيرد كه امكان افزايش مصرف اين فرآورده نفتي تا سقف 500 تن در روز وجود دارد.مديرعامل شركت ملي پالايش و پـخـش فـرآورده‌هاي نفتي با اعلام اينكه با بهره برداري از طرح‌هاي جـديد توسعه پالايشگاه هاي نفت امكان افزايش 10 برابري عرضه و توزيع LPG‌ به ناوگان حمل و نقل وجود دارد، تصريح كرد: در شرايط فعلي ظرفيت توليد گازمايع كشور به بيش از 6 هزار تن در روز افزايش يافته است.معاون وزير نفت با يادآوري اينكه سال گذشته متوسط مصرف گاز مايع در كشور حدود 5 هزار تن در روز بـود، اظهار داشت: هم اكنون حــدود يـكـهـزار تـن ظـرفيـت مـازاد گـازمايع در كشور وجود دارد.اين عضو هيات مديره شركت ملي نفت با بيان اينكه اين 1000 تن ظرفيت مازاد LPG‌ مي تواند علاوه بر تامين سوخت بيشتر ناوگان حمل و نقل به برخي از كشورهاي متقاضي هم صادر شود، بيـان كـرد: بـراي افـزايـش توزيع و عــرضــع ايــن حــامــل انــرژي بـراي سالجاري ساخت حدود 50 جايگاه جــديــد LPG‌ در دسـتـور كـار قـرار دارد.اين مقام مسئول با تاكيد بر اينكه ساخت و توزيع گازمايع با اولويت مراكز توليد اين فرآورده نفتي انجام خـواهـد شـد، اظهـارداشـت: مصرف گازمايع در مقايسه با CNG‌ در ناوگان حمل و نقل كشور از راندمان بالاتري برخوردار است از اين رو توزيع اين فــــــرآورده نـــفـــتــــــي بــــــا اســـتــقــبـــــال خــــودروســــواران روبــــرو خــــواهــــد شـد.ضيغمـي در پـايـان بـا اشـاره بـه برنامه‌ريزي براي صادرات دريايي و زميني گازمايع، خاطرنشان كرد: از اسفند ماه سال گذشته با بهره برداري از مـجـتمع بنزيني RFCC‌ پالايشگاه شــازنــد عــلاوه بــر تــوقـف واردات گازمايع، ايران به يكي از كشورهاي صادركننده اين فرآورده نفتي تبديل شده است.به گزارش مهر، در حال حاضر هر تن متريك LPG‌ در بازار فـوب خليـج فـارس حدود بيش از يكهزار دلار ارزش دارد با اين وجود خريد اين فرآورده استراتژيك نفتي در بيـن كشـورهـاي مختلـف آسيـايي و مـنـطـقــه خليـج فـارس از متقـاضيـان متعددي برخوردار است.گمرك كره جـنـوبـي فـرورديـن مـاه سالجاري با انـتـشـار گـزارشـي، اعـلام كرده بود: واردات گاز مايع از ايران پس از هشت ماه تعليق از سر گرفته شده به طوري كه در ماه مارس سال 2013 ميلادي كره جنوبي حدود 73 هزار تن گاز طبيعي مايع از ايران وارد كرده است.

آخرین مطالب نفتی در کانال رسمی نشریه دانش نفت در تلگرام
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
اخبار ويژه
سیزدهمین همایش بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران که امروز و فردا با حضور ٣٨٥ شرکت داخلی و ٧٦ شرکت خارجی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود، ٦ نشست تخصصی و یک نمایشگاه جانبی هم خواهد داشت.
در گرمای کشنده دریای کارائیب کارگرانی در لباس غواصی با دستان خود مشغول پاک کردن نفت خام از بدنه کاسپین گالاکسی هستند؛ نفتکشی که آنقدر کثیف است که اجازه ورود به آبهای بین المللی را ندارد.

يادداشت روز
1-یكی از مدیران ارشد نفت اخیراً به من گفت: مناطق نفتخیز جنوب در حال حاضر روزی بیش از ٣ میلیون بشكه نفت تولید می‌كند اما حال و روز بودجه‌ای‌اش اصلا خوب نیست و احتمال دارد با افت جدی تولید نفت مواجه شود.
تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در سوریه موجب شد که قیمت نفت پس از مدتها از عدد 70 دلار در هر بشکه بگذرد.
بیش از 9 میلیارد دلار محصولات بخش معدن و صنایع معدنی در سال 96 صادر شده است.

يادداشت
زینب‌خاتون ایرانی، دانشجوی دکترای مدیریت کسب و کار حرفه ای DBA/ امروزه یکی از راه‌های دسترسی به بازارهای اقتصادی حضور در بخش‌های فرهنگی و انجام فعالیت های عام‌المنفعه شهرها و حتی کشورها است.
پیام باقری، نایب رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران/ نرخ بالای خوراک اختصاص داده شده برای تولید برق صادراتی، سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه در این زمینه را توجیه‌پذیر نمی‌کند.
حجت سیدعلی حسینی، پژوهشگر مطالعات اسلامی/ امروزه تعاملات اقتصادی از روند سنتی خود پا فراتر گذاشته و پول‌های فضای مجازی و بدون پشتوانه‌ مانند شبکه‌های لایت کوین و «بیت‌کوین» در رقابت با ارزهای متعارف در بازار جهانی توجه بسیاری را به خود جلب نموده که نوشته پیشرو درصدد بررسی چیستی و چگونگی این مسئله است.
دانش نفت: شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس یکی از هلدینگ‌های مهم و استراتژیک در صنعت پتروشیمی ایران و خاورمیانه است که پس از خصوصی‌سازی‌های صورت گرفته تحت لوای اصل 44 قانون اساسی تشکیل شده است.
حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ/ تمام متقاضیان غیردولتی، پس از نصب سامانه خورشیدی مورد تأیید این شرکت در شهر تهران، می‌توانند به فروش انرژی حاصل از تولید نیروگاه خورشیدی اقدام کنند.
گفتمان
نیروی خورشیدی با ۱۶۰.۸ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری که ۱۸ درصد رشد سالانه داشت، در سطح جهانی سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به هر فناوری دیگری جذب کرد و چین پیش‌برنده این سرمایه‌گذاری بود.
وحید شاه‌رضایی، کارشناس روابط عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس/ سرزمین ایران اسلامی در منطقه خاورمیانه با امنیت مثال‌زدنی که دارد مستعد سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف می‌باشد. با توجه به اینکه ساختار اقتصاد ایران دولتی بوده و بخش خصوصی قدرت عمل زیادی ندارد لزوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی از اولویت‌های اساسی جهت توسعه اقتصادی کشور به نظر می‌رسد.
اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی/ برای اینکه بتوانیم تمام عوارضی که مشترکان در راستای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر پرداخت می‌کنند از معبر سازمان برنامه و بودجه عبور دهیم اهرم‌های نظارتی در نظر گرفته‌ایم.
ابراهیم خوش‌گفتار، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق/ برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، راهی جز تقویت و تشویق وجود ندارد و سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ باید تشویق شوند.
تعریف از این منطقه را زیاد شنیده بودم به‌ویژه حرکت با شناورها روی آبی بیکران خلیج فارس! بنادر سیراف و خارگ و زیبایی‌های خاص این مناطق را در سفری گروهی با خبرنگاران، تجربه کرده ولی پس از گذشت یکی دو سال، باز هم مشتاق‌تر از گذشته، به انتظار این سفر رویایی بودم.

صفحه نخست

|

اخبار نفت

|

گفتمان

|

مقالات

|

ياداشت روز

|

يادداشت اول

|

مزايده و مناقصه

|

گالري تصاوير

|

درج آگهي

|

سايتهاي مرتبط

|

آرشيو PDF

|

درباره ما

|

تماس با ما

© Copyright 2011 daneshenaft.ir All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :